PDA

View Full Version : Киста



Ice
05-26-2008, 16:20
Здравейте.
Искам да попитам от какво се получава кистата на яйчника, защото днес бях на лекар и се оказа, че имам киста на левия яйчник от близо 1 година, а дори не съм разбрала.Благодаря предварително :)

fake
05-26-2008, 16:41
една приятелка има такова...лекарят и казва, че е от нерви, ама не ми се вярва много.
дано ти мине, че тя милата цял живот тряа да пие някви хапчета, за да и идва...

Ice
05-26-2008, 17:08
Ами дано те ми казаха, че от петък съм на някакво лечение ама и аз не знам какво ще става само ми е интересно наистина от какво се получава дали от нерви защото напоследък съм доста неврозна или от студеното също ми казаха..

hottie
05-26-2008, 19:33
Ами до колкото знам... от нищо. Просто се случва. Много от жените и младите момичета имат кисти или поне малки кистички по яйчниците. Това е много често срещано и обикновено няма симптоми (освен в по-напреднала фаза).Затова честите прегледи при гинеколог са много важни :)

foreverr
05-26-2008, 19:36
Ами до колкото знам... от нищо. Просто се случва. Много от жените и младите момичета имат кисти или поне малки кистички по яйчниците. Това е много често срещано и обикновено няма симптоми (освен в по-напреднала фаза).Затова честите прегледи при гинеколог са много важни :)+1 а и аз съм чела, че има 3 вида кисти-едните могат да се премахнат само с операция, другите с хапчета, а третите си изчезват от самосебеси/обикновено третият вид са малки кистички/Познавам на едно момиче майка м която е имала две мноооого големи кисти и са ги открили твърде късно и сега са и махнали матката и яйчниците заради тях :shock: :( Мн гадно.

Ice
05-26-2008, 20:47
Благодаря ви момичета. :)

Loshotia
05-27-2008, 09:00
Благодаря ви момичета. :)
Не се притеснявай, лечимо е. Най- вероятно ще ти изпишат хапчета и ще се оправиш. Преди 4 години и аз имах, даже с усложнения, но е е страшно, вярвай ми.

Ice
05-27-2008, 09:53
Благодаря ви момичета. :)
Не се притеснявай, лечимо е. Най- вероятно ще ти изпишат хапчета и ще се оправиш. Преди 4 години и аз имах, даже с усложнения, но е е страшно, вярвай ми.

Благодаря много. Аз се стреснах доста като ми казаха, защото имах една приятелка, която я оперираха и за това реагирах така.Сега ще видим в петък какво ще кажат как ще се лекувам. Благодаря ви пак. :)

erma
05-27-2008, 10:06
Най-вероятно ще пиеш Примолут-Нор по схема, а знаеш ли колко е голяма тази киста?

Ice
05-27-2008, 11:00
Нямам си и на представа, колко е голяма.Казаха ми, че не е малка дори лекарят се очуди как така ми идва редовно цикъла.В петък трябва да мина през гинеколог, и доста съм се притеснила тъй като не съм ходила до сега.Попита ме дали водя полов живот.Аз казах да, но всъщност се зачудих какво общо има това с кистата.Както и да е. :) А някой знае ли като отида на гинеколог какво точно ще ми правят за тази киста? :)

Loshotia
05-27-2008, 12:08
Напоследък и аз имам проблеми, но не свързани с киста. Нямам редовен цикъл и сега се усетих( след 3месеца прекъсване), че трябва да тръгна на лекар. И проблемите започваха....но както и да е, твоето съм убедена, че е по- леко от моето. Не се притеснявай от гинеколога, най- вероятно на ултразвук ще те гледат, макар че сигурно вече са те гледали, за да знае лекаря, че не е малка. Едва ли ще те преглежда..(как да се изразя по- меко)...без бельо. Така нищо не може да определи. Не знам на колко си, дали ходиш на училище, лекции, работиш, какви са ти отношенията с хората около теб, но от моя опит искам да ти кажа да не се ядосваш за нищо. Тези работи от нерви стават в повечето случаи.

Ice
05-27-2008, 12:22
Напоследък и аз имам проблеми, но не свързани с киста. Нямам редовен цикъл и сега се усетих( след 3месеца прекъсване), че трябва да тръгна на лекар. И проблемите започваха....но както и да е, твоето съм убедена, че е по- леко от моето. Не се притеснявай от гинеколога, най- вероятно на ултразвук ще те гледат, макар че сигурно вече са те гледали, за да знае лекаря, че не е малка. Едва ли ще те преглежда..(как да се изразя по- меко)...без бельо. Така нищо не може да определи. Не знам на колко си, дали ходиш на училище, лекции, работиш, какви са ти отношенията с хората около теб, но от моя опит искам да ти кажа да не се ядосваш за нищо. Тези работи от нерви стават в повечето случаи.

Иди на лекар, че така както все не се усещаме да не си навлечем някоя беля.Иначе съм на 18 години ходя си на училище ( е сега не ходя де..) А дано да не се налага наистина да се събличам, че направо ще припадна, а пък да не говорим,ако трябва да ме "ръчка" с нещо така да се изразя... :)

Loshotia
05-27-2008, 12:42
О, аз си ходя на лекар, даже днес 3 епруветки кръв ми взеха( 2 часа с игли в ръцете стоях..) Проблема при мен май ще се окаже не гинекологичен и ще трябва при ендокринолог да ходя, невролог( да не би някакво образувание да имам в глават...ужас). А аз за първи път на гинеколог ходих в 7клас като бях, че тогава покрай изпитите се бях побъркала. Стресиращо е като почне да ти бърка, но на него това му е работата. За повечето мъже е тръпка, за него е просто работно място :D

hottie
05-27-2008, 12:51
Вероятно ще те прегледа с ултразвук отвътре с едно такова дълго, ама да не вземеш да се уплашиш като мен първият път, НЕ се вкарва цялото, а само 2-3 см и не боли.

Loshotia
05-27-2008, 13:00
Вероятно ще те прегледа с ултразвук отвътре с едно такова дълго, ама да не вземеш да се уплашиш като мен първият път, НЕ се вкарва цялото, а само 2-3 см и не боли.
Това дългото на тея работи от бензиностанция прилича-пистолети ли как се казват. Доста страшни изглеждат.

Ice
05-27-2008, 13:12
Ох леле след малко ще получа удар хахах мерси много все пак поне ще знам какво ме очаква. :)

Loshotia
05-27-2008, 19:50
Аз пак на лекар бях и ми казаха, че имам малки кисти, но ще ги лекувам с хапчета. Но проблемът при мен е друг- утре съм на снимка да видим дали имам образувания в мозъка.

Ice
05-27-2008, 20:22
Стискам ти палци да се оправиш мацка. Дано всичко е наред и пиши какво е станало.