PDA

View Full Version : Произход на българите



tankistabg
05-29-2008, 09:19
http://youtube.com/watch?v=Y-mdAg7JvPA

Вече уточнихме какви не сме... да видим какви сме.

Jessika_MG
05-29-2008, 10:49
Яко клипче, ама "де е българското?". Надписите на английски показват ли, че българи не могат да направят нещо подобно за себе си? ...Все пак има 17 теории за произхода на българите. Клипът ми повлия като хубава приказка :) За съжаление има много факти от бълг. история, които се потулват от обща грешна представа, чиито корени нямам идея къде са. Нека тези, които се интересуват наистина да почетат повече :)

NaughtyWhisper
05-29-2008, 12:05
ЦЕНЗУРА

2 точка от правилата
moderated by Coki

kristo
05-29-2008, 12:09
"Академик Державин (1946 г.) смята, че етногенезиса на българския народ достига с корените си далечното доиндо-европейско минало заедно с шумерите, иберите и италиките и, че " българите са българи, а не турци, не татари , не фини, не хуни, не чуваши, не славяни, а по своя произход те принадлежат към най-древните доиндоевропейски народи". До тези заключения той достига на базата на палеолингвинистичен анализ.
(Державин Н.С., 1946 - "История на българия" - т.1 Произход на българският народ и образуване на първата българска държава на балканския полуостров.)

... на базата на последните представителни генетически изследвания прабългарите са напълно индентифицирани със съвременните българи и затова навсякъде вместо употребявания по инерция термин "прабългари" се употребява коректния термин българи. Недопустимо е индийците преди повече от 20 века да са наричали нашите деди българи (по техният си начин), а ние да ги наричаме пра-, древни, черни и т.н. българи за да се дистанцираме от тях."
/"Българската държавна традиция през вековете"
Я.Й.Шопов, Л.Т.Цанков
Институт по древни цивилизации/

ПП. Е, щом академик Державин, който си е ортодоксален комунист се е принудил да признае истината за произхода на древните българи, няма смисъл повече да се спори на тази тема...

tankistabg
05-29-2008, 18:18
Комунистите излъгаха че ние българите сме буквално "33.3% траки, 33.3%славяни и 33.3% "пра"българи"

Само че РИЖИ ХОРА/тракииски тип/, и СЛАМЕНО РУСИ ХОРА почти няма.

kristo
05-31-2008, 15:06
Комунистите излъгаха че ние българите сме буквално "33.3% траки, 33.3%славяни и 33.3% "пра"българи"

Само че РИЖИ ХОРА/тракииски тип/, и СЛАМЕНО РУСИ ХОРА почти няма.
Славяните май не са били руси, защото Прокопий Кесарийски, който лично е виждал славяни ги описва като "нито премного бели, нито косите им светло руси, но и никак не клонят към тъмния цвят, а всички от тях са възчервени"... незнам точно какво е имал в предвид, ама и на други места т.нар. "славяни" не са описвани като светло-руси и със снежно бели тела :-o Някъде бях чел, преди 2-3 месеца, че венедите са клон на келтските племена?!

kristo
05-31-2008, 15:08
а келтите са били именно такива-възчервени доколкото съм ги виждал по картинки в учебници по история и други исторически книги и както са били описвани от историците :-o

InitialD
06-02-2008, 00:09
Ирано-Арийски ... оххх какъв кеф ми е като го кажа на някой чужденец че дори и на някой заблуден българин!

Diam0nD
06-02-2008, 07:17
Колко мъка има по тоя свят ....

kristo
06-02-2008, 23:15
Ирано-Арийски ... оххх какъв кеф ми е като го кажа на някой чужденец че дори и на някой заблуден българин!
казвай им го по-често, трябва да им се напомня, че е така!

Diam0nD
06-03-2008, 21:34
shto si slojil mestopolojenie na ujniq front ... shtot e bilo nai-lesno li ?? Ili shtot tam sa po malko sramni zagubite na toq maloumnik hitler ?!?!?! Kur za raiha ,ariicite i hitler !! Da jivee Bylgariq i Rusiq

Diam0nD
06-04-2008, 07:17
Не се стеснявай :) Очаквам отговора ти и в още една тема :) да не пусна в гащите ??

tankistabg
06-04-2008, 08:06
Комунистите излъгаха че ние българите сме буквално "33.3% траки, 33.3%славяни и 33.3% "пра"българи"

Само че РИЖИ ХОРА/тракииски тип/, и СЛАМЕНО РУСИ ХОРА почти няма.
Славяните май не са били руси, защото Прокопий Кесарийски, който лично е виждал славяни ги описва като "нито премного бели, нито косите им светло руси, но и никак не клонят към тъмния цвят, а всички от тях са възчервени"... незнам точно какво е имал в предвид, ама и на други места т.нар. "славяни" не са описвани като светло-руси и със снежно бели тела :-o Някъде бях чел, преди 2-3 месеца, че венедите са клон на келтските племена?!

бе подчовеци са... виж как са изобразявани славяните:
http://www.youtube.com/watch?v=O66b4eBA1ak

kristo
06-04-2008, 11:42
Комунистите излъгаха че ние българите сме буквално "33.3% траки, 33.3%славяни и 33.3% "пра"българи"

Само че РИЖИ ХОРА/тракииски тип/, и СЛАМЕНО РУСИ ХОРА почти няма.
Славяните май не са били руси, защото Прокопий Кесарийски, който лично е виждал славяни ги описва като "нито премного бели, нито косите им светло руси, но и никак не клонят към тъмния цвят, а всички от тях са възчервени"... незнам точно какво е имал в предвид, ама и на други места т.нар. "славяни" не са описвани като светло-руси и със снежно бели тела :-o Някъде бях чел, преди 2-3 месеца, че венедите са клон на келтските племена?!

бе подчовеци са... виж как са изобразявани славяните:
http://www.youtube.com/watch?v=O66b4eBA1ak
Танкист, моите уважения към теб като човек и мнението ти, както и към мнението на всички, но това обявяване на "подчовеци" на някои народи просто не мога да го приема за нормално, най-малкото това никак не е християнско, а аз съм убеден християнин. И освен това, много добре знаеш, че това не са славяни /на клипчето имам в предвид/, а на индиянско племе в Латинска Америка. Славяните определено не са такива. Всъщност, ти много добре знаеш, че славяни в етническия и расов смисъл на понятието няма. Има общност от различни индо-ирански народности /балти, сармати, келти, угро-фини и др./, които говорят на български език, който поради лесното му произношение е наречен "словенски" език, тоест език на който словото се произнася лесно, за разлика от "немския" език, който е ням език, поради по-трудното му произношение. И в следствие на приемането на славянския език /който си е български всъщност/, тази общност от индоирански народи е наречена славянска, а по-късно към 15-16 век неправилно е обявена за "етническа група", за "раса". Дори до края на 16-ти век руснаците например не са се смятали за славяни, както и доста от другите набедени за "славянски" народи, особено ние българите никак не сме се смятали за славяни, то няма и как да бъдем такива, след като славяни няма в етнически смисъл. В днешно време пък особено, никак не може да бъде определен "славянски" физически или расов тип, а тъй наречените славяни са много шарени, тоест принадлежат към различните индоевропейски групи /нордическа, средиземноморска и т.н/. Но се забелязва и нещо друго- че едно може би 30% от "славяните" притежават тюрксо-монголски черти и може би затова съдиш, че славяните са "унтерменши" или там както ги наричаш. Но по-голямата част от "славяните" са си чисти индоевропейци и не можеш да ги различиш от германците, скандинавците и изобщо англо-саксонците най-вече. Впрочем ако си направиш труда да разгледаш днешните германци /и ако имаш възможността разбира се/ ще видиш че и те са много шарени от към физически тип, има доста германци, които са грозновати, има и доста, които са симпатични, което е характерно и за "славяните". Тъй че аз не мога да бъда краен като теб и да имам такова нехристиянско отношение към различните раси и етноси по света и затова нито чувствам расово превъзходсто, нито се смятам за по-ниско поставен от англосаксонци, скандинавци и т.н. класически арийци, нито пък приемам арийската теория по начина, по който са я приемали националсоциалистите. Мога да ти кажа и ти това добре го знаеш, че ако щеш пра/българите са били доста толерантни и изобщо не са били такива кръволоци, каквито ги описваха комунистите, а са съжителствали мирно с другите народности. Е, разбира се, ако се наложи, са реагирали никак не миролюбиво, но по принцип никога не са били диваци и варвари, които са унищожавали всичко, що не е българско и арийско.

kristo
06-04-2008, 11:43
даже ако не се лъжа ти беше писал във форума на bg-history.info, че славяните са смесица от балти и иранци?!