PDA

View Full Version : Днеска си изкълчих глезена и сега ми е червен и подут...



m0nItyY
06-04-2008, 14:17
Днес много лошо си изкълчих глезена и много ме боли.Крачето ми е зачервено и леко подуто.Пробвах в легенче с топла вода,но няма резултат.Моля ви кажете ми нещо,което да направя,за да ми мине.Някакви бабини лечения или нз.Утре незнам как ще ходя на даскало,а трябва... ;(



Moderated by miloto
т.7 от Правилника :!:

angelcheeee_93
06-04-2008, 14:28
mislq 4e trqbva da se raztrie sas spirt i posle da se povarje i netrqbva da go marda6.trqbva da si po4iva6,no ako iska6 da si sigurna-po-dobre se konsultirai s lekar,za6toto zavisi vse pak kakvo e izkal4vaneto.

TheArchEnemy
06-04-2008, 14:34
вземи едно празно шише,по-добре стъклено,сложи си крака върху него и го търкаляй напред-назад по земята,за да ти се намести.

miloto_girl_4e
06-04-2008, 14:35
Превържи го с бинт, за друго нещо не се сещам... :oops:

LadyDy
06-04-2008, 14:41
Миличка, каква топла вода пък ти!? Лед слагай, за да спадне отока..... :(

i_bleed
06-04-2008, 14:46
Миличка, каква топла вода пък ти!? Лед слагай, за да спадне отока..... :(
Правилно, лед и стегната превръзка, качи го нависоко за да не се надува още. За др не се сещам. Ама най-добре си направи рентген, за да видиш дали няма нещо разместено, счупено, т.н
А, и никакви високи токове. Успех :)

s1NNer
06-04-2008, 17:32
Това с топлата вода си е било огромна грешка ... при изкълчено веднага трябва да се сложи лед за да спадне оттока ;]] Айде както казаха по-нагоре - слагай лед и стеганат превръзка и дано се оправиш по-бързо ;]

Red_Bull4o
06-04-2008, 18:39
az kato si izkal4ix glezena predi mesec i mi varixa oriz i mi go slojixa na kraka i naistina pomaga

AliceSw
06-04-2008, 20:32
ако не те е страх от болка го обърни докато пукне в посока обратна на тази, в която си го изкълчила, отокът ще мине за 1 нощ, самод а го наместиш

fenkatakrisi952
06-07-2008, 05:19
Сложи му лед-той стеснява крувоносните съдове и намалява подуването :)

Необикновен
07-11-2014, 08:14
Здравейте и от мен :) Вчера си изкълчих глезена много брутално ! Топката беше останала върху беседката и аз скочих високо с пръчка в ръка да я сваля и като се приземих стъпих на криво заради бордюра може би :! Но наистина много брутанлно болката беше голяма .Трудно се прибрах в първия етаж. Трудно стъпвах и днес съм така ! Вчера отидохме у един чичо ,който горе долу разбирал от такива неща ! Болката е във външната част на крака около кокълчето. Той ми дръпна всички пръсти на крака и каза всеки ден по 2 пъти да си слагам крака в кофа със студена вода по 10 мин. ! Незнам но се чудя дали да отида да ми направят снимка .Много е гадно като стъпвам ме боли ! Немога да отивам и на фитнесс ;@ ! Дайте някои съвети Дали да го обездвижа ?

marilyn
07-11-2014, 10:22
Ако имаш изкълчен глезен, трябва да го обездвижиш. Купи си ластичен бинт от аптеката и си го сложи на крака. Възможно е да имаш и по-сериозна травма, например пукване. Най-добре отиди на лекар да ти направят една снимка. Ако е само изкълчен, не е толкова страшно, но трябва да се обездвижи.