PDA

View Full Version : Преминаване на границата от България в Гърция



Lady_Sweet
06-03-2008, 11:51
iskam da popitam imam li pravo da premina granica na balgariq bez palnomoshno ot roditelite si (az sam na 16 godini) sledkato ve4e sme v evropeiskiq saiuz? Ako moje i nqkoi da mi dade link kadeto da pishe dali moga!!!

т.7 от Правилника!

Модерирано от sh3_1s_7h3_0n3

kindergarden
06-03-2008, 12:04
НАЦИОНАЛНА СЛУЖБА "ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ"
КАК МОГАТ НЕПЪЛНОЛЕТНИ И МАЛОЛЕТНИ ДА ПЪТУВАТ САМИ В ЧУЖБИНА
От Национална служба "Гранична полиция" напомнят на всички, че напускане на страната от деца не може да бъде разрешено без писмено и нотариално заверено съгласие на двамата родители. (Когато детето пътува с единия от родителите е необходим документ със съгласието на другия родител). За родители, които са в чужбина, заверката се извършва от компетентно длъжностно лице в съответното българско посолство или консулство.
Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите.
Тези мерки са предприети, за да се предотврати незаконното извеждане на деца от България, за защита на техните права и интереси.

bulgarcheto
06-03-2008, 12:13
По-скоро не можеш, защото си непълнолетна.

Lady_Sweet
06-03-2008, 12:37
ami ako sam sira4e ko da praq

RAWRRR
06-03-2008, 12:38
България и Гърция са 4ленове на ЕС,следователно можеш да пътуваш там само с ли4ната си карта (не ти е нужден международен паспорт),но ти е нужно писмено разрешение от двамата родители,ако нямаш 18 навършени години.Моми4ето по-горе много хубаво цитира закона.


ami ako sam sira4e ko da praq
Не съм много запозната,но би трябвало да имаш настойници? И от тях да се вземе подпис.Все пак,искам да дам един много приятелски съвет (защото и аз съвсем скоро ще ходя в Гърция без знанието на родителите си) внимавай с кой и къде ходиш,защото е опасно и тази мярка не е сложена за красота.

Lady_Sweet
06-03-2008, 12:40
България и Гърция са 4ленове на ЕС,следователно можеш да пътуваш там само с ли4ната си карта (не ти е нужден международен паспорт),но ти е нужно писмено разрешение от двамата родители,ако нямаш 18 навършени години.Моми4ето по-горе много хубаво цитира закона.

DObre de ama ako sam sirak ko da praq... kato nqmam roditeli kak she go napraq tui palnomoshno

RAWRRR
06-03-2008, 12:43
Редактирах мнението,виж по-горе. :)

MidnightCreep
06-03-2008, 12:45
Имаш настойник(съдебно определен),който ти дава пълномощно. 8)

LiloTa
06-03-2008, 12:49
България и Гърция са 4ленове на ЕС,следователно можеш да пътуваш там само с ли4ната си карта (не ти е нужден международен паспорт),но ти е нужно писмено разрешение от двамата родители,ако нямаш 18 навършени години.Моми4ето по-горе много хубаво цитира закона.


ami ako sam sira4e ko da praq
Не съм много запозната,но би трябвало да имаш настойници? И от тях да се вземе подпис.Все пак,искам да дам един много приятелски съвет (защото и аз съвсем скоро ще ходя в Гърция без знанието на родителите си) внимавай с кой и къде ходиш,защото е опасно и тази мярка не е сложена за красота.


Добре ще те попитам за мен,виждам че си по-добре запознат(а) от мен.След по-малко от месец ще ходя във Франция за 2 месеца.Ще пътувам с автобус,който преминава пре Румъния,Унгария,Австрия,Ге мания,Белгия.Ходих да питам в мвр-то и там ми казаха че няма да ми трябва,но една моя приятелка,преди по малко от месец пътува и каза,че ще ми трябва.А когато бях ходила бях забравила да кажа че във Франция ще съм 2 месеца.Ако може да ми кажеш дали ще ми трябва или не,за да знам.Мерси :)

kindergarden
06-03-2008, 13:01
Ако си под 18 години ще ти трябва разрешение.Когато пътувах за Лондон с родителите си,на митницата на летището минах сама и те поискаха нотариално заверено разрешение.Извиках мама и тати и казаха,че е трябвало да минем заедно :)

RAWRRR
06-03-2008, 13:02
България и Гърция са 4ленове на ЕС,следователно можеш да пътуваш там само с ли4ната си карта (не ти е нужден международен паспорт),но ти е нужно писмено разрешение от двамата родители,ако нямаш 18 навършени години.Моми4ето по-горе много хубаво цитира закона.


ami ako sam sira4e ko da praq
Не съм много запозната,но би трябвало да имаш настойници? И от тях да се вземе подпис.Все пак,искам да дам един много приятелски съвет (защото и аз съвсем скоро ще ходя в Гърция без знанието на родителите си) внимавай с кой и къде ходиш,защото е опасно и тази мярка не е сложена за красота.


Добре ще те попитам за мен,виждам че си по-добре запознат(а) от мен.След по-малко от месец ще ходя във Франция за 2 месеца.Ще пътувам с автобус,който преминава пре Румъния,Унгария,Австрия,Ге мания,Белгия.Ходих да питам в мвр-то и там ми казаха че няма да ми трябва,но една моя приятелка,преди по малко от месец пътува и каза,че ще ми трябва.А когато бях ходила бях забравила да кажа че във Франция ще съм 2 месеца.Ако може да ми кажеш дали ще ми трябва или не,за да знам.Мерси :)

В МВР не знам защо така са ти казали.Ако бях на твое място,щях да си изкарам,какво ти пре4и,след като родителите ти и без това знаят ? (предполагам няма да заминеш за 2 месеца без да им кажеш къде ще ходиш?!).Изкарай си го за всеки слу4ай (дори и да не ти го поискат,в което се съмнявам),защото ина4е рискуваш да те върнат от границата-вкъщи и следователно да загубиш стойността на билета,която едва ли е малка :) .

LiloTa
06-03-2008, 13:05
България и Гърция са 4ленове на ЕС,следователно можеш да пътуваш там само с ли4ната си карта (не ти е нужден международен паспорт),но ти е нужно писмено разрешение от двамата родители,ако нямаш 18 навършени години.Моми4ето по-горе много хубаво цитира закона.


ami ako sam sira4e ko da praq
Не съм много запозната,но би трябвало да имаш настойници? И от тях да се вземе подпис.Все пак,искам да дам един много приятелски съвет (защото и аз съвсем скоро ще ходя в Гърция без знанието на родителите си) внимавай с кой и къде ходиш,защото е опасно и тази мярка не е сложена за красота.


Добре ще те попитам за мен,виждам че си по-добре запознат(а) от мен.След по-малко от месец ще ходя във Франция за 2 месеца.Ще пътувам с автобус,който преминава пре Румъния,Унгария,Австрия,Ге мания,Белгия.Ходих да питам в мвр-то и там ми казаха че няма да ми трябва,но една моя приятелка,преди по малко от месец пътува и каза,че ще ми трябва.А когато бях ходила бях забравила да кажа че във Франция ще съм 2 месеца.Ако може да ми кажеш дали ще ми трябва или не,за да знам.Мерси :)

В МВР не знам защо така са ти казали.Ако бях на твое място,щях да си изкарам,какво ти пре4и,след като родителите ти и без това знаят ? (предполагам няма да заминеш за 2 месеца без да им кажеш къде ще ходиш?!).Изкарай си го за всеки слу4ай (дори и да не ти го поискат,в което се съмнявам),защото ина4е рискуваш да те върнат от границата-вкъщи и следователно да загубиш стойността на билета,която едва ли е малка :) .


Мерси.Иначе ходих до мвр,за да питам за друго и...си казха тей тей съм там.Ама ме пратиха в службата за задгранични пътувания или нещо такоз не помня.И там една много гадна жена ми каза че не ми трябва,освен ако не се минава през долната част на Македония.А да знаеш горе долу колко време се прави паспорта,че...на 27ми ми се иска да тръгна.Иначе,да родителите ми знаят!Нали ми трябва и декларация от тях (на 16 съм ;) )

Lady_Sweet
06-03-2008, 13:09
A az tai se nadqvah da moga da premina granicata samo s lichna karta :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

RAWRRR
06-03-2008, 13:16
Diablue{F},ли4ни документи се правят за разли4ен период от време,като той зависи от цената,която трябва да платиш..
За нормална поръ4ка се 4ака около 1 месец мисля.Има и по-бързи и "експресни",които са готови за един или няколко дена,но се плаща по-скъпо.

Но за какъв паспорт говориш?Ти каза 4е ще пътуваш през "Румъния,Унгария,Австрия,Ге мания,Белгия",които са 4ленки на ЕС като нас,следователно можеш да пътуваш само с ли4на карта,ако имаш извадена.

Lady_Sweet,съжалявам http://www.teenproblem.net/f/images/smiles/056.gif

LiloTa
06-03-2008, 13:19
Diablue{F},ли4ни документи се правят за разли4ен период от време,като той зависи от цената,която трябва да платиш..
За нормална поръ4ка се 4ака около 1 месец мисля.Има и по-бързи и "експресни",които са готови за един или няколко дена,но се плаща по-скъпо.

Но за какъв паспорт говориш?Ти каза 4е ще пътуваш през "Румъния,Унгария,Австрия,Ге мания,Белгия",които са 4ленки на ЕС като нас,следователно можеш да пътуваш само с ли4на карта,ако имаш извадена.


имам,да.Но приятелката ми ъсщо ходи до Германия и Унгария и тя ми каза,че ще ми трябва.Иначе майката на приятеля ми (която живее във Франция) когато беше тук (в България) каза че не са й искали паспорт,даже не го е била взела.А не ми се дават 100 лева за паспорт,който може би няма да ми трябва...

RAWRRR
06-03-2008, 13:27
Зна4и има една уловка,4е 4леновете на ЕС,след 2004 (към които се 4ислим и ние) не сме изцяло изоставили Шенген.И може би затова някой ти е казал 4е ще ти трябва паспорт,не само ли4на карта-като мярка за сигурност на по-старите страни 4ленки.

Аз те съветвам да отидеш пак в МВР и да разпиташ,защото не искам да те подведа. :)

LiloTa
06-03-2008, 13:32
Зна4и има една уловка,4е 4леновете на ЕС,след 2004 (към които се 4ислим и ние) не сме изцяло изоставили Шенген.И може би затова някой ти е казал 4е ще ти трябва паспорт,не само ли4на карта-като мярка за сигурност на по-старите страни 4ленки.

Аз те съветвам да отидеш пак в МВР и да разпиташ,защото не искам да те подведа. :)


Мерси,все пак!Ще отида и ще питам (дано не е пак оня гущер,че :? :? :? ) и пак мерси :) :-)