PDA

View Full Version : Любопитно ми е..относо брекетите..



mysterious93
06-04-2008, 15:07
Та...аз не нося брекети(поне не все още..надявам се скоро да ми сложат)обаче ми е интересно след като сте ги махнали нали ви дават пак някакъв апарат,за да спите с него?и докога така?сигурно си е и индивидуално,но...година,дв ,три или завинаги?защото ако е завинаги има ли смисъл да се тормозим?всяка вечер с него апарат..Разбрах че можело да се сложи някакво телче,което не се забелязвало но...и то ли никога няма да се махне?(или както винаги става пак съм чула недочула :-D ) :oops:

MidnightCreep
06-04-2008, 16:28
Аз ще стоя с телче от вътрешната страна на долните зъби и с поддържащ апарат на горните още две-три години и после ако няма разместване за някакъв пробен период,ще ме освободят.Иначе при моя ортодонт имаше случай,за който наистина беше нужно да се носят завинаги(момичето вече е студентка и пак вечер си слага апарата).Просто има такива хора,на които им е генно заложено да нямат идеални зъби и трябва да ги поддържат по някакъв начин. :P

mysterious93
06-05-2008, 12:13
е благодаря за инфото :) :P

PollyPoi
06-05-2008, 13:13
Нито брекетите се носят за винаги,нито апаратите,нито телчетата,всичко е с определен период!
Брекетите се носят година и половина,две, и не е задължително после да си с апарат ;)

mysterious93
06-05-2008, 15:55
е дано :) ами после тези телчета виждат ли се?или те са някъде отвътре?и пречат ли за яденето на по твърди храни и дъвки?

tItEufFf
06-05-2008, 16:05
Аз знам., че телчетата, които са отвътре (не се виждат) се носят толкова време, колкото са носени брекетите. А този апарат.. какъв е? Не ми се струва възможно за цял живот да се носи. На мен зъболекарката ми каза да правя едни упражнения с езика, защото по начина, по който преглъщам пак ще си разваля зъбите

mysterious93
06-05-2008, 16:10
Да се развалят само заради начина на преглъщане? :shock: ами тези телчета..биха ли пречили при целувка?защото докато носиш брекети си мисля че шанса да тръгнеш с някого е по малък..и така си минават 1,2,3 години примерно(но пък си е заслужавало)и после още толкова без гадже?не е ли малко множко :-o

tItEufFf
06-05-2008, 16:13
Ама те са зад зъбите, изобщо не си личат и за нищо не пречат. А относно това с преглъщането - като преглъщам с езика с избутвам зъбите и за това се получава така

mysterious93
06-05-2008, 16:17
Ами вярно ли е че след като си носил бррекети може да ти се промени физиономията на лицето?в смисъл.. ако ти махат зъби?или и ако захапката ти не е била правилна?

tItEufFf
06-05-2008, 16:18
Ако захапката ти не е правилна - да, но ако са ти махали зъби не вярвам, но и не съм 100% сигурна ...

mysterious93
06-05-2008, 16:29
Chr!sSie мисля че беше пускала тема относно брекетите че ще ти слагат(съжалявам и че темата ми се повтаря,но никъде не можах да намеря отговор точно за това колко време се носят телчетата след това та както и да е..)как се справяш с хигиената ?например когато си в училище?защото нали и там ядеш..(а имах един съученик,които носеше брекети и понякога усещах...един не толкова приятен дъх и си беше гадничко)И въбще как се справяш с яденето навън?И един не толкова приятен въпрос..нали случва се да се разболяваме..и ако :-& ..повърнеш.. има ли някаква вероятност да изпаднат?понеже разбрах че можело и дасе отлепят :-o

tItEufFf
06-05-2008, 17:35
Е, като съм в училище и като ям (което рядко се случва) после си взимам и дъвки .. А това за повърщането - никога не съм чувала подобно нещо. Понякога се случва да ти се отлепи някой брекет, но това не означава да падне, а просто не си стои на мястото.

mysterious93
06-05-2008, 17:42
е дъвките нали били забранени за да не се отлепи някой брекет..да варианти мн може и с разни бонбони като олипс или..както и да е.други въпроси нямам засега.мерси много за инфото :))))

unfaithful1234
06-05-2008, 18:07
И аз искам да попитам някои неща относно брекетите:
1.Има ли брекети,които се слагат зад зъбите и колко струват г/д?
2.Как си миете зъбите?
3.Вечер свалят ми се?
Плс...отговорете,че не искам да ходя в новото даскало с брекети или ако ходя поне да са ми зад зъбите... :(

MusicIsTheKey
06-05-2008, 18:15
Нито брекетите се носят за винаги,нито апаратите,нито телчетата,всичко е с определен период!
Брекетите се носят година и половина,две, и не е задължително после да си с апарат ;)

Брекети се носят толкова, колкото е нужно. Много хора са с тях доста повече от "половин година, две". Всеки 'случай' е индивидуален!


И аз искам да попитам някои неща относно брекетите:
1.Има ли брекети,които се слагат зад зъбите и колко струват г/д?
2.Как си миете зъбите?
3.Вечер свалят ми се?
Плс...отговорете,че не искам да ходя в новото даскало с брекети или ако ходя поне да са ми зад зъбите... :(

1. Да, има, но са доста скъпички, а и са неудобни. Точна цена не зная.
2. С четка и паста за зъби.
3. Не, не се.



е дъвките нали били забранени за да не се отлепи някой брекет..да варианти мн може и с разни бонбони като олипс или..както и да е.други въпроси нямам засега.мерси много за инфото :))))

Желираните бонбони са забранени.. уж.
Доста време носех брекети, не съм имала проблеми нито с тях, нито с дъвченето на дъвки.

MidnightCreep
06-06-2008, 11:26
~Брекетите се залепват.
~Падат при много силен удар,от драйфане нищо няма да им стане.
~Никой няма да ти смуче задната страна на зъбите,че да си нямаш гадже.
~Лош дъх след ядене можеш да имаш и без да носиш брекети.

mysterious93
06-07-2008, 11:25
като казвате че брекетите се залепват ..с какво?предполагам с някво лепило( е..не обикновено де :-D )има ли някакъв неприятен вкус в началото или нищо не се усеща?

MidnightCreep
06-07-2008, 20:19
С лепило естествено.
То е като кремче в началото,ортодонтът сам си го разбърква и слага малко на зъбчето и малко на брекета.Абсолютно безвкусно е,засъхва за секунди. 8)

Nadelina
06-08-2008, 08:51
Tova aparatche se nosi za izvestno vreme s cel da ne se vyrne staria nachin po koito sa ti bili podredeni zybite. I se nosi sravnitelno malko - za po golqma sigurnost. Az lichno moeto go nosih nai mnogo mesec i to neredovno i posle mi pisna. Ama inache e polezno da go nosish - po dobre ne pravi moqta neseriozna greshka.