PDA

View Full Version : Я ме успокойте малко :D



MoMoXiXi
06-04-2008, 13:42
Абе.. чак вече ми е смешно като се сетя за тва.. ама на я - пубертет. :D То вече трябва да ми мине, щото карам 17та ама... четете по-надолу. xD
Та ся сериозно, кажете ми нещо, оплюйте ме, че съм тъпа, каквото и да било , знам, че го умеете добре, че да ми мине тва настроение най-накрая,ама да е с повече от 2 съдържателни изречения :) ... От 2-3 седмици насам съм си втълпила, че не искам да ставам някаква елементарно и повърхностно мислеща като много от останалите хора, или поне хората, които ме заобикалят повечето са такива, както и да е. И съм си наумила да чета, чета, чета много-философия, литература, книги, да гледам някакви исторически, документални всякакви филми, че като порасна да имам реален поглен в/у нещата, да знам кое, как и защо.Не просто да си живея там айде работа, тва онова, ами да разбирам нещата и това, което ще ставам и ще правя да не завися от някой напълно, а да го правя заради това, че знам защо го правя.. о.0 Щото като някой по-начетен ми изтипоса нещо и да не го гледам като насрано хлапе майка си, а да имам възможност да го оборя и/или да направя нещо в дадената ситуация.. защото гледам дори родителите ми, на други хора родителите, учители и др. все големи хора, а се оставят да ги манипулират, и тук не говоря за дребни неща, а за сериозни. Абе идеята ми беше, че искам да съм някакъв одухотворен и с висока обща култура да кажем човек... абе хлопа ми дъската, вие сте сега =>

sh3_1s_7h3_0n3
06-04-2008, 13:51
Абе идеята ми беше, че искам да съм някакъв одухотворен и с висока обща култура да кажем човек, но не тва е точно идеята...

Последно искш ли да си 'одухотворен и с висока обща култура човек' или не искаш? :-o

MoMoXiXi
06-04-2008, 13:53
Хахах, не първото за удохотворен да, но второто "не точно това е идеята" имам предвид за темата. :)
Айде, опрайх го. :)

Sweet__Dream
06-04-2008, 14:15
Kakvo lo6o ima v tova,da 4ete6 i da u4i6?Tova daje e pohvalno,kato se ima v predvid,4e malko hora ve4e go pravqt.Osobeno v iunu6eskata vuzrast.Pravi tova,koeto haresva6 i sledvai me4tite si.Za6to da ne si umnika na klasa? :grin: Napred i nagore.Uspeh.. :) :P

w0sh
06-04-2008, 14:17
Еми като искаш чети. То насила хубост не става. няма да ти кажем ЧЕТИ!!, че да се подчиниш. Ако не ти харесва няма как да те надъхам.

MoMoXiXi
06-04-2008, 14:17
Ма не става дума за отличник, или умник на класа..

sky_l
06-04-2008, 14:47
Ми какво да ти кажеме.Браво чети ,стани умна и върви нагоре.

П.П. Само да не се откажеш като мене ,преди време и аз се бях надъхала така ,да чета много ,ама ми мина :D .

miloto_girl_4e
06-04-2008, 14:56
То няма лошо човек да е образован и начетен и да има богата обща култура... :) Не виждам какъв и смисъла на темата, искаш от нас отрицателни мнения, за да ти е по-лесно да се откажеш от тази трудна задача ли ?
Наистина е хубаво, когато ти говорят, да знаеш за какво иде реч, да си в час за нещата :) Щом имаш желанието и времето да обогатиш общата си култура - радвам се, напълно те подкрепям

Seducti0n
06-04-2008, 17:24
Прави това, което искаш,
стига с действията си да не пречиш на околните.
И аз си ги имам такива моменти, подобни на твоя, в които ме се иска да мога и да знам всичко, но само с желание не става...
Човек се обогатява бавно и постепенно, не от днес за утре.
Голямо значение оказва и обкръжението ти.Самото общуване с начетени и духовто извисили се хора, ще те потикне към това да четеш философски книги, да се изразяваш по-добре и въобще да имаш самочувствие поради постеренното облагородяване на вътрешния ти свят. :)

5StaR
06-04-2008, 19:37
Не става само с четене, трябва и акъл! Сори ама ако не си си родена умна, няма да се получи колкото и да четеш 8-)

Madness
06-04-2008, 19:40
Духовна извисеност :-o
Плашите ме вече.

MoMoXiXi
06-04-2008, 20:16
Въййх, аз съвсем друго очаквах от вас, бря. :D :)

Sarabi
06-04-2008, 20:27
Хах... само като си представя каква е представата на повечето тийнчета за "духовна извисеност" се плаша... а ти щом искаш и да я "постигнеш"...

gothic_angel
06-06-2008, 18:11
:lol:

SnoopCatt
06-06-2008, 18:50
Тц какво всички нападнахте момичето..мацка виж сега няма нищо лошо в това което искаш ..дано наистина го постигнеш..просто трябва да свикнеш с мисълта че ще ти трябва доста време и постоянство..ако не си подготвена просто забрави..айде успех :wink: