PDA

View Full Version : Подръжка на коса



princesa_viki
05-26-2008, 16:42
Здравейте момичета.
Надявам се да ми помогнете и да ми дадете съвети.
Въпроса ми е как да се грижа за косата си.Сещате ли се някакви специални маски,от които да се подобри растежа на косата?
Всякакви идеи ще са ми от полза. :-)

enola
05-26-2008, 16:48
Имаше една тема за тривитаминол,може да я потърсиш.Там казаха,че той помага много за растежа на косата,става по-гъста и здрава,но на мен лично не ми допада идеята да си слагам олио за овце на главата.shwarckof имат много хубав "крем" за права коса,който я прави много блестяща и мека.Можеш да ползваш кристали за коса,ако я третираш.Хумата също е добра,но за мазна коса.Това е от мен :)
П.П. Някъде имаше подобна тема :wink:

MoMoXiXi
05-26-2008, 16:53
Здрасти,

та маските на Гарниер са хубави, сега има едни дето ги рекламират. Но ако си вземаш нея много внимавай да си избереш точно за твоята коса- дали за мазна, суха или нормална, защото са им доста силни продуктите.. аз направих грешка и си взех за изтощена и суха коса шампоан, макар, че ми е нормална , за да я постегне повече, но имаше обратен ефект- много се омазняваше. Също имаше и една друга маска, мисля, че с "А" започваше, но честно не се сещам как се казваше. :) После.. на Avon има едни тонизиращи спрейове, те са подходящи точно за това време :) Но ако си взимаш не ги ползвай често, че почва да ти лепне косата. Не знам кой шампоан най-добре ти влия, но използвай него, и си вземи още един и ги редувай. Не използвай пяна или лак като е топло времето, особено лятото, или поне не често. Можеш да си вземеш кръгла четка (но не много дебела) и със сешоара да си я оформяш. :) Ами.. общо взето е това, или поне сега не се сещам друго. :)

princesa_viki
05-26-2008, 17:02
Имаше една тема за тривитаминол,може да я потърсиш.Там казаха,че той помага много за растежа на косата,става по-гъста и здрава,но на мен лично не ми допада идеята да си слагам олио за овце на главата.shwarckof имат много хубав "крем" за права коса,който я прави много блестяща и мека.Можеш да ползваш кристали за коса,ако я третираш.Хумата също е добра,но за мазна коса.Това е от мен :)
П.П. Някъде имаше подобна тема :wink:
Благодаря и на двете за отговорите.А чела съм я тази тема,за която говориш.Питах госпожата за тривитаминола и тя каза,по-добре да не експериментирам.
Аз миналата година си постригах косата,сега я пускам и не е много дълга,защото я постригвах на скоро и искам да порасне.Имам чувството,че не расте 8-) .А иначе много я поддържам,мия я на 3 дни,не използвам един и същи шампоан постоянно.Не слагам пяна,лак и гел,нямам пърхут.Надявам се да порасне :)

paradiso
05-26-2008, 18:24
mi az naprimer za rastej se maja s hininova voda no f neq izcejdam malko limon za da ne mi se omaznqva kosata

fuck_brainpants
05-26-2008, 19:30
Искам да си мотивирам растежа на косата !!!! Каак ? :?

Liar
05-26-2008, 19:32
Госпожа по какво си питала за Тривитаминола 8-)
Иначе купените маски НЕ се слагат в корените на косата(освен ако не е изрично упоменато на опаковката)!Който искате фризьор питайте,това ще ви каже.Това е така,защото съдържат много химикали.За това се слагат само по дължината.Това е така защото съдържат много химикали и изобщо не помагат за растежа на косата даже изобщо не могат да и помогнат само обратното.А като са по дължината и се държат малко ефектът е мека коса например и тя не се уврежда.
За растеж най-добри са домашните маски.В нета има много.Иначе ето някои съставки за по-бърз растеж,които се добавят в маските-бадемово масло,стимулант за коса на Икаров,рициново масло.Всъщност в стимуланта на Икаров се съдържа бадемово масло така че най-добре си вземи него и рициовото масло.Обаче тези съставки са мазни и ако не се сложи някоя изсушаваща ще се омазнява по-бързо косата.Подхранваща и изсушаваща съставка е хумата,яйцето също.Трябва да има баланс между мазните и изсушаващите съставки за да се поддържа нормална косата..Иначе за растеж може да си вземеш хининов шампоан.

princesa_viki
05-29-2008, 14:45
Днес ходих на фризьор.Питах и каза,че тя ползва хининова вода.Днес си купих и си втрих в корените.Надявам се скоро да има ефект.Знаете ли до колко време се забелязва?