PDA

View Full Version : Ауу писна мии!!!!111!едно11!!



neboise
06-01-2008, 16:03
Писна ми от тия диети аз лично търсех некаква лека задравословна диета не някаква диета на аткинс на таис лунна слънчева и такива от 1001 нощ.Та така де днеска ядох за цял ден 2 консерви (колкото пастет големи) риба тон (остана ми още една за вечерта към 9), и еи така из между другото малко Cheerios на Nestlе зърнените закуски и 1 литър студен чаи!,нищо друго!.
Ама нали знаете че уж зърнените закуски били полезни имали витамини калции и тн,ама аз реших да влезна във интернет да потърся дали все пак става за диета еми влезнах в некакав умен форум дето изписваха с големи детаили какво съдържат и се оказа че имало повече захар и други глупости отколкото полезни вещества и не били здравословни ;( наи накрая,391кал на 100грама е тва нещо ама то нали го знаете една голяма кутия и те са леки(375г целия пакет).

Та така излезна че и това не е здравословно а дали рибата е била здравослона?? 100% не е щом е в консерва та голяма работа че е във вода и е риба тон.

Писна ми вече незнам какво да ям не ми се ядът само хамбургери и кюфтетата на маика ми та после да си броя килограмите.

Искам нещо лесно за намиране и приготвяне да ям, немога да карам цялото семеиство да яде боб по цели седмици я.Нито да ми готвят отделно.И да не е нещо от рода прясна риба еди каква си от къде да я намеря тая риба?? или пушена гъска със заек немога да ги намеря не сам няква звезда я.
То излезе че едно дете неможе да яде здравословно защото неможи да си позволи продуктите и маика му понякои път само панира кашкавал защото има всичко на всичко 4 часа в къщи.Писна ми чесно ;(

Вие какво ядете примерно тези дето сте на "здарвословен режим на хранене" само ябълки по цял ден ли?незнам ама аз са отчаях.

plamka
06-01-2008, 16:16
az sam na dieta i qm gotovi vakuumirani pileshki parjoli, pushena pueshka shunka, pileshki but4eta si pravq ama bez maznina mi samo s voda i podpravki... ot vreme na vreme i riba ama mnogo rqdko shtoto ne obi4am... qica, mlqko... ti ve4e moje6 da qde6 i sirene, ka6kaval, palnozarnest hlqb, musli, ribi ( dori i konservirani stiga da ne sa bakani s maznina ), drebolii, plodove, zelen4uci... 6tom ne si na nqkva specialna dieta s ograni4eniq ot tva i onva ima6 ogromen izbor samo tva moga da ti kaja prosto trqbva da ti dostavqt produkti i drugoto i ti sama moje6 da si go napravi6.

neboise
06-01-2008, 16:21
Освен да си варя яица (след като попитам за колко време) и да си мажа филии друго немога да правя :(

BlackWings
06-01-2008, 16:22
О да , наистина е трудна тая работа с диетите и здравословното хранене , от гледна точка на това , че трябва сам да си мислиш и изпълняваш меню. Което пък за един средностатистически тийнейджър без работа и собствени доходи си е чист удар върху месечния бюджет.
Другият вариант е както ти каза , да караш цялото семейство да е на диета заедно с теб , че да е общо менюто за всички , но тогава пък рискуваш да си докараш всеобщо недоволство. И аз съм се замисляла върху тоя проблем, как да накарам майка ми да не готви пържоли и пържени картофи , при положение че само това има точно сега за готвене вкъщи.
И тука решението според мене , което по скоро компромис може да се нарече , да не изпълняваш някакво определено меню и да си готвиш там някакви специални гозби , ми просто с джобните да си купуваш вместо там чипсове и кроасани , някакви по лесно достъпни здравословни храни - плодове например , кисело мляко , овесени ядки - консервирана риба също не е лоша идея.. Тва за зърнение храни и аз не съм сигурна дали са толкова полезни , колкото ги хвалят ... ноо , нали това не е точно диета , ми ограничаване на вредните храни от пакетчета :)
Пък друго незнам какво да те посъветвам , не мога да дам много добър пример , щото аз пък като огладнея и отивам и си купувам вафли и кроасани и се тъпча , докато не се надуя , даа знам че е лошо ...

plamka
06-01-2008, 16:23
ne moje6 da butne6 v tava edni pile6ku but4eta i da gi ope4e6 ? ne moje6 da izpe4e6 na skarata riba? ne moe6 da si naprai6 salata? :shock: lele... tva sa nai lesnite... mi nz osven da se nau4i6 az ot malka si gotvq sama i supi sam praila i kvo li ne... a mejdu drugoto i spageti moej6 da qde6 ama bez sosove... te se butat vav voda i gi 4aka6 da omeknat, ne e trudno :D

sodomicdream
06-01-2008, 16:55
Вместо да си купувате консерванти, купувайте пресни плодове и зеленчуци! Това е истината. Искате да отслабнете? Ами спрете сухите храни... Те най-много ни вредят.
Аз свалих страшно много килограми, откакто започнах да се храня със супи и пресни плодове и зеленчуци. За съжаление месото ми е малко трудно за консумация и не консумирам често.
Другото, което също е толкова здравословно и в същото време се сваля "отма" от него това е чаят! Ама не от този.. който се продава по моагазините и го има по кафе-машините и т.н., а този, който стеси го прогитвили ВИЕ ЛИЧНО! С мед и лимон сутрин на гладно една чашка хем те подсилва, хем и след три дни ще имаш радост в тоалетната :D
Още нещо, което за малко щях да забравя да спомена - ядете три пъти дневно очевидно по малко или пък много... вече незнам. ГРЕШКА! Яде се 4-5 пъти на ден, но по малко. Така хем няма да мрете от глад, хем пък и ще сте в добра форма. И мама ми млада, заемете се с активен спорт и не спазвайте никакви глупави диети, защото ще отслабнете бързо и много, но след като срете прочутата диета ще си го лепнете едва ли не двойно на задниците и шкембетата =)
Извинявам се, че така говоря, просто ме избива на лудост покрай тези матури, а тук само чета "диети на еди-кой-си", "диети за-еди-какво-си"...
Не съми аз права, че така реагирам, защото всъщност по мое си желание съм се регнала тук, но... мисля, че е редно да ви го кажа. От личен и дългогодишен опит.

Дребна съм - 153см от земята се простирам и съм в момента 40-43кг. А бях едно време 55кг о.О
Как мислите, че съм отслабнала?! С диети? НЕ! Горе посоченото описание ми помогна.

splendour
06-01-2008, 16:56
idva lqto ima plodove za zakyska qj plodove predi daskalo v vas primerno aKO SI P1RVA MQNA posle na obqd domati i krastavici iliu dryga salata bez sol olio....... posle qj ne6to drygo kakvoto ti sa qde [no malko] za ve4erq qj pak plodove ako ne ti prilo6ee

o0ps
06-01-2008, 17:00
Вместо да си купувате консерванти, купувайте пресни плодове и зеленчуци! Това е истината. Искате да отслабнете? Ами спрете сухите храни... Те най-много ни вредят.
Аз свалих страшно много килограми, откакто започнах да се храня със супи и пресни плодове и зеленчуци. За съжаление месото ми е малко трудно за консумация и не консумирам често.
Другото, което също е толкова здравословно и в същото време се сваля "отма" от него това е чаят! Ама не от този.. който се продава по моагазините и го има по кафе-машините и т.н., а този, който стеси го прогитвили ВИЕ ЛИЧНО! С мед и лимон сутрин на гладно една чашка хем те подсилва, хем и след три дни ще имаш радост в тоалетната :D
Още нещо, което за малко щях да забравя да спомена - ядете три пъти дневно очевидно по малко или пък много... вече незнам. ГРЕШКА! Яде се 4-5 пъти на ден, но по малко. Така хем няма да мрете от глад, хем пък и ще сте в добра форма. И мама ми млада, заемете се с активен спорт и не спазвайте никакви глупави диети, защото ще отслабнете бързо и много, но след като срете прочутата диета ще си го лепнете едва ли не двойно на задниците и шкембетата =)
Извинявам се, че така говоря, просто ме избива на лудост покрай тези матури, а тук само чета "диети на еди-кой-си", "диети за-еди-какво-си"...
Не съми аз права, че така реагирам, защото всъщност по мое си желание съм се регнала тук, но... мисля, че е редно да ви го кажа. От личен и дългогодишен опит.

Дребна съм - 153см от земята се простирам и съм в момента 40-43кг. А бях едно време 55кг о.О
Как мислите, че съм отслабнала?! С диети? НЕ! Горе посоченото описание ми помогна.
Информацията ти е добра и полезна, но все пак момичето пита за здравословни храни, които да консумира, а не диета за сваляне. И аз се опитвам да се храня със здравословни храни (не за да славям, нямам никаква нужда), но това е ужасно трудно. По нашите магазини се предлагат почти само пакетирани боклуци, а за храните в лавките покрай училище да не говорим, че там и един плод няма.

Christ
06-01-2008, 17:13
Здравословно хранене? Не. Тренировката му е майката. :) Кардио упражнения и ще свалиш. Мани ги тия диети. :)

LipSoFAnAnGel
06-01-2008, 17:15
За да отслабнеш не трябва да се лишаваш, а да ядеш в умерени количества. Тези зърнени храни наистина са много калорични и въобще не са диетични.Ще ти дам няколко съвета, ако ги спазваш наистина ще отслабнеш:Първо яж сутрин, обед и вечер(говорим за умерени количества и не някаква мазна храна) например сутрин една филия с топено сирене или само сирене, кашкавал...хапвай черен хляб или такъв направен от зърна :) не хапвай вечер по късно от 7 часа...не яж чипсове, царевични пръчици едно че са вредни много, но са пълни с калории...не пий газирано, а натурални сокове, яж салати( не прекалявай с подправките) Най- важното спортувай ( бягай, карай колело, скачай на въже) яж плодове без грозде, защото съдържа захар, фъстъци, пий много вода ::) За това се сещам за сега :)

sodomicdream
06-02-2008, 07:32
Информацията ти е добра и полезна, но все пак момичето пита за здравословни храни, които да консумира, а не диета за сваляне. И аз се опитвам да се храня със здравословни храни (не за да славям, нямам никаква нужда), но това е ужасно трудно. По нашите магазини се предлагат почти само пакетирани боклуци, а за храните в лавките покрай училище да не говорим, че там и един плод няма.

То не е само за отслабване това, което казах. Точно това е ОГРОМНАТА тайна на здравословното хранене.
А относно по въпроса, че около даскало се продават сандвич с мвсо от куче преполагам и няма наоколо плодове.. Ами пак има решение =)
Какво пречи предишния ден да се отбиеш до плод-зеленчука и да си купиш 2-3 ябълки, банана или там каквото ти се яде и да си го сложиш в чантео =) (използвам този израз, защото от мои наблюдения направят ли 15 години 90% от дечицата захвърлят раниците).

Baby_b
06-02-2008, 19:09
Ами да ти кажа и аз сега съм в такъв период, правя упражнения редовно, отказала съм тестото(не се придържам към супер строга диета, просто не ми се яде тестено), намалих сладкото, просто не мога да го откажа, когато ми се прияде сладко ям некви корнита и така. Конкретно за твоя случай ще ти препоръчам яйца, не повече от 1-2 на ден, сирене или кашкавал на филиика от черен хляб, супи (напр. таратор), ядки, плодове и салатки. Варените картофи в умерени количества са добър вариант. Според мен трябва да си ядеш това, което майка ти готви ама в умерени количества. Аз не затормозявам наще много много с капризите си ама се съобразявам с количеството и това е решението според мен, друг начин няма. А тва за училище, ами аз ям у нас мюсли (не са на Нестле) които са по-полезни от тия на Нестле, а когато ми се прияде в училище си взимам сок и трая. Това е от мен. Успех! :)

SiegHeil
06-02-2008, 19:35
http://www.teenproblem.net/f/viewforum.php?f=8&sid=43ec7effbee5c31450c67e004ad6bf19

Canis_Dirus
06-02-2008, 19:41
Мюсли = лайна
Овес = лайна. Това е храна за коне!
Варени картофи = яко шит!

Кардиото не струва.

MidnightCreep
06-02-2008, 20:22
ne moje6 da butne6 v tava edni pile6ku but4eta i da gi ope4e6 ? ne moje6 da izpe4e6 na skarata riba? ne moe6 da si naprai6 salata? :shock: lele... tva sa nai lesnite... mi nz osven da se nau4i6 az ot malka si gotvq sama i supi sam praila i kvo li ne... a mejdu drugoto i spageti moej6 da qde6 ama bez sosove... te se butat vav voda i gi 4aka6 da omeknat, ne e trudno :D

-Аман от твойте бутчета.Не всеки има достатъчно джобни,че да си купува килограми месо.
-Какво би му/и станало,ако яде повече от две яйца на ден?Някои ядат по 20-30 и са абсолютно здрави.Евтин заместител на месото...
-Няма значение часа на прием,а дали храната се вмества в калорийните нужди(за n-ти път го повтарям).
-Във всички плодове има захар.
-Натуралните сокове(студен чай) в кутия са вода+захар+боичка,по-добре да яде сурови плодове.
-Няма полза от зърнени закуски(захар+брашно).

8)

Канис,интересно ми е защо си против кардиото.Разрушава се много мускулна тъкан? :-o

Baby_b
06-02-2008, 20:30
Ама по-добре мюсли отколкото кроасани или вафли, нали. Поне засищат за дълго.

maroon
06-02-2008, 20:33
idva lqto ima plodove za zakyska qj plodove predi daskalo v vas primerno aKO SI P1RVA MQNA posle na obqd domati i krastavici iliu dryga salata bez sol olio....... posle qj ne6to drygo kakvoto ti sa qde [no malko] za ve4erq qj pak plodove ako ne ti prilo6ee
Мацка, не давай повече съвети, моля те!!! Това са отрицателни калории, ще убиете момичето бе!!! 8-[ 8-[ 8-[
Вкарай един Дюкан или НВД, или нещо стабилно... това са глупости...

Canis_Dirus
06-02-2008, 21:03
Канис,интересно ми е защо си против кардиото.Разрушава се много мускулна тъкан?

Понеже е нискоефективно. 45 минути за 300-400 калории. Интервалните тренировки, или тренировките с тежести са в пъти по-добре и дават в пъти по-добър и видим резултат.

http://www.t-nation.com/readArticle.do?id=1526539

MidnightCreep
06-03-2008, 05:00
Gracias! :P
Късно снощи четох статия за интервалните тренировки,в която се спомена,че след такава тялото изгаря калории още няколко часа след приключването и.

?

Viche
06-05-2008, 08:22
по-добре не опитвай диетите от интернет защото те се отразяват различно на всеки човек-някои отслабват а други не.Така че моя съвет е да идеш до диетолог и там да си ти съставят лична диета

MidnightCreep
06-05-2008, 08:25
~40 лв. на посещение,а се ходи на две седмици.

h4x0r
06-05-2008, 08:47
Най-често похапвам напалм/уран/динамит/барут/стъкло и съм си добре :)

sound_mafia
06-05-2008, 09:13
Здравословно хранене? Не. Тренировката му е майката. :) Кардио упражнения и ще свалиш. Мани ги тия диети. :) :grin: :grin: :grin: :grin:

Irrepresible
07-10-2008, 12:41
абе само с упражнения не става здравословно хранене и упражнения му е майката-спираш белия хляб сладкото тестяното ядеш супички плодчета такива неща и пиеш мнооого вода аз тва го прая от 3 месеца и свалих близо 10 кила 8)

babykiller_
07-10-2008, 12:49
а бе кфи сте такива да си бройте калорийте тфа според мен е най-тъпото нещо на света деба ебати хората има ..никога не съм била на диета и нема и да бъда :-o

kuklichka_bg
07-10-2008, 13:16
ami az qm limoni i riba iiiiiiii danon za piene ponqkoga papesh dinq :} +zelen 4ai i oshte edin


pFf ne se qdosvai to v internet takvia glupsoti pishe 4e si4ko si protivore4i v4era kato 4etoh spisanie elle i imashe za vodata statiq i pisheshe 4e ne e polezno po 2lv voda i nqma nikfo vliqnie na celulita otslabvaneto na nishto taaka 4e :}}}

pOiSoN_kIsS_94
07-10-2008, 15:17
Ами аз ям плодове,млека,бисквити Хогаренас :grin: пия вода,студен чай :D А вечерта най-често ям черен хляб и някакви зеленчуци
И зърнени закуски ям и мюсли също...то едва ли има некалорично нещо на тоя свят :D :D банана е бил калоричен,динята също..абе все такива глупости :D :D :D :D остава и водата да е висококалорична :lol: :lol: :lol:

glupacheE
07-11-2008, 09:12
а бе кфи сте такива да си бройте калорийте тфа според мен е най-тъпото нещо на света деба ебати хората има ..никога не съм била на диета и нема и да бъда :-o


ne si prava da govorish taka .................i az taka si misleh predi da mi se naloji da broia kkal .......... ne znaesh tezi koito iskat da otslbnat ( koito i da sa) prez kakvo sa minali ta da im se naloji.......



Zdravoslovni hrani vi lipsvat ?????ve4e ot dosta vreme se hranq taka ii she vi izbroia :
zelenquci-tikvi4ki,domati,krastavici,zele,morkovi,vsqkakvi plodove-dinq,pypesh,qbalka,portokal...,sirene, kashkaval( no vnimavaite s koli4estvoto),mesce-vsqkakvo no da ne e ot vakumiranite parjolii ii tezi prosototii ako baba vi i dqdo vi imat tele, pujki i t.n.( ili po drug na4in) mojete da se sdobiete sas istinsko meso-- pe4ete si go;qdki-orehi,bademi,leshnici no nai dobre surovi,qjca-na o4i,varenii...;izpolzvaite podprovki-4ubrica,kopar,qerven piper...;piite VODA,

^tova+ sport= istinata za otslbvane
nikakvi dieti nqma da vi pomonat
trqva rejim na hranene--i to PRAVILEN
davam sebe si za primer --s dietti za otslabvane ( iskah da sval[3 kg i bqh dostata4no ne informirana i glupava da gi zapo4na) ka4ih ot 53 na 71 kg
sega blagodarenie na sebe si ( s koeto se gordenie zzashtoto samo az si znam kakvo i kak go prejivqh) i zdravoslovnoto hranene sam okolo 59 kg -makar da mi ostava oshte mani4ko da otslabna( iskam da stana 55-57) se 4uvstvam prekrasno - i oshte edna polza ot zdravoslovno hranene- zdrava i energi4na sam

:-)