PDA

View Full Version : Болест при жените ..



qazwsx
06-02-2008, 22:23
iskam da pitam meomata pri neredoven polov jivot ili pri buren izpulnen sys mn qko nacepvane sex se obrazyva 6oto gledah edno predavane sys priqtelkata i ne i be6e osobenno priqtno i re6ihda pitam da q uspokoq nqkoi koito ima nqkva info ili nz da dade komentar blagodarq predvaritelno :P

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
1 и 7 точка от правилника!

Kanela
06-03-2008, 10:35
8) Миомата се води доброкачествен тумор на матката и представлява нещо като топка съсирена кръв...Затова жена с миома има често кръвоизливи.Но обикновено отначало няма симптоми.Затова е наложително на всеки 6 месеца да се ходи на видеозон.Най-често се развива у жени на възраст някъде над 35.За да се спре разтежа обикновено се изписват ОХК.
Причините обаче не са известни доколкото знам :? От хормони зависи...Естроген и Прогестерон ако не са в баланс...

kalpazanka
06-03-2008, 13:08
Доброкачествен тумор на мускулатурата на матката представлява и причината за появата е дисбаланс в нивата на естрогена и прогестерона. Ако при показания не се оперира навреме, има вероятност да стане злокачествен тумор.

А относно въпроса ти-само ракът на маточната шийка се хваща от безразборно "нацепване".

alenka
06-05-2008, 12:51
Това е тумор на матката който се образува най-вече след аборт, съответно при по-възрастни жени. Бях чела на скоро,че на някаква жена, която е на около 53 години и е мед. работник, са открили 7 КИЛОГРАМОВА МИОМА :shock: и са я отстранили оперативно и женичката си е жива и здрава.Така че няма нищо страшо. :P

hrisence
06-05-2008, 18:50
Майка ми преди година и 1-2 месеца я оперираха от това.Махнаха й яйчници, матка и др. и сега си е добре. Но ако има миома не е задължително да се махат тези органи.Зависи колко е голяма самата миома. Не знам как се образува миомата, но както казаха почти не се забелязват симптоми.

batkodoki
06-06-2008, 01:37
iskam da pitam meomata pri neredoven polov jivot ili pri buren izpulnen sys mn qko nacepvane sex se obrazyva 6oto gledah edno predavane sys priqtelkata i ne i be6e osobenno priqtno i re6ihda pitam da q uspokoq nqkoi koito ima nqkva info ili nz da dade komentar blagodarq predvaritelno :P

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
1 и 7 точка от правилника!

:) и липсата на полов живот, както и бурният изпулнен "със мн яко нацепване" водят до дисбаланс на ключови хормони резултиращ в коментираното състояние.
истината както винаги е някъде в златната среда.