PDA

View Full Version : Глад



ElisaDay
05-29-2008, 16:36
Здравейте! Имам малък проблем - вече трети ден не съм яла, защото просто не ми се яде .. даже ми се гади от храната (като гледам съучениците ми в даскало да ядат на мен направо ми се повръща ) Слабичка съм - 160см ; 45кг .Имам впредвид, че нямам нужда от диети и не спазвам!Не съм и спазвала до сега.Никога не се ограничавам - ям каквото си поискам по колкото пъти на ден ми се яде!Та кажете на вас случвало ли ви се е и как да си започна да ям отново :( Защото вече и нашите ме увикват , но не мога да я понасям тая храна .. не знам просто ми е отвратителна ... :(

CataclysmicAbyss
05-29-2008, 17:01
Да не се разболяваш нещо? Аз попринцип като съм болна не ям така..

hahavteen
05-29-2008, 18:04
Пий много и нищо няма да ти стане. Аз съм правила 20 дневни гладувания(лечебни) и нищо ми няма. Като не ти се яде не се насилвай защото най-много още повече да се отвратиш. Опитай се да ядеш плодове и някакви зеленчуци дори и да не усещаш глад. Малко ябълка сутринта, половин краставица на обяд , малко домат за вечеря и постепенно ще почнеш да огладняваш. И все пак ако до 2-3 дена не почнеш да ядеш нормално се консултирай с лекар тъй като и килограмите ти не са много и ако свалиш още няма да е добре... Успех :)

Loshotia
05-29-2008, 18:08
Днес каква страшна анорексичка видях в Пирогов....да пази Бог....преди 2 години имах подобен проблем, много е трудно пак да почнеш да ядеш. Но пробвай следното: преди да ядеш пий бусколизин(успокоява стомашната мускулатура-лекар ми го е казвал) така е по- малко възможно да имаш стомашни спазми. Хапвай по меки неща, които да не ти се задържат много в устата, по лесно да ги гълташ. Например варен картоф, супи. Не вдишвай миризмата на яденето. Пробвай го това и пиши после за резултати.

hrisence
05-29-2008, 18:50
Отиди на лекар да те прегледа за всеки случай.Може да ти има нещо.

Kanela
05-29-2008, 19:08
Хм...може би от жегите?Пробвай със портокали например?Чайове?Ябълки? :-o
Салати...

Loshotia
05-29-2008, 19:18
Жегите...хммм, да вероятно и това. На мен също ми намаля апетитът, но не ми се гади от храна. По- добре да не яде салати и сурови плодове и зеленчуци, защото са по- агресивни към стомаха.

mcfe
05-29-2008, 19:44
Или едно от изброените горе или ковчега да поръчвам

ElisaDay
05-29-2008, 20:01
Много ви благодаря за съветите и препоръките.Още от утре сутринта ще пробвам да ям нещо мъничко :) Утре вечерта ще ви пиша .

hottie
05-30-2008, 08:43
Организма сам си преценява кога му се яде и кога не.И аз имам такива периоди,особено лятото.Миналата седмица бях така, а сега единственото, което мога да ям са плодове и зеленчуци.Просто в тези жеги нямам желание.

yarrr
05-31-2008, 22:22
pff i az ne obi4am mn ne6ta..... patlajan domati... supi... qdeneta tam razni s vareni kartofi i tn :P