PDA

View Full Version : за кистите --> всяко момиче е застрашено



alenka
05-30-2008, 11:13
Здравейте, наскоро на една приятелка и откриха киста ,не съм сигурна на яйчниците или матката, и сега я последваха големи проблеми.Това ме накара да се замисля върху опасноста от тази болест. Скоро ще станат 2 години от както имам цикъл, а все още е нередовен.Бих искала да знам какви са симптомите за кистите на яйчниците и матката(освен нередовната менстурация) и има ли повод за притеснение? :roll:

hottie
05-30-2008, 11:48
Става дума за киста или кистички на яйчниците :) Не на матката.Няма особени симптоми, освен нередовен цикъл.Хубаво е да се провериш, иначе не е чак толкова страшно.Не се шашкай!

alenka
05-30-2008, 12:27
срам ме е да кажа на майка си че това ме притеснява, тъй като не сме близки, дали не е по-добре да изчакам още известно време и ако цикала ми не се оправи чак тогава да се загрижа.Освен че е нередовен е странен.Само 2 дена тече а през другите дни е в друг цвят и доста слабо.

hottie
05-30-2008, 13:02
Ами ти сама каза, че цели две години вече ти е нередовен. Аз на тяое място не бих чакала, защото ако е това(но не е задължително да е това в никакъв случай!) по-добре да се хване по-рано иначе става по-зле :)
И няма нищо срамно. На колко си години?

hottie
05-30-2008, 13:02
Ами ти сама каза, че цели две години вече ти е нередовен. Аз на тяое място не бих чакала, защото ако е това(но не е задължително да е това в никакъв случай!) по-добре да се хване по-рано иначе става по-зле :)
И няма нищо срамно. На колко си години?

alenka
05-30-2008, 13:30
14-15

Loshotia
05-30-2008, 14:33
Нередовният цикъл може да е сигнал за нещо много по- сериозно и дори не гинекологично. Но за 14-15 годишни момичета, на които за прав път им е дошло преди 2-3 години е напълно нормално още да не се е нормализирал.

AnChItOoOo
05-30-2008, 14:39
Уфф и на една моя фр и откриха :cry: :cry: :cry: :cry: но за щастие се оправи почти и сега всичко е ок :grin: