PDA

View Full Version : ластици за брекети



Kalena
05-31-2008, 13:01
хора,като ви дадат да си слагате сами всяка вечер ластици на брекетите, тва значи ли, че сте към краЯ На лечението или нещо такова..? мисля си още колко ли време ще седя с тях.. вече станаха година и 5 месеца...

MidnightCreep
05-31-2008, 17:13
Механично пристягане за ускоряване на резултатите.Много е индивидуално това с края на лечението,някои слагат ластици,други-не.
Най-лесно ще разбереш като питаш ортодонта си.
Аз носих ластици за месец много преди да ми махнат брекетите.

_bfmv_
06-05-2008, 19:51
аз съм носила брекети и ластиците не ме подминаха :D :D ама аз малко носих ластици около 6 месеца .... яко им се кефех .... но все пак ортодонта ти преценява колко ще ги носиш и друго ако не ги носиш редовно толко повече време :|

mysterious93
06-07-2008, 12:33
м как така да си слагате сами ластиците?те не са ли задължителни да ги носите през цялото време докато носите брекети?

Nadelina
06-07-2008, 16:39
Slaganeto na lastici nqma nishto s obshto sys tova dali si v kraq ili v nachaloto na lechenieto. Te imat funkcia koqto trqbva da izpalnqt v daden moment - moje da e v nachaloto, po sredata ili v kraq.

P.S. mystery`girl ne stava duma za lasticite vyrhu samite zybi a takiva koito se nosqt samo vecher.

plamkatta
02-01-2011, 19:27
Искам да ви попитам ако някой има предства. Моите кучешки зъбки са по издадени напред. Искам да ги изправя, но не ми се носят брекети 2 години за 2 зъба. Доколкото знам ако сложа ластици ще успея да ги оправя за около 1 месец. Това знаете ли дали е вярно? Дали е възможно?

Pamaa
02-01-2011, 19:51
м как така да си слагате сами ластиците?те не са ли задължителни да ги носите през цялото време докато носите брекети?

И аз така си мисля... Аз носих от началото до края. Бях с брекети 9 месеца :P :grin: Аз ходих на ортодонт още, когато бях на осем и преди четвърти клас ми ги сложиха... Сега всъщност се замислих... Ти, за какви ластици говориш :? ? За оправяне на захапката или тези, които са си на самия брекет. Една "приятелка" носи такива за оправяне на захапката от поне 3 месеца 8-) :)