PDA

View Full Version : Моля ви...какво съм длъжна да сторя????



Temitooo
05-31-2008, 14:32
Казват, че е по - лесно да се разкриеш пред непознати, които са напълно обективни в преценката си...Е, така и ще напарвя и наистина ви моля за помощ. Преди близо 3 години, в 6 клас, направих една голяма грешка. До тогава нямах много приятели и реших, че всичко идва от това как изглеждам и как се държа (бях доста пълничка, никога не бях имала гадже и бях комплексирана). За това като последната глупачка реших, че за да ме харесат трябва да се впиша, да бъда като останалите (тогава всичко, което вълнуваше съучниците ми бяха момчетата т.е.гаджетата) И тогава аз излъгах. Казах, че си имам гадже (това беше момче, което реално харесвах, но те не познаваха) Завършихме 6 клас, разделихме се за лятото, а през това време аз доста се бях сближила с онези момичето, които така нагло лъжех. И в началото на новата учебна година вместо да кажа, че всичко е свършило, аз продължих да ги лъжа. Предполагам съм мислила, че така съм им по - интересна, че имаме теми за разговор. В 7 клас онези момичета вече бяха станали най - добрите ми приятелки, а аз продължавах да раздухвам историята с "гаджето ми" и тя започна да става като в сапунен сериал, при това сърцераздирателен и едва ли не невъзможен. Бях се поувлякла много, прекалено много, всичко приличаше на долнопробна театрална пиеса. И най - гадното е, че ги лъжех за ужасни неща, предизвиквах искреното им съчувствие. Така и не си признах, а бях стигнала твърде далече. И така един ден, в края на 7 клас, две от приятелките ми дадоха една тетрадка, в нея бяха описали как са ме разкрили. Тогава аз, вместо да си признач цялата истина, се опитах да замажа положението, прикривайки едните лъжи с други. След много сълзи и извинения едната от тези приятелки ми прости напълно, не знам откъде намери сила, но го направи, просто ми и ми помогна. А откровено казано самата аз не бих си простила. Оттогава приятелството с това момиче е безкрайно силно, тя толкова пъти ме е уверявала колко прекрасен човек съм, а всеки път, когато го чуех, сърцето ми се свиваше... С другите момичета нещата не бяха същите, разбираемо е...отношенията ни съвсем охладняха. Нараних безкрайно много и едно момче, което харесвах, замесвайки го в тези лъжи...Той така и не ми прости колко го нараних... Сега, близо две години по - късно, все още нещо ме разкъсва при тези спомени, а аз се връщам към тях все по - често и по - често. Знам, че това чувство, колкото и клиширано да звучи, никога няма да се махне и ще ме преследва доживот, ще остави нещо като белег, от който не мога да се отърва. И все пак се чудя има ли смисъл да продължавам да се измъчвам и да се връщам назад към спомените, след като знам, че не мога да променя нищо...или дължа отново да кажа поне на момичето, което толкова бързо ми прости, колко съжалявам и каква грешка съм допуснала...или това ще е твърде егоистично, защото ще върне и нея към болезнените спомени??? Кажете, заслужава ли си след толкова време да се връщам назад и да ровичкам в старите рани? Или трябва да кажа поне на онова момиче, което първо ми прости, всичко отначало до край...?

metaxa
05-31-2008, 14:41
Кажи й всичко така само я залъгваш и бих казала, че е доста подло.За другото няма да коментирам,защото според мен е направо отвратително да лъжеш хора, които наричаш "най-добри приятели".

sladur4etyYy
05-31-2008, 14:55
според мен не трябва да се връщаш към този етап от живота си. всеки прави грешки,но ти си я осъзнала, докато повечето и това не правят, и съжаляваш, че си постъпила така. не можеш да върнеш времето. важното е, че приятелката ти ти е простила, което показва, че наистина ти е приятелка.няма смисъл пак да й приказваш пак за онази случка, минало и заминало, спри да се сещаш за нея и гледай напред. успех :)

remember_me
05-31-2008, 15:38
i az ti kazvam da ne se vra6ta6 nazade kam spomenite. ot nego samo moje da izvle4e6 poykata. vsi4ko si e oti6lo... ako se vra6ta6 nazade ti sledovatelno se varti6 v edin krag i ne moje6 da se otkasne6 ot minaloto. edin vid ne jivee6 v nastoq6teto. ako se postavq na mqstoto na pr-kata ti i da 4yq tezi dymi...moje bi 6te mi stane gadno i kofti... moje6 da napravi6 taka 4e da ostane6 do neq, da si spodelqte, da se podkrepqte i s nqkolko dymi dalji6 i dosta zadeto ti e prostila...:)

Temitooo
05-31-2008, 15:59
Благодаря за съветите...Знам, че й дължа толкова много, че дори не мога да го опиша. Защото тя беше единствената, която беше до мен, независимо от всичко, тя допълваше думите "Вече нищо няма да е същото" с "а ще бъде по - добро"... Не можех да повярвам колко силен и прекрасен човек е тя, когато ми казваше неща от сорта на: (това е далеч след случката)

(аз съм mystery)

[1:55:45 PM] [X]***[V] каза:naistina mn ti blagodarq!ti si unikalen 4ovek..strahotna si..mn ti blagodarq..mn
[1:56:21 PM] [V]mystery каза: аз съм такава каквто ти ме правиш, миличка!
[1:56:37 PM] [V]mystery каза: нямаше да съм такава без подкрепата и обичта ти!
[1:57:14 PM] [V]mystery каза: надявам се да си щастлива...
[1:57:45 PM] [X]***[V] каза: oo,nedei taka...az samo sym ti priqtelka i se opitvam da ti pomagam s kakvoto moga,a ti si si ti..
[1:57:50 PM] [X]***[V] каза: mn ti blagodarq
[1:58:06 PM] [V]mystery каза: ти не си ми просто приятелка!!!
[1:58:30 PM] [V]mystery каза: ти си единствената, която е била с мен, независимо от всиччко, което ни се случи!!!
[1:59:11 PM] [V]mystery каза: и се надявам и аз да съм ти помагала така, както ти толкова пъти на мен!!!
[1:59:25 PM] [X]***[V] каза: za6toto go zaslujava6,za6toto ocenqvam kakvo pravi6 za menn...
[1:59:34 PM] [X]***[V] каза: za6toto te obi4am
[1:59:52 PM] [V]mystery каза: защото твоята помощ много пъти ме е измъквала от дъното на тъгата и отчаянието, когато нямаше кой друга да ми подаде ръка
[2:00:04 PM] [V]mystery каза: и аз те обичам!!!
[2:00:10 PM] [V]mystery каза: невероятно много!!!
[2:00:24 PM] [V]mystery каза: моля се с действията си да ти доказвам това
[2:00:51 PM] [X]***[V] каза: ne biva da se symnqva6,4e ne go dokazva6
[2:00:58 PM] [X]***[V] каза: ti si mi
[2:01:09 PM] [X]***[V] каза: go dokazala bezbroi pyti
[2:01:17 PM] [X]***[V] каза: dostaty4no
[2:01:20 PM] [V]mystery каза: благодаря ти
[2:01:28 PM] [X]***[V] каза: e samo da pogledna
[2:02:03 PM] [X]***[V] каза: o4ite ti i da usetq s kakva toplina me gledat i tazi toplina topli du6ata mi..
[2:02:13 PM] [X]***[V] каза: az ti blagodarq
[2:02:20 PM] [V]mystery каза: недей, моля те, ще се разплача...Нинко, миличка, наистина ти благодаря за ввсичко!
[2:02:58 PM] [V]mystery каза: не знам дали знаеш какво си ти за мен, но без теб просто самата аз, живота ми нямаше да е същия

[5:18:46 PM] [BG][X]***[V] каза: prosto edinstveniq vinoven
[5:18:51 PM] [BG][X]***[V] каза: da sym 6tasliva sega
[5:18:55 PM] [BG][X]***[V] каза: si ti
[5:18:57 PM] [BG][X]***[V] каза: obi4am te
[5:19:22 PM] mystery каза: i az te obi4am, mnogo, mnogo, mnogo!!!
[5:19:33 PM] [BG][X]***[V] каза: ne pove4e ot men!!!!


Не заслужавам тези думи и когато ги чувам толкова боли...
Просто се чудя дали ако отново се върна назад ще променя нещата към добро или напротив...