PDA

View Full Version : Кислородна вода...



varnen4e
06-03-2008, 10:43
Знам, че най- вероятно има такива теми... честно казано не съм се ровила...
Но искам да попитам как най- ефективо мога да си изсветля косумчета по краката (от коленете нагоре) с кислородна вода.
Как точно се използва?
Мерси предварително.
:)

Anf3tamin4o
06-03-2008, 10:46
Ми мажеш ги друго не трябва с един памук
Ама май тя изсушаваше кожата ама не съм сигурен ;]

varnen4e
06-03-2008, 10:49
Ми мажеш ги друго не трябва с един памук
Ама май тя изсушаваше кожата ама не съм сигурен ;]

Да.. но чух, че трябвало след това да се покажа на слънцце..

Anf3tamin4o
06-03-2008, 10:51
При мене това става и без показване на слънце ;] И аз бях чул такова нещо за слънцето но става и без слънце ама няколко пъти трябва да ги намажеш

MidnightCreep
06-03-2008, 10:54
Ще се изгориш с кислородната вода,тя се използва за дезинфекция.Косми се премахват,не се изрусяват.Като са изрусени,да не мислиш,че не се виждат лесно?

varnen4e
06-03-2008, 10:56
При мене това става и без показване на слънце ;] И аз бях чул такова нещо за слънцето но става и без слънце ама няколко пъти трябва да ги намажеш
А за колко време долу- горе изсветляват.. в смисъл.. след постигане на желания ефект трябва ли да продължаваш с мазането? И през колко време долу-горе трябва да ги мажеш?

Anf3tamin4o
06-03-2008, 10:58
Еми мойте все още не бяха станали черни мисля че трудно ще се върнат към основния цвят.Можеш да ги мажеш по няколко пъти на ден докато изсветлеят само
Но ако са много в топлото време не е за изсветляване а за коло маска както направих аз

varnen4e
06-03-2008, 11:02
Я по- подробно.. :)
Малко бавно вдявам, защото досега не съм ползвала.
Как така за кола маска?

Anf3tamin4o
06-03-2008, 11:07
Ми значи отиваш на един козметик и казваш да ти направи коло маска на избраното място от тебе защото мисля че ако са много в топлото време ще ти бъде и топло с тях а и от друга страна е грозно момиче да има косми ;]


Кремовете за изсветляване на космите са на основата на перхидрол. Мит е, че от тях космите се сгъстяват. Напротив, те по-скоро ги разреждат. Използват се най-често при ръцете и горната устна.
Кола маските биват топли и студени. Топлите имат по-добро сцепление с кожата, прилепват много по-плътно и затова са подходящи за епилиране на интимните области и подмишниците, а при мъжете – по гърдите и гърба. Студените кола маски са идеални за обезкосмяването на ръцете и краката. Премахването на нежеланото окосмяване с кола маска в областта на лицето е абсолютно забранено, защото има опасност космите да станат по-груби и по-дебели. Много важно е епилирането с кола маска да се прави от опитен козметик, защото от едно неправилно дръпване в областта на бикини зоната и на подмишниците могат да се образуват хематоми или да се скъса кожата. Положителното при кола маската е, че тя се прави веднъж месечно. Неприятното е, че космите започват да растат на 20-ия ден и трябва да се изчака поне седмица, за да станат готови за махане. Ако след една година бръснене се премине към епилиране с кола маска, космите ще станат по-меки. Жените обаче трябва да знаят, че първата манипулация след бръснене е много болезнена. След третата кола маска обаче нещата се нормализират.

varnen4e
06-03-2008, 11:22
Ясноо.. мерси много за инфото... :)