PDA

View Full Version : след бременност!!!



MELON
06-03-2008, 11:38
след бременноста трябва да се ражда а вие как искате да го направите с цезарово сечение за да ви махне болката ви ли , НЕ то е опасно за живота знаете ли че може да се умре от това
ЗА ТОВА ИСКАМ ДА РАЗБЕРА ВАШИТЕ МНЕНИЯ !!!

LiloTa
06-03-2008, 11:40
не,вече има лекарства,които намаляват болката.Колкото до цезаровото,не бях чувала да е опасно,защото майката на една моя фр,точно така роди,тей като брат й беше огромен...

L0LiPoP
06-03-2008, 11:45
Цезарово сечение трябва да се прави единствено по преценка на гинеколога! Обикновено се прилага на жени, които раждат след 35 годишна възраст. За жалост се разпространи тази "мода" сред по-заможните да си правят цезарово сечение, а да не раждат по естествен път, за да не ги боляло толкова.. Това са пълни ГЛУПОСТИ! Цезаровото сечение си е същинска операция, а след операция остават белези и болката след като са те оперирали е неопицуема, не можеш да станеш няколко дена, не можеш да се движиш! Така че, жени, раждайте по естествен път, щом имате тази възможност! Не се префантосвайте, защото цезаровото сечение може да ви излезне много по-солено от паричната сума, която ще платите!!! :shock: :booooomb:

firesnow
06-03-2008, 12:12
аз съм роден с цезарово сечение :)

krem4et0
06-03-2008, 12:39
Нямам право на избор-заради късогледството и сърцето не мога да раждам по естествен път!

LiloTa
06-03-2008, 12:40
Нямам право на избор-заради късогледството и сърцето не мога да раждам по естествен път!


Кремче,съжалявам,но не съм наясно с нещата по тази тема.Ако може малко да поясниш....Ще съм ти много благодарна :)

krem4et0
06-03-2008, 12:56
При късогладство над 3 диоптъра раждането по естествен начин не е препоръчително, защот се напряга много очния нерв. Може да стане по-лошо. А съм и оперирана от сърце.......може просто да не издържи. Ща не ща ще си раждам по изкуствен начин.

Grozen1010
06-03-2008, 12:57
При късогладство над 3 диоптъра раждането по естествен начин не е препоръчително, защот се напряга много очния нерв. Може да стане по-лошо. А съм и оперирана от сърце.......може просто да не издържи. Ща не ща ще си раждам по изкуствен начин.
:smt056

unfaithful1234
06-03-2008, 12:59
И аз съм родена с цезарово сечение... :)

firesnow
06-03-2008, 12:59
shit happens

Boyd
06-03-2008, 13:05
Секцио се ражда единствено при проблем. В днешно време повечето майки доброволно искат да е с цезарово, че не боляло! Това са пълни глупости! Може в момента на раждането да не боли, но след това като мине упойката ще боли още повече и по-дълго! Това е сякаш ти правят операция, което доста си боли. Най-добре си е както найката природа е казала да се ражда. При цезаровото сечение може да има и усложнения след това!

LiloTa
06-03-2008, 13:07
При късогладство над 3 диоптъра раждането по естествен начин не е препоръчително, защот се напряга много очния нерв. Може да стане по-лошо. А съм и оперирана от сърце.......може просто да не издържи. Ща не ща ще си раждам по изкуствен начин.


:( :( :( :( съжалявам,наистина.мерси

krem4et0
06-03-2008, 13:10
Е, аз си го зная от 16 годишна и вече съм претръпнала от тази мисъл. Бих понесла всичко само и само да имам бебче.

LadyDy
06-03-2008, 13:45
Е, аз си го зная от 16 годишна и вече съм претръпнала от тази мисъл. Бих понесла всичко само и само да имам бебче. :( Ужас....
То едва ли има чавек, на който всичко да му е наред....Всеки с проблемите си... :( :( :( И въпреки това, когато и да решиш, че искаш бебе........абе просто бъди оптимистка и вярвай в себе си...Нищо не помагат думите ми, но просто ти съчувствам и се постявам на твое място..... :( :(

krem4et0
06-03-2008, 15:08
Е, споко не съм стерилна :)
А бебче искам скоро......все пак утре правя 23-не съм от най-младите(малките по-точно).

LadyDy
06-03-2008, 18:03
Е, споко не съм стерилна :)
А бебче искам скоро......все пак утре правя 23-не съм от най-младите(малките по-точно).
Най-важно е желанието и здравето..

donkihot
06-03-2008, 18:17
креми пожелавам ти успех със забременяването! найстина от все сърце ти желая здраво бебе...относно темата..аз съм родена със секцио,защото майка ми ме е родила на 36 а и съм второ дете,а сестра ми също е със секцио...пък и според мнението на майка ми опасността нещо да се слу4и с бебето е минимална,защото то не трябва да се напряга,докато при нормалното раждане може да му изкъл4ат ра4и4ка,кра4е,нещо да го повредят..зву4и смешно,но е така! Успех!! ще стискаме палци скоро да се похвалиш :)

firesnow
06-03-2008, 18:27
креми пожелавам ти успех със забременяването! найстина от все сърце ти желая здраво бебе...относно темата..аз съм родена със секцио,защото майка ми ме е родила на 36 а и съм второ дете,а сестра ми също е със секцио...пък и според мнението на майка ми опасността нещо да се слу4и с бебето е минимална,защото то не трябва да се напряга,докато при нормалното раждане може да му изкъл4ат ра4и4ка,кра4е,нещо да го повредят..зву4и смешно,но е така! Успех!! ще стискаме палци скоро да се похвалиш :)

и не боли
......i guess :)

krem4et0
06-03-2008, 19:48
креми пожелавам ти успех със забременяването! найстина от все сърце ти желая здраво бебе...относно темата..аз съм родена със секцио,защото майка ми ме е родила на 36 а и съм второ дете,а сестра ми също е със секцио...пък и според мнението на майка ми опасността нещо да се слу4и с бебето е минимална,защото то не трябва да се напряга,докато при нормалното раждане може да му изкъл4ат ра4и4ка,кра4е,нещо да го повредят..зву4и смешно,но е така! Успех!! ще стискаме палци скоро да се похвалиш :)

Е,плановете са след 2-3 годинки......да завърши и мъжа. Но дано на 30 не съм без мъж и дете...

hottie
06-03-2008, 19:54
При късогладство над 3 диоптъра раждането по естествен начин не е препоръчително, защот се напряга много очния нерв. Може да стане по-лошо. А съм и оперирана от сърце.......може просто да не издържи. Ща не ща ще си раждам по изкуствен начин.

И аз това съм чувала, но не мислих, че е варно мамка му. Ами ако си направя лазерна операция на очите до тогава -според теб ? :oops:

hahavteen
06-03-2008, 20:12
при нормалното раждане може да му изкъл4ат ра4и4ка,кра4е,нещо да го повредят..зву4и смешно,но е така!

Taka e. Na sestra mi i s4ypiha kliy4icata :? Az naposleduk dosta mislia po vuprosa kak iskam da rodia no o6te ne sum sigyrna. Vseki na4in si ima predimstva i nedostatuci. Spored maika mi e nai-dobre po estestven put vupreki 4e s men se e mu4ila po4ti 24 4asa :shock:

krem4et0
06-03-2008, 20:22
При късогладство над 3 диоптъра раждането по естествен начин не е препоръчително, защот се напряга много очния нерв. Може да стане по-лошо. А съм и оперирана от сърце.......може просто да не издържи. Ща не ща ще си раждам по изкуствен начин.

И аз това съм чувала, но не мислих, че е варно мамка му. Ами ако си направя лазерна операция на очите до тогава -според теб ? :oops:
Е, не съм компетентна за жалост тук. то не, че ще ослепееш, но рискът да се задълбочи късогледството е огромен.

Alderis
06-03-2008, 20:37
И аз това съм чувала, но не мислих, че е варно мамка му. Ами ако си направя лазерна операция на очите до тогава -според теб ? :oops:

Категорично не...незнам до колко си запозната с лазерната операция на очите, но тя реално не връща нещата както преди появата на късогледството, а по скоро донагажда/пригажда очите към ситуацията. С две думи с лазера изгаря част от ретината, така че пречупва влизащата светлина по начин, който ти позволява да виждаш нормално (без очила). До колкото знам дори шанса да се отлепи ретината в последствие е доста голям (1%)...сама прецени дали се увеличава или намалява риска това да стане при раждане

hottie
06-03-2008, 20:53
Ами да според мен би било рисковано...разбира се като се стигне до там ще питам лекар :)
Иначе операциите са все по-успешни и съм много навита да си направя съвсем скоро.

krem4et0
06-04-2008, 05:36
Ами да според мен би било рисковано...разбира се като се стигне до там ще питам лекар :)
Иначе операциите са все по-успешни и съм много навита да си направя съвсем скоро.

И аз бях, но прекалено голям е рискът за очите ми, а и за 3 диоптъра и малко почти никой не би се наел. Сега съм с лещи и все едно съм си оправила очите-не ги усещам, а виждам идеално.

lwsu
06-04-2008, 05:44
според мен, в такива сучаи майките мислят за бебето повече, а не за себе си и правят каквото е нужно...

пс: честит денден на Krem4et0 :smt035 =D>

kalpazanka
06-04-2008, 06:26
след бременноста трябва да се ражда а вие как искате да го направите с цезарово сечение за да ви махне болката ви ли , НЕ то е опасно за живота знаете ли че може да се умре от това
ЗА ТОВА ИСКАМ ДА РАЗБЕРА ВАШИТЕ МНЕНИЯ !!!
Зависи кой касап е дежурен :D Ако позволиш да те реже кой да е, естествено, че ще се мъчиш като куче. :D :-D
А иначе бонусът е, че не се налага евентуално епизиотомия, няма разкъсвания на маточната шийка, няма опасност плодът да се задуши....

Wrathchild
06-04-2008, 07:25
При късогладство над 3 диоптъра раждането по естествен начин не е препоръчително, защот се напряга много очния нерв. Може да стане по-лошо. А съм и оперирана от сърце.......може просто да не издържи. Ща не ща ще си раждам по изкуствен начин.

И аз това съм чувала, но не мислих, че е варно мамка му. Ами ако си направя лазерна операция на очите до тогава -според теб ? :oops:Вярно е, когато се роди братовчед ми (на вуйчо сина), жена му го роди с цезарово, точно заради късогледство.
Иначе майка ми мен и сестра ми ни е родила по естествен път, макар че е късогледа, но май е под 3 диоптъра...

Ophelia
06-04-2008, 07:53
То кой както иска ама то нее концерт пожелание.Що никой не пота бебето как иска да се роди :lol:

MaKiNgMeCraZy
06-04-2008, 08:00
При късогладство над 3 диоптъра раждането по естествен начин не е препоръчително, защот се напряга много очния нерв. Може да стане по-лошо. А съм и оперирана от сърце.......може просто да не издържи. Ща не ща ще си раждам по изкуствен начин.


Съжалявам наистина, че се е получило така ... но може лида ми кажеш къде си го чела или кой ти е казал, че при късогледство над 3 диоптърра не е препоръчително да се ражда нормално?

hottie
06-04-2008, 08:09
аз за съжаление съм доооста над 3 диоптъра :( да не кажа двойно :oops:

Но нищо де, важното е да сме живи и здрави - да си имаме здраво бебче, а как да го родим е просто една формалност :)

Blo0dyBitch
06-04-2008, 10:31
мама роди близнаците с цезарово сечение и казва,че това раждане и е било по-тежко,въпреки че след появата ми е изпаднала в безсъзнание от силната болка и напъванията....
аз лично не мисля скоро да раждам,но когато това стане бих искала,ако няма някакви усложнения, да е по естествен път с гръбначна упойка(или там както и се викаше)

а и от цезаровото ти остава белег

kalpazanka
06-04-2008, 11:23
Белегът е в окосмената част на пубиса- не вярвам да те бърка ;) Макар че и много зависи как ще те срежат- хоризонтално или отвесно :( А относно диоптрите и необходимостта от цезарово май единодушно мнение няма- http://koog-vma.com/vaprosi-42.htm , обърнете внимание- късогледство 5 диоптъра! :shock:

Marina__
06-04-2008, 13:37
Ако зависи от мен, бих искала да родя по естествен път. Но все пак имам доооста време докато стигна до това(на 15 съм) :D .

Мама чака бебе в момента и, заради проблем с очите пък и понеже е над 35, ще се наложи да ражда с цезарово. Дано всичко е наред, август се очаква да се сдобия с братче 8) .

FeelMyPain
06-04-2008, 13:55
Ако зависи от мен, бих искала да родя по естествен път. Но все пак имам доооста време докато стигна до това(на 15 съм) :D .

Мама чака бебе в момента и, заради проблем с очите пък и понеже е над 35, ще се наложи да ражда с цезарово. Дано всичко е наред, август се очаква да се сдобия с братче 8) .

Успех с братчето :)

Marina__
06-04-2008, 13:59
Ако зависи от мен, бих искала да родя по естествен път. Но все пак имам доооста време докато стигна до това(на 15 съм) :D .

Мама чака бебе в момента и, заради проблем с очите пък и понеже е над 35, ще се наложи да ражда с цезарово. Дано всичко е наред, август се очаква да се сдобия с братче 8) .

Успех с братчето :)

Мерси! :) С две каки няма да му е лесно на горкото :lol:

FeelMyPain
06-04-2008, 14:01
Ако зависи от мен, бих искала да родя по естествен път. Но все пак имам доооста време докато стигна до това(на 15 съм) :D .

Мама чака бебе в момента и, заради проблем с очите пък и понеже е над 35, ще се наложи да ражда с цезарово. Дано всичко е наред, август се очаква да се сдобия с братче 8) .

Успех с братчето :)

Мерси! :) С две каки няма да му е лесно на горкото :lol:

Ех късметлия :P.Искам и аз така :grin:

firesnow
06-04-2008, 14:14
Ако зависи от мен, бих искала да родя по естествен път. Но все пак имам доооста време докато стигна до това(на 15 съм) :D .

Мама чака бебе в момента и, заради проблем с очите пък и понеже е над 35, ще се наложи да ражда с цезарово. Дано всичко е наред, август се очаква да се сдобия с братче 8) .

Успех с братчето :)

Мерси! :) С две каки няма да му е лесно на горкото :lol:

Ех късметлия :P.Искам и аз така :grin:

...и аз винаги съм искал кака :oops:

Marina__
06-04-2008, 14:16
Ако зависи от мен, бих искала да родя по естествен път. Но все пак имам доооста време докато стигна до това(на 15 съм) :D .

Мама чака бебе в момента и, заради проблем с очите пък и понеже е над 35, ще се наложи да ражда с цезарово. Дано всичко е наред, август се очаква да се сдобия с братче 8) .

Успех с братчето :)

Мерси! :) С две каки няма да му е лесно на горкото :lol:

Ех късметлия :P.Искам и аз така :grin:

...и аз винаги съм искал кака :oops:

Е аз винаги съм искала по-голям брат, ама съдбата ме е прецакала с по-голяма сестра :D .Извода - всеки иска това, което няма :-D

FeelMyPain
06-04-2008, 14:16
Ако зависи от мен, бих искала да родя по естествен път. Но все пак имам доооста време докато стигна до това(на 15 съм) :D .

Мама чака бебе в момента и, заради проблем с очите пък и понеже е над 35, ще се наложи да ражда с цезарово. Дано всичко е наред, август се очаква да се сдобия с братче 8) .

Успех с братчето :)

Мерси! :) С две каки няма да му е лесно на горкото :lol:

Ех късметлия :P.Искам и аз така :grin:

...и аз винаги съм искал кака :oops:

Да се къпиш с нея :grin: :grin: :grin:

firesnow
06-04-2008, 14:37
Ако зависи от мен, бих искала да родя по естествен път. Но все пак имам доооста време докато стигна до това(на 15 съм) :D .

Мама чака бебе в момента и, заради проблем с очите пък и понеже е над 35, ще се наложи да ражда с цезарово. Дано всичко е наред, август се очаква да се сдобия с братче 8) .

Успех с братчето :)

Мерси! :) С две каки няма да му е лесно на горкото :lol:

Ех късметлия :P.Искам и аз така :grin:

...и аз винаги съм искал кака :oops:

Да се къпиш с нея :grin: :grin: :grin:

...извратен!
да ме запознаа с каки ве!

miloto_girl_4e
06-04-2008, 14:44
Мисля да раждам по естествен път, освен ако няма някакви проблеми и те
не изискват цезарово сечение ...

bebeT00
06-04-2008, 16:04
след бременноста трябва да се ражда а вие как искате да го направите с цезарово сечение за да ви махне болката ви ли , НЕ то е опасно за живота знаете ли че може да се умре от това
ЗА ТОВА ИСКАМ ДА РАЗБЕРА ВАШИТЕ МНЕНИЯ !!!
Вав вода знам ,че е най-безболезнено,но и много скапо.

krem4et0
06-05-2008, 12:17
Белегът е в окосмената част на пубиса- не вярвам да те бърка ;) Макар че и много зависи как ще те срежат- хоризонтално или отвесно :( А относно диоптрите и необходимостта от цезарово май единодушно мнение няма- http://koog-vma.com/vaprosi-42.htm , обърнете внимание- късогледство 5 диоптъра! :shock:

До тогава и 5 може да станат с това непрекъснато четене и взиране в монитора :D

mim4ety_sara
06-05-2008, 15:57
Az iskam sa6to v voda uj ne bolqlo tolkova :-D