PDA

View Full Version : Какво мислите за тангризма?



tankistabg
05-29-2008, 17:54
Гледам тука са се изредили какви ли не религии... А какво мислите за нашата религия. Тази на предците ни.

Jesus_is_good
05-30-2008, 09:29
Че с нищо не се е различавала от езичеството което е владеело почти целият тогавашен свят.
Пък и христианството е това което ни е запазило като нация.

AutumnTears
05-30-2008, 10:02
Че с нищо не се е различавала от езичеството което е владеело почти целият тогавашен свят.
Пък и христианството е това което ни е запазило като нация.
i tazi tema li smqtate da prevurnete v diskusiq za hristiqnstvoto


ne sum se interesuvala mnogo ot tangrizma i vse o6te ne moga da komentiram

kristo
05-31-2008, 16:45
Не съм против тангризма, но смятам, че само в Християнството е истината. Иначе който иска да си вярва в Тангра, негова работа. Все пак ми харесва, че в тангризма се вярва само в един Бог.

ThunderGoddess
05-31-2008, 17:36
Почитател на всичко езическо съм, включително на Тангра и на всичко, което не е християнско. Така, че ми харесва, хаха. Можеш все пак да дадеш малко инфо с какво се различава от другите религии, де. Знаем, Тангра е бог, ако не се лъжа гръмовержец и к'во? Кажи кое е важно, кои са основните добродетели и така ;)

AutumnTears
05-31-2008, 18:18
Почитател на всичко езическо съм, включително на Тангра и на всичко, което не е християнско. Така, че ми харесва, хаха. Можеш все пак да дадеш малко инфо с какво се различава от другите религии, де. Знаем, Тангра е бог, ако не се лъжа гръмовержец и к'во? Кажи кое е важно, кои са основните добродетели и така ;)
na men su6to bi mi bilo interesno da razbera pove4e za tangrizma

vvizard
05-31-2008, 18:22
Ама вие май не разбрахте, че няма 1000 бога, а само един! Християнство, тангризъм, будизъм, ислям... независимо всичко, Господ е един. Той е сътворил материалната и нематериалната Вселена. Всичко останало са измислици на хората, породени с някаква цел - предимно да раздели представите им и да доведе до войни или печалби за определени хора... А Господ си няма име! Не е нито Мохамед, нито Христос, нито Буда, нито никой...

ThunderGoddess
05-31-2008, 18:45
Ама вие май не разбрахте, че няма 1000 бога, а само един! Християнство, тангризъм, будизъм, ислям... независимо всичко, Господ е един. Той е сътворил материалната и нематериалната Вселена. Всичко останало са измислици на хората, породени с някаква цел - предимно да раздели представите им и да доведе до войни или печалби за определени хора... А Господ си няма име! Не е нито Мохамед, нито Христос, нито Буда, нито никой...
Евала. Хубаво го каза :) И все пак са ми интереси ценностите от строг научна гледна точка :)

Jeuelle
05-31-2008, 20:37
Че е на предците ми - да , ама не и моя :)

Lunatic-
05-31-2008, 22:09
мсиля... че сте мега заблудени с упиканите ви религии
Gambling - my new religion 8)

kristo
06-05-2008, 14:53
мсиля... че сте мега заблудени с упиканите ви религии
Gambling - my new religion 8)
Напротив, ти си заблуден и опикан...

akitametam
06-08-2008, 09:31
истинското християнство се пази в тайна бе хорица ..тая библия дето ние я четем е пренаписана през 4 век от некъф си папа ..Истинската книга се пази във ватикана..главните неща от християнството ги има в тази библия но не всичко е преведено и написано има доста съчинениа..така че..не съм антихрист или некаф си такъв просто казвам че тая библия е пренаписана от Ватикана а истинската книга се пази във рим при папата и ако излезе на яве целия свят ще се обърне!А кои иска да си разделя народите и вярванията никои за тва се пази в тайна!

п.с ако някой иска да поспорим на лична :)
със здраве

lsd43
06-08-2008, 09:35
истинското християнство се пази в тайна бе хорица ..тая библия дето ние я четем е пренаписана през 4 век от некъф си папа ..Истинската книга се пази във ватикана..главните неща от християнството ги има в тази библия но не всичко е преведено и написано има доста съчинениа..така че..не съм антихрист или некаф си такъв просто казвам че тая библия е пренаписана от Ватикана а истинската книга се пази във рим при папата и ако излезе на яве целия свят ще се обърне!А кои иска да си разделя народите и вярванията никои за тва се пази в тайна!

п.с ако някой иска да поспорим на лична :)
със здраве

И не само библията е скрита,но и много книги свързани с човешката история, даже се предполага че там се пазят книги от Александрийската библиотека.

ThunderGoddess
06-08-2008, 11:59
Оф, говорехме за Тангризма. Майнете го това опикано християнство поне от една тема. :D :D :D . Пренаписано или не, то е съвършено тъпо и изплагиатствано. Точка. Какво говорехме за Тангра? А,да! Честно казано не ми се вярва тангристите да са монотеисти. Според мене е имало и други богове, но понеже българите са писали на някаква много объркана писменост, още нищо не се знае. Ще видим нататък ...

kristo
06-08-2008, 12:09
Оф, говорехме за Тангризма. Майнете го това опикано християнство поне от една тема. :D :D :D . Пренаписано или не, то е съвършено тъпо и изплагиатствано. Точка. Какво говорехме за Тангра? А,да! Честно казано не ми се вярва тангристите да са монотеисти. Според мене е имало и други богове, но понеже българите са писали на някаква много объркана писменост, още нищо не се знае. Ще видим нататък ...
Съвършено тъпа си ти така като гледам. Щом можеш да имаш подобно мнение за Християнството, значи първо си нямаш хал-хабер от него, второ отричаш религията, благодарение на която човечеството се възроди и преодоля езическото мракобесничество и идолопоклонничество.

ThunderGoddess
06-08-2008, 12:28
Оф, говорехме за Тангризма. Майнете го това опикано християнство поне от една тема. :D :D :D . Пренаписано или не, то е съвършено тъпо и изплагиатствано. Точка. Какво говорехме за Тангра? А,да! Честно казано не ми се вярва тангристите да са монотеисти. Според мене е имало и други богове, но понеже българите са писали на някаква много объркана писменост, още нищо не се знае. Ще видим нататък ...
Съвършено тъпа си ти така като гледам. Щом можеш да имаш подобно мнение за Християнството, значи първо си нямаш хал-хабер от него, второ отричаш религията, благодарение на която човечеството се възроди и преодоля езическото мракобесничество и идолопоклонничество.

През гъза ми е за ограниченото ти мнение, детенце. Живей си в опиканите илюзии, които миришат на монопол на тъпички и наивнички хора, изповядвай си глуповатата религийчица, когато са измислили шепа тъпи като галфони, завищащи същества в римската империя и си замълчи :) Християнството е жалка пародия на езичеството и повтаря всеки негов ритуал, всеки негов мит и т.н. Оплювайки коренните религии, оплюваш и продукта. Не че той не заслужава да бъде оплют.
Какво възраждане, бе кретен такъв?! Хората първо са били езичници. Или ше ми кажеш, че някога, много преди езичеството хората са били християни :D . А в човешката история има един период, който се нарича Възраждане или Ренесанс. Ма щи кажа кога е - тогава, когато хората са установили, че глуповата ти религия става само са боклука и са започнали да се грижат за себе си.

lsd43
06-08-2008, 12:47
Жалко е че няма много сведения за тангранизма,но ако наистина е била моноестична религия е възможно религията ни да е взаимствала от някоя друга религия ,в която са се кланяли само на един Бог.Ако наистина сме с ирано-арийски произход е доста вероятно,поне според мен да сме взаимствали от евреите или някоя производна на тяхната религия(не говоря за християнството),но не знам.

ThunderGoddess
06-08-2008, 12:56
Тук си прав/а. Не се бях замисляла за това, че сме били близо до евреите. Плюс това сме били и около персите някъде, които изповядват зорастризъм, който за мен е предшественик на монотеистичните религии :-o :-o .

kristo
06-10-2008, 12:41
Оф, говорехме за Тангризма. Майнете го това опикано християнство поне от една тема. :D :D :D . Пренаписано или не, то е съвършено тъпо и изплагиатствано. Точка. Какво говорехме за Тангра? А,да! Честно казано не ми се вярва тангристите да са монотеисти. Според мене е имало и други богове, но понеже българите са писали на някаква много объркана писменост, още нищо не се знае. Ще видим нататък ...
Съвършено тъпа си ти така като гледам. Щом можеш да имаш подобно мнение за Християнството, значи първо си нямаш хал-хабер от него, второ отричаш религията, благодарение на която човечеството се възроди и преодоля езическото мракобесничество и идолопоклонничество.

През гъза ми е за ограниченото ти мнение, детенце. Живей си в опиканите илюзии, които миришат на монопол на тъпички и наивнички хора, изповядвай си глуповатата религийчица, когато са измислили шепа тъпи като галфони, завищащи същества в римската империя и си замълчи :) Християнството е жалка пародия на езичеството и повтаря всеки негов ритуал, всеки негов мит и т.н. Оплювайки коренните религии, оплюваш и продукта. Не че той не заслужава да бъде оплют.
Какво възраждане, бе кретен такъв?! Хората първо са били езичници. Или ше ми кажеш, че някога, много преди езичеството хората са били християни :D . А в човешката история има един период, който се нарича Възраждане или Ренесанс. Ма щи кажа кога е - тогава, когато хората са установили, че глуповата ти религия става само са боклука и са започнали да се грижат за себе си.
Оо, пикло напикана, детенце можеш да викаш на себе си, тъй като определено и със сигурност съм доста по-голям от теб, понеже съм на цели 23 години. А ти на колко си, на 55 ли :D ?! Що се отнася до обидите ти, не се учудвам от тях, понеже човек който няма сериозни доводи срещу Християнството започва да си служи с обидни епитети. Това е характерно за всички антихристияни, понеже осъзнавате, че няма как да оспорите истинността на религия, която 3 века е била мачкана и е победила една езическа империя, понеже самите римляни, както и римските императори са осъзнали величието й. Няма как да оспориш и да обявиш за мит една религия, която се базира на огромна логика и също така много исторически факти. Религия, която са приели хора от най-различни народности и с най-различно обществено положение, включително и много богати, но осъзнали величието и истинността й, приели да се откажат от богатствата си, само и само да тръгнат след заветите на Христос, които в своята пълнота са се изпълнили и се изпълняват и до днес. За ренесанса какво? Хората били "осъзнали" "лъжите" на Християнството и за това решили да се върнат към езическите традиции :D . Само да те светна, че точно тези, които се опитаха да преодолеят и забранят Християнството бяха наследниците на същите тези фарисейски псета, които хвърлиха Исус Христос на кръстна смърт, понеже разобличаваше тяхното лицемерие и преклонение пред Златния еврейски телец. И ти се хващаш точно на примката на тези лъжци и мошенници, е, твой проблем. И последно, за да не се впускам в големи подробности, понеже няма какво да те опровергавам, тъй като ти сама се опроверга за много неща. Християнството се било базирало на някои от езическите вярвания, и какво от това? Няма нищо лошо, тъй като Християнството именно заради това е най-истинната религия, понеже от всички религии е взела достоверното и истинското и същевременно е една коренно различна религия от езическите заблуди. Апропо да те попитам щом си езичничка, вярваш ли, че камъни, дървета, водопади и някои животни, като кравите са свещени, понеже ако наистина си езичничка би трябвало да ги почиташ :D . Ако имаш някоя кравичка на село от където очевидно си, би трябвало да я почиташ като "свещено" и "висше" животно :D . А шесторъкия Шива почиташ ли го? На скоро гледах отново филма Робинзон Крузо и там дивака Петкан разказваше кой е неговият "бог", който се оказа, че е някакъв крокодил :D

kristo
06-10-2008, 12:43
Тук си прав/а. Не се бях замисляла за това, че сме били близо до евреите. Плюс това сме били и около персите някъде, които изповядват зорастризъм, който за мен е предшественик на монотеистичните религии :-o :-o .
Ако ти имаш нещо общо с тези еврейски измекяри, 99% от българите нямат и слава Богу :grin:

AutumnTears
06-16-2008, 06:11
Няма нищо лошо, тъй като Християнството именно заради това е най-истинната религия, понеже от всички религии е взела достоверното и истинското и същевременно е една коренно различна религия от езическите заблуди. Апропо да те попитам щом си езичничка, вярваш ли, че камъни, дървета, водопади и някои животни, като кравите са свещени, понеже ако наистина си езичничка би трябвало да ги почиташ

da i beshe napisal nqkoq molitva
mejdu koi listi na bibliqta si sma4kahte smirenoto povedenie? :lol:
hristiqnskata religiq e edna boza smesila vsi4ki tradicii na ezi4estvoto s cel vlast i pari

Christ
06-16-2008, 10:52
Плачевно е положението.... :(

AutumnTears
06-16-2008, 12:20
Няма нищо лошо, тъй като Християнството именно заради това е най-истинната религия, понеже от всички религии е взела достоверното и истинското и същевременно е една коренно различна религия от езическите заблуди. Апропо да те попитам щом си езичничка, вярваш ли, че камъни, дървета, водопади и някои животни, като кравите са свещени, понеже ако наистина си езичничка би трябвало да ги почиташ

da i beshe napisal nqkoq molitva
mejdu koi listi na bibliqta si sma4kahte smirenoto povedenie? :lol:
hristiqnskata religiq e edna boza smesila vsi4ki tradicii na ezi4estvoto s cel vlast i pari
propusnah da dobavq 4e ne otdava nikakvo uvajenie kum prirodata
"...камъни, дървета, водопади и някои животни, като кравите са свещени..."
da sve6teni sa vsqko jivo su6testvo e sve6teno

NaughtyWhisper
06-16-2008, 13:00
Няма нищо лошо, тъй като Християнството именно заради това е най-истинната религия, понеже от всички религии е взела достоверното и истинското и същевременно е една коренно различна религия от езическите заблуди. Апропо да те попитам щом си езичничка, вярваш ли, че камъни, дървета, водопади и някои животни, като кравите са свещени, понеже ако наистина си езичничка би трябвало да ги почиташ

da i beshe napisal nqkoq molitva
mejdu koi listi na bibliqta si sma4kahte smirenoto povedenie? :lol:
hristiqnskata religiq e edna boza smesila vsi4ki tradicii na ezi4estvoto s cel vlast i pari
propusnah da dobavq 4e ne otdava nikakvo uvajenie kum prirodata
"...камъни, дървета, водопади и някои животни, като кравите са свещени..."
da sve6teni sa vsqko jivo su6testvo e sve6teno

След като всички животни, разстения, камъни и тн. са свещени, що си жива? Ти не ядеш ? Ти не пиеш?

Обиждаш религия за която предполагам знаеш толкова малко, че дори и представа си нямаш. Смешни сте! Ти и ThunderGoddes!

Няма да споря с идиоти..Кристо ви обясни всичко ама.. то нали някой трябва да го прочете, а на вас явно това ви е чуждо..направо почвате с обидите..

AutumnTears
06-16-2008, 13:21
Няма нищо лошо, тъй като Християнството именно заради това е най-истинната религия, понеже от всички религии е взела достоверното и истинското и същевременно е една коренно различна религия от езическите заблуди. Апропо да те попитам щом си езичничка, вярваш ли, че камъни, дървета, водопади и някои животни, като кравите са свещени, понеже ако наистина си езичничка би трябвало да ги почиташ

da i beshe napisal nqkoq molitva
mejdu koi listi na bibliqta si sma4kahte smirenoto povedenie? :lol:
hristiqnskata religiq e edna boza smesila vsi4ki tradicii na ezi4estvoto s cel vlast i pari
propusnah da dobavq 4e ne otdava nikakvo uvajenie kum prirodata
"...камъни, дървета, водопади и някои животни, като кравите са свещени..."
da sve6teni sa vsqko jivo su6testvo e sve6teno

След като всички животни, разстения, камъни и тн. са свещени, що си жива? Ти не ядеш ? Ти не пиеш?

Обиждаш религия за която предполагам знаеш толкова малко, че дори и представа си нямаш. Смешни сте! Ти и ThunderGoddes!

Няма да споря с идиоти..Кристо ви обясни всичко ама.. то нали някой трябва да го прочете, а на вас явно това ви е чуждо..направо почвате с обидите..
probvai pak 4e ne6to ne razbrah :lol:

NaughtyWhisper
06-16-2008, 14:24
Ще го обясня като за по-...
Според теб всичко живо е свещено, водата е свещена, дори камъните са свещени. Кво ядеш и пиеш?

AutumnTears
06-16-2008, 14:30
Ще го обясня като за по-...
Според теб всичко живо е свещено, водата е свещена, дори камъните са свещени. Кво ядеш и пиеш?
razbirash ne6tata prekaleno direktno tova ne e matematika :-D

Christ
06-16-2008, 14:57
NaughtyWhisper, поне за това сме съгласни... Смешни са! Природа няма! Има Творец и творение! Просто като го гледам това Негово творение просто няма как да не възхвалявам Господа за търпението Му...

AutumnTears
06-16-2008, 16:34
nqma nikakuv smisul da se zapo4va podobna diskusiq
vseki si ima negovite vqrvaniq i ubejdeniq
i vie mi zvu4ite sme6no (Christ znae za kakvo govorq :D )
taka 4e prosto si go spestete i pi6ete v nqkoq tema za hristiqnstvoto nqmate rabota tuk :-o

idealnata_t
06-16-2008, 17:44
абе ние сме толкова проста държава нямаме никаква култура и религия само това мога да ви кажа обиколила съм целия свят и вси1ки континенти ....и хората са много по вярва6ти но не крадат от църквата а дават за нея и всички е много по цивилизовано....за българската църква не знам дали тук е мястото да спомена че е едната от малкоъто по света където свещите не са безплатни няма да ми пре4и да дам 20 стотинки за БГ но не бих го направила за да мога да запаля една свещ

AutumnTears
06-16-2008, 19:01
абе ние сме толкова проста държава нямаме никаква култура и религия само това мога да ви кажа обиколила съм целия свят и вси1ки континенти ....и хората са много по вярва6ти но не крадат от църквата а дават за нея и всички е много по цивилизовано....за българската църква не знам дали тук е мястото да спомена че е едната от малкоъто по света където свещите не са безплатни няма да ми пре4и да дам 20 стотинки за БГ но не бих го направила за да мога да запаля една свещ
trqbvashe purvo da pro4etesh gorniq mi post :?

Christ
06-16-2008, 19:15
Голема работа...

NaughtyWhisper
06-16-2008, 20:34
Е сигурно ние двамата сме смешни..НЕ правим заклинания, не се кланяме на някви козли, нито говорим с камъни, нито пък се придвижваме с помоща на метли..както и да е.. Смешни сме :-D

tankistabg
07-04-2008, 10:54
абе ние сме толкова проста държава нямаме никаква култура и религия само това мога да ви кажа обиколила съм целия свят и вси1ки континенти ....и хората са много по вярва6ти но не крадат от църквата а дават за нея и всички е много по цивилизовано....за българската църква не знам дали тук е мястото да спомена че е едната от малкоъто по света където свещите не са безплатни няма да ми пре4и да дам 20 стотинки за БГ но не бих го направила за да мога да запаля една свещ
Въобще не е така! Ние сме стар и културен земеделски народ! Едни от първите измислили ИНТЕНЗИВНОТО земеделие.

и така нататък. Мога да изброявам безкрай.

kristo
07-04-2008, 12:03
абе ние сме толкова проста държава нямаме никаква култура и религия само това мога да ви кажа обиколила съм целия свят и вси1ки континенти ....и хората са много по вярва6ти но не крадат от църквата а дават за нея и всички е много по цивилизовано....за българската църква не знам дали тук е мястото да спомена че е едната от малкоъто по света където свещите не са безплатни няма да ми пре4и да дам 20 стотинки за БГ но не бих го направила за да мога да запаля една свещ
Супер неграмотна си просто, няма какво да се коментират глупостите ти. Щом можеш да казваш, че българите, които сме в основата на европейската култура и цивилизация нямаме никаква култура и цивилизация, значи какво има да говорим... Вземи по-добре прочети някоя история на България и не се излагай толкова...
А за свещите, не знам защо си мислиш, че всичко в този живот трябва да ти е безплатно. Сакън ако дадеш 20 стотинки да не обеднееш. И ходенето на църква не се прави само за да запалиш няколко свещи, сама знаеш много добре за какво се ходи. Паленето на свещи е просто ритуал към християнската религия със символичен смисъл, ама да не ти обяснявам сега.

kristo
07-04-2008, 12:22
Няма нищо лошо, тъй като Християнството именно заради това е най-истинната религия, понеже от всички религии е взела достоверното и истинското и същевременно е една коренно различна религия от езическите заблуди. Апропо да те попитам щом си езичничка, вярваш ли, че камъни, дървета, водопади и някои животни, като кравите са свещени, понеже ако наистина си езичничка би трябвало да ги почиташ

da i beshe napisal nqkoq molitva
mejdu koi listi na bibliqta si sma4kahte smirenoto povedenie? :lol:
hristiqnskata religiq e edna boza smesila vsi4ki tradicii na ezi4estvoto s cel vlast i pari
Боза можеш да викаш на идиотско-шизофреничните езически суеверия. защото езичеството е именно това- низ от суеверия, които нямат нищо общо с истинската вяра в Бога. езичество е да си плюеш три пъти зад рамото ако черна котка ти мине път. Езичество е да обожествяваш някви си дънери, водопади, мечки, кокошки и всякакви чифтокопитни и пернати животни. защото това са просто животни и да ги "обожествяваш" едва ли не си е за диагноза. Иначе аз обичам природата и всяка жива твар, но не бива и не може тя/те да бъдат обожествявани, понеже са създадени. Само Този, Който създава, тоест дава живот може да бъде обожествяван, тоест може да бъде Бог.
И не знам къде разбра, че Християнството е чак толкова смирена и миролюбива религия. Да, по принцип е такава, но ако не си чувала има светци-войни. Като Свети Мина например, като Свети Георги, Свети Михаил войн и др. Разбираш ме какво искам да кажа, нали? Че когато срещу Християнството се сипят долни лъжи и клевети, задължение на всеки един християнин е да го защитава и то с всички сили. А не да оставя да хвърлят кал върху единствената истинна за мен, а и за милиони хора религия. Защото Християнството не е само религия, то е нещо много повече от религия, а именно вяра. А вярата определено е преди религията и стои по-високо от нея.

Nam3less
07-05-2008, 00:10
Какво може да се мисли? Всички подобни религий са или сатанински измислици, или измислени от хората така, както всеки народ си измисля богове. Ако някой вярва в тангра да върви да се гръмне, че после и аз ше го последвам, как може да има такива хора.

AutumnTears
07-05-2008, 07:38
spored men vie ste za diagnoza 6tom si mislite 4e se rajdate gre6nici :lol:

AutumnTears
07-05-2008, 07:43
Всички подобни религий са или сатанински измислици, или измислени от хората така, както всеки народ си измисля богове.
6tom hristiqnstvoto ne e izmisleno ot opredelen narod za6to togava ne e dostignalo do Aziq/primerno/ nima vsi4ki tam sa sre6tu bog 6tom ne sa s nego :-o

Nam3less
07-05-2008, 14:00
Всички подобни религий са или сатанински измислици, или измислени от хората така, както всеки народ си измисля богове.
6tom hristiqnstvoto ne e izmisleno ot opredelen narod za6to togava ne e dostignalo do Aziq/primerno/ nima vsi4ki tam sa sre6tu bog 6tom ne sa s nego :-oЗащото там има други, по-стари и силни религий, които хората отдавна изповядват. Не мога да ти кажа нищо за тях.

kristo
07-06-2008, 17:23
Мита за "вярата" на прабългарите в някакъв си тангра, който всъщност не е никакъв Бог, а е обожествен тюркски хан го наложиха комунистите, за да докажат идиотската си и невярна теза, че прабългарите са тюрки. А Християнството между другото си е било широко разпространено сред прабългарите още доста преди то да бъде прието за официална религия на България при Княз Борис-Михаил. Няма да навлизам в подробности, че Кубрат, Тервел, Омуртаг, дори Авитохол и Ирник са били български канове, които са били християни. А българите на Кан Вананд приемат Християнството директно от Армения през IV век. Друга религия, която е била широко разпространена сред прабългарите е зороастризма, която потвърждава техния ирански произход, а не тюркски. А "великият" Тангра е споменат в един единствен исторически извор на прабългарите, тоест няма никакви доказателства, че те са вярвали в него :lol:.

lsd43
07-06-2008, 21:08
Във всяка тема накрая се стига до въпроса кой вярва в Бог! 8-)

Proud Bulgarian
07-06-2008, 21:54
Ей, танкисте, от кога пък стана тенгрианин?!?
Тенгрианството не е езичество, защото се вярва в 1 бог- Тангра- Абсолюта(чиито символ е небето). То е карало хората да търсят познания, правило ги свободни, морални, изпълнени с идеали.
Тенгрианството е:
1.Нашите корени
2.Нашата собствена идея, нашият дух
3.Биоенергетика, магия, народна медицина
4.Екологична програма

kristo
07-06-2008, 22:59
Ей, танкисте, от кога пък стана тенгрианин?!?
Тенгрианството не е езичество, защото се вярва в 1 бог- Тангра- Абсолюта(чиито символ е небето). То е карало хората да търсят познания, правило ги свободни, морални, изпълнени с идеали.
Тенгрианството е:
1.Нашите корени
2.Нашата собствена идея, нашият дух
3.Биоенергетика, магия, народна медицина
4.Екологична програма
:lol: Аз не съм танкиста бе, кво ме бъркаш?! Танкиста е тенгрианец ако не си забелязай мойто момче, а аз не съм тенгрианец. най-малкото не мога да почитам една тюркска религия, за която няма никаква сериозни доказателства, че и прабългарите са почитали.
Биотехника, МАГИЯ, народна медицина, с две думи езическо суеверие и заблуда от типа на звездите ми го говорят... И то излиза, че тенгрианството не е никаква религия по твойте думи бе човек :lol: .

Proud Bulgarian
07-07-2008, 09:48
Ей, танкисте, от кога пък стана тенгрианин?!?
Тенгрианството не е езичество, защото се вярва в 1 бог- Тангра- Абсолюта(чиито символ е небето). То е карало хората да търсят познания, правило ги свободни, морални, изпълнени с идеали.
Тенгрианството е:
1.Нашите корени
2.Нашата собствена идея, нашият дух
3.Биоенергетика, магия, народна медицина
4.Екологична програма
:lol: Аз не съм танкиста бе, кво ме бъркаш?! Танкиста е тенгрианец ако не си забелязай мойто момче, а аз не съм тенгрианец. най-малкото не мога да почитам една тюркска религия, за която няма никаква сериозни доказателства, че и прабългарите са почитали.
Биотехника, МАГИЯ, народна медицина, с две думи езическо суеверие и заблуда от типа на звездите ми го говорят... И то излиза, че тенгрианството не е никаква религия по твойте думи бе човек :lol: .
Танкиста е сигурно 10религии в 1.И християнин, и тенгрист, и нз си кво. Това е тенгрианството в днешният му вариант. Но ако си мислиш, че преди тенгристите са вярвали в старец с бяла брада, който хвърля гръмотевици- не е вярно. Не е имало молитви,"божи заповеди" и т.н. Важна е била хармонията м/у човек и природа. Естествено имало е и митове и легенди(подобни на гръцките и дори превъзхождащи ги), но това се обяснява с факта, че човек не е можел да си обясни създаването на света и т.н.(то и сега не е 100% сигурно де...)

kristo
07-07-2008, 12:44
Е, Християнството ти дава точна и ясна представа за Сътворението на живота, човека и света. Това прави разликата между измислените религии, като тангризма и Християнството. Нещо много по-важно- Християнството ти показва пътя към спасението и вечният живот. А за тангризма никой нищо не знае в подробности, понеже и на тези, които го почитат/а те са единици хора/ не им е ясно какво представлява той- религия ли е, философско учение ли е, боен спорт ли е, какво е? И няма как да му стане ясно просто. Някакъв езически култ към небето и неговата сила, към различни предмети, в които уж се е вселил дух, с две думи измишльотини на квадрат ако питаш мен. Иначе ти си го почитай тангризма, нямам нищо против, въпрос на личен избор.

Endo
07-13-2008, 03:32
Темата е за Тангра,а не за християнството !!!!


P.S. "... заветите на нашите деди,за да може като народ да се запазим и Тангра веч' над нас да бди " !!!

kristo
07-13-2008, 10:56
Темата е за Тангра,а не за християнството !!!!


P.S. "... заветите на нашите деди,за да може като народ да се запазим и Тангра веч' над нас да бди " !!!
:lol: Къв Тангра бе, прабългарите не са вярвали в Тангра, а голяма част от тях са били християни. Това за "Тангра веч над нас бди" в сайта на "воините" на тангра ли го прочете :razz:.
И кво да говорим за тангризма, то такава религия на практика няма, а беше изфабрикувана в канцелариите на комунитическата партия, за да може българският народ да бъде отклоняван от истинската си вяра-Християнската, която винаги е следвал и на която винаги е бил верен.

Nam3less
07-13-2008, 12:23
Темата е за Тангра,а не за християнството !!!!


P.S. "... заветите на нашите деди,за да може като народ да се запазим и Тангра веч' над нас да бди " !!!Измислен "Бог", какъвто всеки народ си е измислял.

sexy_baby_originale
08-17-2008, 17:37
Че религията на предците ни Тангризъм ли се нарича?!? :smt104