PDA

View Full Version : Стрии по... ъ-ъ-ъ, ужас!



LovePoisoned
05-30-2008, 19:26
Беше лятото на 2006, когато баща ми си внуши, че съм дюстабан. Гениално, налиии? :grin: Купи ми някакви стелки, които в последствие захвърлих сама, нещо взеха да се вмирисват, но най-гадното беше, че изпълних едно негово желание... То беше: препоръча ми да се повдигам на пръстите на краката си един път дневно по около 30 пъти. Беше убеден, че така сводът на петата ми ще стане кат' неговия.. типичен антидюстабан. 8) Добре, ама... Упражненийцето наистина стяга прасците, но какво забелязах миналото лято.. :shock: Първо да спомена, че по гърба ми (кръста по-точно) са се появили стрии, из форума четох едно мнение, че това е причинено от бързото израстване на тялото през пубертета. Та к'во имам аз на краката.. Значи.. вътрешната част на коляното, където е сгъвката, сега се е покрила със стрии. Ако искате, и пикче ще ви дам. Сигурна съм, че е причинено от тези упражнения за повдигания на пръсти (няколко месеца ги изпълнявах, а после спрях). Или пак е от бързия разтеж?! Имате ли идея как да ги разкарам тези... неща??? :-x Отговаряйте, а снимка може да ви дам утре.

sodomicdream
05-30-2008, 19:39
Тук вече не е от бързо израстване, или поне не и твоят случай. Прасците ти са нарастнали сравнително много за кратък период от време. Мускулатурата, която е под кожата съответно е нарастнала и кожата поради тази причина, че не ти че чак толкова еластична се е нацепила.
Решение има - редовно ексофлиране и хидратиране на кожата =)

AliceSw
05-30-2008, 19:41
от упражненията не е, пък и те едни натоварващи упражнения...само от рязка промяна в теглото - натрупване/губене на мускулна маса...стриите са кожен проблем, изцяло козметичен и се премахват с кремчета най-вече, когато са още нови, или пък със изпичане на кожата на слънце..

sodomicdream
05-30-2008, 19:44
от упражненията не е, пък и те едни натоварващи упражнения...само от рязка промяна в теглото - натрупване/губене на мускулна маса...стриите са кожен проблем, изцяло козметичен и се премахват с кремчета най-вече, когато са още нови, или пък със изпичане на кожата на слънце..

Не искам да се заяждам, но имала ли си стрии досега?

LovePoisoned
05-30-2008, 19:47
Мерси бързия ответ и от двете страни... ще последвам съвета за хидратирането на кожата.. ;)

AliceSw
05-30-2008, 19:50
ам, подобни упражнения карат прасците да намаляват /подобно на носенето на токчета/ при това трябва да е правила подобно нещо цял ден, за да и се появи чак такава разлика...според мен ги е имала отдавна и чак сега се е загледала

бтв, как изглеждат стриите ти сега - бели ли са?

sodomicdream
05-30-2008, 19:58
М... занимавах се активно със спорт 7 години. повдигането на пръсти го правех и аз. С това мускула, който фактически е прасец нараства.
Относно проблема - ако са червеникави или биещи на синкаво лесно ще ги премахнеш с кремовете, които посочи @alice sw
Но ако са бели... с години ще ги махаш по посочения от мен начин. Ако имаш възможност да ходиш на море всяка година не пропускай! Също много ще ти помогне за премахването.

sunbeamz
05-30-2008, 20:10
Ох да,и аз имам абсолютно същия проблем....Даже лятото ме е срам да ходя с по-къси панталонки или поли...грозно е.Но мисля че изпичането на слънце наистина помага...

LuCiFersAngeL
05-30-2008, 20:22
Докато стриите са още "пресни" има шанс да се излекуват. Аз имам в най-горната част на бедрата, малко под таза и гледам да се оттърва от тях докато са още лилави, защото станат ли бели единственото спасение е лезерът. Сега ползвам един серум за лечение на стрии на Галеник. Не мога да гарантирам 100% успеваемост, но сякаш има ефект, а още не съм го ползвала 3 месеца както пише на опаковката. Дано да помогне

sodomicdream
05-30-2008, 20:48
Не е само лазерът =)
Аз имам стрии от няколко години и са много дълбоки и бели.
Редовно ексфолирам кожата там и имах възможността да отида за 2 дни до морето и са "позарастнали".

LovePoisoned
05-31-2008, 05:51
Тук-там са лилави, но на повечето места са бели. :D
Относно плажа - живея в морски град, тъй че... :-P

Между другото и аз имам малко на сгъвката между таза и бедрото.. но отскоро започнах да спортувам усилено и са взели за изчезват. : ]

silver_moon
05-31-2008, 07:46
хм, и аз имам стрии,но ги мажа с едно масло и има доста голям ефект мисля...ако искаш пиши ми лично съобщение да ти кажа с какво масло точно се мажа :)

Sensuality
05-31-2008, 08:43
хм, и аз имам стрии,но ги мажа с едно масло и има доста голям ефект мисля...ако искаш пиши ми лично съобщение да ти кажа с какво масло точно се мажа :)

Какво маслооо ?! :oops: