PDA

View Full Version : Матура по АЕ



Jessika_MG
06-03-2008, 18:30
Я кажете кой се яви днес на такава. Какви са ви впечатленията? Аз съм леко разочарована, в listening-a открих някои некоректно зададени въпроси. По принцип не съм много силна в частта с 4 верни отговора и 1 от тях малко по-верен .. При вас как е ? Сверихте ли си отговорите? Доволни ли сте?
След като чух съучениците ми, които бяха на математика колко лесна е била много се ядосах, че не писах математика. Някак нивото ми се стори малко над това, което е в примерния изпитен вариант от сайта на МОН.

durotar12
06-03-2008, 18:56
Е чак пък труднаАз догодина ще държа матура и си я принтнах и ще сия напрвя за упражнение.Ми тя тая матура е на ниво Intermediate, а и в сравнение с изпити като тоя на Софийския или CAE е направо елементарна.Гледах transformations и са направо бебешки.В осми клас изпита ни беше по труден преди 3 години.

Naman07
06-03-2008, 19:50
Е чак пък труднаАз догодина ще държа матура и си я принтнах и ще сия напрвя за упражнение.Ми тя тая матура е на ниво Intermediate, а и в сравнение с изпити като тоя на Софийския или CAE е направо елементарна.Гледах transformations и са направо бебешки.В осми клас изпита ни беше по труден преди 3 години.
И аз съм на това мнение...подобно текстче писах в 5-ти клас..буквално..listeninga беше доло горе лесен(само онзи за птиците беще по-наебан,така да кажа),иначе като цяло не беше много трудна 8-) ...Успех до година :grin: ..нашто свърши :grin: :grin:

Terorist
06-03-2008, 20:26
Абе, за трудна - не беше, ама наистина имаше некоректно зададени въпроси, визирам въпрос № 11 конкретно. Имаше и още един-два такива зулума. Но най-тъпо от всичко бяха темите. Как се очаква да изпиша 140-170 думи за телефонно обаждане или за странна сграда, за каквато дори не можах да се сетя?

1n5ub0rd1na73
06-04-2008, 06:06
Абе, за трудна - не беше, ама наистина имаше некоректно зададени въпроси, визирам въпрос № 11 конкретно. Имаше и още един-два такива зулума. Но най-тъпо от всичко бяха темите. Как се очаква да изпиша 140-170 думи за телефонно обаждане или за странна сграда, за каквато дори не можах да се сетя?
И кое му е некоректното на въпроса?

Terorist
06-04-2008, 07:05
Ти да чу в текста нещо да се споменава за съседите? Щото аз не чух и отговорих "no information in the text", но отговора е "false", а всъщност и двете могат да са отговор.

Jessika_MG
06-04-2008, 16:52
Ти да чу в текста нещо да се споменава за съседите? Щото аз не чух и отговорих "no information in the text", но отговора е "false", а всъщност и двете могат да са отговор.
Същата работа! Имаше още някакъв такъв ?с, мисля че 8ми беше но не съм сигурна. Текстовете бяха лесни, лесно се разбираха, но въпросите по тях бяха ужасни. Трансформациите ми бяха най-елементарната част от цялата матура, на тях винаги съм била много добре. На мен другите ми грешки бяха, че не знаех някои думи в Close Test-a.

radito
06-05-2008, 09:50
аз пък доста от отговорите си ги поправих и накрая като видях верните отговори в нета адски много ме стана яд щото първоначалните ми отговори са били верни.колко точки са за 3?сериозно ли е 1/3?

Terorist
06-05-2008, 14:10
Системата за оценяване е плаваща, т.е. оцнеките ще бъдат определяни след като са проверени всички работи.

radito
06-05-2008, 14:58
Системата за оценяване е плаваща, т.е. оцнеките ще бъдат определяни след като са проверени всички работи.
тва го правят с цел да няма много скъсани, нали? :-o

BeboP
06-05-2008, 15:18
^ Както се казва, това е нож с две остриета... http://cheesebuerger.de/images/midi/konfus/a058.gif
Но дано имате късмет! Доколкото разбрах, пък и като прегледах матурата, не е била особено трудна, средно ниво, макар темите за есе да са... глупави. Но все нещо оригинално може да се напише дори и по наааай-отнесената тема, ако се вкара и известна доза фантазия. 8-) Предполагам, че се очакват доста добри оценки, което ще вдигне летвата, така че с тази "плаваща" система за оценяване доста хора може би ще изгорят. :(

Terorist
06-05-2008, 15:54
До колкото знам има "тайно" нареждане да има не повече от 2% скъсани, което не прави толкова много реални хора, као се има предвид общия брой на явилите се на тази матура.

BeboP
06-05-2008, 16:06
Е, то е ясно, че скъсаните няма да са толкова много. Може би голяма дума ще кажа, но е нереално да изкараш двойка на подобна матура, при все, че е по избор, а не задължителна. :) Просто скалата за оценяване, която ще бъде изготвена впоследствие, вероятно ще бъде в ущърб на доста хора... Говорим просто за по-ниски оценки. Успех още веднъж на всички!