PDA

View Full Version : Болна Съм !!!!!!!Помощщщщ



love_kiss_sex
06-04-2008, 11:22
здравейто!!!!!!Много често чета проблемите на останалите и реших и аз да споделя своя !!!!
Значи не съм дебела дори съм нормална за височината си но имам много комплекси свързани с тялото и искам още да отслабна и дори отслабнах..но започнах по много лош начин да отслабвам ...като повръщам(придизвикано от мен)..Наям се с някаква храна(нездравословна) като сладолед,шоколад,пици,санв чи и такива кадето мн трудно се възприемат от организма и се лепят много и като се наям повръщам Уморих се вече искам да започна здравословен начин на живот,да се храня здравословно, много ме е страх да не се разболея от някаква болест и знам че ако непрестана ще стане и това.. затова Ви моля някои да ми даде примерно меню което да следвам(ако може да включка плодове,зеленчуци и сокове предимно)Искам да се преборя с това..Моля ви помогнете ми..това продължава някаде от 1 и отгоре и вече неиздържам...Помогнете ми... Сигурно някои от вас ще си каже дая е луда или болна но......
Не го правете и вие момичета това защото веднъж започнеш ли няма спиране!!!!!!!!!!!!!
моля ви не ме укорявайте заото и без това ми е много тежко.. просто ми кажете как да се преборя с това


Много Благодаря на всички !!!!!!!!!

sandalki_ot_mola
06-04-2008, 11:43
Ами мила слаб,дебел...всеки си има своя чар.Грозни хора няма!Но комлексите са си комлекси.Яж хляб и сладко,но само сутрин и то по малко!Гледай да ядеш повече плодове и зеленчуци.Прави си салати.Не се лишавай от това,което майка ти е сготвила освен ако не е пържено.И най-важното-отиди в най-близкия парк и бягай или си вземи карта за фитнес и ходи редовно.Това е!Не си струва да повръщаш и да си прецакваш организма.Само хапвай по-здравословно.Айе мила успех!!!

sodomicdream
06-04-2008, 11:50
хубаво споделях проблемите си. Но не мисля, че тук има диетолози, които да ти изготвят меню. Един съвет - обърни се към родителите си! Започни да се храниш редовно, с плодове и зеленчуци като толкова много искаш това. Тъпо е от твоя страна да казваш "изгответе ми диета с плодове и зеленучи" Това можеш да си го направиш и сама!
Извини ме за грубия тон, но... по друг начин не мога да се отнеса към това =/

sweet_baby_cool
06-04-2008, 17:26
Kolko vreme predizvikva6e povra6taneto i ot kolko vreme povra6ta6- po navik?????

TheNewReligion
06-04-2008, 19:58
Оооо , ужас ! Излишно е да обяснявам какво рискуваш с това умишлено повръщане ! :? Значии , като заговорихме за здравословно хранене ... Аз от 3 дена вече ям само здравословна храна ! Сутрин ям сандвич с пълнозърнест хляб в , който има шунка и краставичка . Това става в 8 ч. сутринта , след което в 9 ч. излизам да тичам навън с една приятелка до 10 ч. След това до 11 ч . правим най-различни упражнения в градинката пред блока , някои хора ни мислят за луди , но слабо ме интересува . В 12 ч . ям зеленчуци без олио с пилешко месо . До 16 ч. (следобедната закуска , която си ям в голямото междучасие) нали сме на училище и си учим . За следобетна закуска ям "Активиа" с мюсли и праскова . И за вечеря пия чай от маточина с половинка сухар . От това въобще не се чувствам гладна ! Много ми харесва този начин на живот и смятам през лятнбата ваканция да продължа с това ! Опитай и ти ! :grin: Започва да има резултат ! :grin: Нооо , това , че мен ми е добре с този вид хранене не значи , че и на теб ще ти помогне . Обърни се към диетолог или към родителите си , защото на първо място трябва да излекуваш психиката си ! :?

sladko_dete
06-04-2008, 20:29
Бъркането на пръстите не е вариант... знам, че ти е тежко, и че искаш да изглеждаш като фолк певиците от планета... е да, но не всички можем да бъдем такива... и аз не се харесвам, и аз си мисля кво ли не... обаче знаеш ли кое е странното, има хора, които ме харесват каквато съм, и това ме кара да мисля защо аз да не се харесвам след като другите ме харесват? ти не си ли се замисляла, сигурна съм, че си срещала погледа на някое момче по улицата... хората са казали, че изглеждаш така както се чувстваш... а и не всички момчета си падат по слабичките, така че не се отчаивай, за всеки влак си има пътници.
Послушаи съветите на другите момичета, спорт и леко хапване, но задължително поговори с родител за тези повръщания, ако имаш нужда от помощ... Успехи мила

MidnightCreep
06-04-2008, 20:32
Много малка вечеря,по-добре салата.

Похвално е,че искаш да се оправиш.
Миличка,хранителното разстройство е многостранен проблем-поведението ти вероятно е реакция срещу нещо неприятно от обкръжението ти.Намери го и го отстрани,за да се възстановяваш трябва да си спокойна.
Винаги можеш да ядеш всичко,без да се налага да стигаш до крайности,камо ли да ти се "лепва".Трябва да има баланс,а само ти можеш да го намериш,тялото си е твое.
Помисли как си вредиш с това поведение,дори и да хапнеш нещо не дотам полезно,заслужава ли си да се съсипваш?Звучи страшно,обаче е истина.
Пиши Лс,ако искаш да си поговорим.

ПС.тия въпроси са излишни,госпожичке.

toni1992
06-04-2008, 20:34
Значи една моя приятелка имаще този проблем и се отарва на косъм от смърта ... За диета виш НВД (ниско въглехидратна диета) можеда ти помогни

peteto89
06-05-2008, 06:34
миличка това което си започнала е етап на анорексия съжалявам че трябва да те плаша :( мога да ти дам меню но не е там вапроса незабавно сподели с майка си за да отидете на лекар ,защото сама просто няма да се справиш дори вече да не предизвикваш повращане организма вече ти е свикнал че това което приема трябва да се изхварля(повращане).МОЛЯ ТЕ ЗА ТВОЕ ДОБРО АКО МАЙКА ТИ НЕЗНАЕ КАЖИ Й !!!!! 8-[

TheNewReligion
06-05-2008, 07:02
миличка това което си започнала е етап на анорексия съжалявам че трябва да те плаша :(
По-скоро началото на булимия , защото при анорексията не ядеш абсолютно нищо !

MidnightCreep
06-05-2008, 08:36
Целият пост е пълен с грешки.
При подобно хранително поведение не трябва да се изключва нито един тип храна(в началото на лечението),може да се предизвика ново преяждане и повръщане.Целта е да се създаде навик да се яде от всичко в нужните количества.

h4x0r
06-05-2008, 08:44
Застреляй се и няма да ти пука!

eskcada
06-05-2008, 19:44
maika mi e dietolojka ako iska6 pishi na li4na shte i kaja da ti napravi i rejim :)

H8_mE
06-06-2008, 15:34
Проблемът ти е много сериозен ,на психична основа е и е много трудно да се оттървеш от него,защото попадаш в един порочен кръг,който се въртиии въртиии и всичко се повтаря.ТОзи проблем се нарича булимия и ако не се вземе незабавно под внимание предизвиква множество увреждания на целия организъм и системите в него.Не ти трябва просто меню,ако го правиш сама това си е просто част от болестта.Трябва да споделиш с някой,защотот имаш нужда от разбиране и подкрепа.И по-добре този някой да е един или двамата ти родители,защото те са тези,които могат да ти помогнат да се справиш и с другите неща.Например задължително трябва да отидеш на психиатър.Не трябва да се плашиш от тази дума,това ,че отиваш там не значи,че си луд,а че просто имаш проблем,с който не можеш да се справиш сама и ти трябва специалист.Той най-вероятно ще те прати на психолог ,при който да ходиш няколко пъти в седмицата и ще ти изпише антидепресанти,за които съм напълно против.Часовете при психолог ще ти помогнат да разбереш от къде е започнал проблема ти с храненето,каква е причината за него и следователно ще ти помогне да я премахнеш.А няма ли я причината,няма го и проблема.Всичко става изключително бавно,но нали знаеш,че бавното е сигурно ;) Затова ти казвам да се въоражиш с търпение и да повярваш ,че можеш да се пребориш с този проблем.Поздравявам се ,че си направила първата стъпка ,а именно тази да признаеш пред себе си ,че имаш този проблем.Пожелавам ти много успех при вземането на другите стъпки!С теб съм и напълно те подкрепям,защото знам много добре през какво преминаваш.Като ти кажат "Харесвай се.." много е лесно ... да го кажат ... но то просто не става така... проблема е много по-дълбок от прсото харесването ... Успех мила! :-)

gothic_angel
06-06-2008, 16:48
Ужас..

love_kiss_sex
06-07-2008, 20:36
Балгодаря на всички, които писаха по моят проблем...искам да ви кажа че вече започнах малко по малко да се справям с него....само ще бъда благодарна на някой да ми даде примерен хранителен режим (ако може да включва основно плодове и зеленчуци и пилешко месо,да не съдържа мазнини,защото от страха да не надебелея може пак да повърна ),защото така ми е по лестно..като спазвам дадено нещо мисля че ще има по добър резултат....Още веднъж БЛАГОДАРЯ !!!!!!!!!