PDA

View Full Version : Преписвахте ли на матурите...



sexita
06-03-2008, 10:01
Да видим как стоят нещата...аз да... по двете :D
По български ни подсказваха госпожите...
по биология днес,квесторките не разбираха,но имаше 2 момичета от СМГ-то и те бяха зубкали..тааа...госпожите ни дадоха да обсъдим верните отговори...даже момичетата бързаха да си ходят и не си запечатаха пликовете,за да може едната квесторка да ни диктува от тях,а другата пазеше на вратата :-D Всичко преписахме :grin:

Leni4ka
06-03-2008, 10:31
ние също си преписахме :grin: пък и всички се познавахме и си знаехме как да си подсказваме :P ... а за квесторите какво да кажа... не са ни помагали, но поне не ни пречеха ;) ако ме разбираш :-D

MakeMeLaugh
06-03-2008, 10:59
Много сте глупави... Или по-точно ония двете са глупавите.

След като знаят всичко - правят си матурите и си излизат без да казват нищо на никой. Така шансовете с по-глупавите от тях не се изравняват както в момента е станало. И после ще има мрънкане, че по-тъпите са влезнали, а умните духат супата.

Винаги ми е било смешно това.. Миналата година като кандидатствах, всички гледаха един от друг на един тест по ОТП, а аз си знаех почти всичко достатъчно за да влезна и си мълчах и успях... а от тия от стаята, в която бях само 1 май видях в университета..
Трябва тактика :)
Тука е всеки за себе си, ако искаш да успееш. Гледаш да препишеш и си мълчиш или даваш грешни отговори.. ;)

Сега.. за тия матури не знам дали ще ви служат за някъде или за кандидатстване, ама по принцип така стоят нещата. Или поне аз така успявах.

Сега вече, след като съм влязъл и няма за какво да се боря.. щото всички сме от различен град в курса си помагаме взаимно :)

Така мили ми 'деца' се успява.. трябва да си гаден, за да не умреш гладен ;)

MidnightCreep
06-03-2008, 11:14
Повечето разчитали на матурата като последна проверка преди изпитите,ама там няма да има такива подаръци.И изненада-на матурката имат 6,а после на изпита тото.

mese4ka
06-03-2008, 11:15
аз само на тази по география по БЕЛ никой нищо не знаеше и почти всички го играхме на тото 8-)

PeopleAlwaysLeave
06-03-2008, 11:22
При нас беше тежко. На матура Философски цикъл бяхме, квесторките бяха УЖАСНИ, не ни даваха да си подсказваме, камоли да преписваме.... Изобщо много зле мина, всички сме писали еднакви отговори щото си подсказвахме, когато по-голямата оз злобарките излезна да пие кафе. Изобщо нямам представа дали са ми верни нещата и разчетам на есето... Надявам се да имам 3 щато иначе ше се гръмна :(

AliceSw
06-03-2008, 21:46
при българския бях с включен телефон в чантата до мен и друг изключен при квесторите, но не можех да пиша, защото бях на първия чин и всичко се виждаше, а не ми пратиха смс, но сверявах с тези в стаята...по немски ми взеха чантата с двата телефона, но пък си разменихме листчета с отговори в кенефа и си оправих тестовата част, но не можех почти да говоря в стаята

fake
06-04-2008, 10:45
уникално тъпо се получи....защото мои познати ми разказаха как в тяхната стая квесторките са затворили вратата и са казали 'вадете който квото има и преписвайте', докато други са били заплашвани с анулиране на работите и изобщо не им се е давало да гъкнат.... и сега ще се получи така, че някой малоумник от механотехникума(примерно, нищо лично, ама в моя град е един от най-пропадналите) ще изкара повече от някой в гимназията, нищо, че първия за 5 години е ходил 10 пъти на училище, а втория се е счупвал от учене, за да покрие стандарта
както и да е, преписвах. по литература коментара от една зелена книжка с всичките анализи, а по английски си сверявахме отговорите просто.

Cherlotte
06-04-2008, 11:32
Това, което е написано в тази тема, не говори нищо добро за повечето от вас. Първо, защото и двете матури, на които аз се явих, бяха много лесни (Бел естествено беше първата, а втората беше биология). И ми е интересно - вие изобщо смятате ли да кандидатствате с нещо (щото там няма да има кой да ви подскаже, а и никой няма да ви остави да преписвате от книжки)? Или сте от хората, които перфектно успяват да назубрят нещо, но опре ли работата до тест нищо не могат да направят? Радвайте се, че сте успели да препишете (щото явно иначе щяхте да си останете без диплома), ама е далеч по-хубаво човек да разчита на собствените си способности, ако ги има естествено.

А за този, който беше написал, че сега тъпи ще влязат в университетите - ми и да влязат, дълго няма да останат, така че работата е все същата. :(

AliceSw
06-04-2008, 11:42
^не е съвсем така...на мен ми е важно да имам възможно най-висока диплома за кандидатстването...пък и ще кандидатствам неща, нямащи нищо общо с двете ми матури..

Persie
06-04-2008, 11:52
И на двете матури разчитах единствено и само на себе си ... въпреки, че на тази по география се доверих за 1/2 въпроса на един "съсед" ...
И въпреки ученето, не очаквам много добри резултати ...
:smt021

Cherlotte
06-04-2008, 12:27
Ми и аз няма да кандидатствам с български, но въпросите (поне по български) можеха да се направят от обща култура. Въпросът е обаче, че не е честно на едни места квесторите сериозно да си вършат работата, а на други - да позволяват да се преписва (а камо ли да взимат чужди работи и да подсказват, едно от задълженията на квестора, доколкото знам, е да види как ученикът сам си запечатва плика). Изводът е, че честността в държавата ни, тук визирам част от учителите, не е никак на ниво. Но това май не е новина за никого. :?

BlackWings
06-04-2008, 12:31
Не преписвах , разчитах на себе си. Единствено успяме накрая да сверим отговорите си с една съученичка , което само ме успокои че съм се справила , като видях че са еднакви :)

adri_qna
06-04-2008, 13:02
Ne,za6toto i dvete maturi bqha super lesni(osobeno po bel),a i kvestorite ni bqha adski striktni !

Mementomori
06-04-2008, 15:05
Колко глупава работа!Позволявали са,даже лично са подсказвали!Докъде отиде системата?Нали уж това трябваше да бъдат реални оценки?Защо тогава въобще имаше матури?

miloto_girl_4e
06-04-2008, 15:50
Цялата история с матурите според мен е за пред ЕС..
Нормално е да се допускат подсказвания(смисъл от гледна точка да не излезнем тъпи), защото би било срам и резил доста от учениците да са скъсани или със средни оценки... Такаче.. нека си преписват хората, така или иначе тези матури никой за нищо ги няма..А и матурите рядко да
свързани с това, с което ще кандидатстваш(аз догодина ще си избера като втора матура Английски Език, а ще кандидатствам с География), такаче не може човек да се разчекне...

Cherlotte
06-04-2008, 16:39
Нормално е да се допускат подсказвания(смисъл от гледна точка да не излезнем тъпи), защото би било срам и резил доста от учениците да са скъсани или със средни оценки...

Ми след като са тъпи тогава да ги скъсат, ако със среден успех - да имат средна оценка ... Явно ти си на мнение, че на тъпите винаги трябва да се дава предимство, а на тези, които знаят - не. :)

Честно казано смятам, че трябва да се въведат матури на едно нормално ниво (не толкова лесно като тази година) и тогава могат да бъдат обективен вход за висше учебно заведение. А сега, въпреки че и аз смятах да пробвам и с матура, нищо чудно да има много пълни шестици. Тази година обаче проблемът не е само в матурите. Не знам дали някой от вас е от Варна (или пък е кандидатствал тук) и е запознат, но така наречения Винс (Икономическия университет - не, че аз ще кандидатствам там) тази година бая се осра с извинение и само на предварителните изпити има стотици хора с пълно 6. Получава се парадоксът, че някои ще имат пълно 6, а няма да влязат. Въпросът беше, че въпросите са същите както от книжката, която университетът беше издал, и ставаше малко работата като на листовки - виждаш задачата и дори не я четеш, а вече знаеш отговора. Не съм ходила на такъв изпит, но имам доста познати, които са, и съответно сега са с по една ненужна 6-ца. В такъв случай оценката от матурата е дори по-обективна. Та още веднъж искам да кажа - за някой оценката от матурата е просто последната оценка в дипломата им, но за други (като мен) е евентуална оценка за вход (ще кандидатствам с биология в Тракийския университет, вет. медицина) и не ми е никак приятно, че ще има една купчина нищо незнаещи хора, които също ще имат добри оценки. А има и места както знаете, където пък се взима средния успех (например медицина и т.н.), където също тези с лоши матури щяха да бъдат прецакани. И в крайна сметка говорим за честност. Знам, че всеки иска да завърши, ма за целта трябва да имаш поне малко акъл в главата си, нали? А имайки предвид нивото на матурите, не е нужно дори много акъл. :?

Jessika_MG
06-04-2008, 17:10
И аз не преписвах...
Много ми е интересно каква е всъщност проверката, на която разчита министърът, като има преписвачи навсякъде. Не ви знам от къде сте(дето сте преписвали), но на мен ми е пределно ясно, както сигурно на всички, че по селата и малките градове преписването и подсказването от даскалките (които случайно са леля, баба, мама на дечицата, явяващи се на матура) си е в реда на нещата. За мен изобщо не е честно да става така. Къде е коректното установяване на знанията? Защо половината трябва да са прецакани? Тук не става дума вече за кой е учил и кой не ...

Slun4evko
06-04-2008, 19:49
при българския бях с включен телефон в чантата до мен и друг изключен при квесторите, но не можех да пиша, защото бях на първия чин и всичко се виждаше, а не ми пратиха смс, но сверявах с тези в стаята...по немски ми взеха чантата с двата телефона, но пък си разменихме листчета с отговори в кенефа и си оправих тестовата част, но не можех почти да говоря в стаята


Алис,как ти се стори хьорена ? При нас половината въобще не се разбра,а на всичко отгоре като сверих в нета текста и дадените отговори,просто няма логика да съвпаднат,особено на 15 въпрос. При теб как беше.

По темата: и ние преписвахме,по БЕЛ по-малко, по немски много,и въпреки че всички взехме ДСД-дипломи се оказваме с един куп грешки. Язък!

AliceSw
06-04-2008, 20:25
отговорът на 15-ти въпрос в сайта за мен е верен...може би един от малкото, за които не бях се усъмнила...вече в 2 други теми писах....хьорът бешее ебати нещото...първата част особено...беше по трудна, по думите на повечето хора, по-труден от хьора на Шпрахдиплом тая година /за справка на незнаещите, нивото на матурата е А2, на Шпрахдиплом С1/...за мен беше ужасно неясен, ии 4 или 5, от 7-те ми грешки в теста са на него...просто беше ебати смеха, да не говорим, че по някои стаи не са тръгвали дискове, или са забивали и се е налагало да се чете от учител...абе ебал си е мамата тоя хьор...не съм чула някои до сега да каже, че всичко му е наред при него...

Slawi92
06-05-2008, 05:51
Да видим как стоят нещата...аз да... по двете :D
По български ни подсказваха госпожите...
по биология днес,квесторките не разбираха,но имаше 2 момичета от СМГ-то и те бяха зубкали..тааа...госпожите ни дадоха да обсъдим верните отговори...даже момичетата бързаха да си ходят и не си запечатаха пликовете,за да може едната квесторка да ни диктува от тях,а другата пазеше на вратата :-D Всичко преписахме :grin:ne e po temata ama ni6to bila si mnogo qka na bala ako snimkata ot podpisa e ot bala mnogo si gotina
po temata o6te ne mi e do6lo vremeto ama kat doide sig 6e prepi6a

Slun4evko
06-05-2008, 07:58
отговорът на 15-ти въпрос в сайта за мен е верен...може би един от малкото, за които не бях се усъмнила...вече в 2 други теми писах....хьорът бешее ебати нещото...първата част особено...беше по трудна, по думите на повечето хора, по-труден от хьора на Шпрахдиплом тая година /за справка на незнаещите, нивото на матурата е А2, на Шпрахдиплом С1/...за мен беше ужасно неясен, ии 4 или 5, от 7-те ми грешки в теста са на него...просто беше ебати смеха, да не говорим, че по някои стаи не са тръгвали дискове, или са забивали и се е налагало да се чете от учител...абе ебал си е мамата тоя хьор...не съм чула някои до сега да каже, че всичко му е наред при него...

Пък при нас само се молехме да спре тока,че вторият път да ни го прочете консултантката по немски..много беше зле :? :(

sexita
06-05-2008, 19:53
Да видим как стоят нещата...аз да... по двете :D
По български ни подсказваха госпожите...
по биология днес,квесторките не разбираха,но имаше 2 момичета от СМГ-то и те бяха зубкали..тааа...госпожите ни дадоха да обсъдим верните отговори...даже момичетата бързаха да си ходят и не си запечатаха пликовете,за да може едната квесторка да ни диктува от тях,а другата пазеше на вратата :-D Всичко преписахме :grin:ne e po temata ama ni6to bila si mnogo qka na bala ako snimkata ot podpisa e ot bala mnogo si gotina
po temata o6te ne mi e do6lo vremeto ama kat doide sig 6e prepi6a
Мерсии :D

Slawi92
06-06-2008, 05:26
Да видим как стоят нещата...аз да... по двете :D
По български ни подсказваха госпожите...
по биология днес,квесторките не разбираха,но имаше 2 момичета от СМГ-то и те бяха зубкали..тааа...госпожите ни дадоха да обсъдим верните отговори...даже момичетата бързаха да си ходят и не си запечатаха пликовете,за да може едната квесторка да ни диктува от тях,а другата пазеше на вратата :-D Всичко преписахме :grin:ne e po temata ama ni6to bila si mnogo qka na bala ako snimkata ot podpisa e ot bala mnogo si gotina
po temata o6te ne mi e do6lo vremeto ama kat doide sig 6e prepi6a
Мерсии :D molq :-)

Jamalska
06-06-2008, 06:14
На българския аз и принципно другарчето по чин,която сега седеше пред мен,подксазвахме на останалите.Пом/у си разменихме по 1-2 въпроса,което доведе до това,че и 2те имаме пълен брой верни.
А на историята наща редичка 4 момичета беше пълен обмен на информация.Не знам как щях да запълня някои отговори ако не беше така :? Сега дори и да не е вярно поне знам,че всичко ми е попълнено.

sexita
06-08-2008, 18:57
То и аз по БЕЛ си знаех...но по биологияяя...

ludisuvurshen
06-09-2008, 01:13
Нем, разчитам на себе си! :D