PDA

View Full Version : Конкретен въпрос за Ескапел.



Alderis
06-02-2008, 11:00
Здравейте,
имам един въпрос за въпросния медикамент. В листовката пише следното:

Действието на Escapelle се осъществява като:

* спира отделянето на яйцеклетката от яйчниците;
* възпрепятства оплождането от спермата на вече отделени яйцеклетки, или
* пречи на оплодената яйцеклетка да се закрепи в стената на матката.

Въпросът ми е следния...трите звездички се осъществяват в зависимост от стадия на цикъла на жената или става по друг начин? В конкретния случай от първия ден на месечни цикъл на момичето са изминали 8 дни, т.е. ако всичко върви по график и приемем че има точен цикъл би трябвало да се осъществи действието според първата звездичка?? Надявам се на конкретни и сериозни отговори, от момичета и/или момчета, които имат наблюдения по въпроса.

foxy-to
06-02-2008, 11:26
А ако действието се осъществи според втората или третата звездичка това края на света ли е???

firesnow
06-02-2008, 11:29
Надявам се на конкретни и сериозни отговори, от момичета и/или момчета, които имат наблюдения по въпроса.

надявай се :D :D :D

x3eme
06-02-2008, 11:32
Надявам се на конкретни и сериозни отговори, от момичета и/или момчета, които имат наблюдения по въпроса.

надявай се :D :D :D

ima i takiva koito se opitvat da pomognat na 4oveka v nujda

Alderis
06-02-2008, 11:35
Няма никакво значение кое от гореизброените ще се сбъдне...идеята ми е следната...значи ли осъществяването на първата звездичка, че ще пропусне 1 месечен цикъл...или ще и дойде на време...или ще закъснее с няколко дена?? Според това което пресметнах това е най-вероятния вариант и понеже е доста оскъдно обяснен се интересувам от последствията от него.

LiloTa
06-02-2008, 11:48
Няма никакво значение кое от гореизброените ще се сбъдне...идеята ми е следната...значи ли осъществяването на първата звездичка, че ще пропусне 1 месечен цикъл...или ще и дойде на време...или ще закъснее с няколко дена?? Според това което пресметнах това е най-вероятния вариант и понеже е доста оскъдно обяснен се интересувам от последствията от него.


Така...Аз ескапел не съм пила,но съм пила Постинор дуо (същия боклук) и мога да ти кажа,че след това на мене 5-6 месеца не ми идваше навреме...Или ми идваше на 15 дена или на 35-40..даже съм пропускала...Но,не при всяка организма реагира така...Дано да съм помогнала...

firesnow
06-02-2008, 11:48
Надявам се на конкретни и сериозни отговори, от момичета и/или момчета, които имат наблюдения по въпроса.

надявай се :D :D :D

ima i takiva koito se opitvat da pomognat na 4oveka v nujda

супер любо??? :D :D

x3eme
06-02-2008, 11:50
Надявам се на конкретни и сериозни отговори, от момичета и/или момчета, които имат наблюдения по въпроса.

надявай се :D :D :D

ima i takiva koito se opitvat da pomognat na 4oveka v nujda

супер любо??? :D :D

ne to4no :D :D

firesnow
06-02-2008, 11:56
Надявам се на конкретни и сериозни отговори, от момичета и/или момчета, които имат наблюдения по въпроса.

надявай се :D :D :D

ima i takiva koito se opitvat da pomognat na 4oveka v nujda

супер любо??? :D :D

ne to4no :D :D

брат муууу???!? :D :D

x3eme
06-02-2008, 11:57
purviq mu pratov4ed :-D :-D

FeelMyPain
06-02-2008, 12:00
спам? :D :D

Alderis
06-02-2008, 12:00
СТИГА ДЕ!!! Пращайте си лични съобщения!!!

RAWRRR
06-02-2008, 12:01
И вси4ки показахте колко висока сексуална култура имате,евала

На конкретния въпрос-конкретен отговор.
Да,права си разли4ното действие на ескапел се определя от времето,което е минало от последната ти менструация до деня на приема и от броя на 4асовете между рискования акт и приема..защото положението на яйцеклетката и сперматозоидите се мени със времето и хап4ето се "адаптира" към тези промени (затова и има 3 разли4ни действия хап4ето,които ти си посо4ила със звезди4ки).

Стискам палци нищо да ти няма :).

Alderis
06-02-2008, 12:19
Значи правилно съм се ориентирал. Специални благодарности на Diablue{F} и RAWRRR за отговорите. Модераторите могат спокойно да заключват.

ПП.: RAWRRR момче съм :-D , но това няма никакво значение. Благодаря.

Ophelia
06-02-2008, 22:13
Няма никакво значение кое от гореизброените ще се сбъдне...идеята ми е следната...значи ли осъществяването на първата звездичка, че ще пропусне 1 месечен цикъл...или ще и дойде на време...или ще закъснее с няколко дена?? Според това което пресметнах това е най-вероятния вариант и понеже е доста оскъдно обяснен се интересувам от последствията от него.
Абе няма да и закъснее хич :lol: даже ако си чел по внимателно пише , че е възможно там разместване на цикъла незнам как да се изразя.Аз като го пих трябваше да ми дойде илед 3 седмици а ми дойде след 4 дни - прави извод!

venitywe
06-03-2008, 07:30
пффф има ОГРОМНА разлика между Постинор дуо и Ескапел... пила съм ескапел и нито ми е закъснявало, нито нищо. докато тоя постинор може да ти направи цикъла много нередовен... то и разликата в цените си казва думата.. пък и Постинор-а вече не се произвежда

LiloTa
06-03-2008, 07:37
пффф има ОГРОМНА разлика между Постинор дуо и Ескапел... пила съм ескапел и нито ми е закъснявало, нито нищо. докато тоя постинор може да ти направи цикъла много нередовен... то и разликата в цените си казва думата.. пък и Постинор-а вече не се произвежда


да както много пъти съм казвала Постинор пих фефруари миналата година...Тогава беше на пазара,а в аптеката нямаше Ескапел...И в поста си също казах,че съм пила Постинор,а не Ескапел.Но повечето,които са пили Ескапел,може би си забелязала,че имат същите промени в цикъла си...