PDA

View Full Version : Нищо не може да задоволи онзи който не е доволен от малкото.



MerguL_4eto0o
05-26-2008, 17:40
Spe6nmo mi trqq ese na tema "Нищо не може да задоволи онзи който не е доволен от малкото."...Blagodarq predvaritelno...

psihqsala
05-26-2008, 18:26
Има подобна тема, със същото есе, аз там съм писала, копирам мнението си: Давам ти следните идеи, ти го доразвий и го напиши, все пак не може да ти го напиша аз цялото: През целия си живот ние се стремим към дадени неща и в същото време се радваме на света около себе си. Радваме се, защото знаем, че така или иначе няма лесно постижими неща, но именно тази наша фриволност ни освобождава и ни кара да се чувстваме хора. Много по-щастливи са тези, които не искат много, но дават от себе си. Тези,които малко получават,но са доволни и на него. Тези,които не искат винаги всичко да се върти около тях,а споделят с околните. Не може един човек да е постоянно недоволен от всичко и да очаква да му се случват хубави неща,тъй като мислите почти винаги се материализират. Ние трябва да си създаваме положителна карма, а това лесно се постига именно,когато сме щастливи от всички малки неща,които ни се случват и всичко,което ни се дава. По този начин ние показваме,че сме над нещата и умеем да живеем. Ние сме по-спокойни и доволни от себе си. А тези,които не умеят да се радват на малките неща,обикновено,когато се случи нещо голямо,не умеят да го оценяват правилно. Трябва първо да се научим обикновените неща да ни носят удовлетвореност,след което по естествен път се задоволяваме и от по-големите.
И т.н и т.н. Виж,нахвърлих ти го,ти го преработи,защото аз сега се връщам от училище и може би мисълта ми е малко неподредена,защото така или иначе цял ден мисля... Very Happy така че виж си го сама,но мисля,че поне малко ти помогнах,надявам се. Хайде лек ден и успехчета.