PDA

View Full Version : Нокти



Kaos_Urbano
06-01-2008, 17:38
Интересувам се как без да ходя на козметик,да си оправя ноктите?

Някой може ли да ми каже?

Jessika_MG
06-01-2008, 17:45
Какво точно искаш да им оправяш ? Формата ли ?

Kaos_Urbano
06-01-2008, 17:54
Всичко.. смисъл кожичките..формата .. всичко!

Jessika_MG
06-01-2008, 17:58
За кожичките има най-различни мазила. Аз лично не съм имала проблем с тях и не мога да ти препоръчам нещо конкретно, но ако отидеш в някоя аптека ще ти препоръчат. За оформяне използвай пила - ситна или едра. Продават и полир за нокти ли как се нарича нзн, наистина не съм много веща, но придава блясък на нокъта. Мисля си, че ако започваш от нулата с ноктите е добре ч път да отидеш на маникюрист. На мен наскоро ми оформиха ноктите за 8 лв. 1 път би могла да си го позволиш. Най-малкото ще имаш основа върху, която сама да работиш после.

ne6toto
06-01-2008, 19:20
Продават и полир за нокти ли как се нарича нзн, наистина не съм много веща, но придава блясък на нокъта

казва се полираща пила :)

marilyn
06-01-2008, 19:41
Ми то по-горе ти казаха основните неща, хубаво е винаги да слагаш заздравител или основа а после лак, за да не ти се увредят ноктите, особено ако си падаш по- по тъмни лакове.
А заздравителите на Perfect не са лоши (аз такива ползвам) и са на цена около 2 лв. А за кожички са ми казвали че продуктите на Avon са хубави, но аз не съм ползвала и не мога да кажа :)

Vilsy
06-01-2008, 20:10
Аз ще се възползвам от темата и ще питам:Кажете ми какво да правя с ноктите си?Когато ги пусна да са малко по-дълги,те започват да се цепят и разделят.Опитвах различни заздравители,но никой не помогана.

Kaos_Urbano
06-01-2008, 20:16
Ахам,аз никакви лакове не използвам!Ама ще видим.. ще гледам да се справя сама със всичко.. мерси все пак!

marilyn
06-01-2008, 20:24
Аз ще се възползвам от темата и ще питам:Кажете ми какво да правя с ноктите си?Когато ги пусна да са малко по-дълги,те започват да се цепят и разделят.Опитвах различни заздравители,но никой не помогана.

Пробвай да отидеш на маникюрист, там може би ще ти помогнат, иначе по-малко лакове. Аз казах по горе че ползвам заздравител на Perfect, нз дали си пробвала но аз ги харесвам... :)

o0ps
06-02-2008, 10:29
Ами мажи ги с кремчета - има едно мисля че Макси се казваше фирмата - много е добро за самия нокът и за кожичките около него. Около 5-6 лева струва, купува се от аптека или голям козметичен магазин. Може също така и масло на Икаров, аз лично не съм го използвала но чувам добри отзиви и мисля да си го взема. Ако ноктите ти са чупливи или се разслояват ги поддържай по-къси докато се оправят. Ако са прекалено твърди ги топи във вода с морска сол са около 10 минути няколко пъти седмично. Ако са ти меки - заздравители (препоръчвам на Пърфект). И не ги режи с нокторезачка а ги пили (ако можеш с кристална пила). Ами за това се сещам сега, надявам се да съм ти била полезна. :-)

TopTa
06-02-2008, 14:52
mi trqbvat ti instrumentite: pila za ruba, pila za otgore, kle4ici za izbutvane na koji4kite, omekotitel za koji4ki, nqkakvo maslo za podhranvane, bql moli ako iska6 frenski manikur, lakove i ....mai tova sa nai-vajnite i nujni ne6ta! :) as sama si gi pravq moite i ne e trudno. ne mi e priatno nqkoi da mi gi pravi, hem me e gudel hem leko me nabolqva :) ako imam nujda ot pomo6t pitam priatelki :)

psychopath
06-03-2008, 00:18
у пилата е истината :)


пс- чакаме nailslover за адекватен съвет :-D

Loshotia
06-03-2008, 07:18
Защо се бъзикате с nailsolver?
Някой беше питал за цепене на нокти....Напоследък доста моркови и чушки хапвам...дали има връзка не знам, но никога не съм имала толкова дълги, здрави и твърди нокти.

Vilsy
06-03-2008, 09:58
При мен проблемът е,че е наследствено това с ноктите.Изобщо не им слагам лак и са много къси,защото се цепят.

Devilsplaymate
06-03-2008, 10:13
И моите така :?. Стигат до една дължина и после почват да се цепят. Но и по-късички ме устройват ;).
Препоръчвам ти заздравителите на Perfect, по-специално 3в1 или 5в1, за пилата - аз ползвам стъклена.

and1___
06-03-2008, 14:00
айде тейкато темата е за нокти можете ли да ми кажете колко струва ноктопластиката и коя е най-добрата :oops:

TopTa
06-03-2008, 14:31
cepeneto na nokti se dulji na lipsa na vitamini!

lunnoto_momi4e
06-03-2008, 14:55
За ноктопластика не мога да ти помогна,но цепенето на ноктите н ее само от липса ан витамини - при някои е наследствено (при мен е от мама).Ноктите също много лесно се цепят при писането на клавиатура - от самия удар.Аз лично вече от около известно време (да речем около 1-2 седмици :) ) се опитвам докато пиша на клавиатурата да натискам копчетата с възглавничките на пръстите :) .А и да,заздравителите на Ейвън имат ефект - една приятелка го ползва от около близо месец и има ефект,но ги маже с него всеки ден.И разтвора за премахване на кожички е добър :) .Дано да съм помогнала :)

Undying
06-03-2008, 16:17
Имаше един период,в който ноктите ми буквално се лющеха,беше ужасно.Тогава си взех заздравиеля на Perfect,към 4-5 лв беше,и просто от тогава ноктите ми станаха видимо по-здрави и определено по-твърди.Аз лично ти препоръчвам този заздравител,за кожички не мога да бъда компетентна,защото не съм имала такъв проблем,но също съм чувала,че разтвора на Avon не е лош.

eskcada
06-03-2008, 18:13
ami na vip pesonata ,vsqka ve4er gi maji s iot i sled tova lak 4e pojaltevat malko taka 1 2 sedmici i posle nqma da ima6 problemi :grin: :)

eskcada
06-03-2008, 18:15
ami noktoplastikata navsqkade razli4no ima ot 25 do 30 koqto sled 1 den zapo4vat da padat noktite ,ima ot 45 50 max do 60 leva ,no specialno za noktoplastikata moga da ti kaja kolkoto po skapa tolkova po zdrava