PDA

View Full Version : Бяло течение и как се получава?



gabbybon
05-31-2008, 19:24
Здравейте на всички хора :D
Значи имам бяло течение от 2 седмици вече и не знам от какво е... може ли някой да ми помогне... да ми кажете само как се получава и как да го премахна :neutral: :neutral: :neutral: :neutral:
Мерси предварително на всички :-) :-) :-)

Puky
05-31-2008, 19:28
Еми по принцип си тече по-малко :? .. но когато си овулация се засилва (за да може по-лесно да се зачене) .. а ако е много силно иди на гинеколог... :) :)

x3eme
05-31-2008, 19:30
po4ti vsqko momi4e ima bqlo te4enie taka 4e nqma ot kvo da se pritesnqva6,ne moga da ti kaja ot kakvo se polu4ava 6ot ne sum mnogo kompetenten po toq vupros :-)

Wrathchild
05-31-2008, 19:34
БЯЛОТО ТЕЧЕНИЕ НЕ Е НОРМАЛНО! И това, че много момичета го имат, не значи, че е нещо нормално.
Ако ти зацапва бельото отиди на гинеколог. Може да се получи от боледуване, от самият прием на лекарства... много неща. Отиди на гинеколог, той ще ти каже кое е най-подходящото лечение за теб, недей да лекуваш гинекологични проблеми на своя глава.

hottie
05-31-2008, 19:38
Бялото течение не е нормано... правилно е, че питаш. Хората си мислят, че е нормално и затова повечето момичета го имат..именно защото мислят, че е нормално.

Причините за бяло течение обикновено са - нарушен нормален химизъм и биологична среда на влагалището, по-продължително използване на някои лекарствени вещества – антибиотици, сулфонамиди и др., които, като унищожават нормалните за влагалището микроорганизми, създават условия за развитие на болестотворни микроорганизми /особено често гъбичката кандида албиканс.
Инфекциите са най-честата причина за бялото течение, както и лошата хигиена.

Сама не можеш да го махнеш, самолечението може да бъде опасно.Така, че отиди на гинеколог, няма нищо страшно.

x3eme
05-31-2008, 19:43
Бялото течение не е нормано... правилно е, че питаш. Хората си мислят, че е нормално и затова повечето момичета го имат..именно защото мислят, че е нормално.

Причините за бяло течение обикновено са - нарушен нормален химизъм и биологична среда на влагалището, по-продължително използване на някои лекарствени вещества – антибиотици, сулфонамиди и др., които, като унищожават нормалните за влагалището микроорганизми, създават условия за развитие на болестотворни микроорганизми /особено често гъбичката кандида албиканс.
Инфекциите са най-честата причина за бялото течение, както и лошата хигиена.

Сама не можеш да го махнеш, самолечението може да бъде опасно.Така, че отиди на гинеколог, няма нищо страшно.


ebahti... :-o

gabbybon
05-31-2008, 19:46
ama az ne iskam da hodq na genekolog.. daite dr predlojeniq :(

hottie
05-31-2008, 19:51
Нямя как.Освен ако не искаш да си ходиш с течение, което според мен е много гадно, а и само ще стане по-зле. Някои жени с години не успяват да си излекуват течението, защото са го занемарили.
Просто отиваш и казваш "имам течение". Ще ти вземе секрет,ще каже диагнозата и ще ти предпише нещо и това ;) Сега е идеалният момент, щом го имаш само от 2 седмици!

05-31-2008, 19:55
абе гинеколог..недейте стряска така,ше ти мине немога да кажа от какво се получава но всеки тийн мисля че го има,и аз имах,но когато започнах да водя полов живот ми спря.. мисля че няма нужда от притеснение че и от гинеколог :?

hottie
05-31-2008, 19:57
Бялото течение често изчезва и след време пак се появява.Не означава , че е излекувано. И като не знаеш не давай съвети, защото момичето може да си навлече проблеми. По-хубаво е да отиде на преглед, отколкото да си седи така не мислиш ли?

05-31-2008, 20:00
е така е.. по-добре да иде,но не мисля че е нищо притеснително изчела съм много информация така че ..чак пак да не знам :) + тва има много такива теми за бялото течение разрови се и виж :)

hottie
05-31-2008, 20:04
Знам, ама колко момичета според теб са стъпвали при гинеколог? Много малко... просто много грешна представа имат жените за течението. По принцип има едно нормално течение, което е по-скоро прозрачно и го има по време на овулация и преди менструация. Но това всекиднвеното бяло течение не е нормално :)
Но както и да е. Никой не мога да обедя в това. Всеки прави каквото си иска с тялото си, но поне ако водят полов живот да се предпазват, за да не прехвърлят нещо на партньора.

Wrathchild
05-31-2008, 20:08
Като си изчела много, не говори глупости.
Авторке, отиди на гинеколог, освен ако не искаш разбира се, с години да си влачиш бели течения...

05-31-2008, 20:11
айде .. само да не се правим всички на много всезнаещи..добре,да отиде и да види дали има нещо,няма лошо да се ходи,да попита каквото е нужно и да знае :) защото все пак мисля че и вие и аз сме прави :) може да е нищо,може и да има проблем ..

hottie
05-31-2008, 20:12
Да, но по принцип това е знак, че нещо не е наред.

05-31-2008, 20:14
възможно е..няма кво да се караме :) да иде и да види най-добре,ще и бъде и по спокойно ..

Wrathchild
05-31-2008, 20:18
Точно за това трябва да отиде.
В смисъл такъв, дори да е от прием на лекарства, може да е нарушена средата във влагалището, което е доста неприятно.
Пък и рано или късно, всяко момиче/жена трябва да отиде на гинеколог, още повече ако води полов живот. Иначе авторката може би не иска от срам, но би трябвало да е спокойна - и мъж да е (а мъжете са наистина добри гинеколози), толкова женски полови органи е видял, че точно нейните едва ли ще му/й направят впечатление.

hottie
05-31-2008, 20:20
Не се караме нядявам се. Съжалявам ако така е прозвучало :oops: Понякога прекалено се амбицирам 8-)

Wrathchild
05-31-2008, 20:21
По-скоро моето предпоследно мнение (изключваме това) прозвуча като караница, за което се извинявам, не беше това целта.

05-31-2008, 20:23
И все пак..ОТИДИ ! :)

L0LiPoP
05-31-2008, 20:35
Има две течения при жените, които се наричат "Бяло течение" и изглеждат подобно, а едното си имаше по-специално научно име, което забравих в момента или т.нар. предменструално течение, което се появява около седмица преди да ти дойде, това е нормално! Но другото Бяло течение вече е опасно, не толкова самото то по себе си, а това, от което е предизвикано, а именно някакво възпаление, паразити или болест в половата система. На първо време забележи кога имаш течение в близост до настоящ цикъл или не и най-добре се консултирай с гинеколог да ти направи изследвания и ако имаш някакви проблеми да почнеш да се лекуваш от рано, защото колкото повече изчакваш има още по-голям шанс за влошаване, ако е нещо страшно може да доведе и до безплодие.. Ти отиди, прегледай се, ако има нещо, почни да се лекуваш и няма да имаш никакви проблеми! :) :-)

armagedonski
05-31-2008, 21:29
a moje li da se polu4i ot sex, w smisal s prezerwatiw-ws 4isto i sterilno?

MaKiNgMeCraZy
05-31-2008, 21:51
Бялото течение е вид гъбично заболяване.Преди месец ходих за същото на гинеколог.Не бях ходила до сега, умрях от срам, но се радвам, че отидох и разбрах какво е.Всяка жена има течение, което е прозрачно и е съвсем малко, когато започне да става друг цвят и да е силно значи нещо не е наред.Отива се на гинеколог, говорите си първо дали водиш полов живот, пила ли си лекарства скоро, от кога ти е този проблем.После се качваш на кобилата, разкрачваш се и ти взимат секрет (нищо не се усеща).След това го гледат там на нещо (не обърнах внимание на какво) и ти казват какво ти има.В повечето случаи не е ясно от какво се появява.Може да е от всичко, дори от самите презервативи.Изписват се обикновено таблетки и след това изчезва.На мен гинекологът ми каза : "Не мога да ти кажа да се пазиш, защото може да ти се появи от всичко.При някои жени никога не се появява, а други постоянно имат проблем с това.Всеки е различен.Ако пак се появи не чакаи да ти мине или да вземеш да си купиш същите лекарства, които ти изписах сега, защото може да е друго и да стане по-лошо, ако лекарствата не са правилни."
Мисля че всяка жена, която води полов живот трябва поне веднъж в годината да ходи на гинеколог, за да се прегледа.
В крайна сметка не мисля, че ще умреш ако идеш на гинеколог.Дори можеш да споделиш с майка си и ако тя не знае, че водиш полов живот (ако водиш), когато отидеш при лекаря влизаш сама и той няма да каже на майка ти нищо от това, което си му казала (на гинеколог винаги се казва истината).
Успех ;)

hottie
05-31-2008, 21:53
Това, което написа е много точно. Нормалното течение в действителност е много оскъдно и прозрачно.

MaKiNgMeCraZy
05-31-2008, 22:15
Това, което написа е много точно. Нормалното течение в действителност е много оскъдно и прозрачно.


Ами така е .. пък написах каква е процедурата при лекаря, защото някои си мислят, че едва ли не ще седи и ще ти зяпа п****та все едно не е виждал.Верно си ме беше срам, ама то нямало от какво .. Но не намирам за нормално 13-14 годишни да ходят да се ебат с тоз и оня и да ми викат "имам бяло течение.от какво се е получило?".

DevilWish
05-31-2008, 22:18
po4ti vsqko momi4e ima bqlo te4enie taka 4e nqma ot kvo da se pritesnqva6,ne moga da ti kaja ot kakvo se polu4ava 6ot ne sum mnogo kompetenten po toq vupros :-)
Syglasna sym ;)

SINDEL
06-01-2008, 07:28
Ами от какво ли не може да се полу4и - лекарства, настинка, някакво замърсяване там, лоша хигиена, кофти интимен гел... ъъъ... каквото се сетиш.
По4ти на всяко моми4е му се е слу4вало, ама е гадно, понеже трудно се лекува.

scanadal
06-01-2008, 07:55
Всяка полово зряла жена си има такова течение.И не е болестно състояние.Нормалното влагалищно течение е оскъдно(с изключение на дните когато си в овулация и става по-обилно),прозрачно на цвят и със слузеста консистенция.Не съдържа примеси отт кръв,няма миризма.Ако и твоето е такова,мисля че няма от какво да се шашкаш.И всичко което току-що написах ми е казвано от гинеколог.
Просто използвай интимен гел за измиване,носи меко памучно бельо.А ако водиш полов живот най-добре е да посещаваш гинеколог,защото интимната хигиена и здраве на една млада жена е от изключително голямо значение.

hottie
06-01-2008, 08:55
Всяка полово зряла жена си има такова течение.И не е болестно състояние.Нормалното влагалищно течение е оскъдно(с изключение на дните когато си в овулация и става по-обилно),прозрачно на цвят и със слузеста консистенция.Не съдържа примеси отт кръв,няма миризма.Ако и твоето е такова,мисля че няма от какво да се шашкаш.И всичко което току-що написах ми е казвано от гинеколог.
Просто използвай интимен гел за измиване,носи меко памучно бельо.А ако водиш полов живот най-добре е да посещаваш гинеколог,защото интимната хигиена и здраве на една млада жена е от изключително голямо значение.

Ами не завиждам на приятелят ти...аз ако бях момче щеше да ми е гадно да спя с момиче с бяло течение. Съжалявам, но не е нормално да имаш течение всеки ден.Прочети пак поста на MaKiNg`Me`CraZy

withoutbreaking
06-01-2008, 09:23
po4ti vsqko momi4e ima bqlo te4enie taka 4e nqma ot kvo da se pritesnqva6,ne moga da ti kaja ot kakvo se polu4ava 6ot ne sum mnogo kompetenten po toq vupros :-)
Syglasna sym ;)

и аз съм съгласна,чела съм много пъти за т.н бяло течение.. че е съвсем нормално ... а при мен бялото течение се появи още когато ми дойде и чак 2 години след това започнах да водя полов живот .. също така мога да кажа че хигиената ми е доста добра ..абе с една дума не се притеснявам от това ! не се впрягайте...

LiloTa
06-01-2008, 09:36
пффф необразовани хора колкот щеш....Преди по-малко от година (август месец) исках да почвам противозачатъчни,и затова отидох на лекар-гинеколог.Той (тя,беше жена) ме пита за какво съм,аз и казах и...тя каза че иска да ме прегледа (верно,беше ме мн срам,ама няма нищо срамно) Каза ми че имам бяло течение.Пита ме дали знам от кога ми е и дали водя полов живот.Казах й че незнам от кога ми е и че водя полов живот.След което тя ми обясни,че има няколко вида "бяло течение" и че мойто е от по-леките.Изписа ми вагинални таблетки,които ми каза да си ги слагам вечер в продължение на 6 дена (1 опаковка е това) И ако няма ефект да отида пак.След като свършиха,отидох пак да ме види и вече ми нямаше нищо.Така че бялото течение не е нещо нормално и ако не се излекува навреме е възможно с години наред да се бориш с гъбичките-причинители....Тей че отивай,няма да те убие гинеколога...

bebeT00
06-01-2008, 09:45
Здравейте на всички хора :D
Значи имам бяло течение от 2 седмици вече и не знам от какво е... може ли някой да ми помогне... да ми кажете само как се получава и как да го премахна :neutral: :neutral: :neutral: :neutral:
Мерси предварително на всички :-) :-) :-)
Това не е опасно доста момичета го имат

LiloTa
06-01-2008, 09:48
Здравейте на всички хора :D
Значи имам бяло течение от 2 седмици вече и не знам от какво е... може ли някой да ми помогне... да ми кажете само как се получава и как да го премахна :neutral: :neutral: :neutral: :neutral:
Мерси предварително на всички :-) :-) :-)
Това не е опасно доста момичета го имат



АБЕ МОМИЧЕ ЧЕТИ ПРЕДИ ДА ПОСТВАШ БЕЕЕ...КОЛКО ХОРА СЕ ИЗРЕДИХМЕ ДА ВИ КАЖЕМ ЧЕ БЯЛОТО ТЕЧЕНИЕ,КОЕТО Е ПО-ГЪСТО И ПРИЛИЧА НА СОПОЛ(СРР АМА Е ТАКА И ДАЖЕ ЛЕКО СТРАННА МИРИЗМА ИМА) Е ОПАСНОТО...И Е НА ГЪБИЧНА ОСНОВА И СЕ ЛЕКУВА МН ТРУДНО.А ДР "БЯЛО ТЕЧЕНИЕ" ЗА КОЕТО ВСИЧКИ КАЗВАТЕ ЧЕ ГО ИМАМЕ Е ТАКА-ТО Е ПО ВРЕМЕ ОВУЛАЦИЯ...

Wrathchild
06-01-2008, 10:06
Аз в момента точно от бяло течение се лекувам, гинекологът ме погледна, забеляза, че има течение (което си е самата истина), не взе проби и ми изписа и на мен вагинални таблетки, които трябва да използвам 10 дни всяка вечер преди лягане. И ми изписа и 2 вида орални таблетки, които трябваше да изпия за 1 вечер - в едната опаковка беше 1 таблетка, в другата - 4 и трябваше да ги изпия 2х2 през 1 час. Не е най-приятното нещо, което ми се е случвало, но по-добре да го излекувам сега, от колкото да си го влача.

beti_niki
06-01-2008, 10:15
ами сега незнам до колко е вярно но нека се пак споделя бялото течение се получава от изтиване чувала се че трябва да се отмиваш със смрадлика и щяло да ти мине но по-добре отиди при гинеколог

scanadal
06-01-2008, 10:23
Бялото течение за което се говори тук и нормалното оскъдно отделяне на секрет от влагалището на жената са две различни неща.Секретът който е с вид на пресечено мляко и неприятна миризма е вече болестно състояние-най-често гъбички.
Едното е нормална част от женската физиология,а другото вече е болест,която задължително трябва да се лекува.

v3nItoO
06-01-2008, 11:08
имам го още преди дами дойде цикала и е нормално при момичетата.Ходих на генеколог и ми казаха,че мн трудно се премахва аз не успях,и сега си слагам подложки и така вече сам си свикнала. :)

Kanela
06-01-2008, 16:08
Може да е вид Candida Albicans,или някаква вагиноза.Има ли сърбеж и много ли е силно?Миризма?
Както ти казаха досега - от всичко може да се получи.Кандида албиканс е чревен бактерий,затова е много упорит и доста жени страдат от този проблем.
Нормалното женско течение е с антибактериална цел и е прозрачно,и не се усеща като тече.Не оставя следи по бельото...Така че не ми говорете глупости - Нормално "бяло течение" НЯМА.

key_of_hell
06-01-2008, 16:18
bqlo te4enie se polu4ava po4ti ot vsi4ko moje da e ot obiknovenna nastinka do nqkoq gadna bakteriq ili gubi4ki, ne mislq 4e nqkoi moje da ti kaje kakvo e bez da e poglednal taka 4e e nai-dobre da poseti6 genekolog kolkoto i nepriqtno da zvu4i!S tova ne e dobre da si pravi6 ebavki!A kato suvet za napred 6te ti kaja koato pie6 antibiotik nezavsimo za kakvo(dori danqma vruska s polovata sistema) pii i nemezil za6toto 4esto se polu4avat gubi4ki, pazi si krakata za6toto tukmo ot tam nastivat qi4nicite i se polu4ava bqlo te4enie i kogato hodi6 do toaletnata se bur6i otpred nazad a ne obratno!

MaKiNgMeCraZy
06-04-2008, 07:55
пффф необразовани хора колкот щеш....Преди по-малко от година (август месец) исках да почвам противозачатъчни,и затова отидох на лекар-гинеколог.Той (тя,беше жена) ме пита за какво съм,аз и казах и...тя каза че иска да ме прегледа (верно,беше ме мн срам,ама няма нищо срамно) Каза ми че имам бяло течение.Пита ме дали знам от кога ми е и дали водя полов живот.Казах й че незнам от кога ми е и че водя полов живот.След което тя ми обясни,че има няколко вида "бяло течение" и че мойто е от по-леките.Изписа ми вагинални таблетки,които ми каза да си ги слагам вечер в продължение на 6 дена (1 опаковка е това) И ако няма ефект да отида пак.След като свършиха,отидох пак да ме види и вече ми нямаше нищо.Така че бялото течение не е нещо нормално и ако не се излекува навреме е възможно с години наред да се бориш с гъбичките-причинители....Тей че отивай,няма да те убие гинеколога...


Ето едно момиче, което да мисли като мен ;) Браво .. и аз казах това малко преди теб, само дето ми се струва,че децата тук четат първите 3 поста и после цъкват на "отговори" :) АМа няма защо да се ядосваме .. ние си ходим на лекар и не ни е страх ;)
А забравих да кажа нещо относно бялото течение .. купете си дамски душове за по-добра хигиена там... щото отвън и да го търкаш със сапун файда няма ;)

ЛаСт!К
06-04-2008, 09:44
Значи,сега,аз съм на 13,при мен май е нормално,но незнам на колко си ти.Попринцип нали на всички момичета преди да им дойде мензиса(имам впредвид първия път)имат бяло течение известно време.
Имахме една лекция в училище за цикъла.Аз попитах там дали е нормално и ха,казаха,че е напълно нормално.НЕнормално е,когато придобие различни цветове-зеленикаво,по-тъмно жълто и започне да мирише неприятно.При мен веднъж се случи,но изчезна от самосебе си.Нормалното вагинално течение има светложълт цвят.При някои е по-силно и почто не се забелязва,при други-не.
Аз лично бих отишла на гинеколког,обаче когато порасна още малко,за да изчезна всички съмнения,защото сега 100%майка ми ще дойде с мен,а аз не искам.Срам ме е и тва е.А,симптом за болест е също и да имаш признаци за идване на менструацията,но тя да не идва,т.е. болки.

Надявам се да съм ти помогнала :)

jeni92_abc
06-04-2008, 10:30
отивай на гинеколког,защото ако не му обърнеш внимание сега по късно може да ти се запушат тръбите и да нямаш деца !!! :?

ANTIHUMAN
06-04-2008, 12:29
Бялото течение се получава като ходите с къси полички и деколтета ,че вятъра духа и така! :lol: Така ви го обесних! :lol: :lol: :lol: От настинка може да е ,от всичко!
Това ми го каза една приятелка!!!!

bebeT00
06-04-2008, 16:30
Здравейте на всички хора :D
Значи имам бяло течение от 2 седмици вече и не знам от какво е... може ли някой да ми помогне... да ми кажете само как се получава и как да го премахна :neutral: :neutral: :neutral: :neutral:
Мерси предварително на всички :-) :-) :-)
Това не е опасно доста момичета го имат



АБЕ МОМИЧЕ ЧЕТИ ПРЕДИ ДА ПОСТВАШ БЕЕЕ...КОЛКО ХОРА СЕ ИЗРЕДИХМЕ ДА ВИ КАЖЕМ ЧЕ БЯЛОТО ТЕЧЕНИЕ,КОЕТО Е ПО-ГЪСТО И ПРИЛИЧА НА СОПОЛ(СРР АМА Е ТАКА И ДАЖЕ ЛЕКО СТРАННА МИРИЗМА ИМА) Е ОПАСНОТО...И Е НА ГЪБИЧНА ОСНОВА И СЕ ЛЕКУВА МН ТРУДНО.А ДР "БЯЛО ТЕЧЕНИЕ" ЗА КОЕТО ВСИЧКИ КАЗВАТЕ ЧЕ ГО ИМАМЕ Е ТАКА-ТО Е ПО ВРЕМЕ ОВУЛАЦИЯ...
дам имах предвид ,за това ,което е по време на овулация

MELON
06-04-2008, 16:34
това е знак за нещо добро

MaKiNgMeCraZy
06-05-2008, 10:41
Значи,сега,аз съм на 13,при мен май е нормално,но незнам на колко си ти.Попринцип нали на всички момичета преди да им дойде мензиса(имам впредвид първия път)имат бяло течение известно време.
Имахме една лекция в училище за цикъла.Аз попитах там дали е нормално и ха,казаха,че е напълно нормално.НЕнормално е,когато придобие различни цветове-зеленикаво,по-тъмно жълто и започне да мирише неприятно.При мен веднъж се случи,но изчезна от самосебе си.Нормалното вагинално течение има светложълт цвят.При някои е по-силно и почто не се забелязва,при други-не.
Аз лично бих отишла на гинеколког,обаче когато порасна още малко,за да изчезна всички съмнения,защото сега 100%майка ми ще дойде с мен,а аз не искам.Срам ме е и тва е.А,симптом за болест е също и да имаш признаци за идване на менструацията,но тя да не идва,т.е. болки.

Надявам се да съм ти помогнала :)


Когато аз ходих на гинеколог той (понеже беше мъж) ми каза, че когато се появи пак такъв проблем не е добре да чакам да мине от самосебе си, защото после пак ще се появи и тогава ще се излекува по-трудно.И да ти кажа дори и майка ти да доиде с теб тя няма да е в кабинета докато те преглеждат (поне мисля, че няма да е, защото аз също ходих с майка си и лекаря и каза да изчака отвън.Пита ме дали водя полов живот и аз му казах да и той после ме пита още няколко въпроса и ми каза, че каквото и да му кажа няма да го каже на майка ми, защото не е той човека, а аз ако искам да знае ще и кажа.Аз му казах, че тя ги знае тия неща и той каза добре.) Мисля че на гинеколог се казва всичко и ако споделиш, че майка ти не знае той няма да и каже ... Но както казах бялото течение не е нещо нормално. Всеки си знае какво му е течението и се усеща когато то се промени... и именно тази промяна означава, че нещо не е наред.

ice_skater
06-05-2008, 19:53
ее ок ама ако имаш прозрачно течение което се засилва преди цикъл? Не водя полов жинот още...и не знам сега да се притеснявам ли или кво да правя ...накъде бяха казали че заради тва трябва да се премахне клитора????
няма никаква болка нищо! засилва се също когато е по-топло или по-студено
ии за гинеколог нз...може ли да се иде без родител?
аа и да попитам може ли да се появят вагинални гъбички при положение че не е имало полов акт...ии възможно ли е от това да е течението?

_butterfly_
06-05-2008, 20:16
...накъде бяха казали че заради тва трябва да се премахне клитора????

Как ще се премахва клитора :shock: Това меко казано не е вярнооо.

ice_skater
06-05-2008, 20:50
мии и аз реших че е странно ама и бая се уплаших...интересувам се от здравни проблеми ама реших че ако са гъбички е възможно...за това питам.Добре че не е вярно
ии май някъде в тоя форум то видях тва

MaKiNgMeCraZy
06-06-2008, 08:32
ии за гинеколог нз...може ли да се иде без родител?
аа и да попитам може ли да се появят вагинални гъбички при положение че не е имало полов акт...ии възможно ли е от това да е течението?


Мисля че може да се иде без родител, но не съм сигурна.Аз отидох с майка си, защото ми беше за първи път и много се притеснявах и ме беше срам.Нямаше от какво, ама все пак .. Казах вече, че лекарят каза на майка ми да излезе и ми вика, че можело да има нещо, което да не искам тя да знае.Няма от какво да се притесняваш.А относно това дали може да са гъбички без да водиш полов живот отговорът ми е ДА.Тези гъбички се получават най-често при употребата на антибиотици.Появява се по-силно течение и е по различен цвят.След време се оправя, но не трябва да чакаш да се оправи.Също така може да се получат от настинка (не е задължително да си настинала от кръста, защото сега ще кажеш, че зимата си ходила с боди и т.н.).Няма нищо страшно, защото се лекува обикновено с вагинални таблетки, но ако чакаш и не се лекуваш става много трудно да се излекуваш по-късно, когато се решиш да идеш на лекар.И не си и помисляи ако някоя твоя приятелка е имала такъв проблем и са и изписали някакви таблетки ти да идеш и да си купиш същите, защото това може да е много опасно.А ако се притесняваш, че можеш да имаш гъбички отиди при личния си лекар и си поискаи направление за гинеколог (ако пита дали майка ти знае казваш да или ако е приятел/ка с майка ти молиш да не и казва нищо), после отиваш при гинекологът и му обясняваш какъв ти е проблема, той ще те пита дали водиш полов живот, дали си била болна скоро и пила ли си някакви хапчета и какви и после ще те прегледа.Но мисля, че след като не водиш полов живот няма от какво да се притесняваш да идеш с майка си ..
Ако има нещо може и на ЛС ;)

iLoveChocolate
06-06-2008, 10:56
при гинеколог съм ходила без родител
ние не можем да гадаем от какво ти имаш бяло течение, само гинеколог може да ти каже.лекар е-не яде хора и е виждал много като теб

angelcheeee_93
06-06-2008, 11:15
ako e prozra4no e normalno,a ako e to4no bqlo moje da se e polu4ilo ot nqkakva infekciq,no zavisi.

MaKiNgMeCraZy
06-06-2008, 13:29
ako e prozra4no e normalno,a ako e to4no bqlo moje da se e polu4ilo ot nqkakva infekciq,no zavisi.


1-во : Не е задължително нормалното течение да е прозрачно, защото при някои то е по-белезникаво отколкото прозрачно
2-ро : Не е задължително ако ти е прозрачно течението и ти има нещо да стане бяло.Може да стане жълто, жълто-кафяво ... и на всичкото и отгоре става по-гъсто.
Така че като не знаеш нещо може да не пишеш ....

Slun4evko
06-06-2008, 16:57
Абе,кофти си е. За всеки гъстотата,цвета и т.н. са различни и човек усеща кога се променя. Разбира се,това се влияе от различни фактори-настинка,смяна на сезона,стрес,НО и гъбични причинители и венерически болести. Най-добре е гинеколог да прецени от какво се е променило.

П.П. Аз мразя да ходя на гинеколог,но понякога е наложително. Ако се самолекуваш,знай че правиш всичко за сметка на собственото си здраве/като мен :o /

Dreammy
06-07-2008, 17:34
Бялото течение не е нормано... правилно е, че питаш. Хората си мислят, че е нормално и затова повечето момичета го имат..именно защото мислят, че е нормално.

Причините за бяло течение обикновено са - нарушен нормален химизъм и биологична среда на влагалището, по-продължително използване на някои лекарствени вещества – антибиотици, сулфонамиди и др., които, като унищожават нормалните за влагалището микроорганизми, създават условия за развитие на болестотворни микроорганизми /особено често гъбичката кандида албиканс.
Инфекциите са най-честата причина за бялото течение, както и лошата хигиена.

Сама не можеш да го махнеш, самолечението може да бъде опасно.Така, че отиди на гинеколог, няма нищо страшно.

+1 но за жалост повечето момичета не са особено информирани и си мислят, че е нормално :?

mimoza16
06-08-2008, 10:58
Да, но по принцип това е знак, че нещо не е наред.

+1 po prinip bqlo te4enie se polu4ava ako sa ti vazpaleni qi4nicite ili izob6to ne6to ot polovata sistema ;)

TinkyWinky
06-08-2008, 11:42
Аз имам бяло течение от доста време, ходила съм на гинеколог, взема ми секрет и накрая кфо - нищо. Тея компетентните лекари ми биха 2 седмици инжекции гентамицин, не ми мина, после се мазах с крем някакъв - не ми мина. Ходих при друг - по-добър бил, нз си кво, той пък ми каза, че след време щяло се махне само, да не се притеснявам, и само дето са ме тъпкали с нз кфи раоти.
И така, сега още имам този неприятен проблем.
Започвам промивки с лактацид фемина гинекологична течност. На 1 приятелка и минало, като използвала това.

Мисълта ми беше, че понякога дори и да идеш на гинеколог, не означава, че ще те лекува правилно. Специално аз затова мразя да ходя на гинеколог. :x

Дано авторката на темата обаче отиде и попадне на по-добри лекари...

hottie
06-08-2008, 12:31
Абсолютно ! мен как ме прецака една гинеколожка :-x Изкара ми всичките проблеми на света само и само да ми вземе парите. Не беше за течение, ама все пак. После бях толкова уплашена , че отидох при още трима лекари за всеки случай и се оказа , че съм си здрава.

brusa
06-08-2008, 18:04
egati preebanata rabota e da se rodish momiche prosto se zamislte

brusa
06-08-2008, 18:05
egati preebanata rabota e da se rodish momiche prosto se zamislte dobre4e sam momche :)