PDA

View Full Version : Трябва ми есе на Тема любовта и раздялата



malkata_beba
05-29-2008, 12:50
Плсс.. Помогнете ми.. Трябва ми есе на Тема "любовта и раздялата ;( Ако можете помогнете :-)

7 точка от правилата
moderated by Coki
Заглавията на темите трябва да са на КИРИЛИЦА.

RiseGirl
05-29-2008, 14:03
мисля че това е подходящо :)

Любовта ни връхлита като снежна буря през летен ден или идва тихо като пролетен дъжд.Тя е по-нежна и от най-крехкото цвете и е по-твърда и от най-твърдата стомана.Едната й ръка е пълна с ласки и топлина, другата държи секира, която може да наранява безмилостно.Любовта, щастието и скръбта вървят рамо до рамо.От любовта до омразата има само една крачка.Раздялата е част от любовта, а спомените за изживяното не са просто прашно и непотребно минало, а самия живот.
Любовта е откривателство за всеки човек.Тя е стара колкото човечеството, но всеки път се ражда отново чрез този, който я опознава за първи път.Тя е най-голямата сила, която движи човека.Докоснеш ли се до нея, сякаш хукваш из диви поля, необятни и прекрасни, които те изпълват с непознати аромати.Тя е нетърпелива, жадна, възторжена и в същото време – разкъсваща се от противоречия, съмнения и страхове.
Хората се обичат, затова са заедно.Хората се обичат – затова се разделят.Разделят се, спират да обичат, защото обикват другиго, защото са непостоянни, защото търсят нови бури.Отначало любовта прилича на нещо извънземно и всеки си мисли, че това ще продалжи безкрай.И изведнъж, съвсем изненадани, хората виждат, че любовта прилича на старата картина, на смешния черно-бял филм.Тя не е вече онова вълшебство, когато всичко цъфти, когато цияят звезди в очите, когато всяка дреболия крие неподозирано очарование.Има само умора, отегчение, разочарование, сивота... И тогава иджа раздялата... Понякога я яростна и жестока, понякога – тиха и спокоина.Хората винаги свързват раздялата с болка, но нима любовта не е в състояние да причини дори по-голяма болка.Любовта и раздялата са като живота и смъртта – избираш кога и къде да се родиш, как и в кого да се влюбиш.
Раздялата може да дойде, защото сме сигурни, че това трябва да стане, че знем отговорите на всички въпроси.Но има въпроси с безброй отговори, а в действителност никой не може да кайе има ли истински отговои и кой е той?