PDA

View Full Version : Бял панталон



*...I Love You...*
06-03-2008, 12:37
Takuv 3/4. Materiqta e 80% pamuk i 20% elastan.. v4era go ubuh za pruv put i sa e takuv pra6en abe gaden... po krai6tata e julto-kafqv! Sig vi zvu4i se edno sum igrala v kalta.. ne be prosto po teq ulici takuv praholqk ot kolite otdelno 4e sednah na 1 peika.. i sega se 4udq s kakvo da go izpera? Nqkuf hubav prah za bqlo prane mi preporu4aite ot koito da ne stava julto, a da si stoi kato novo. S belina Ace dali 6te se preebe? Tam na etiketi ima edni znaci ama ne gi znam kakvo zna4at!
Pi6e Hand Wash 30 (prane na ruka), Dry clean - ne go zn. Wash separately from other color - mislq 4e e perete otdelno ot drugi cvetove, Do not bleach - ne go zn. Na nqkoe ot dvete koito ne gi zn pi6e li 4e ne stava da se pere s belina? Of pitam teq raboti za pustiq mu pantalon 6toto mn si mi haresva, a be6e edinstven i nema pove4e.

Undying
06-03-2008, 12:40
BLEACH
[bli:t¦]
I. 1. беля, избелвам. обезцветявам
2. избелявам. обезцветявам се
II. 1. обезцветяване. избелване
2. обезцветяващ препарат
household BLEACH белина

Сама си прави изводите.
А колкото до хубав прах за пране,знам ли,попитай майка си или в магазина,нз...

o0ps
06-03-2008, 12:42
Do not bleach мисля че значи да не се ползва белина така че... А хубав прах - ми Ариел :-|

fiama
06-03-2008, 12:52
Но защо изобщо трябва да го слагаш в белина? Просто го изпери на ръка с не много топла вода, с прах за пране например Ариел. Предполагам, че ако е изцапан просто с прахоляк ще си се изпере нормално. Не може да всяко пране да го киснеш в белина.

Luda_do_poluda
06-03-2008, 13:00
Ariel и не много топла вода ,остави го да престои половин-един час във водата с прахта,после го изпери ...остави го на простора да поизсъхне малко ,след това го изглади леко влажен и отново го върни на простора ,само че със закачалка :) ако не ти се занимава - ХИМИЧЕСКО :P

maackata
06-03-2008, 13:01
moq savet e izperigo prosto s parah i ako e obiknoveno izcapan ot noseneto 6te stane kakto predi ako ima ne6to polzvai veni6 tq ne e kakto belinata..... ::)

Mariolcheto
06-03-2008, 13:49
Ариел е хубав прах!Абе просто го изпери...като го изпереш може да стане бял!Все пак не си пробвала а.....Абе безмислена тема без извинение!

Friend_witH_Benefit
06-03-2008, 14:09
ХУбави препарати, от които мога да кажа че по моите дрехи са се махали почти всякакви петна са Ariel Gold и Vanish ... за Ariel Gold казват, че дори петна от боя махат ... ако както те съветват и останалите не се изпере по обикновен начин моя съвет е да ги пробваш ... слагаш да се киснат в хладка вода и върху замърсената част слагаш от един от двата и след около 10-тина минути изпираш! Надявам се да свърши работа :)

TopTa
06-03-2008, 14:19
DP NOT BLEACH - ne perete s belina! Dry clean - himi4esko! ariel i tade sa hubavi prahove, trqbva da go isperat!

sandalki_ot_mola
06-03-2008, 15:53
Пробвай с Vanish,но не съм сигурна дали ще се получи :)

sladku_bebzi
06-03-2008, 17:57
Все тая къф прах ще използваш, би трябвало и със сапун да стане :-D

ЕPu
06-03-2008, 18:01
^ ми да
Пък и като си бял панталон по улиците, имай едно наум къде седаш и откъде минаваш. :wink:

Carmen_Kass
06-03-2008, 18:24
Накисни го за извесно време и след тога го изпери на ръка.А ако пак има разни петна използвай Вениш.