PDA

View Full Version : Панталон



Friend_witH_Benefit
06-03-2008, 14:24
Сетих се, защото четох в една друга тема за един изцапан бял панталон ... ! Който може да даде съвет относно едно много трайно гадно петно ще съм му много благодарна! Значи проблема е следния ... купих си сатенен бял панталон миналата година за не малко пари и като последната глупачна седнах да се лакирам обута с него набързичко преди излизане ... и така беше оцапан със страхотни капчици оранжев лак .. дават в подробности за по-ясно .. носих го на химическо, но нищо не можаха да направят с него .. чувала съм че се чисти с бензин, но не искам да му съсипя материята ако прасна неточно количество .. та който си има идея как да стане номера нека да каже, но без майтапи, защото ако исках да си го досъсипя сама можех да съм го направила досега ! :)

girl4eety
06-03-2008, 14:25
една капачка бензин е достатйбчно

Friend_witH_Benefit
06-03-2008, 14:27
една капачка бензин е достатйбчно

Окей, ще опитам, надявам се да не си отиде :)

TopTa
06-03-2008, 14:28
emi petnoto e dosta stari4ko mai trqbva da se primiri6 4e nemoje da se mahne! no tova nezna4i 4e nemoje da se prikrie :) as sasipah edin pantalon s utiata i posle mu za6ih edni kamuni i aplikaciii ...stana po-hubav ot predi :) ta i ti moje6 da go obsipe6 s kamuni ili nqkakvi bruderii ... ako si se lakirala predpolagam 4e petnoto e to4no otpred ta moje6 ot kraq na pantalona i nagore po kraka da nalepi6 kamuni kato setq ili ne6to .... ima mn varianti ... no tova e nai-nadenia variant da si nosi6 pak pantalona :)

veile
06-03-2008, 14:54
с прясно мляко пробвай .... казвали са ми че премахвало петна

Friend_witH_Benefit
06-03-2008, 18:38
Идеята с камъните е интересна, но панталона си е просто според мен по-стилен изчистен, но си права ако искам да го нося пак и по друг начин не стане може и да прибегна до него ... :) А за прясно мляко ще пробвам ако трябва и с марули :) Мерси мн :)

AliceSw
06-03-2008, 21:21
лакочистител?!?

или разредител за боя

с разредителя се чистят маслени бои, които едва се махат от кожата, за други материи да не говорим

o0ps
06-03-2008, 21:57
Нещо подобно ли е панталона? :)
http://prikachi.com/files/189929o.jpg

chocoleptic
06-03-2008, 21:59
хах ми купи си нов.

sexa_na_kompleksa
06-04-2008, 05:59
Пробвай с Тест за чинии. Миналата седмица абитуриентите ми изцапаха една фанелка с червено шампанско. Седя няколко дни накисната с Тест и прах за пране и после я пуснах в пералнята. За щастие се изпра. :)

Friend_witH_Benefit
06-08-2008, 19:14
Абе аз добре ще си купя, но въпроса е, че не е останал моя номер иначе ходих точно преди два дни! За разредителя - не стана, пробвах :) Май май ще търся подобен и ще го зарязвам този, защото не ми стигат нерви за такива неща :) Мерси на всички все пак :)

love_veselka
06-08-2008, 20:04
Нещо подобно ли е панталона? :)
http://prikachi.com/files/189929o.jpg

уау мн ме кефи :-)

BlackWings
06-09-2008, 10:06
Еми ако не се изчисти не го хвърляй все пак.
Идеята с мънистата и пайетите е много добра , освен това в шивашките магазини от които купуваме конци , копчета и т.н се продават и едни незнам как се казват , стикери ли ... които се зашиват върху дрехата.
Има със всякакви форми и картинки и цветове , все нещо ще ти хареса , да го зашиеш отгоре върху петното.
Аз така с прикрих една дупка на рамото на лобимата блузка.

nightelf4e
06-09-2008, 18:12
ами ако не се изчисти с нещо...тъй като не обичам блестящи пайетки и щампи..аз мога да ти дам идея аз какво правя: отивам с магазин за художници (тук във Варна се казва Слънчоглед ..ама не зная от кой град си ти и какви магазини има при теб) ..и си купувам боя за текстил ( има ги в бурканчета като темперни боички..има ги и под форма на маркер) ..и сама си рисувам някаква шарка..може да е нещо много семпло и нежно за да отива на панталона, понеже е сатенен и няма да му отиват големи шарении..но с повечко въображение можеш да направиш чудеса ^^ аз най-обичам да рисувам върху потничета и дънки :) успех

BlackWings
06-09-2008, 20:00
ами ако не се изчисти с нещо...тъй като не обичам блестящи пайетки и щампи..аз мога да ти дам идея аз какво правя: отивам с магазин за художници (тук във Варна се казва Слънчоглед ..ама не зная от кой град си ти и какви магазини има при теб) ..и си купувам боя за текстил ( има ги в бурканчета като темперни боички..има ги и под форма на маркер) ..и сама си рисувам някаква шарка..може да е нещо много семпло и нежно за да отива на панталона, понеже е сатенен и няма да му отиват големи шарении..но с повечко въображение можеш да направиш чудеса ^^ аз най-обичам да рисувам върху потничета и дънки :) успех

Oo да , за това забравих да кажа. И аз обичам да си рисувам по дрехите.
Боята за текстил се продава в бурканчета, всякакви цветове - около 3-4 лв едното . Направо е готова за използване , не се разрежда. Има за светли и за тъмни материи. Контури също има всякакви цветове , те са във вид на маркери или нещо като тубичка от паста за зъби с писец отпред , пак около 3-4 лв. С повече велание и въображение ще си преобразиш панталона :)