PDA

View Full Version : Автобиография? WTF?!



babity
05-30-2008, 17:32
Налага ми се да напиша автобиография... То... в общи линии ми е ясно какво трябва да напиша, ама съм на 16, подяулите! То... най - много да стане 5 изречения и да се спеча. Помогнете ми, хора!

remember_me
05-30-2008, 18:07
za ba6ta ti i maika ti sloji ne6to-na kolko godini sa te rodili primerno. brat ili sestra dali ima6. za cqlata roda napi6i ne6to tam na dalgo i na 6iroka :?

Thoughtless
05-30-2008, 18:08
...

babity
05-30-2008, 18:26
Амиии... аз искам да направя впечатление, защото след интервюто за работата ми казаха за изпратя автобиография на мейла и след това евентуално да ми звъннат. Затова искам да е добро, ама като съм на 16... пък не смятам, че е много удачно да разказвам за детската градина... :-o

LetiCherry
05-30-2008, 18:32
Napi6i v google Cv i vij kolko primera za Cv ti izliyat, polzvai gi kato 6ablon i si gotova!
Qsno e tova za imeto, godini i t.n., sled tova kude si u4ila, socialna deinost, klubove, interesi, konkursi , vsi4ko, keoto si pravila iyvun u4ili6te go napu6i i tova e. :)

Thoughtless
05-30-2008, 18:36
...

LetiCherry
05-30-2008, 20:43
Thoughtless, tova, koeto si vidqla e motivacionno pismo!!! V avtobiografiqta ne se pi6e ne6ta ot sorta na "Видях обявата за работното място от еди-къде си. Смятам, че ще съм полезна и ще спомогна за добрия дух и проспериране." I za motivacionnoto pismo ne ehubavo da izpolzva6 6ablon, za6toto vsqka poziciq iziskva razli4ni ka4estva i motivaciq! A avtobiografiqta ima ima 6ablon i se pi6e po neq, nqma kakvo tolkova rayzlino da ima v neq ot snimka, danni kato imen, adrws, telefon, obrazovanie, ezici, izvun u4ili6tni deinosti, konkursi, nagradi, interesi.

Thoughtless
05-30-2008, 21:11
...

machoka
05-30-2008, 21:35
Аз на 16 имах страница и половина А4 формат, творческа автобиография, без да разказвам майка ми коя гимназия е завършила, а само конкретни дипломи, факти, проведени събития и концерти и подобни.
Съветвам те да се вземеш ръце, за да не се оплакваш по същия въпрос след 10 години, като станеш на 26 и тогава НАИСТИНА ти се стовари този проблем, а не сега да ти бъде пречка за да продаваш химикалки в някоя книжарница.

Seducti0n
05-30-2008, 21:43
http://www.comenius1.hit.bg/kak_da_nap_cv1.htm

Виж колонката от ляво.
И сама ще се ориентираш, надявам се.
Иначе, до колкото знам, вече Си-ви-тата се пишат от зад напред.
Айде успех. :)

babity
05-31-2008, 14:00
Аз на 16 имах страница и половина А4 формат, творческа автобиография, без да разказвам майка ми коя гимназия е завършила, а само конкретни дипломи, факти, проведени събития и концерти и подобни.
Съветвам те да се вземеш ръце, за да не се оплакваш по същия въпрос след 10 години, като станеш на 26 и тогава НАИСТИНА ти се стовари този проблем, а не сега да ти бъде пречка за да продаваш химикалки в някоя книжарница.

И аз имам какво да кажа за концерти и извънкласни дейности, обаче естеството на работата е съвсем различно. Работата е много сериозна и е абсолютно без значение дали съм пяла във вокална група и дали съм печелила конкурси с нея. Странно е... от три дни се опитвам да я напиша и стигам до 8 - 9 реда и край... Никога не съм се занимавала с такова нещо, мамка му..

Jessika_MG
05-31-2008, 16:02
Абе на мен в 8ми клас ми показаха в училище как да напиша автобиография...бях на 14. Най-малкото има толкова много шаблани, които можеш да използваш. А и не се пишат изречения в автобиографията :-o

babity
05-31-2008, 20:00
Добре... така явно няма да се получи с наставления. Затова мисля да напиша нещо примерно и да получа мнения и критики.

Казвам се (трите имена). Родена съм на (рожденна дата) в град Пловдив, където съм израстнала. Завършила съм основното си образование в (името на училището), а в момента уча в (името на сегашното училище), в профилирана паралелка със засилено изучаване на математика, информационни технологии и английски език. Също така владея писмено руски език. Умело боравя с операционна система Windows и се справям отлично с Microsoft Office 2003. Умея да работя в екип и бързо и лесно се сработвам с колектива.

Това успях да "измъдря". Ако някой ми помогне с малки допълнения и ми обясни къде да си вмъкна сегашият адрес и телефона ще се чувствам супер!

machoka
05-31-2008, 20:04
Това е нещо средно между лична автобиография и мотивационно писмо.

babity
05-31-2008, 20:30
Това е нещо средно между лична автобиография и мотивационно писмо.

Добре, ако махна последното изречение и на негово място си сложа телефона и адреса по - добре ли ще е?

sh3_1s_7h3_0n3
05-31-2008, 20:46
Защо просто не си изтеглиш европейския модел на автобиография и не си го попълниш направо? :)
Това, което си написала, е същото като онова, което трябва да попълниш там, само с тази разлика, че ако го попълниш според модела, по- ще има вид, отколкото ако го оставиш нахвърлено така... поне според мен. ;)