PDA

View Full Version : Нищо ново;) (наще ..)



avril_6
06-02-2008, 07:16
Здравейте;) Искам малък съвет от вас, не че е нещо мн оригинално:P Става въпрос за наще. Само ми викат колко съм зле и как за нищо не ставам. Всяко нещо, което се случи, го обръщат на огромен скандал, в който ест ме оплюват мен. Викат колко съм била неамбициозна, била съм се мислела са мн велика (което е най-далечното нещо от истината), не съм чела книги (е това е доста вярно), колко съм разхвърляна, била съм мърла, нищо не съм оценявала, не съм мислела за бъдещето си, само съм била оф-кала (т.е. 1 път на 3-4 дена), била съм несериозна и за капак съм нямала самочувствие :shock: и нямало да стане нищо от мен защото не съм била отворена. :shock: Как да съм отворена, като не ми дават да излизам, вече нямам никакви приятели, защото от началото на учебната година някой викне ли ме, не ми дават да излизам (имала съм да уча, било късно и т.н.). Лятото ми звънят през 2 мин да видят дали съм жива още... Не ми казвайте да говоря с тях, защото съм се пробвала. Обяснявала съм им, че не ми е приятно само да ми викат и да ме оплюват. Тогава те отговарят "Ти пък искаш само хубави работи да ти се говорят!" :x Какви хубави работи не разбирам, като когато изкарам 6-ца, те викат "Защо не я изкара по-рано тая 6-ца" и викат, че трябвало да отслабна :shock: :shock: и какво ли още не. Кажете как да им покажа колко наистина ми е неприятно, така че да ме разберат :? С говорене няма да стане, защото ако взема да се ядосам (и то най-оправдано) била съм се репчила и почват как те никога не са говорили така на своите родители. :( :x

Mariolcheto
06-02-2008, 08:11
Всичко останало по бих възприела,но това да ти кажат да отслабнеш ме разби!!! :x

xXxScreamxXx
06-02-2008, 09:37
мн сходно положение съм, наше и останалите(баби дядовци бля бляяя ) само ми обясняват 4е идват изпити 4е тряя да у4а вместо да ходя навън или да седя пред компа :-o :-o :shock: дааа ама НЕ .... аз не им се давам някой кат ми каже нещо после го карам да ми се ''извинява'' .. яко забавно се полу4ава понякога не им говоря с дни и после : абе аз таакаво още ли ми се сърдиш , нещо по4ват да се мазнят абе забави хора въпреки 4е понякога адски мн ме ядосват .. ето ся пак съм наказана :D :D :D от преди 1 4ас .. безз комп (нали се сещатеее :-D :-D ) ама няя никой в нас :D :D :D

sladur4etyYy
06-02-2008, 09:38
Здравейте;) Искам малък съвет от вас, не че е нещо мн оригинално:P Става въпрос за наще. Само ми викат колко съм зле и как за нищо не ставам. Всяко нещо, което се случи, го обръщат на огромен скандал, в който ест ме оплюват мен. Викат колко съм била неамбициозна, била съм се мислела са мн велика (което е най-далечното нещо от истината), не съм чела книги (е това е доста вярно), колко съм разхвърляна, била съм мърла, нищо не съм оценявала, не съм мислела за бъдещето си, само съм била оф-кала (т.е. 1 път на 3-4 дена), била съм несериозна и за капак съм нямала самочувствие :shock: и нямало да стане нищо от мен защото не съм била отворена. :shock: Как да съм отворена, като не ми дават да излизам, вече нямам никакви приятели, защото от началото на учебната година някой викне ли ме, не ми дават да излизам (имала съм да уча, било късно и т.н.). Лятото ми звънят през 2 мин да видят дали съм жива още... Не ми казвайте да говоря с тях, защото съм се пробвала. Обяснявала съм им, че не ми е приятно само да ми викат и да ме оплюват. Тогава те отговарят "Ти пък искаш само хубави работи да ти се говорят!" :x Какви хубави работи не разбирам, като когато изкарам 6-ца, те викат "Защо не я изкара по-рано тая 6-ца" и викат, че трябвало да отслабна :shock: :shock: и какво ли още не. Кажете как да им покажа колко наистина ми е неприятно, така че да ме разберат :? С говорене няма да стане, защото ако взема да се ядосам (и то най-оправдано) била съм се репчила и почват как те никога не са говорили така на своите родители. :( :x

казват ти хем, че се мислиш за много велика, хем че нямаш самочувствие... как стаа тая работа бре :D ми не знам какво трябва да направиш, явно каквото и да им кажеш, извъртат нещата, които казваш и правиш, против теб. освен да се опиташ да говориш с тях, обаче да си мн твърда и да не се отказваш, докато не постигнеш своето, за др не се сещам. в крайна сметка няма какво да губиш, най-много да чуеш още веднъж нещата, които вече си чувала мн пъти. всъщност ти на колко си? кажи им, че вече си достатъчно голяма, за да можеш сама да преценяваш повечето неща, като това кога и с кого да излизаш примерно (нямам предвид да прецениш, че можеш да излезеш в 3 посред нощ, и да го направиш :D ) . и също ги подсети, че няма как да станеш по- отворена, ако не ти позволяват да си имаш приятели. успеех :wink:

sexa_na_kompleksa
06-02-2008, 10:45
Страшно много ми напомняш за една приятелка, тя има същите проблеми с техните! Даже си помислих, че е тя, но когато си го писала това, тя е тръгвала за среща с мен. :D
Явно с говорене не става - опитай с действия. Пробвай да се промениш - да изкараш хубави оценки, макар че вече е малко късно, но все пак имаш шанс ... Когато си вкъщи се дръж малко по-прилично с тях - недей да оф-каш, подреждай си нещата и си изпълнявай задълженията. А когато ти кажат, че нямаш никакви приятели и че не си отворена, им кажи, че това се дължи на техните забрани.

marilyn
06-02-2008, 11:03
Мила и аз съм в подобно полжение...но кво да ти кажа... подкрепям sexa_na_komplexa... тя сякаш бе най- права, но не се променяй мн , дори само привидно за да видят вашите че все пак ти си си тяхната дъщеря и каквото и да става трябва да те подкрепят.
А на колко си всъщност?
:)

avril_6
06-02-2008, 14:53
Ееее не си мислете, че съм тооолкова разхвърляна и че имам само двойки и че само недоволствам :D :D Значи от 1 до 8 клас винаги съм имала 6.00 за годината (все на косъм но ...) Само тази година може би ще имам около 5.30 :( Стаята ми наистина не е от най-подредените, дрехите са разхвърляни, но не толкова, колкото те я представят. А за оф-кането ... наистина може да спра, но те го приемат мн по навътре, отколкото аз влагам смисъл в него. Иии съм 9 клас :Р

Grozen1010
06-02-2008, 15:26
размахай кухненския нож пред тях да видим колко ще са отворени

sexa_na_kompleksa
06-03-2008, 09:59
На нас ни е ясно, че не си такава, каквото те те изкарват. Просто понякога родителите са такива... Не можеш да ги промениш, ти не знам до колко можеш да се промениш... Можеш само да приемеш нещата такива, каквито са. Недей да се засягаш много от тяхното мнение. Като ти кажат, че си дебела, мърлява и т.н. просто не им обрщай внимание, прави се, че си сагласна с тях.
Успех!

chocoleptic
06-03-2008, 10:01
размахай кухненския нож пред тях да видим колко ще са отворени
+1

Brooke_D
06-03-2008, 20:03
Хах...Аз от личния си опит съм научила, че от репчене и от викане няма смисъл...Просто се съгласяваш с тях...Каквото и да ти кажат, така хем спираш да ги слушаш хем не си хабиш нервите! Абе важното е да не им се репчиш че тва родителите са странна порода (много се впрягат :lol: )