PDA

View Full Version : Мн ми е суха кожата на лицето ???



thunderline
05-27-2008, 15:21
Мн е суха
какво да правя
Мазах се с секакви хидратиращи,омазняващи кремове ... докато сам се намазал добре като се измия дори без сапун и пак става суха и ме стеха и така на татък

cvetelinaaa
05-27-2008, 15:56
може би не използваш хубави кремове. отиди на козметик ;-)

thunderline
05-27-2008, 16:05
ee hodih
i na sf u nekfa klinika hodih
I mi dade nekf hidratant za 40lv am se edno kato se izmiq i ne se moja posle stava suha i me stega i se iz4ervi leko...begi maani
a ne moga vinagi da sam namazan 6toto nekfo samo luska i mn gadno...

_butterfly_
05-27-2008, 18:16
Като оставим настрана хидратиращите кремове, за които твърдиш, че не ти помагат, проблемът за сухата кожа е обезводняването- пий повече течности, витами също. Когато си миеш лицето не го избърсвай с кърпа, остави само да изсъхне, водата да попие в кожата. Препоръчвам ти да използваш за изплакване на лицето изворна вода (изворна не минерална)- мн е полезна за изграждане на нови клетки, заздравява и подмладява като имаш предвид, че говоря не за тази вода от магазините защото не знаеш колко време е престояла, а естествената примерно ако има около вашата област чешма от която можеш да си налееш.

parkourgirlss
05-27-2008, 18:48
male ... taka e mnogo gadno :( mi pravi vsi4ko vazmojno da ne gubi6 H2O ot organizma si ;)

thunderline
05-27-2008, 20:27
добре но може ли да се оправи и да не полагам постоянно грижи

TopTa
05-27-2008, 20:58
i moita e suha, no mn te4nosti (osobenno voda) mi pomagat! kakto ve4e nqkoi kaza ne si popivai liceto a go ostavqi samo da isuhne. o6te .... ne ras4itai samo na kremove, kupi si hidratira6ta maska za lice! ne e nujno da hvurlq6 mn pari za kremove! na DEVA, NIVEA i REGAL sa mn hubavi!

experiment_m
05-29-2008, 16:41
Endermol 8 (- 3 лева) би могъл да ти помогне за известен период от време.
Или пък на Garnier skin natural Total comfort - жълта опаковка (- 9 и нещо лева 50мл.)

o0ps
05-30-2008, 20:15
Еми и моята кожа в такава. Какви ли не кремове изпробвах и продължавам да изпробвам и още не съм намерила нещо, което да ми хидратира добре. Какви ли не маски и правих, какво ли не и слагах ноо няма ефект. А за кремовете на Гарниер - при мен лично никакъв ефект... :(

sladku_bebzi
05-30-2008, 20:57
Мойто лице беше мн зле.До такава степен беше изсъхнало, че чак почнаха да се образуват люспи и си ходих при лекарката и тя ми даде някво мн мн мазно лекарство за мазане и от него всичко се оправи.

o0ps
05-30-2008, 21:13
Мойто лице беше мн зле.До такава степен беше изсъхнало, че чак почнаха да се образуват люспи и си ходих при лекарката и тя ми даде някво мн мн мазно лекарство за мазане и от него всичко се оправи.
Ами да то и на мен вече не ми остана какво да правя освен на дерматолог. И моята си е постоянно на люспи. Особено след баня ако не я намажа с нещо е толкова суха че чак ме боли... 8-)

JustBecko
05-31-2008, 08:24
Абе, вие витамини приемате ли, въобще!?За пръв път чувам кожа да се отделя на люспи... :shock: :lol:

o0ps
05-31-2008, 09:22
Абе, вие витамини приемате ли, въобще!?За пръв път чувам кожа да се отделя на люспи... :shock: :lol:
Ами както твоята кожа може да е мазна, нормална, чувствителна така и нашата е суха. Това си е просто тип кожа и ако не се полагат грижи за нея(да се хидратира най-вече)става болезнено суха и започва да се бели на люспи.