PDA

View Full Version : Екзорсизъм



lsd43
05-30-2008, 10:38
Вярвате ли че наистина е възможно човек да бъде обладан от бесове или това са просто психични разтройства на "обладаните" ? И най-вече ако човек наистина е обладан от такова същество ,способен ли е свещеникът да му помогне като премахне злото от него?

Ето и случаи на екзорсизъм http://www.youtube.com/watch?v=x4n9vK0_mdk&feature=related

http://en.wikipedia.org/wiki/Exorcism

http://www.youtube.com/watch?v=uoA-dBREM5c&feature=related

AutumnTears
05-30-2008, 11:07
spored men tuk e vupros na religiozni vqrvaniq :neutral:

BaBy_bS
05-30-2008, 11:18
според мен-не може,по скоро е някакво психично заболяване

Jesus_is_good
05-30-2008, 18:28
Според всеки нещо си :-D нали знаеш че каквато и да е гледната точка истината е една 8) .
А каква е тя?.............
Ами една :) .
Нали така lsd?
Между другото от всички гледни точки свещенникът нищо не може да направи защото сам по себе си няма силата да изгони демон или да му излекува мозъчното растройство.

vvizard
05-30-2008, 20:49
Според всеки нещо си :-D нали знаеш че каквато и да е гледната точка истината е една 8) .
А каква е тя?.............
Ами една :) .
Нали така lsd?
Между другото от всички гледни точки свещенникът нищо не може да направи защото сам по себе си няма силата да изгони демон или да му излекува мозъчното растройство.
Може и да си прав, но Кипряновата молитва има тази сила ;) А тя се чете предимно от свещенници. Те са вид посредници. Естествено, трябва да попаднеш на такъв, който ще свърши работа, защото не всеки който прочете въпросната молитва, постига желания резултат...
А относно екзорсизмът, не е психично заболяване и си съществува. Най-добрият начин за предпазване е да не правите каквито и да е ритуали за призоваване на демони, призраци и други астрални същества ;)

lsd43
05-30-2008, 20:57
Според всеки нещо си :-D нали знаеш че каквато и да е гледната точка истината е една 8) .
А каква е тя?.............
Ами една :) .
Нали така lsd?
Между другото от всички гледни точки свещенникът нищо не може да направи защото сам по себе си няма силата да изгони демон или да му излекува мозъчното растройство.

Не винаги истината е една.

ArTanDra
05-30-2008, 21:37
Да, има такива случаи където човекът е обладан от дух. Има си специални свещеници, които извършват екзорсизъма, но в повечето случаи духа /демона/ пак се завръща.

ThunderGoddess
05-31-2008, 17:48
Сигурно има, но ги ловят хората, които не са силни. Сисъл според мен всеки дух или демон, би си избрал слаба жертва, за да не се занимава да се бори с нея. И така. Трябва да бъдем силни и да не се даваме ;)

vvizard
05-31-2008, 17:57
Сигурно има, но ги ловят хората, които не са силни. Сисъл според мен всеки дух или демон, би си избрал слаба жертва, за да не се занимава да се бори с нея. И така. Трябва да бъдем силни и да не се даваме ;)
Всъщност, случаите на екзорсизъм на които съм бил свидетел са от хора, инвокирали разни същества. Доста хора не са наясно, че за да призоваваш каквото и да е, преди това трябва да си изградиш защита... Ако го извикаш току-така, му ставаш чисто и просто роб. Всичко си има техника и ред на изпълнение. Така, че повечето жертви на екзорсизмът са си виновни сами.

ThunderGoddess
05-31-2008, 18:00
Тук съм съгласна, че който си го търси, да си го намира, така де. Както казах в другата тема, като не пипаш, не те закачат. Но и обратното важи - няма да си поплюват, ако ги дразнят, я ;)

marilyn
06-02-2008, 22:02
аз в една книга бях чела как вещиците едно време са си правели бесове....ама все пак не мисля че е реално.. :-o

03-20-2010, 14:27
Зловещата тема се въздига от гроба, boo!

gandalfepi4
03-20-2010, 15:08
StringTheorist що pedobear е с главата надолу бе?

иначе на ви екзорсизъм- http://www.youtube.com/watch?v=VTnPGdjFVcU
8-)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-20-2010, 21:19
Ами слушал съм много за тази проява, но мисля, че това е по скоро на психичеста основа.Някфо заболяване.Според мен няма такива демони, духове и тн. :?

kalokairi
03-21-2010, 22:03
Да възможно е и това не е болестно састояние жертвите на демона или духа променят изцяло гласа си и понякога започват да говорят на езици които никога преди не са знаели и дори такива които няма от къде да знаят

filmimilmi
03-22-2010, 02:24
Значи психичните разстройства се дължат на тайнствени зли сили... Хм, много интересно... :-o

gandalfepi4
03-22-2010, 05:36
оффф хора осъзнайте се!!!

"аз съм зъл демон и ще обладая тази побъркана бабичка и ще я накарам да говори на развален турски"

вместо

"аз съм зъл демон ще се набия в този президент и ще си кротувам... до момента в който доближи панела за управление на ядрените ракети :evil: "

кое ви кара да мислите че некви демони духове и прочее ще си губят времето с некви мижитурки по дяволите

за 100% от психичните разстройства има някакви медикаменти и нито един от тях не включва пентаграм или екзорсизъм това не е ли мъъъничко доказателство че няма демони? да има такива работи като пласибо ефекти и това пък е още по голямо доказателство понеже обладаните хора не се държат по еднакви начини а както им казва културата-общата черта олигофрен не се брои за доказателство :x

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-22-2010, 16:28
А ако говорят на "нечувани езици" другите от къде знаят, че ги говорят и че е нещо смислено :-o

kalokairi
03-22-2010, 19:37
Не става въпрос за "нечувани езици" а за такива които вече никой не говори.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
03-23-2010, 13:13
А щом никой не го говори от къде се знае, че всъщност това е някакъв език??? :-o

betterman
04-02-2010, 01:27
Истина е !!! някои хора не са по сопствено желание луди :-x

gandalfepi4
04-02-2010, 08:22
Истина е !!! някои хора не са по сопствено желание луди :-x

първо-пише се соБствено

второ-съгласен съм напълно!!!! ЩЕ СЕ ИЗНЕНАДАТЕ КОЛКО МАЛКО ХОРА СА СТАНАЛИ ШИЗОФРЕНИЦИ ЗАЩОТО ТАКА СА ИСКАЛИ!

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

betterman
04-03-2010, 01:47
Истина е !!! някои хора не са по сопствено желание луди :-x

първо-пише се соБствено

второ-съгласен съм напълно!!!! ЩЕ СЕ ИЗНЕНАДАТЕ КОЛКО МАЛКО ХОРА СА СТАНАЛИ ШИЗОФРЕНИЦИ ЗАЩОТО ТАКА СА ИСКАЛИ!

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Докато не го изживееш няма да го разбереш

gandalfepi4
04-03-2010, 07:46
първо, това беше шега. не се натягай :)

второ, имам доста близък човек шизофреник, една позната с би-полярна депресия, още една коята почина заради това и уча клинична психология, което ще рече че ме "изправят" пред такива хора. идеята е да мога да ги разбирам. сега, права си че колкото и да гледам няма да разбера 100% какво е докато не го "изпитам" сам.

но не виждам кое те кара да мислиш сериозно (стори ми се че горе си написала не баш каквото искаш) че сравнително добре разбраните биологични причини за сериозните заболявания са свързани с "демони".

демоните не можеш да ги ексорцизираш (боже така ли се пише) с лекарстно поне според легендите. ако говориш за някакъв друг конкретен случай ми кажи име, за да се ориентирам по-добре.

ето ти малко наука преди да ми отговориш http://debunkingchristianity.blogspot.com/2008/02/call-for-scientific-investigation-of.html

ПП НЕ не отришам психосоматичните внушения :x

betterman
04-03-2010, 08:54
първо, това беше шега. не се натягай :)

второ, имам доста близък човек шизофреник, една позната с би-полярна депресия, още една коята почина заради това и уча клинична психология, което ще рече че ме "изправят" пред такива хора. идеята е да мога да ги разбирам. сега, права си че колкото и да гледам няма да разбера 100% какво е докато не го "изпитам" сам.

но не виждам кое те кара да мислиш сериозно (стори ми се че горе си написала не баш каквото искаш) че сравнително добре разбраните биологични причини за сериозните заболявания са свързани с "демони".

демоните не можеш да ги ексорцизираш (боже така ли се пише) с лекарстно поне според легендите. ако говориш за някакъв друг конкретен случай ми кажи име, за да се ориентирам по-добре.

ето ти малко наука преди да ми отговориш http://debunkingchristianity.blogspot.com/2008/02/call-for-scientific-investigation-of.html

ПП НЕ не отришам психосоматичните внушения :x


:-D Няма кво да ти обяснявам.. изучи по добре Окултизма, там е скрита Истината... случайни психични заболявания няма набии си го в главата..

gandalfepi4
04-03-2010, 09:05
бе много с окултизъм не съм се занимавал ама доста ми се ще да ти набия един учебник в главата на тебе. спри да говориш такива глупости от които си нямаш понятие. ако имаш непосредствен опит който те навежда на тази мисъл сподели! ако нямаш си затвори устата и остави на тъпите професионалисти да се се оправят.

betterman
04-03-2010, 09:50
маи ти се чудиш кви Глупости да пишеш из Форумите :D

gandalfepi4
04-03-2010, 10:43
май лейди гага е интелектуален гигант в сравнение с теб :D

betterman
04-04-2010, 03:20
май лейди гага е интелектуален гигант в сравнение с теб :D

Пъ че Аз и неискам да съм кат тая ГарГа :razz: :razz:

ZipFail
04-04-2010, 14:36
бе много с окултизъм не съм се занимавал


спри да говориш такива глупости от които си нямаш понятие.

Ахъм... :lol:

gandalfepi4
04-04-2010, 15:15
^ Ъ? я не моем те разбереме :smt017

ZipFail
04-04-2010, 15:28
Прочети си пак мнението.. :)

gandalfepi4
04-04-2010, 15:39
ми все още не чаткам. искам да кажа, аз говоря за нещо което разбирам чат-пат (психични заболявания-това уча, имам познати, интересувал съм се), а НЕ за окултизъм. знам че се причиняват от това, това и това и се лекуват с това, това и това. няма някаква дупка в която да може да стои нещо паранормално.

НЕ съм тръгнал да обяснявам нещо за окултизма понеже не го разбирам много много първо и после понеже не е релевантен за тази тема както квантовата физика не е релевантна за френската кулинария. аз така виждам нещата поне :(

ако има някакъв необясним случай приканих да бъде даден за пример щото аз за такъв не знам. може пък той вече да е причинен от нещо окултно или паранормално, всичко е възможно, признавам. но до този момент всичко е ясно и просто няма къде да го напаснеш този окултизъм (или гастрономията например), просто не са свързани двете неща до този момент. ако пък и ти знаеш нещо, което аз явно не, пиши моля те, отворен съм за нова информация :)

DevilWish
04-26-2010, 15:30
Според мен това е възможно.Вярвам във всичко свързано с духове и тн.Това също е възможно.Но не вярвам, че някой от църкавата може да те 'излекува'

nana26
04-26-2010, 17:23
съществуват и още как! 1. защото човек в това състояние променя изцяло тембъра на гласа си (малко хора могат да го направят по този начин) ; 2. има регистрирани смъртни случаи на 'обладани' хора.... не знам сега как ше оборите това ... един нормален човек, а и било то ненормален както ги изкарахте не може сам да си причини смъртта... някои хора мислят това за театър или пък за психично заболяване .. ама ае някой да се пробва еи тъй както си седи да каже "ся ше умра" и речено сторено ... е да ама не :? как ше умре - из един път ще спре да диша ли, от превземки ли или кво :? на тая тема сериозно трябва да се позамислите .... btw свещенник може да те излекува, със силна вяра и воля стават чудеса :wink: (и сегаа една сюрия атеисти пак ще почнат "Бог няма!" :D :D )

gandalfepi4
04-26-2010, 17:35
^ ако знаеш за някакви такива случаи може ли да постнеш някакви. живо се интересувам от някакви такива "тъмни" райони на известност като функционална хипноза, черна материя и тн. "духовете" са ми стара страст и всеки път щом видя нещо което загатва че може да е истински случай ми се надървя уйа от въодушевление, даже си имам малка колекция посветена на паранормалното :oops:

nana26
04-26-2010, 18:09
бая известен е случея на Anneliese Michel ...мисля че по неината изтория направиха филм (The Exorcism of Emily Rose) ...
малко инфо, макар че страшно се съмнявам да повярваш на написаното .. човек който отрича Господ едва ли би повярвал в съществуването на Дявола, ама ае.. :-D

http://www.chasingthefrog.com/reelfaces/emilyrose.php

П.П. по горе забравих да спомена че в такова състояние са наблюдавани хора да левитират (това го гледах в един док. филм) + това четох на няколко места за екзорсизма .. 8-)

gandalfepi4
04-26-2010, 18:32
вярвам че има доста неща за които си нямаме и понятие. това че не съм видял и едно доказателсво за който и да е бог не значи че не съм отворен за ново познание. в момента в който намеря някоя религия която да не се разпада на парчета под лупата на критиката ще се конвертирам моментално. да не мислиш че не искам да живея завинаги в който и да било рай(предпочитам валхалла най-много ама на)

благодаря за примерите :)

ZipFail
04-30-2010, 10:37
Даоизъм/Будизъм ?

nana26
05-02-2010, 16:52
ами бе ... само наука :D :D

gandalfepi4
05-03-2010, 14:52
науката не е религия. тя е само и единствено процес, който често се използва като нарицателно. науката е до толкова религия до колкото и войната например. това че науката разрушава всички религии (карайки не особено умните им последователи да твърдят, че динозаврите са съжителствали с хората преди 6 000 години) е тотално отделен въпрос.

може да използваш научния метод и да обичаш, мразиш дори и вярваш в каквото и когото си искаш... стига да е обосновано.

както казах по-рано няма защо да варваш на гаджето си ако я намериш в леглото с 20 негърски паци в задника и крещяща от кеф,

няма защо да мразиш някой ако не ти е направил нищо освен добрини,

няма смисъл да вярваш в религия която казва че можеш да направиш говеда с различни шарки с помоща на оцветени пръчки или че света е създаден преди 6 000 години.

просто няма логика

nana26
05-03-2010, 17:57
ама аз въобще не твърдя че науката е религия .. казвам че ти осевен на научно доказани факти, в дуго не вярваш .. не почитеш никакви религии, това искам да кажа 8-)

bazingaaaa
01-25-2011, 22:00
Regna terrae, cantate Deo,
psallite Domino
qui fertis super caelum
caeli ad Orientem
Ecce dabit voci Suae
vocem virtutis,
tribuite virtutem Deo.

Deus caeli, Deus terrae,
humiliter majestati gloriae Tuae supplicamus
ut ab omni infernalium spirituum potestate,
laqueo, deceptione et nequitia,
omnis fallaciae, libera nos, Domine.

Exorcizamus te,vade, Satana, inventor et magister
omnis fallaciae, hostis humanae salutis.
Humiliare sub potenti manu Dei

Nam3less3
01-26-2011, 07:54
2ма души в тоя раздел на форума имат нужда от силен екзорсизъм.

NomNomNom
01-26-2011, 17:21
http://www.youtube.com/watch?v=Uzaec2eNxvc

Макар, че съм попадала само на две книги , свързани с тази процедура , в които авторите изцяло подкрепят съществуване на демони и Луцифер (единият е психотерапевт, известен , другият не съм го проверявала) - малко ме съмнява дали не е просто друго отклонение, мн. лич. жизофрения примерно.
Може и някой да го е обладало нещо, което му се е закачило от някой канал от друго измерение, но не съм веща тук и нищо не мога да твърдя.

Енджойвате се на цялата поредица клипчета Екстрийм.

NomNomNom
01-26-2011, 17:22
2ма души в тоя раздел на форума имат нужда от силен екзорсизъм.
Брой и мен.
Искам лично да го извършиш.

01-26-2011, 17:32
2ма души в тоя раздел на форума имат нужда от силен екзорсизъм.

Да позная ли..?

А иначе, понеже не съм много запознат конкретно с екзорсизма, има ли будисти или мюсюлмани в който се е вселил демон етц...?

NomNomNom
01-26-2011, 17:36
2ма души в тоя раздел на форума имат нужда от силен екзорсизъм.

Да позная ли..?

А иначе, понеже не съм много запознат конкретно с екзорсизма, има ли будисти или мюсюлмани в който се е вселил демон етц...?
http://www.youtube.com/watch?v=Uzaec2eNxvc
Гледай и ще разбереш.

01-26-2011, 17:58
2ма души в тоя раздел на форума имат нужда от силен екзорсизъм.

Да позная ли..?

А иначе, понеже не съм много запознат конкретно с екзорсизма, има ли будисти или мюсюлмани в който се е вселил демон етц...?
http://www.youtube.com/watch?v=Uzaec2eNxvc
Гледай и ще разбереш.

Не схванах най най...

goblin0306
01-26-2011, 19:57
Не вярвам в бог, следователно не вярвам и в сатаната, нито в зли духове.

А пък "свещеник", който в крайна сметка не е нищо повече от случаен човек на улицата, не може да "изгони" нещо което дори не съществува, със "силата" дарена му от друго същество което не съшествува.

С две думи: абсурд, измишльотина.

Nam3less3
01-27-2011, 03:16
Не вярвам в бог, следователно не вярвам и в сатаната, нито в зли духове.

А пък "свещеник", който в крайна сметка не е нищо повече от случаен човек на улицата, не може да "изгони" нещо което дори не съществува, със "силата" дарена му от друго същество което не съшествува.

С две думи: абсурд, измишльотина.Това, че ти не вярваш, не значи че не съществува.

Auriss
01-27-2011, 11:22
A това ,че ти вярваш ,значи ли ?

Аз понеже съм си любопитен съм ровил по такива сайтове. До покупка на книжки не съм стигал ,но ако приема ,че пише сходни неща ,то те са ето такива :

Запалете еди-колко-си свещи ,наредени еди-как-си . Нарисувайте въображаема пентаграма с вашия магически жезъл/меч ( :D ) и започнете да повтаряте името на демона ,който желаете да призовете. Повтаряйте "Аз (вашето магическо има :D ) те призовавам еди-кой-си" и тн.

Даже ей сега ще намеря някое такова :
http://blackarts.inchaos.org/rituals.php?about=beelzebub


И не виждам разлика между екзорсизмът ,който в повечето случаи е на латински и тази глупост...освен латинския.

http://www.catholicdoors.com/prayers/latin/latin040.htm

Който иска да си превежда и да се убеди колко е абсурдно.

Nam3less3
01-27-2011, 11:26
A това ,че ти вярваш ,значи ли ?

Аз понеже съм си любопитен съм ровил по такива сайтове. До покупка на книжки не съм стигал ,но ако приема ,че пише сходни неща ,то те са ето такива :

Запалете еди-колко-си свещи ,наредени еди-как-си . Нарисувайте въображаема пентаграма с вашия магически жезъл/меч ( :D ) и започнете да повтаряте името на демона ,който желаете да призовете. Повтаряйте "Аз (вашето магическо има :D ) те призовавам еди-кой-си" и тн.

Даже ей сега ще намеря някое такова :
http://blackarts.inchaos.org/rituals.php?about=beelzebub


И не виждам разлика между екзорсизмът ,който в повечето случаи е на латински и тази глупост...освен латинския.

http://www.catholicdoors.com/prayers/latin/latin040.htm

Който иска да си превежда и да се убеди колко е абсурдно.Това е магьосничество, правилните методи са постене, четене на молитви и т.н.

Auriss
01-27-2011, 11:34
Знам ,бе, човек ,не съм малоумен. Просто казам ,че нещата са аналогични - говориш някакви неща и се случва нещо.
А нещата и на български ,и на латински не са с различен смисъл.
Абе глупаво ми се струва просто.

Nam3less3
01-27-2011, 11:35
Знам ,бе, човек ,не съм малоумен. Просто казам ,че нещата са аналогични - говориш някакви неща и се случва нещо.
А нещата и на български ,и на латински не са с различен смисъл.
Абе глупаво ми се струва просто.Абе сигурно 90% от света има нужда от екзорсизъм :D

01-27-2011, 12:44
Е аз като не постя, не се моля и тн, дали съм обладан от зъл дух...Като гледам не се гърча по пода и да бърбоча несмислено...

Nam3less3
01-27-2011, 12:58
Е аз като не постя, не се моля и тн, дали съм обладан от зъл дух...Като гледам не се гърча по пода и да бърбоча несмислено...Много ясно че си обладан целия, ти даже не вярваш в Бог.

01-27-2011, 13:00
Е аз като не постя, не се моля и тн, дали съм обладан от зъл дух...Като гледам не се гърча по пода и да бърбоча несмислено...Много ясно че си обладан целия, ти даже не вярваш в Бог.

И тръшкам ли се на пода...?
А мюсюлманите обладани ли са от Сатаната...?

Nam3less3
01-27-2011, 13:45
Е аз като не постя, не се моля и тн, дали съм обладан от зъл дух...Като гледам не се гърча по пода и да бърбоча несмислено...Много ясно че си обладан целия, ти даже не вярваш в Бог.

И тръшкам ли се на пода...?
А мюсюлманите обладани ли са от Сатаната...?За тях не знам, то си е до човека.

gandalfepi4
01-27-2011, 15:10
парадоксално и двамата сте прави - според християнството бог е този който прави сърцата на невярващите затворени за вярване в него.

ебати трола е яхвето, нали неймлес

http://uppitywoman08.files.wordpress.com/2010/09/ahmadinejad.jpg

01-27-2011, 16:46
Е аз като не постя, не се моля и тн, дали съм обладан от зъл дух...Като гледам не се гърча по пода и да бърбоча несмислено...Много ясно че си обладан целия, ти даже не вярваш в Бог.

И тръшкам ли се на пода...?
А мюсюлманите обладани ли са от Сатаната...?За тях не знам, то си е до човека.

Демек човека сам избира дали да се всели Сатаната в него...?
Ами тези дето не знаят понятието Сатана...?

Gavra
01-27-2011, 16:52
Не е нужно да имаш физическите изригвания, за да си обладан от зли сили. Ето, виж Папата например :D

01-27-2011, 17:12
Не е нужно да имаш физическите изригвания, за да си обладан от зли сили. Ето, виж Папата например :D

Е папата е поставено лице...не можем да говорим за зли сили...

Nam3less3
01-27-2011, 17:25
Това е.

Azariel
01-27-2011, 18:50
Гоня демони с хеви метал, светена вода, киприянови молитви и пердах с осветена бухалка кой е навит. :D :D 8)

01-29-2011, 19:14
Гоня демони с хеви метал, светена вода, киприянови молитви и пердах с осветена бухалка кой е навит. :D :D 8)

Не става ли просто да напиеш и напушиш Сатаната и да го затириш към долчината с лагерница...

Azariel
01-29-2011, 20:16
Той сатаната е авантаджия, като изветрей ще се върне за още трева и алкохол. :D :D

01-29-2011, 20:18
Той сатаната е авантаджия, като изветрей ще се върне за още трева и алкохол. :D :D

Мммм...Човека е по-дявол от Сатаната...ще го надхитри... 8-)

Azariel
01-30-2011, 19:24
Ще цитирам една песен от жанра хард рок:Дявола е загубеняк, и е моята кучка. :razz: :razz: :razz: :razz:

01-30-2011, 21:19
Ще цитирам една песен от жанра хард рок:Дявола е загубеняк, и е моята кучка. :razz: :razz: :razz: :razz:

Я даи линк да се посмея...

Azariel
01-30-2011, 21:26
http://www.vbox7.com/play:0bb96918

kaloqn_donchev
05-29-2015, 08:03
https://www.facebook.com/kdon4evaspektweb Това ми е фейсбука. Аз съм уеб дизайнер и се занимавам с екзорсизъм от 10 години. На 38 години съм. Който има нужда от информация какво представлява как става и тн да пише във фейса :) Не се ровете в тези неща защото много бели може човек да си навлече. В момента обикалям форумите защото много малки деца се интересуват от тези неща купувати си книги гоетии и тн и започват да се занимават с една много мръсна дейност макар и уж на шега...