PDA

View Full Version : Сектите



lsd43
05-31-2008, 14:46
Не мислите ли че напоследък се навъдиха твърде много секти от разнообразен характер?Аз лично мисля че не е редно до училища и детски градини да се намират "църквите" на мормоните ,свидетелите на йехова и сякакви подобни сектанти.Не е ли редно държавата да забрани строителството на "църквите" им на подобни места.Лично аз съм ставал свидетел на обяви и предложения за членство в подобни организации,не е ли време държава да вземе решение срещу този проблем?

VerryBerry
05-31-2008, 15:07
Съгласна съм с теб,преди няколко дни на брат ми му връчили такава брошурка от ''Свидетели на Йехова" освен това в града ни има поне 2 такива сектантски църкви..майката на един приятел на брат ми също е сектантка.. :shock:

AutumnTears
05-31-2008, 16:18
osobeno sega proletta sektite nabirat nai-mnogo 4lenove
durjavata bila bezsilna za6toto kupuvali sgradite s poso4eni drugi celi , koito po-kusno ne mogat da se izqsnqt

ThunderGoddess
05-31-2008, 17:45
Оф, да, наистина напоследък взеха да стават много. Най-наглото, което стана в Русе е, в младежкия парк да ми изпльоскат, да опетнят така местноста с някаква тъпа църква. Сякаш някой ходи там! И всякаш в Русе само няма още 49, пф! И всеки ден ми раздава некви листовки - ама то не бяха католици, праволавни, мормони, протестанти ... к'вито се сетите. И много се смея като им чета простотиите. Епа само в Русе се сещам за две сектански цървки. Ужас, ужас, ужас. Мразя ги! Да се махат!

Duvessa
06-01-2008, 11:32
Според мен религията се отнася до самите духовни ценности у човека, които са строго индивидуални за всеки, затова е дадено правото на избор на вероизповедание и ги няма религиозните гонения. За жалост доста започна да се злоупотребява с това, като се появиха какви ли не секти с извратени насочености. Като цяло съм против тях. Всеки здравомислещ човек може сам да избере пътя на живота си, но не мисля, че обществото трябва да остава безразлично към сектите, още повече, когато въвличат постоянно и други хора, а понякога и деца, с цел манипулация. Сектите поробват личността на хората. Да не говорим, че повечето от тях са незаконни- не са регистрирани като религиозни институции, а като някакви фирми.
ThunderGoddess, късметлийка си ти, като се сещаш само за две. Тук, в Русе, е пълно с такива. Мъчат се по какъв ли не начин да набират нови хора- веднъж раздаваха листовки, за провеждането на някакъв рок концерт, отивам да погледна за какво става въпрос- насъбрани маса сектанти и обсъждат вярванията си. О_о На други сгради пък съм виждала да пише „Дом на Слънцето и дружбата” (или нещо от този тип), а всъщност почитат демон.
:-D

ThunderGoddess
06-01-2008, 18:17
На мен ми правят впечатление повече християнските и може би заради това. Много "гордо" заявявам, че в Русе даже е главното седалище на едната. Чатила съм си с една сектантка и тя почна да ми говори колко си мечтаела да дойде в Русе ... ОМГ ЗА ДА СЕ ПОМОЛИ В НЯКАКВА СИ ЦЪРКВА :D :D :D

NaughtyWhisper
06-01-2008, 20:53
Привет на всички от форума!
Темата е изключително интересна, не само за нас от младото поколение. Някой беше написал "Къде е държавата?" - та нали българските депутати бяха тези, които направиха възможно проникването на секти в България - Велко Вълканов, Филип Димитров и др. Преди години бившият американски посланник в България - Джеймс Пардю, беше заявил в Парк-хотел "Москва" че България не е демократична страна, тъй като има само две основни вероизповедания - Християнсво и Ислям. Той дава САЩ като най-демократичната страна в това отношение, със своите 160 вероизповедания (в това число и сектите). Основателят на Сциентоложката църква в САЩ, казва че най-бързият начин да станеш богат, е да създадеш нова религия...
Най-голяма опасност крият хиндуистките секти, "Свидетели на Йехова", Муун, "Слово на живот".

EveTo
06-27-2008, 04:36
има и друго нещо,хората бъркат много сектата с протестанската (евангелска) църква,пове4ето не знаят кво е секта...

nenasitnika
06-27-2008, 07:18
Сектанти има ли тука да им начука мужду зъбите :o

Christ
06-27-2008, 08:47
Най-голяма опасност крият хиндуистките секти, "Свидетели на Йехова", Муун, "Слово на живот".

Word of Life и Jehovah's Witnesses са Християнски секти.

xaxa
06-27-2008, 09:31
da raskaja 1 istoriq
zna4i predi 2-3 meseca imaxme nov fitnes instruktor i taka de 1 moi priqtel u6 xodi na c1rkva ot vr na vr s roditelite si i neznam kakvo stana na v1pros toi na 4u i go pita kade xodi i t.n. i se ukaza 4e tova bila dolna seksta v koqto (fitnes instruktora ni) 4lenuval 2 godini i taka da se kaje mu prodali b1breka (tova ne e maitap.. no ne razkaza to4no za kakvo stava na v1pros) qvno sa go izl1gali za nqkakvi pari i taka..
sekstite sa ebasi izvratenite mesta i nqkoi ako u4astva v sekta prosto.. :-x

KariZma
06-27-2008, 10:24
абе хора, мн ми е интересно Вие знаете ли истинското значение на думата ' секта '' ?!

Наричате всички други църкви, които на се православна и джамия - секти. ама неможе така да говорите без да знаете!!!

http://www.pravoslavieto.com/inoverie/sects/shto_e_sekta.htm - ето прочетете и след това изразявайте некомпетентното си мнение!!!

NaughtyWhisper
06-27-2008, 13:03
Най-голяма опасност крият хиндуистките секти, "Свидетели на Йехова", Муун, "Слово на живот".

Word of Life и Jehovah's Witnesses са Християнски секти.


Прочети поста ми отново. Явно не признаваш негово нищожество запетайката.
Хиндуистките секти И "Свидетели на Йехова" И Муун И "Слово на живот". Така по-разбираемо ли е ? Не съм твърдял че "Свидетели на Йехова" и "Слово на живот" са хиндуистки.

Повтарям, прочети поста ми отново.

Nam3less
06-27-2008, 14:58
Сектантстово примамва духовно надарени хора и ги проваля да служат на злото.

eveto_xx
06-27-2008, 16:05
Всеки има право да вярва в каквото си иска, христянството също вреди малко или много,въобще всяка една религия по някакъв начин ти поставя определени граници за възможно, допустимо и т.н...А примерно Господ според 10те божий заповеди е казал: Не се чуди що е горе на небето, що е под земята, бодата и т.н. По този начин изкарва учените- грешници...И к'во, 'айде 'сички грешни на сапун в ада :shock: ако не разкаят за това, че са казали какъв е състава на литосферата :shock:

Nam3less
06-27-2008, 16:29
Всеки има право да вярва в каквото си иска, христянството също вреди малко или много,въобще всяка една религия по някакъв начин ти поставя определени граници за възможно, допустимо и т.н...А примерно Господ според 10те божий заповеди е казал: Не се чуди що е горе на небето, що е под земята, бодата и т.н. По този начин изкарва учените- грешници...И к'во, 'айде 'сички грешни на сапун в ада :shock: ако не разкаят за това, че са казали какъв е състава на литосферата :shock:Много си зле. Тая заповед няма нищо общо с това, тя просто означава че Господ е само един. Няма нищо общо с науката, нито учените са грешници според библията, нито пък може да се пържиш в ада. Така е според теб, моля те, не обиждай библията с подобни простотий, само защото не можеш да я разбереш. В нея нищо не се тълкува буквално, а само глупаците, които следват продажната църква, вярват в глупости от типа на адът. И си мислят, че ако си грешник след като умреш ще гориш там. Адът е огънят на собствената ти съвест, след като разбереш как си грешал. И не е физическа болка, а такава, каквато изпитваш след като направиш примерно някоя глупост и съжеляваш за нея.

eveto_xx
06-27-2008, 17:28
Всеки има право да вярва в каквото си иска, христянството също вреди малко или много,въобще всяка една религия по някакъв начин ти поставя определени граници за възможно, допустимо и т.н...А примерно Господ според 10те божий заповеди е казал: Не се чуди що е горе на небето, що е под земята, бодата и т.н. По този начин изкарва учените- грешници...И к'во, 'айде 'сички грешни на сапун в ада :shock: ако не разкаят за това, че са казали какъв е състава на литосферата :shock:Много си зле. Тая заповед няма нищо общо с това, тя просто означава че Господ е само един. Няма нищо общо с науката, нито учените са грешници според библията, нито пък може да се пържиш в ада. Така е според теб, моля те, не обиждай библията с подобни простотий, само защото не можеш да я разбереш. В нея нищо не се тълкува буквално, а само глупаците, които следват продажната църква, вярват в глупости от типа на адът. И си мислят, че ако си грешник след като умреш ще гориш там. Адът е огънят на собствената ти съвест, след като разбереш как си грешал. И не е физическа болка, а такава, каквато изпитваш след като направиш примерно някоя глупост и съжеляваш за нея.
Ами скоро ходих на профилактиче преглед, добре съм, благодаря.За всяко нещо си има физично обяснение, като ви е страх да приемете реалността или като не можете да разберете какво се случва около вас и от какво е породено, утешавайте се със Господ,и там каквото ви попадне.

Nam3less
06-27-2008, 18:05
Всеки има право да вярва в каквото си иска, христянството също вреди малко или много,въобще всяка една религия по някакъв начин ти поставя определени граници за възможно, допустимо и т.н...А примерно Господ според 10те божий заповеди е казал: Не се чуди що е горе на небето, що е под земята, бодата и т.н. По този начин изкарва учените- грешници...И к'во, 'айде 'сички грешни на сапун в ада :shock: ако не разкаят за това, че са казали какъв е състава на литосферата :shock:Много си зле. Тая заповед няма нищо общо с това, тя просто означава че Господ е само един. Няма нищо общо с науката, нито учените са грешници според библията, нито пък може да се пържиш в ада. Така е според теб, моля те, не обиждай библията с подобни простотий, само защото не можеш да я разбереш. В нея нищо не се тълкува буквално, а само глупаците, които следват продажната църква, вярват в глупости от типа на адът. И си мислят, че ако си грешник след като умреш ще гориш там. Адът е огънят на собствената ти съвест, след като разбереш как си грешал. И не е физическа болка, а такава, каквато изпитваш след като направиш примерно някоя глупост и съжеляваш за нея.
Ами скоро ходих на профилактиче преглед, добре съм, благодаря.За всяко нещо си има физично обяснение, като ви е страх да приемете реалността или като не можете да разберете какво се случва около вас и от какво е породено, утешавайте се със Господ,и там каквото ви попадне.Реалността я приемам, и живея много добре благодарение на Господ. Всеки ден направо тичам по улиците, и съм пълен с енергия, която ми е дадена от него. Вие имате нужда да се утешавате, аз си знам че Господ ми помага, и за това постоянно ми се случват хубави неща.

Christ
06-27-2008, 19:25
Най-голяма опасност крият хиндуистките секти, "Свидетели на Йехова", Муун, "Слово на живот".

Word of Life и Jehovah's Witnesses са Християнски секти.


Прочети поста ми отново. Явно не признаваш негово нищожество запетайката.
Хиндуистките секти И "Свидетели на Йехова" И Муун И "Слово на живот". Така по-разбираемо ли е ? Не съм твърдял че "Свидетели на Йехова" и "Слово на живот" са хиндуистки.

Повтарям, прочети поста ми отново.

Тъй е.. ;р Не съм видял.

Jesus_is_good
06-27-2008, 20:57
Всеки има право да вярва в каквото си иска, христянството също вреди малко или много,въобще всяка една религия по някакъв начин ти поставя определени граници за възможно, допустимо и т.н...А примерно Господ според 10те божий заповеди е казал: Не се чуди що е горе на небето, що е под земята, бодата и т.н. По този начин изкарва учените- грешници...И к'во, 'айде 'сички грешни на сапун в ада :shock: ако не разкаят за това, че са казали какъв е състава на литосферата :shock:

Акъл...
Не си прави кумир на каквото и да е изображение що е под небето,на земята и под водата,не им се кланяй и не им служи.
Каде си чела тва да не е в няква по актуална библия?

NaughtyWhisper
06-27-2008, 22:18
Ами скоро ходих на профилактиче преглед, добре съм, благодаря.За всяко нещо си има физично обяснение, като ви е страх да приемете реалността или като не можете да разберете какво се случва около вас и от какво е породено, утешавайте се със Господ,и там каквото ви попадне.

Обясни ми феномена Ванга.

eveto_xx
06-27-2008, 22:26
Ами скоро ходих на профилактиче преглед, добре съм, благодаря.За всяко нещо си има физично обяснение, като ви е страх да приемете реалността или като не можете да разберете какво се случва около вас и от какво е породено, утешавайте се със Господ,и там каквото ви попадне.

Обясни ми феномена Ванга.
Очевидно засегнати са рецепторната и висшата нервна. Може да се предположи, че е повлияно върху неизвестни до сега мозъчни центрове, които латентно съществуват у всеки човек и че нещастията стимулират функционирането им. Става възможно да се приема съвършено нова информация и да се установят необичайни контакти с обкръжаващата земна и космическа среда.
Изследванията, свързани със създаването на "изкуствен интелект", доведоха теоретичното познание до извода за особени способности на невроните да изменят предходната си активност и съдържателна насоченост - явление, определяно като "пластичност". Ако се прекъсне входът за получаване на информация от един неврон, той често реагира, като намира друг вход, който дотогава е бил абсолютно безчувствен. Тази взаимозаменяемост е научно обяснена от американския невропсихолог К. Прибрам. Проф. Д. Филипов (26)

Човек е заставен да наблюдава външния свят през много малки прозорчета и заради това възприема микроскопична част от физическото разнообразие на природата. Дори, когато е въоръжен с вече могъщата експериментална база на науката.
Сега се констатира, че екстрасенсите значително разширяват традиционните представи за възприемателните способности на човека. Науката все по-често се натъква на факти, че човек всъщност разполага с огромни неизползвани възможности на физиологичната и психичната си организация за възприемане на света. Гениалността е едно потвърждение. Всъщност нормални способности са само реализирана степен в оползотворяването на действително притежаваните от човека способности. Уместно е да се запита дали тази ограниченост е недъг на еволюцията на изминалите вече поне 3 милиона години, който ще бъде преодолян в някаква перспектива, или пък човек постепенно е загубил способности, присъщи му на минали стъпала от развитието му? Най-новите изследвания сочат, че мозъкът непрекъснато се развива... Проф. Д. Филипов (26)

Законът за съхранение на енергията вероятно действа и като закон за съхранение на информацията. Може би става дума за един и същи закон. Леля Ванга по някакъв начин е успявала да приема цялата тази информационна действителност, без преградите на измеренията.
Попадах и на друга информация, на друг автор, но сега тази намерих :)

filko
06-27-2008, 22:28
абе ей облйчени тъпи хора точно па на вас като гледам кво пишете бог не ви е простил....ама яко ви е облъчил :-D :D , аз съм съгласен с Евето ама кат я гледам и тя е малко облъчена :D :-o

Jesus_is_good
06-28-2008, 06:24
Ами скоро ходих на профилактиче преглед, добре съм, благодаря.За всяко нещо си има физично обяснение, като ви е страх да приемете реалността или като не можете да разберете какво се случва около вас и от какво е породено, утешавайте се със Господ,и там каквото ви попадне.

Обясни ми феномена Ванга.
Очевидно засегнати са рецепторната и висшата нервна. Може да се предположи, че е повлияно върху неизвестни до сега мозъчни центрове, които латентно съществуват у всеки човек и че нещастията стимулират функционирането им. Става възможно да се приема съвършено нова информация и да се установят необичайни контакти с обкръжаващата земна и космическа среда.
Изследванията, свързани със създаването на "изкуствен интелект", доведоха теоретичното познание до извода за особени способности на невроните да изменят предходната си активност и съдържателна насоченост - явление, определяно като "пластичност". Ако се прекъсне входът за получаване на информация от един неврон, той често реагира, като намира друг вход, който дотогава е бил абсолютно безчувствен. Тази взаимозаменяемост е научно обяснена от американския невропсихолог К. Прибрам. Проф. Д. Филипов (26)

Човек е заставен да наблюдава външния свят през много малки прозорчета и заради това възприема микроскопична част от физическото разнообразие на природата. Дори, когато е въоръжен с вече могъщата експериментална база на науката.
Сега се констатира, че екстрасенсите значително разширяват традиционните представи за възприемателните способности на човека. Науката все по-често се натъква на факти, че човек всъщност разполага с огромни неизползвани възможности на физиологичната и психичната си организация за възприемане на света. Гениалността е едно потвърждение. Всъщност нормални способности са само реализирана степен в оползотворяването на действително притежаваните от човека способности. Уместно е да се запита дали тази ограниченост е недъг на еволюцията на изминалите вече поне 3 милиона години, който ще бъде преодолян в някаква перспектива, или пък човек постепенно е загубил способности, присъщи му на минали стъпала от развитието му? Най-новите изследвания сочат, че мозъкът непрекъснато се развива... Проф. Д. Филипов (26)

Законът за съхранение на енергията вероятно действа и като закон за съхранение на информацията. Може би става дума за един и същи закон. Леля Ванга по някакъв начин е успявала да приема цялата тази информационна действителност, без преградите на измеренията.
Попадах и на друга информация, на друг автор, но сега тази намерих :)

Ти си зле и говориш простотий,просто щото си написала много не го прави вярно.
Има едно действие,И ПО ИЗВЕСТНИТЕ ЗАКОНИ НА МАТЕМАТИКАТА ако шанса да излезе е 1/2 е 50% и никой освен човек не може да каже какво ще стане със сигурност.
По теорията за вероятностите няма физичен начин по който могат да се предвиждат действия с точност като тези които предвиждат някои хора.
Въпреки че съм и простив Ванга защото нейната дарба не е била от горе.
Така че ако смяташ да ми вадиш фантазиорски работи от учебника на "модерният айнщайн" не мерси.
Напоследък предполагаха че може да се измисли и машина на времето но тва е невъзможно защото само по себе си времето е нищо,то е просто мярка за промяна на нещата.Както единицата метър е нищо само по себе си така и секунда е нищо.
Има толкова работи които науката не може да обясни и прикритието вече се изразява в такива абсурди.

lsd43
06-28-2008, 07:55
Всеки има право да вярва в каквото си иска, христянството също вреди малко или много,въобще всяка една религия по някакъв начин ти поставя определени граници за възможно, допустимо и т.н...А примерно Господ според 10те божий заповеди е казал: Не се чуди що е горе на небето, що е под земята, бодата и т.н. По този начин изкарва учените- грешници...И к'во, 'айде 'сички грешни на сапун в ада :shock: ако не разкаят за това, че са казали какъв е състава на литосферата :shock:Много си зле. Тая заповед няма нищо общо с това, тя просто означава че Господ е само един. Няма нищо общо с науката, нито учените са грешници според библията, нито пък може да се пържиш в ада. Така е според теб, моля те, не обиждай библията с подобни простотий, само защото не можеш да я разбереш. В нея нищо не се тълкува буквално, а само глупаците, които следват продажната църква, вярват в глупости от типа на адът. И си мислят, че ако си грешник след като умреш ще гориш там. Адът е огънят на собствената ти съвест, след като разбереш как си грешал. И не е физическа болка, а такава, каквато изпитваш след като направиш примерно някоя глупост и съжеляваш за нея.
Ами скоро ходих на профилактиче преглед, добре съм, благодаря.За всяко нещо си има физично обяснение, като ви е страх да приемете реалността или като не можете да разберете какво се случва около вас и от какво е породено, утешавайте се със Господ,и там каквото ви попадне.


Черана дупка ,пречупване във времето определено нямат физично обяснение ,нито пък божествено.

Christ
06-28-2008, 09:35
Напоследък предполагаха че може да се измисли и машина на времето но тва е невъзможно защото само по себе си времето е нищо,то е просто мярка за промяна на нещата.Както единицата метър е нищо само по себе си така и секунда е нищо.
Има толкова работи които науката не може да обясни и прикритието вече се изразява в такива абсурди.

Не съм съгласен. :) Времето съществува и е "нещо", но е зависимо от скоростта, с която се движиш и някои други неща. (Виж Теория на Относителността на Айнщайн)

chocoleptic
06-28-2008, 12:25
Има в Стара Загора някакви американци.
Постоянно раздават листовки.
Тези секти какво по-точно правят?
Може ли някой да ми обясни..
Никога не съм се интересувала.
Само като малка мама ми казваше никога да не се занимавам с подобни неща.

Nam3less
06-28-2008, 13:10
Отказвам да пиша в тоя раздел :D

FENKATAA
06-28-2008, 13:38
Има в Стара Загора някакви американци.
Постоянно раздават листовки.
Тези секти какво по-точно правят?
Може ли някой да ми обясни..
Никога не съм се интересувала.
Само като малка мама ми казваше никога да не се занимавам с подобни неща.
Ще се опитам да ти обясня по начина както аз го разбирам . Сектите са групи от хора , които имат изкривени представи за една религия има сякакви секти всяка секта си има водач ( май пастор се казваше) . Сектите имат за цел да промият мозъците на хората до неузнаваемост, че да могат да се възползват от теб по точно финансово. Пасторът ти втълпява такива неща в главата , които са неверни и един вид ти почваш да му вярваш и той лека по лека те прави нещо като негов роб. Cлед известно време до такава степен ще ти е промил мозъка , че е възможно да крадеш та дори , ако ти каже да убиеш ще убиеш ,защото той ти е казал. Aко не изпълниш това , което ти е казал може дори до прибегнеш до самоубийство и лошото е, че влезеш ли един път в секта много трудно ще се спасиш от сектантите. Kъдето и да отидеш те ще те намерят и лошото е ,че май няма закон за тия секти не можем да ги спрем пък и те отначало те лъжат казват ти че ще учиш премерно английски език и така те подмамват . Когато отидеш в някоя секта не знам по какъв начин те ти откриват цялото родословно дърво и ако евентуално искаш да се откажеш могат да те заплашат примерно с детето ти или пък те карат след като ти е промит мозъка и детето си да доведеш при тях. Затова далеч от тия хора :) най- лесно се подмамват децата и възрастни с проблеми . Някой от сектантите се обличат странно зависи какви са обичаите на дадената секта някой ходят в черно др различно :)

NaughtyWhisper
06-29-2008, 00:05
eveto_xx

Четейки написаното, смятам че четеш изборно, и то единствено и само публикации поддържащи собствените ти твърдения и убеждения. Но ако си направиш труда, да се запознаеш с публикацийте на тема "Паралелните светове", ще видиш че изключително сериозни учени, накрая на своята научна и професионална кариера признават съществуването на Господ, който преди това са отричали.
По отношение на баба Ванга, преди години семейството ми е било изключително близко с нея. Чувал съм различни историй, но също така съм чувал, че редица български и руски учени често са прибягвали до услугите й. От близките си знам, че баба Ванга е била един силно религиозен човек, за която най-висшата цел е да помага на хората. Заветът ,който тя ни оставя, е да бъдем по-малко лоши и повече хора.

Jesus_is_good

А според теб от кой е получила дарбата си баба Ванга?

До колкото знам, в района на град Петрич, в местноста Рупите, баба Ванга построи Християнски храм.
Вярата ви в Библията много ме озадачава .Оценявам труда ти, че си си направил усилията да я прочетеш, но за съжаления установявам че за теб, Тя е трудна материя , която не си успял да разбереш. Вярвайки в Библията, ти вярваш в Бог и нашият Господ Иисус Христос. Но в същото време, вярваш в Моисей, Давид и т.н. Прекланям се пред способноста ти, да вярваш едновременно в две религий, Юдаизъм и Християнство, но за това пък си обяснвам хаоса , който ти е в главата. За твоя информация, Библията е разделена на Стар и Нов Завет (Договор с Бога). Старият Завет е почитан от еврейте, защото садържа в себе си петте свещенни за евреите книги, наречени Тора, или Петокнижие.
Новият Завет, или Христовото учение е ненавиждано от евреите, но учено и почитано от християните по света, независимо дали са католици, православни и протестанти.
Вярвайки в Библията, в какво по-точно вярваш?

Christ
06-29-2008, 00:21
Вярвайки в Библията, в какво по-точно вярваш?

Вярвайки в Библията вярваш и в Стария и в Новия Завет! Каквото са казали пророците в Стария Завет се е сбъднало в Новия отчасти и в момента се сбъдва! Пророчествата на Даниил и Исая не трябва да се пренабрегват! Също така в Стария Завет е и Божият Закон, който ще бъде спазван до края на времето.

Божията дума е закон. Каквото Той каже ще бъде.

Проблемът ми с Ванга е, че тя пророкува до 2200 и натам. Като сравня днешните дни с пророчествата на Даниил и Исая, също така и Откровението на Йоан, то на Земята не е останало много време за живот...

Примери няма да давам, защото върша и други неща в момента.

Mark of The Beast паспорта е достатъчен пример.

skatemore
06-29-2008, 09:51
тука има една секта в враца дет са гений копеле примамват некви бабички и старци и им казват там да си завещаят апартамента нали и като умрат ше имат по добър живот и тъпите бабички си пишат завещанията на тия от сектата тама и кат умрат тия получават апартаменти , къщи бахти бизнеса .

dana_
07-22-2008, 13:51
Сега ще ви разкаажа една история за една жена от нашия град.
Женичката си намерила мъж,омъжила се и си родила деца. Живяла много щастливо докато не се сдърпали с мъжа й. Те се разделили времнно и мъжът заминал за Америка. Минали години, а той не й се обаждал.В Америка той не могъл да си намери работа и бил бедняк,обикалял кофите и просил за пари. Отишли при него сектанти и му обещали, че ще му осигорят дом, работа, пари и му напълнили главата с простотии. Той се съгласил. Минали няколко месеца и те му казали,че ще продължат да му осигоряват всичко това ако доведе децата си.И така един ден жена му получила обаждане от него. Той усигорил на нея и децата й билети до Америка. Тя много се зарадвала. И така заминали,пристигнали и там свършват спомените на жената.Тя се събужда в самолета обратно за България, а децата й ги няма.

Сектантите са едни боклуци.Те съсипват живота на хората и ги използват за пари.

П.П. Тц,тц човекът, който е измислил парите е избил половината народ пък го е направил само за да улесни живота на хората :(

MidnightCreep
07-23-2008, 14:09
Става същото като с богомилството.Държавата,че и православната църква са слаби и далеч от народа.
Идеално време за извращения.

Pagan_man
07-25-2008, 13:22
айде да си отворим Църква на Один. :wink:

nailana
07-25-2008, 13:56
айде да си отворим Църква на Один. :wink:

Я,имаме си паганист?

lsd43
07-25-2008, 14:39
айде да си отворим Църква на Один. :wink:


Мен пък Тор ме кефи повече. :-P

Pagan_man
07-26-2008, 00:14
добре де Тор епо готин принципно ,ама разделението на паганизма се води Одинизъм - защотот Один е главния бог

lsd43
07-26-2008, 13:33
добре де Тор епо готин принципно ,ама разделението на паганизма се води Одинизъм - защотот Один е главния бог

Знам :)

SisTer_Of_MetaL
08-09-2008, 16:07
Тея секти са отвъртителни...
Повечето са свързани с Християнството...
Еми казват примерно на един малдеж,че ако направи нещо
(тоест,ако убие човек),на небето ще го чакат 17 знойни девици
и той естествено вярва,щото е прост сектант и убива дадения човек,
обаче после се самоубива и така погубва два човешки живота!
А всички казват "Бог ще спаси света"... еми не е вярно!

Christ
08-09-2008, 16:10
А всички казват "Бог ще спаси света"... еми не е вярно!

Не е вярно, наистина...

Света... абе не ми се говори за света. :/

anichkaaaaa
08-09-2008, 16:40
прав си

theolog
08-22-2008, 15:44
Що е секта? Природа на сектантското съзнание

Що е секта?

Обикновено, когато попитате някого какво според него означава думата секта, попитаният се задоволява с изброяването на известни в обществото организации и групи, уличени в сектантство. Това обаче съвсем не е отговорът, който търсите, защото вие знаете, че въпросът е много по-дълбок и достига до незримите дълбини на човешкия дух. За да се откъснем от този затворен логически кръг, тук ще се опитаме да анализираме абстрактното понятие сектантство, след което с помощта на постигнатите изводи ще потърсим и издирваната от богослови и философи дефиниция за секта. Отграничавайки се от общоприетите в светските среди несъвършени определения за секта и сектантство, гравитиращи по-скоро около социологията, отколкото изпълнени с богословско съдържание, още сега ще направим първата крачка: сектантството не е социална категория, сектантството е състояние на духа.

Съвременните тенденции да се изключва от езикова употреба терминът секта поради своето плаващо и недефинирано съдържание не снемат проблема. Предложението секта да се замени с изрази от типа нетрадиционно изповедание или новосъздадена религия е продиктувано от дипломатични и морални съображения, но би могло да въвлече ума към съвършено различни асоциации, противоречащи на действителността. Подобни рискове не са изключени, когато правим опит да обективираме едно явление, в чиято основа лежи индивидуалното религиозно съзнание.

Да започнем оттук: какво наричаме секта? Сектантството е начин на мислене, чувстване и поведение (начин на живот), предполагащ заробване на човешката личност. Следователно секта е общество, организирано според сектантския начин на живот; общество, което заробва човешката личност. Това е част от видовото отличие на понятието секта, същественият признак на неговото съдържание. За да бъдем последователни, ще трябва да обясним какво разбираме тук под думата личност.

Често пъти, когато разсъждаваме за личността, допускаме груба грешка, смятайки, че личност и индивид са едно и също нещо. Личността е духовна реалност, а индивидът - интелектуална категория, означаваща най-нисшата степен в йерархията на логическото деление род-вид-индивид. В този смисъл, да наричаме личността индивид означава да принизяваме нейното значение, а оттам - да обезценяваме човешкия живот. Индивидът е социална и биологическа категория. Личността не може да бъде класифицирана. Човешкото мислене е устроено така, че то може да "улови" с категориалния си апарат единствено същности, познаваеми като нещо, като субстанция, като мисловен предмет, който отговаря на въпроса "що е това?", и качества, приписващи се или отричащи се за тези същности ("какво е това?"). Личността обаче не е нещо, тя е някой, а този някой би могъл да бъде потърсен единствено с въпроса "кой е той?", но не и с въпроса "какво е това?". "Човешката личност", пише Василий Лоски, "не може да бъде изразена в понятия. Тя се изплъзва от всякакво рационално определение и дори не се поддава на описание, защото всички свойства, с които бихме се опитали да я охарактеризираме, се срещат и у другите индивиди. Личното може да се възприема в живота само чрез непосредствената интуиция или да се предава чрез произведенията на изкуството. Когато казваме: "това е Моцарт" или "това е Рембранд", всеки път попадаме в "сферата на личното", която никъде няма еквивалент".

Според формулировката на богослова Христос Янарас, "всяко човешко същество представлява само по себе си личностна екзистенция, способна да "ипостазира" своя живот като любов, като свобода по отношение ограничеността на тварната природа и на каквато и да било необходимост". Следователно сектантството е тази болест на духа, която поразява именно способността на личността да ипостазира (оличностява) своя живот, да реализира своята свобода и своята любов. Пребивавайки в сектантския начин на живот, ти преставаш да бъдеш "някой", индивидът заема мястото на личността, вместо небе над главата си имаш сламен навес, създаващ лъжлива илюзия за небе.







Природа на сектантското съзнание



Сектантството е начин на живот, мислене и поведение, по същество предполагащ заробване на човешката личност. Следствие от това е отчуждението, което бива отчуждение от себе си и отчуждение от другите. Съгласно чл. IХ на Европейската конвенция за защита правата на човека и основните свободи, "всеки има право на свобода на мисълта, съвестта и религията". Оттук по необходимост следва, че съществуването на сектантство и сектантски организации противоречи на едно основно човешко право, а борбата със сектите като организации, ограничаващи това право, е напълно в съгласие с горецитирания международноправен документ.

Условно разпознаваме обективни и субективни белези на сектантството: първите имат отношение към живота на сектантските групи, а вторите се отнасят до конкретния индивид и произхождат от него. Необходимо е да отбележим, че ако за секта говорим тогава и само тогава, когато имаме предвид група от хора, организирани според белезите на сектантския начин на живот, то сектантството би могло да съществува самостоятелно или да се разкрива дори и в религиозни общности, които не отговарят на обективните белези за секта. Този факт произхожда от обстоятелството, че религиозният живот на личността не се определя от общността, към която тя се афишира, а тъкмо напротив - духовният опит на конкретния човек или на групата от хора, които се стремят да водят подобен начин на живот, определя дали тази група ще бъде обособена като секта.





Обективни белези на сектантството

Според доклад на френска парламентарна комисия, към януари 1996 г. във Франция съществуват 172 секти и най-малко 800 сателитни сектантски организации. Основавайки се на опита, който натрупа нашето общество в сблъсъка с проблемите на сектантството, и вземайки предвид изводите от гореспоменатия доклад, следва да заключим, че обективните белези на изследваното от нас явление се свеждат до:

психическа дестабилизация
прекомерна финансова зависимост от организацията и прекъсване на финансовата помощ в случай на изпадане във финансова неблагонадеждност
прекъсване на отношенията със семейството и приятелските среди
физическа злоупотреба: малтретиране, увреждане
отчуждение
незаконно практикуване на медицина
сексуален тормоз: кръвосмешения, изнасилвания, проституция
системно обучение на децата в доктрините на организацията
проблеми със закона: противообществени прояви, нарушаване на обществения ред
внедряване в обществените структури
агресивна пропагандна дейност
Всички изброени дотук обективни белези на сектантството сами по себе си представляват отражение и следствие от един по-дълбок начин на живот в сектата и в отделното човешко съзнание, признаците на който условно ще наречем субективни белези на сектантството.





Субективни белези на сектантството

Както вече споменахме, сектантството е явление, което третира един начин за моделиране на човешкото съзнание, водещ до заробване на човешката личност. Това явление се наблюдава както в общностите, обособени като секти, така и самостоятелно, а също и в религиозни организации, които са традиционни вероизповедания и не предполагат в себе си появата на сектантство. А то включва в себе си:

строга догматична система: общозадължителна доктрина, която ограничава периферията на познавателните способности и лишава човека от присъщото му индивидуално мислене

Православната църква също разполага със своя догматика, която обаче не се явява край, а начало на богопознанието. Догматичните формули в Православието са творчески създадени чрез дейността на Църквата. Онова, което не се отнася пряко до догматите, притежава относителна свобода на тълкувателните критерии. Освен това догматите в Православието са плод на Откровението и общия глас на цялата Църква и не са собствено система в общоприетия смисъл на думата. Обикновено източникът на сектантската догматика изхожда от един човек или малка група от хора, които притежават неоспорим авторитет сред паството си.

категорично разделение на "правоверни" и "заблудени" (респ. "спасени" и "осъдени")

Подобно разделение е присъщо на не една религия, но в сектантското съзнание то е абсолютизирано и пречи на нормалното общуване между хората; създава излишни предразсъдъци и свободното общение на междуличностна основа е напълно или почти невъзможно. Най-често правоверните се считат за вече спасени или духовно по-усъвършенствани от останалите, като дори могат да изпитват подсъзнателно доволство от гибелта на заблудените. Това разделение получава по-дълбока емоционални украса и не се свежда само до изповядването или неизповядването на едно и също учение, което се осъзнава.

отричане на философското осмисляне върху света, светската наука и рационализма

Тъй като философската рефлексия предполага свободно творчество, чуждо на сектантския религиозен модел, тук съвсем се отрича възможността за индивидуално интелектуално осмисляне на света. В Православието самата догматика е философия на вярата, а християнската философия е философия, произтичаща от вярата. Понятията, методите и категориите в православната терминология до голяма степен са заимствани от античната философия, а съвременната философия в повечето аспекти е почерпила своите проблеми и пътя за тяхното разрешаване от християнската философия.


култ към самодостатъчен и обективен авторитет в лицето на отделен човек, група от хора, книга или изобщо нещо, общопризнато за абсолютно авторитетно или свещено (вид духовен "фетишизъм")

Доктрината, която обективно произтича от авторитета, се стреми да колективизира вярата и да впрегне свободната воля на човека. Тази доктрина би могла да бъде тълкувана и дори в случай на нужда да се изменя, но е напълно забранено да се подлага на съмнение самият авторитет. Православието е напълно чуждо на традицията да се робува на един или друг авторитет - било творба или човек, приет за самодостатъчен.

строго регламентирана и йерархически подредена организация, подчиняваща се на директиви от най-висшата инстанция

Този фактор е почти задължителен за формирането на сектантско общество; тук именно се разкрива тоталитарният характер на този вид общество; чрез своята организация сектата се намесва грубо и вероломно в личния живот на човека и от личен той се превръща в колективен.

пренасяне на личната съвест върху централизираното управляващо колективно звено в обществото

Белег, близък до структурата на тоталитарната държава; всъщност, сектата е една тоталитарна организация; тук човекът престава да бъде личност, да се самоосъзнава: той мисли чрез своя идол, пастор, гуру... Среща се и при хора, които неправилно разбират учението за Църквата.

религиозен фанатизъм

Доста познато за световната история явление; белег, съвсем не задължителен за сектантското съзнание, тъй като последното може да се основава на синкретични принципи. Фанатизмът е болест за човешкия дух и може да се срещне дори и при атеисти. Той не е рационално обясним и е изцяло емоционален. Фанатиците са в по-голямата си част егоцентрици, егоисти по характер.

недопускане на външни идейни влияния и секуларизация вътре в сектантското общество

Всичко, което не идва от управляващото звено, е вредно за организацията; възможността да се подрони авторитетът на централизираното съзнание идва именно от общението с извънсектантски идейни течения. Повечето секти, които целят експлоатация на човешкия дух, забраняват на своите членове да влизат в досег с информация, литература или хора, чужди на организацията; такива секти отричат творчеството и културата като съблазън за душата на човека.

Следва отново да подчертаем, че сектантството не е присъщо само на сектите - то е вътрешно състояние на душата, нагласа на индивидуалното съзнание, особен вид несвободно и неистинно религиозно преживяване, проява на болна мистика. Горепосочените белези на сектантството показват в най-общи щрихи формите на духовно робство, характерни за сектантското съзнание и сектите. Тези форми от своя страна се разклоняват на множество подвидове.

BloodyNight
08-24-2008, 17:57
hmm az nqmam ni6to protiv sektite (nai veroqtno za6toto ne sam sre6tala sektanti i v kvartala mi mislq 4e nqma) ii dori bih iskala da u4astvam - iskam da vidq kakvo e , obi4am novoto
a nz za6to pove4eto sa sre6tu tqh kato te sa si hora koito imat razli4en na4in da pokazvat kakvo haresvat

NightSky
08-24-2008, 18:32
Принципно нямам нищо против сектите - всеки да вярва в каквото иска. Обаче тези от "Свидетелите на Йехова" са ми доста противни от момента, в който един от тях щеше да ми изкърти вратата, за да ми набута брошурка.

Christ
08-24-2008, 19:35
Принципно нямам нищо против сектите - всеки да вярва в каквото иска. Обаче тези от "Свидетелите на Йехова" са ми доста противни от момента, в който един от тях щеше да ми изкърти вратата, за да ми набута брошурка.

Аз ги чакам все още. :o :-D

ScionOfStorm
08-24-2008, 20:27
При мен някакви идваха да ме зарибяват, аз им кимам со главица и си се кефя. Не бях пуснал подходящия албум на Амон Амарт, иначе... ^^

noncko_paco
08-24-2008, 21:55
Аз съм секта ! ! ! !

Kman
08-25-2008, 15:39
гадни фанатици.Имат роботско и наивно мислене....лесно манипулариеми единици :smt070

deggial
08-25-2008, 16:19
дали се усещате колко глупости написахте... "сектите" са позволени в България, защото всеки има право да изповядва религията си ...тези "секти" са църкви както и православната и тн...., който в миналото не са били кой знае колко ..благочестиви . /Тва с избиването на хора и девиците дето ви чакат ...така промиват мозъците на терористите..../ ако ви пречат тия дето ви дават листовки подминавайте ги както подминавате хората по Витошка дето пробутват сякакви брошурки... бтв забелязали ли сте колко от хората по света като влезнат в църква се молят преди икони ...т.е. на конкретни идоли... всички църкви са системи, с които се цели контрол и се налагат разни правила, които са си откровенно глупави..

Christ
08-25-2008, 16:24
дали се усещате колко глупости написахте... "сектите" са позволени в България, защото всеки има право да изповядва религията си ...тези "секти" са църкви както и православната и тн...., който в миналото не са били кой знае колко ..благочестиви . /Тва с избиването на хора и девиците дето ви чакат ...така промиват мозъците на терористите..../ ако ви пречат тия дето ви дават листовки подминавайте ги както подминавате хората по Витошка дето пробутват сякакви брошурки... бтв забелязали ли сте колко от хората по света като влезнат в църква се молят преди икони ...т.е. на конкретни идоли... всички църкви са системи, с които се цели контрол и се налагат разни правила, които са си откровенно глупави..

Retardation.


В повечето протестантски църкви няма икони.

deggial
08-25-2008, 16:28
говорех за 2 много конкретни и разпространени христ. църкви....

предлагам да не си говорим на retards

не аз вярвам в книжка пълна с противоречия и приказки взети от къде ли не...

Christ
08-25-2008, 16:34
говорех за 2 много конкретни и разпространени христ. църкви....

предлагам да не си говорим на retards

не аз вярвам в книжка пълна с противоречия и приказки взети от къде ли не...

Аз пък не вярвам в евреи (Zeitgeist) и резаци.

deggial
08-25-2008, 16:36
говорех за 2 много конкретни и разпространени христ. църкви....

предлагам да не си говорим на retards

не аз вярвам в книжка пълна с противоречия и приказки взети от къде ли не...

Аз пък не вярвам в евреи (Zeitgeist) и резаци.

..само в техния бог... честито печелиш

Christ
08-25-2008, 16:40
Той е техен колкото и твой.

Zeitgeist е ужасно глупава продукция, съдържаща малко истина.

Мюсюлманчетата не ги слушай, че в Библията има противоречия. Техния Кур'ан (lsd43) е пренаписван в стотин пъти.

1. Проверява се контекст. Това по принцип решава нещата.

2. Проверява се оригиналния език. (Гръцки, Арамейски, Иврит)

3. Грешка при превода, поглежда се отново контекста и оригиналния език за инстинското значение на написаното.

Ако се приложат тези трички неща, няма да намериш нито едно противоречие.

deggial
08-25-2008, 16:46
нека аз реша кой е моя бог.... а иначе прав си винаги може да намериш начин да НЕ видиш това което НЕ искаш... той кУрана е ясно, че е писан как им падне... то даже и имена съвпадат... като се замисля разните терористични организации са точно като църквата по време на кръстоносните походи ...харесат си тая част от всичкото, която може да оправдае дейстията им и зачеркват останалото... някак си не виждам нищо хубаво в религията ...виж вярата в разни неща е друго нещо

Christ
08-25-2008, 16:58
Аз имам вяра в Библията.

Kman
08-25-2008, 19:06
Е те ако не се натрапват как ще си увеличават клиентелата.Всичкото тва с религиите започва да ми прилича на избора в кой магазин да пазарувам и винаги всичко опира до парите дори и тази свещенна религия източва финансите ни.Било то за погребение,кръщение,поправ яне на църкавата,не знам си кво си или пък са на заплата....то тогава държавата им я дава тези пари или от смс-ета и тем подобни инициативи с цел поправка и на някой манастир,а остатъка от парите никой не ги знае къде отива.Защо просто не се молят бог да им оправи манастирите като е всемогъщ.....пф

Nam3less3
08-27-2008, 02:10
Няма кво да се коментира за сектите, просто поредната глупост. Има библия, коран и т.н., просто хората създават от което и да е вероизповедение различни църкви и секти, с лицемерна цел.

Nam3less3
08-27-2008, 02:11
Няма кво да се коментира за сектите, просто поредната глупост. Има библия, коран и т.н., просто хората създават от което и да е вероизповедение различни църкви и секти, с лицемерна цел.