PDA

View Full Version : забраненият плод



smile4o ٿ
06-03-2008, 10:14
искам да помоля всеки койо мине през тази тема ако има възможност да напише тема ''забраненият плод'' върху библията спешно ми трябва за утре мерси предварително :) :-)

smile4o ٿ
06-03-2008, 10:15
м тр да е интерпретативно съчинение :-)

FeelMe
06-03-2008, 10:30
edva li nqkude 6te nameri6 LIS na tazi tema.ese-da ,no LIS edva li.to ne mislq 4e ima kakvo da se razsujdava vurhu tazi 4ast ot bibliqta.pone na men v daskaloto sa mi davali ili preparzkaz ili ese na tezi tema,no LIS... :?

smile4o ٿ
06-03-2008, 10:35
mi nz :? na6ta gospoja e mn zle az navsqkade namiram eseta ama ako ima nqkoi koito da nahvyrlq nakvi idei gore dolu za kvo tr da se pi6e 6te mu byda blagodarna :-) :)

FeelMe
06-03-2008, 10:49
ami namerih ne6to koeto oje da ti pt pomo6t.to e ot uebnika mi po literatura.dano ne ste sus su6tiq u4ebnik.ako go nqma v tvoq zna4i spkoino moje6 da go izpolzva6. :wink:

Ябълка, плодът от дървото на познанието за добро и зло, е символ на изкушението и греха. Привлекателната сладост на ябълката се асоциирала с греховната съблазън поради подобната дума "лош, греховен, зъл" .В изкуството ябълката символизира първородния грях, ако е изобразена в устата на маймуна или змия. Иисус Христос в образа на Спасител често държи в ръка ябълка или сочи към нея - символа на спасението.
Според традицията, ябълката е плод на Дървото на познанието.Като се говори за причини с последствия, мнозина се спират върху въпроса за грехопадението и търсят причините защо Адам и Ева са съгрешили. Една от причините е непослушанието ... втора причина е користолюбието – те пожелаха да опитат всички блага в рая и да ги задържат за себе си. И третата причина е желанието им да изпъкнат над другите. Змията каза на Ева, че ако ядат от забранения плод, ще станат подобни на боговете. У Ева се яви желание да стане като Бога и пристъпи заповедта, която им беше дадена. Това е личното чувство у човека, което го кара да изпъква над всички. Има ли право човек да храни своето лично чувство. Поначало всички хора са еднакви. Всички са излезли от един и същ източник.

FeelMe
06-03-2008, 10:50
to i tova moje bi ne e to4no LIS no mislq 4e e po-podhodq6to ot esetata v neta.aide Uspeh !! :)

smile4o ٿ
06-03-2008, 10:55
ms mn :) :grin:

Menti4kata{P}
06-03-2008, 18:55
Имах и аз такава тема ама не съм писала по нея... :-)