PDA

View Full Version : Моля Ви помогнете ми за ЕСЕ по ФИЛОСОФИЯ ....



hrisi666
05-28-2008, 15:24
моля някой да ми помогне трябва ми есе по философия на една от трите теми :
1."Щтъркелът носише в клюна си новородената смърт" Любомир Левчев
2. Хората приличат повече на своето време , отколкото на бащите си.
3. Свободата преминава през робството на философията.

моля Ви помогнете ми :(

sexa_na_kompleksa
05-28-2008, 17:27
Виж това:

Децата не приличат на родителите си,а на времето,в което живеят

Есе

Всеки родител тайничко се надява да види собственото си отражение в детето си.Но защо го правят това?Може би,защото по този начин дори и след смъртта си,някъде там,някой човек ще бъде като тях.
За щастие нищо не остава постоянно във времето.Традициите се менят,нравите също.Колкото и да го искат повечето родители,децата им да приличат на тях е една увенчана на неуспех кауза.Днешните деца,богатството на нашата планета следват своите стъпки и интереси,откриват нови хоризонти,опознават света през призмата на очите си или накратко казано-това са децата на времето,в което живеят.
Светът е динамичен и няма никакво време за бавене.В него”човек не трябва да след стъпките на други,а да върви по свои собствени”.И израствайки,децата осъзнават това с времето.Правят това,което намират за добре ,доизграждат своята ценностна система,намират начини да се отличават от останалите,конкурират се помежду си и така преоткриват себе си.
Родителите са отговорни за възпитанието им.От малки,децата са поучавани от по-опитните.Но кой родител би научил детето си на лошо?Те не трябва и не може да искат от най-скъпите си хора да приличат на тях.Може единствено да им помогнат като им дадат нужната свобода,учейки ги,как да не поддържат никому и как във всяка ситуация да правят правилният избор.А имайки детето свобода,би му било по-лесно да решава по какъв път да поеме.
Всеки човек е идентичен,всеки е различен сам по себе си и това е само част от вълнуващото приключение,наречено живот.Да си представим какъв би бил живот,ако я няма тази магия.Ще бъде ужасно сиво и скучно,ако всеки се опитва да прилича на другия.Какво ще стане тогава?Всичко ще бъде едно голямо еднообразие,един безкраен кръговрат,който ще завърти всички ни и би ни обезличил като хора.
С всяко следващо поколение децата са все по-различни от предходните.Те са по-разумни,бързомислещи,нахъс ани за живот млади хора.Това са “новите деца” на “новото поколение”,символът на новият живот и не биха позволили на никой да диктува поведението им,по какъвто и да е начин и под каквато и да е форма.

hrisi2008
05-28-2008, 21:12
Трябват ми по дълги моля ВИ помагайте ;(