PDA

View Full Version : Хъскито ми !Хранене!



Diva4e
05-29-2008, 22:58
Здравейте взех си хъски преди 3 дена.Разбрах,че не е хубаво да се храни само с гранули ,а нашата храна съдържа подправки които не са полезни за кучетата.Та мисълта ми е ,ако вие сте имали малко куче(2 месеца и 10 дена) споделете с какво сте го хранили,мляко и хляб може би ?Всеки лекър който питам ми казва различни неща и бих искала да чуя вашите мнения,все пак поне имате опит:)Благодаря ви !

TheArchEnemy
05-29-2008, 23:19
може да му даваш месо,попара с хляб и мляко,а от кучешката храна може да му купиш освен на гранули и разни консерви.кучетата като цяло ядат почти всичко,но не трябва да му даваш сладко.

Boot
05-30-2008, 05:58
Аз... имам хъски, то вече е малко по-голямо - 6 месеца, но все пак ще ти кажа какво правехме като беше по-малък (а и сега, всъщност).
Като го взехме го хранахме със Royal Canin Baby dog (Maxi, което е точно за тази големина куче) + бульон от варено месо (пилешко обикновено, самото месо не можеше да го дъвче в началото). После (след месец примерно) Royal Canin Junior + бульона + месото или варен ориз с месо. (само че с това трябва да се внимава, защото ги спича малко). Също може и хляб с бульонче и месо, евентуално. Просто да му е мекичка храната докато е мъничък.
Месото най-добре да е пилешко (но задължително без кости - дъвчат, гълтат и им нараняват коремчетата) или някакво НЕтлъсто
Ядки не трябва да папат.
Ам... тооо мойто куче понеже е нагло и иска всичката храна, която има наоколо яде и домати и краставици 8-)
Ии така - за сега това се сещам, ако се сетя ще пиша. А ти ако имаш въпроси - питай. Husky power!!! :-D
П.П. Покажи снимки на кучото :-D

hottie
05-30-2008, 09:47
Малко офтопик ама хъскитата са невероятни кучета :oops:

Diva4e
05-30-2008, 11:19
Mersi mnogo za wsichki mneniq:)Boot moqt maluk debel glezlio e mnogo krasivo kuchence,spored men ima neshto obshto s laika,a v razvudnika ot koito go vzehme ni uverqvat che e chistokruvno huski ,makar che naistina kucheto koeto ni predstvaiha za negov bashta e malko izvun "gabaritite" s po dulga kozina e i e malko po-golqmo.Jenata ni uveri che bashta mu e skoro pristignal v Bg za tova e takuv,a s vremeto shtqla da mu okape kozinata pone na polovina(zashtoto e mnogo gusta).Boot dai mi mail i shte ti pusna snimki na Charli(buhtio)zashtoto nemoga da kachvam v saita.Dori ako iskash mojem da si ramenim mailite i da obshtuvame po chesto za nashite palavnici ili da ni napravqt edna gfara domashni lubimci :) :-)

Diva4e
05-30-2008, 11:20
Аз... имам хъски, то вече е малко по-голямо - 6 месеца, но все пак ще ти кажа какво правехме като беше по-малък (а и сега, всъщност).
Като го взехме го хранахме със Royal Canin Baby dog (Maxi, което е точно за тази големина куче) + бульон от варено месо (пилешко обикновено, самото месо не можеше да го дъвче в началото). После (след месец примерно) Royal Canin Junior + бульона + месото или варен ориз с месо. (само че с това трябва да се внимава, защото ги спича малко). Също може и хляб с бульонче и месо, евентуално. Просто да му е мекичка храната докато е мъничък.
Месото най-добре да е пилешко (но задължително без кости - дъвчат, гълтат и им нараняват коремчетата) или някакво НЕтлъсто
Ядки не трябва да папат.
Ам... тооо мойто куче понеже е нагло и иска всичката храна, която има наоколо яде и домати и краставици 8-)
Ии така - за сега това се сещам, ако се сетя ще пиша. А ти ако имаш въпроси - питай. Husky power!!! :-D
П.П. Покажи снимки на кучото :-D I az iskam snimki na tvoq lubimecc :))))

Boot
05-30-2008, 19:30
Ами те по принцип лайките са по-малки от хъскитата, така че за това не се притеснявай. Пък и на хъскитата адски много им личи, ако са смеска. Не го мисли това - нали така или иначе кучето е красавец :)
А и докато е още бебе няма как да го прецениш на какво прилича - в момента е просто топка косми и го мачкай докато можеш, защото после по трудно.

Аз да се похваля, че моя пес от днес вече дава лапа 8-)


ivaninova@gmail.com
- ей това ми е имейла, пращай снимки на Чарли и ако имаш още въпроси ще се радвам да помогна :)

Това му е първата снимка от както го взехме:
http://a238.ac-images.myspacecdn.com/images01/42/l_181d0a16661f322c36e73232d8e8b44d.jpg

тук се радва на нещо (храна може би):
http://a912.ac-images.myspacecdn.com/images01/47/l_a763fada540f5270d3475dc79953e087.jpg

понтира послушен:
http://a358.ac-images.myspacecdn.com/images01/125/l_16da9dc3d6c3921cfe7aa8d527946f65.jpg

това е снимка от преди няколко дни - спи и се лендзи някой да го чешка по коремчето:
http://img174.imageshack.us/img174/9952/hpim6812cr5.jpg

NH3
05-30-2008, 19:50
ku4eto e CIFRA hubavo !

Pedigree
05-30-2008, 19:57
Ебаси якия пес, пускайте снимки, че ми е интересно да гледам. :-D

hottie
05-30-2008, 22:25
Boot : невероятно е!!!!!!!!!!!!!!!Супер сладък е :)) Ааа дано бъде винаги здрав и игрив ! :)

mim4ety_sara
06-01-2008, 14:38
kajete kak da si ka4a snimka i na moita pls

vmmka
06-01-2008, 14:58
Честито куче :)
Аз имам такова.Храня го с хоум мейд бульони, хляб месо или там квото остане и гранули(редувам ги въпреки че не е много хубаво).Сега лятото да знаеш че може почти нищо да не хапва, така че се готви ако трябва да даваш пари за месо щото не е хубаво да не яде пълноценно докато е малко.
Само в допълнение-нищо няма да му стане ако яде кости.Мойто си удуши и изяде първото(и за жалост не последното) пиле на 3 месеца и нещо :D И все пак ако искаш недей рискувай :)
Ако някой има въпроси нека си ги зададе, имам стаж вече малко повече от година с такова куче :-D

babity
06-04-2008, 08:21
Забравете го този хляб!!! Нищо полезно няма в него! Ако просто му топите качествените гранули в не-подравен бульон от МЕСО, а не от онези, купените кубчета, значи правите най - доброто за песа. Ганулираната храна съдържа каквото му е нужно. На кучетата, за разлика от хората, не им пречи да ядат една и съща храна всеки ден, стига тя да е пълноценна. Така, че не го мъчи хайванчето с боклуци, ами му ръгай гранулите и няма да се плашиш. ;)

п.п. мога да ти предложа списък с храните от най - висок клас в България и тези, от които имам добри отзиви. В произволен ред са, не ги степенувам.
-Роял Канин
-Пурина Про План
-Бош
-Нутра Нъгетс
-Нутра Голд
-Хилс
-Нутрам
-Иамс и други.

Авторке, чак сега ти прочетох поста за кучето. Много ми е интересно как купувате кучета от развъдници, които да не отговарят на стандартите? Нали като е от развъдник има родословие? Или ти е объркана представата за развъдник или мястото, от където си го взела не е такова, или просто си искала да вземеш куче от домашен клас, но дори и тогава никой не би си смесил хъскито с лайка. А е възможно и просто да не познаваш достатъчно добре породните черти на хъски, знам ли...

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
06-04-2008, 16:42
Чувала съм, че не трябва кучетата да се хранят с това което ядем ние не само докато са малки а по принцип! Вземи му Pedigree за бебета :)

Boot
06-04-2008, 17:14
Аз за педигрии съм чувала лоши отзиви.

Pedigree
06-04-2008, 17:24
За Pedigree съм чувала само хубави неща. 8-)

babity
06-04-2008, 20:40
Ако мислиш да му вземаш Педигри... откажи се! За същите пари ще купиш Нутра Нъгетс, които са къде - къде по - качествени. Един съвет от мен: шарени ли са гранулите - забравете ги! За ориентир ще си го кажем както е. От 1.20 до към 3.50 - 4.00 лв/кг са най - нискокачествените гранули. Колкото изяде - тройно повече сере, че и пърди повече хайванчето. От 3.50 нагоре до към 5.00 - 6.00 лв/кг е златната среда. Не е като нискокачествения нисък клас, но пък и не е най - най. От 6.00 лв/кг нагоре вече започват вече истинските гранули. Поне в Пловдив горе - долу така са разделени цените. Предимствата на храната от висок клас:
-по - скъпа е, но е по - икономична. Ако песът яде по 1кг храна Любимец, то Роял Канин ще яде около 500гр, да не е и по - малко
-сере по - помалко
-не пърди (или поне много, шото ако кучето ви е пръдливо и само с месо да храните пак ше пърди :lol: )
-направена е от по - качествени продукти => по - лесно се усвоява от организма
-при правилно хранене с качествена храна можете да забравите за някои болести, които недостига на определени вещества в нискокачествените храни предизвикват

PollyPoi
06-05-2008, 14:06
Boot :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Кучето ти е нечовешко КРАСИВО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!! :shock: искам и аззз :(
Каква цена са горе долу такива кученца?

babity
06-06-2008, 20:21
Цената на кученце с недоказан произход, за което не е сигурно дали като порасне ще прилича на хъски и дали няма да е наследствено обременено с дисплазия или други болести, както и кофти темперамент струва между 250 - 350 лв. Куче с доказан произход, здраво, с добро родословие и голямо изложбено бъдеще струва около 1000Е.

vikiv89
03-14-2009, 10:40
Bravo na vas,az ot edna godina si tursq huski i nemoga da si namerq a ako si namerq te 6te mi oderat kojata 500lv mi iskat,i aide az se navih da go vzema i go zavedoh na veterinar ky4eto be6e mn bolno i my go vurnah na 4oveka i my kazah a to gorkoto po4inalo sled 3 dena,Mnogo gi obi4am tiq ky4enca,makar i da se nyjdaqt ot mnogo griji,mn razhodka i opredelqna,raznoobrazna i pulnocenna hrana,vaksini i taka natatuk.Nqkoi znae li otkude moga da si vzema ky4ence zdravo nai ve4e a i ot Veliko Turnovo poneje sum ot tam

HuskilLover
08-22-2009, 10:57
Abe daite si skype ili e-mail iskam da kontaktuvam po 4esto s hora koito imat HUSKITA moje da si razmenq pics i da si lafim za tqh 4akam va6ite otgovori :-D :-D :-D

PiruBloodz
08-22-2009, 11:26
Abe daite si skype ili e-mail iskam da kontaktuvam po 4esto s hora koito imat HUSKITA moje da si razmenq pics i da si lafim za tqh 4akam va6ite otgovori :-D :-D :-D :lol:

www.dog.bg

MonSitY
08-23-2009, 15:33
аз имам хъски и днес стана на 9 месеца 8) взехме го малък беше на 8 седмици толкова мъничък че неможеше да ходи и се клатушкаше :oops: побираше се на дланта ти ,а сега еее огромен :D таа за яденето давахме му мляко с хляб и след 1-2 седмици почнхме да му даваме бебешка храна за кучета... дано съм била полезна :)

Boot
08-23-2009, 16:22
8 седмично хъски съвсем не се побира на длан и си ходи съвсем нормално о.О

PiruBloodz
08-23-2009, 17:25
Моето когато беше на 8 седмици тежеше около 5 кила(едър е, но..)
няма как да се побира там

hardball
08-23-2009, 18:20
Спомням си, че като бях малка и взехме куче, като дойде момента да го храним с гранули беше предпочел да ми открадне банана :D

Някои сте много вдъхновени, аз съм отраснала винаги с кучета и сме ги хранили с пилешки шийки с хляб, разни гранули (рядко Педигри и т.н.) и разни кости.

FakeIdentity
08-23-2009, 19:47
Моето куче въобще не обича гранули.Предпочита сух хляб пред тях :x

SunnyTime
08-23-2009, 20:32
Месце и рибка :) Без кости !!!

demoto
02-04-2010, 20:47
Хора утре ми донасят кучето.То също е хъски :grin: :grin: