PDA

View Full Version : Проблемна кожа...



JustBecko
05-28-2008, 15:03
Така първо да кажа, че съм момче и НЕ СЕ БРЪСНА...Та проблема ми е, че порите (или поне така си мисля, че се наричат) [дупчиците от където излизат космите 8-) ] на целите ми крака се подуват и се получава ефекта все едно се бръсна...А и съм забелязал, че след душ се зачервяват и се подуват..Четох из интернет, че разширените пори са синдром на мазна кожа, но все пак да питам...

С какво мога да ги 'успокоя', че е адски дразнещо и кожата ми е много грапава по краката (особено по бедрата) :(
П.С.-Колкото повече се доближават към слабините, толкова повече не си личат...


Ааа, да и да кажа, че този проблем се явява най-много по краката. имам и на ръцете малко, но те са върху трицепсите.

crazyhair
05-28-2008, 16:11
Govori s maika si i sigorno 6te te zavede na kojen lekar da vidite kakav krem ili mazilo trabva da ispolzva6 sre6tu tozi problem na men ne mi se vqrva ot mazna koja da ti stava takava kojata sled kapane nqkak si ne e vazmojno :-o

JustBecko
05-28-2008, 16:46
Благодаря за отговора, най-вероятно това ще направя :)


П.С.-Чувал съм, че викат на такава кожа "патешка кожа"

redbul2
05-28-2008, 19:07
Прегледай се на кожен.Но говори с него за консулт с алерголог.Трябва да наблюдаваш има ли значение с какво си облечен,някаква определена дреха,бельо и т.н.Пишеш за трицепси.Може би предозираш някаква фитнесдобавка.Тя излиза с потта през порите на кожата и ги дразни.Те се възпаляват.Добре е да изследваш превантивно бъбреците и черния дроб за добро функциониране и елиминиране на токсичните вещества от организма.За кожата мисля,че правилната дума е "гъша кожа",а не патешка.Едва ли имаш такова нещо.

JustBecko
05-29-2008, 15:55
Прегледай се на кожен.Но говори с него за консулт с алерголог.Трябва да наблюдаваш има ли значение с какво си облечен,някаква определена дреха,бельо и т.н.Пишеш за трицепси.Може би предозираш някаква фитнесдобавка.Тя излиза с потта през порите на кожата и ги дразни.Те се възпаляват.Добре е да изследваш превантивно бъбреците и черния дроб за добро функциониране и елиминиране на токсичните вещества от организма.За кожата мисля,че правилната дума е "гъша кожа",а не патешка.Едва ли имаш такова нещо.
Никаква химия или фитнес добавка не пия, за бъбреците и черния дроб нз, до сега не съм имал проблеми с тях, пък и кожата от малък си ми е такава :(

JustBecko
05-31-2008, 08:05
След спане, кожата ми се 'позаглажда', но след 30-60 мин пак се 'подува' като преди...Говорих с майка за след душ-а и тя ми каза, че ми изсушавало кожата и ми трябвал някакъв крем...А пък краката с кърпа е невъзможно да ги изсуша, винаги ми остават влажни и изчаквам сами да изсъхнат...