PDA

View Full Version : За или Против униформите в училище?



Vilsy
06-03-2008, 10:02
За или Против униформите в училище?

Spider4eto
06-03-2008, 10:20
За, защото така всички са равни, а и униформите са много сладки

angel4e_f3
06-03-2008, 10:25
Против,защото в училище имаме униформи и някои не ги носят и така не сме равни,а и са отвратителни!

Spider4eto
06-03-2008, 10:28
ем тия дето съм виждала са супер сладки , а и би трябвало да има наказания, ако не се носят

FeelMe
06-03-2008, 10:37
i v na6eto daskalo ima uniformi.ot edna strana sum ZA za6toto taka vs sa ravni i u4enicite nqma da idvat kato na modno revu ili oble4eni kato za disko...a ot druga strana sum PROTIV za6toto na6ite opredeleno ne sa ot nai-hubavite. :(

Presley
06-03-2008, 10:41
Не ми допада идеята.Гласувах эа "Против",но и да ни наложат униформи,не ми е болка эа умиране :D

MoonAngel
06-03-2008, 12:19
Аз съм За. И не е толкова зле, колкото се представя отстрани. В много училища вече са въведени.

ReBeL
06-03-2008, 12:25
стига да са хубавички и удобни нямам нищо напротив :) :) :)

5StaR
06-03-2008, 13:20
Аз искам униформи, ама първо да завърша 11 клас, за да може да не си купувам,а другите зайци да дават парички и да им е гадно 8-) 8-)

gothic_angel
06-03-2008, 14:10
Против...

avril_6
06-03-2008, 16:37
Била съм в училище с униформи и в такова - без. Честно казано няма разлика м/у поведението на учениците, а относно славата на учикището - мн ученици даже не ги носеха униформите или само част от тях. Така че няма особен смисъл.

Blo0dyBitch
06-03-2008, 16:43
все ми е тая-ако ни ги наложат,ще я нося,ако пък не-няма проблем...имам само една претенция,но се съмнявам някой д аме чуе...ако ще имамеуниформи,нека поне да изглеждат добре...

mulgore
06-03-2008, 17:07
Против,но така или иначе от другата година всяко училище ще си има.

s1NNer
06-03-2008, 17:35
Добре бе и как решихте ,че така всички са равни?! Това ,че са облечени еднакво не ги прави равни ... може и да са еднакво облечени ,но едни си остават по-отворени ,а други по-затворени ... ?! И кво дори и с униформи по-отворените пак си се заяждат с който си искат и пак си говорят за пари,коли,телефони,скъпи дрехи ,а по-затворените пак си учат и седят през междучасието в класната стая ... КОЕ ИМ Е РАВНОТО ?!

Твърдо ПРОТИВ униформите съм ... не желая да съм еднаква по какъвто и да е начин със всички останали ! Не искам да съм облечена тъпо ... искам да се обличам по начин по който на мен ми харесва и ми е удобно !!! Съгласна съм да носим нещо като значки показващи от кое училище съм ,но униформа - НЕ !!! Пък и като знам какви селски униформи ще са още повече ги намразвам !!! Поне със парите дадени им от министерството ли де да знам от къде да се допитат до учениците за модела на униформите ... :x ... Пък и как си представяте примерно едно по-пълно момиче със униформа по него и друго като дърво със униформа която му виси от всякъде ?! - Тотални идиотчета - ето това ще са реакциите на други ученици ... не е като едно време когато в клас са били по 40-50 човека и се е преподавало БЕЗ проблеми ... сега във клас от 25-30 човека след 3-4 учебни часа при даден преподавател ще го боли и глава и гърло ... Със или без униформи няма начин да ни направят равни ... това е положението ... ще продължат да съществуват бунтари ,които се заяждат със учителите,преписват,бият се,псуват,напиват се,пушат ще има и такива ,които ще си учат,ще слушат в час,няма да се заяждат,пушат и пият ... униформите само ще предизвикат още повече подигравки,побойща и тогава кампанията "Без насилие в училище" НЯМА да помогне и ще има още по малтретирани деца само и само заради тъпите униформи! ...



Къде видяхте ,че ще сме равни?!

Miss_pain
06-03-2008, 18:06
От многото анимета които съм гледала...униформите са много сладки.Въобще японските са сладки.Ако ни ги наложат готини..съм за...
Но пък от друга страна ще бъде тъпо примерно да е само един пуловер или нещо което е тъпо...смисъл...аз съм За...но поне дизАйнА им да е дОбЪР 8)

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-03-2008, 22:57
и аз бях ЗА униформите докато не ми дадоха да нося 1... :D

UnToUcHeD
06-04-2008, 13:29
!ЗА!

music_pirate
06-04-2008, 15:08
Защо няма опция "Нямам мнение" или нещо такова... всепак униформата има хубави и лоши страни .. аз нямам конкретно мнение :)

mirki4a
09-08-2009, 16:51
ТВЪРДО ПРОТИВ!

zagadkataa
09-08-2009, 19:13
За, защото така всички са равни, а и униформите са много сладки

не всички униформи са сладки хахаха иначе съм ЗА защтото сички са еднакви ..... хахах някак тъпо ще им стани на .. "мн големите" хахаха

detelina101
09-09-2009, 12:05
ТВЪРДО ПРОТИВ!

Tempest
09-09-2009, 12:38
От многото анимета които съм гледала...униформите са много сладки.Въобще японските са сладки.Ако ни ги наложат готини..съм за...
Но пък от друга страна ще бъде тъпо примерно да е само един пуловер или нещо което е тъпо...смисъл...аз съм За...но поне дизАйнА им да е дОбЪР 8)

японските са сладки, щото японките са сладки.. :D

против... нищо няма да се промени, такъв ни е манталитета, не зависи от дрешките, които носим... най-малкото не всеки може да си позволи (да, познавам такива хора), другото което - аз нося квото ми е удобно, ако тва не ми е удобно, никой не може да ме принуди да го нося...

NaNa_SladuRana
09-09-2009, 15:03
Аз подкрепям идеята,защото униформата е символ на даденото училеще и те Кара да се чувстваш като част от общността... Но съм против грозните униформи (като на търговско банковата примепно) всеки има правото да носи това,което харесва,един вид да изразява себе си :) Ако нещо ще се прави да се прави като хората!

stefeto0o
09-09-2009, 15:43
Аз съм За :-)

mynichka09
09-09-2009, 15:45
Против !!!

RememberxMe
09-09-2009, 16:08
Аз съм ПРОТИВ униформите в училище,защото нейскам да съм еднаква като другите.. От една страна е хубаво ,защото тези който идват на училище само за да си покажат новите дрешки вече няма да могат да го правят! Но пак казвам нейскам да съм еднаква ! И на всичкото отгоре кой знае колко ще са грозни тези униформи! :shock: И всички казват виждала съм много сладки униформи и като ги питаш къде? цитиръм " по филмите".. Еми ние не сме в някъв филм за да ти дадът сладка униформа! Подкрепям s1NNer ,че даже и да ни дадът униформи те няма да ни направят равни! :(

SuNsEt
09-09-2009, 16:46
Все ми е тая.Ако сложат поне да не е няква от преди 100 години...

thelideto
09-09-2009, 16:48
Против

niii
09-09-2009, 17:08
НАПЪЛНО ПРОТИВ ! Само мислят как да изкарат повече пари...И не искам да приличам на някакво американче :x

Vilsy
09-09-2009, 18:55
Аз съм За,защото така всички ще сме на едно ниво и няма да има толкова голяма завист сред момичетата,която често е заради дрехи...Редно е да има униформи,защото ми писна да гледам момичета с 10 см токчета,къси поли и разгърдени блузки...като се вгледам в нея започвам да се чудя дали е ученичка като мен, или фолк певица... Крайно време е да се сложи ред!

Violenza
09-09-2009, 19:36
Аз съм За,защото така всички ще сме на едно ниво и няма да има толкова голяма завист сред момичетата,която често е заради дрехи...Редно е да има униформи,защото ми писна да гледам момичета с 10 см токчета,къси поли и разгърдени блузки...като се вгледам в нея започвам да се чудя дали е ученичка като мен, или фолк певица... Крайно време е да се сложи ред!
Хубаво е да има някакви ограничения, но ако си мислиш, че една униформа ще вкара дисциплина, жестоко се лъжеш.

На мен честно казано ми е все тая, ако има, ще я нося.

А пък тия дет' се имат за много 'различните' да вземат да се гръмнат, заблудени лапенца, тръгнали да обясняват... :)

Kallyn4eto
09-09-2009, 19:48
Аз съм За,защото така всички ще сме на едно ниво и няма да има толкова голяма завист сред момичетата,която често е заради дрехи...Редно е да има униформи,защото ми писна да гледам момичета с 10 см токчета,къси поли и разгърдени блузки...като се вгледам в нея започвам да се чудя дали е ученичка като мен, или фолк певица... Крайно време е да се сложи ред!
Хубаво е да има някакви ограничения, но ако си мислиш, че една униформа ще вкара дисциплина, жестоко се лъжеш.

На мен честно казано ми е все тая, ако има, ще я нося.

А пък тия дет' се имат за много 'различните' да вземат да се гръмнат, заблудени лапенца, тръгнали да обясняват... :)

Винаги ще има някой да се изфука с новото си телефонче за 1000 лв или за ботушките от еди къде си.
Винаги има начин да се покажат колко са "по" от нас. :lol:

иначе аз съм 50/50

elito0o0o0
09-09-2009, 20:20
Калинче.. нали знаеш кфо бих и казала за ботушките? Прочете онова с гюма :D :D :D
АЗ СЪМ ТВЪРДО "ЗА",така всички ще са развни,защото ако някъква изсипнячка, дето си е зела маратонки ПУМБА! почне да говори на другите,че дрехите им са еди кфи си, еди що си.. на тях няма да им е приятно. Просташко е просто! Иначе не съм само заради това "за" има и други причини,но не ми се пише...

Tempest
09-09-2009, 20:29
оох да дойде да се ебава някой с мене или с приятелите ми... ше му направя живота тъмнокафяв с примеси! И явно не сте схванали, че на идиот ако не му обръщаш внимание, му писва... и спира :) затова от 8ми клас насам не са ме закачали тия от класа ми... щото им хванах цаката

kamikachy
09-10-2009, 12:44
Аз съм твърдо ЗА,защото ще спрат обидите от всякакъв вид.. Беден-богат, фешън-метъл.. и други подобни. И ето с какво си обяснявам аз гласовете ПРОТИВ... вие сигурно сте или прекалено горделиви и ви е трудно да се разделите със самочувствието или прекалено много обичате възхищението по новите ви ПРЕКРАСНИ И МОДЕРНИ дрехи.. Или сте от някое толкова забутано училище, че ви е срам да кажете, че учите там.. Другото.. като видя отговор подобен на " да ве... престилки и някви ужасиии ше нося... " Ами да ви питам аз до сега да сте видяли в една нормална гимназия такова нещо?.. За какво преувеличавате, нима няма какво друго да измислите, за да прикриете истинската причина, посочена от мен по-горе...
На вас си ви е добре като ви казват прекасна си днес .. много красиви обувки с 15 сантиметрови токчета си си взела.. А я питайте и другите ? Дали и те са в това положение?.. Някое момче\момиче с не толкова големи възможности като вашите родители.. децата, на които им се присмиват на скъсаната тениска, защото родителите им нямат възможност да им купят нова?..
Събудете се и излезте от ровозия си свят... Не за всички този свят е толкова розов.. И не бъдете такива егоисти..

kamikachy
09-10-2009, 12:52
s1NNer


Тебе кой ти каза, че искаме униформи заради лошото държание на учениците с учителите?... Ние говорим за нас.. за учениците.. С учителите по друг начин ще се оправят нещата.. ;)

Tempest
09-10-2009, 14:23
заблудени деца... не ги паса горделивите, нито богатите, нито никой... нито се гордея с даскалото си, нито ме е срам от него... просто няма да се чувствам удобно в дрехи, които не съм купил с желание... и давам пари за 3 месеца носене на тия парцали... пф, suck me!

mimenceto666
09-10-2009, 15:31
Аз съм ЗА само, ако са от този тип (може и да не е от дънков плат)
--> http://www.segabg.com/online/IMG/2650/0099-large.jpg
а не от този
--> http://www.bgreporter.com/data/topics/1220562701_dx300_368715.jpg

meche95
09-10-2009, 15:48
ПРОТИВ,всеки има собствен стил на обличанеее :) :) :) :-P :-P

lipstik
09-10-2009, 15:52
Крайно време беше да почнат да слагат.

kamikachy
09-10-2009, 15:54
ХАХАХА.. а не е ли просто щото можете да се фукате с дрехите си само ? а не с това което имате в главата;) .. май май а ? :)

kamikachy
09-10-2009, 15:55
mimenceto666


а направо униформата ни да е бански не желаеш ли??? :x :-x

Tempest
09-10-2009, 16:10
ХАХАХА.. а не е ли просто щото можете да се фукате с дрехите си само ? а не с това което имате в главата;) .. май май а ? :)

интересно ми е защо ти се фукаш с това, което ти липсва в главата... пак ти казвам - нямам с какво да се фукам, но не отделям специално внимание на паралиите... дори не подражавам на модата (която е отвратителна в момента)... купувам си евтини и удобни за мен дрехи... който ме хареса - хареса, който не - не... за себе си ще изглеждам смешно с тези т.нар. дрехи...

оф какво ли се потя, като наливам от пусто в празно...

kamikachy
09-10-2009, 16:38
Дали имам нещо в главата ти си последният човек, който ще каже ;)...А по логиката ти според мен ти нямаш много в главата... ;) Аи със здраве.

kamikachy
09-10-2009, 16:40
А за модата.. тя, че е отвратителна, отвратителна е ;)

Tempest
09-11-2009, 00:04
Дали имам нещо в главата ти си последният човек, който ще каже ;)...А по логиката ти според мен ти нямаш много в главата... ;) Аи със здраве.

нали знаеш, че последния се смее най-добре :)

anonimchetou
09-11-2009, 06:50
на мене ми е все тая.. 3 години бях с униформа-сив панталон,розова ризка и синьо елече.. бях свикнала но от тази година вече нямаме.. така че ми е абсолютно все едно. : )