PDA

View Full Version : Имам куче помогнете ми



Sladkata___
05-25-2008, 17:40
Здравейте днеска донесох едно малко куче мисля че е на два-месеца уж била каракачанка но не съм сигурна.И това куче не сам го чула да лае нито веднъж не съм чула дори да издава звук.разигравам я а тя изобщо не играе единственото което прави е да лежи под масата моля ви помогнете ми :( :( какво да и дам да яде става ли кисело мляко щото тва имам. и да не е нещо болна :( :( :( :( :(

ane
05-25-2008, 17:53
Ако е съвсем бебе, на 2 месеца както казваш, значи то още не може да лае. бебетата не лаят, ще се научи съвсем скоро малко след втория месец.
Те много не обичат кисело мляко, така че по-добре му купи кучешка храна за бебета.

MaxGirl
05-25-2008, 17:54
Предполагам, че кученцето не е свикнало с новата обстановка. Като постои повече време при вас, всичко ще се оправи. Не е болно, просто в момента го е страх, предполагам.
А защо преди да го вземеш не му купи някаква храна? :-o

valentinka_1990
05-25-2008, 17:57
Все още всичко му е чуждо, а и ако сте го взели направо от майката му е тъжно за нея.сложи го да легне на гърдите ти хем ще усеша топлината ти хем ще чува сърцето ти точно когато е лежало до майка си.И нашите съседи скоро си взеха каракачанка и е на 35 дни лае обаче е някакво бледо подобие на лай,по-скоро мечи.

Sladkata___
05-25-2008, 18:14
Нахраних я и пи вода и после малко се поразходи и пак легна мисля че не иска в мен защото се страхува сега пак лежи като се доближа до нея се страхува :( обаче беше много гладна и жадна добре че я нахраних че за първи път ми се случва и съм самичка с нея казва се Елза

valentinka_1990
05-25-2008, 19:56
Ми страхува се.Трябва му малко време,не го занимавай много ама гледай да усеща че не е само.На съседите се казва Барон :)

Sladkata___
05-26-2008, 10:14
Днеска вече е много по добре вчера и дадох салам и като го изяде почна да си играе с мен и вече свикна Обаче ще я водим на вилата щото трудно се гледа в апартамент и пак ще се стресира :(.ама то салама и много хора зближава де :-D :grin:

SiNiStEr
05-26-2008, 16:11
Обръщай й повече внимание,играй си с нея,гали я.Така ще станете по-близки.

i'm so excited!
05-26-2008, 17:14
да, подходи към него като с нов приятел, още е стресирано.
сега трябва да се грижиш за него, да му показваш,че го обичаш.
ще свикнете заедно.;)

hAkEr4E
05-26-2008, 17:59
Ако си го взела от улицата, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО отиди на ветеринар, има голям процент кученцето да е заразно болно :)

Sladkata___
05-26-2008, 18:21
От един приятел на татко я взехме ама тя е била и на улицата щото беше избягала от този човек преди ние да я вземем .Какво по -точно трябва да направя за да я обеспаразитя :)

Deni4ka_
05-26-2008, 18:23
Купи му гранули за малко куче.Заведи го на ветеринар , трябва да се сложи ваксина , да се обезпаразити вътрешно и външно и ако искаш му сложете микрочип.