PDA

View Full Version : Вярвате ли в Бог?



Presley
06-04-2008, 16:54
Моля всеки,който отвори темата,да отговори на анкетата.

1n5ub0rd1na73
06-04-2008, 17:05
За всекиго Бог е нещо различно. За мен това е Балансът. Гласувах с "Да".

miloto_girl_4e
06-04-2008, 17:17
Да, вярвам ... хубаво е човек да вярва в нещо, да има кое да му дава
надежда и сили ...

Christ
06-04-2008, 17:21
Да, вярвам ... хубаво е човек да вярва в нещо, да има кое да му дава
надежда и сили ...

хм. :-D


Да... ъъъм, вярвам. 8-)

hahavteen
06-04-2008, 17:44
Вярвам в силата на мислите си, в закона на привличането, в това че вселената ни дава всичко което искаме... Не мога да гласувам защото не знам какво имаш предвид под Бог. Може да е Исус Христос, по-висша сила, вселената, баланса както някой спомена...

Seducti0n
06-04-2008, 17:46
ве4е в ни6то невярвам :-# ,ако Го има6е Бог,за6то толкова много да страдаме...аве тва си е мойта теория..няма да ви я развивам

Страданието и болката могат да бъдат толкова силни и властни, доколкото ние им позволим. :wink:
Семейството ми е вярващо и винаги са държали на това и аз да съм такава, но знам ли в трудни моменти разчитам изцяло на себи и на собствените си сили. :)

Christ
06-04-2008, 17:49
Чудя се вече дали си заслужава да пиша по такива теми в тоя форум. :(

Swinkenhoffer
06-04-2008, 18:01
Ако хората имаха вяра (не фанатизъм!), светът щеше да е далеч по-добър... Най-малкото щяха да се страхуват от Бога и да имат някакви задръжки.

Аз вярвам, но не точно в Бог. :)

Decu
06-04-2008, 18:15
Вярвам. :)

mulgore
06-04-2008, 18:18
Вярвам. :)

bboy_bunker
06-04-2008, 18:30
Ако хората имаха вяра (не фанатизъм!), светът щеше да е далеч по-добър... Най-малкото щяха да се страхуват от Бога и да имат някакви задръжки.
Точно това е една от идеите на религията. С нея са си измивали ръцете под предтекст: "Бог е наредил да съм ваш владетел; има бедни и богати - Божия воля; вие сте бедните - Божия воля." И хората уж трябва да си живуркат с наведена глава, смирени и всички да са "щастливи".

Да не говорим, че религията е едно от най-силните манипулативни оръжия, използвани за политическо влияние.


Аз лично вярвам в други неща..

mim4ety_sara
06-04-2008, 18:42
Да, вярвам

RoyTheReaper
06-04-2008, 18:47
Чудя се вече дали си заслужава да пиша по такива теми в тоя форум. :(

Тц. 8-)

Sashakiss
06-04-2008, 19:04
Не вярвам.
Според мен "Божество" е несъществуващо понятие

5StaR
06-04-2008, 19:15
Не. Всъщност според мен църквата е създадена само, за да контролира хората..... един вид манипулира, нещо като голяма обширна секта, не че съм някав еретик ама си е така.


ПС. Точно вчера си мислих да пусна такава тема и ся като я видях направо се изумих :shock:

ImmoraL
06-04-2008, 19:17
не! :)

astralized
06-04-2008, 19:35
Не, по дяволите! Мразя всяка форма на религия!

w0sh
06-04-2008, 19:42
Не вервам. Преди вервах, ама няма смисъл... смаопразни надежди.

Lunatic-
06-04-2008, 22:05
Не.
Вярващите са жалки утрепки

kindergarden
06-04-2008, 22:08
Не съм от най-вярващите...но понякога се замислям дали наистина има някой там горе,който вижда всичко и знае всичко,и ме побиват тръпки :)

Lunatic-
06-04-2008, 22:09
Не съм от най-вярващите...но понякога се замислям дали наистина има някой там горе,който вижда всичко и знае всичко,и ме побиват тръпки :)
къде е това там горе ?

Glam
06-04-2008, 22:11
Вярвам!

kindergarden
06-04-2008, 22:13
Не съм от най-вярващите...но понякога се замислям дали наистина има някой там горе,който вижда всичко и знае всичко,и ме побиват тръпки :)
къде е това там горе ?хвана ме на тясно 8-) просто така се изразих...но сред нас може да има някаква сила или енергия...знае ли човек

Lunatic-
06-04-2008, 22:14
Не съм от най-вярващите...но понякога се замислям дали наистина има някой там горе,който вижда всичко и знае всичко,и ме побиват тръпки :)
къде е това там горе ?хвана ме на тясно 8-) просто така се изразих...но сред нас може да има някаква сила или енергия...знае ли човек
хммм
това е опасно :lol:
Бог съществува единствено в главата ти 8-)

Bolt_f
06-04-2008, 23:00
Това, в което вярвам, е непонятно за теб.
Не вярвам в Бога, в който хората вярват.

hamilcar
06-05-2008, 05:35
Никога не съм вярвал и така ще си остане.

SINDEL
06-05-2008, 07:23
Не, не вярвам

BlueForever
06-05-2008, 09:26
Ако има Господ що никой не го е виждал (о Боже и това го казва син на човек семинарист и божи служител). Религията е нещо измислено за упование на човека в тежки моменти и кофти ситуации. Може и да има нещо там горе или там долу. Важното е какво има тук дето ходиме и живеем ние.
Та моя отговор е НЕ!

DisciplineAndOrder
06-05-2008, 10:42
не

Christ
06-05-2008, 11:30
Не съм от най-вярващите...но понякога се замислям дали наистина има някой там горе,който вижда всичко и знае всичко,и ме побиват тръпки :)
къде е това там горе ?хвана ме на тясно 8-) просто така се изразих...но сред нас може да има някаква сила или енергия...знае ли човек
хммм
това е опасно :lol:
Бог съществува единствено в главата ти 8-) Аз съм вярващ, убеди ме, че няма Бог. ;)

dessy_mc
06-05-2008, 11:50
Не знам. Някой път да,някой път не. Зависи много. :)

Lunatic-
06-05-2008, 12:59
Не съм от най-вярващите...но понякога се замислям дали наистина има някой там горе,който вижда всичко и знае всичко,и ме побиват тръпки :)
къде е това там горе ?хвана ме на тясно 8-) просто така се изразих...но сред нас може да има някаква сила или енергия...знае ли човек
хммм
това е опасно :lol:
Бог съществува единствено в главата ти 8-) Аз съм вярващ, убеди ме, че няма Бог. ;)
Виждал ли си го ?
Манипулацията е на лице.

Sarabi
06-05-2008, 13:43
Вярващ няма да убеди невярващ, че има Бог.
Невярващ няма да убеди вярващ, че няма Бог.
Какво значение има кой в какво вярва ? Как искате да седнете и да си докажете нещо толкова относително ?
Всеки има правото на избор. А и какво се променя...

ScionOfStorm
06-05-2008, 13:47
Вярвам в Смисъла. Което не е Бог, в никакъв случай.

Мисля, че може да е имало Лилит. И Христос. И Тор, и Зевс, и Прометей, и Один, и Мардук, и Еа ако щете, наред с Абсу и Тиамат.
Не вярвам само в един, не вярвам и напълно в един от тях. Какво ми пречи да ги разглеждам всичките и да си ги приемам, без да се ограничавам в клетката на някой от тях?

Sarabi
06-05-2008, 14:22
Мале к'во те чака сега 8-) .

ScionOfStorm
06-05-2008, 15:04
*носи дървен кръст, обърната пентаграма, обърнато разпятие и още 1341 дървени символа на вяра + пирони*

^__________^

Pepincetyy
06-05-2008, 15:41
Да,вярвам.

zvezdichkaaa
06-05-2008, 17:28
Ами немога да преценя.Може би най-вече вярвам в себе си!

VQTUR
06-05-2008, 17:34
ммм... струва ми се НЕлогично обяснението,че целия свят с всичките му тайнства и величия (космос, планети, звезди..планини, морета, ако щете и Бермудския 3-ъгълник и още мн,мн) да са възникнали само и единствено от 1 взрив :-D ... а днес, как мислите се движи света - на самотек... хаха НЕ! Според мен има Бог, Който ни обича и ни ръководи живота, дари и да не вярваме в Него!!! :?

FOOTSOLDIER
06-05-2008, 18:31
ДА!!!

NH3
06-05-2008, 20:50
Да !

VQTUR
06-05-2008, 20:58
ммм... струва ми се НЕлогично обяснението,че целия свят с всичките му тайнства и величия (космос, планети, звезди..планини, морета, ако щете и Бермудския 3-ъгълник и още мн,мн) да са възникнали само и единствено от 1 взрив :-D ... а днес, как мислите се движи света - на самотек... хаха НЕ! Според мен има Бог, Който ни обича и ни ръководи живота, дари и да не вярваме в Него!!! :? :razz: :razz: :razz:

Вече си представям Христос седнал на някакво колело и върти света...


На Бог не му трябва колело... :?


Всеки си има собствени разбирания!

IdiOtKa
06-05-2008, 21:28
е винаги ще съм в един голям спор със себе си относно тоя въпрос ....
израснала съм с мисълта, че има Бог и всичко добро е събрано в него , че той ще ми помогне, когато имам нужда ... опитвам се да вярвам , но в същност мисля, че това е пълна глупости и никой не типомага ..всичко си го праиш сам ..просто тва е вяра и надежда .... няма никой който да ни хелпва ... може би след още 2-3 годинки ще съм по зряла да отговоря адекватно ..

KariZma
06-05-2008, 21:37
Да, аз вярвам в Бог! :grin:

5StaR
06-06-2008, 11:11
ммм... струва ми се НЕлогично обяснението,че целия свят с всичките му тайнства и величия (космос, планети, звезди..планини, морета, ако щете и Бермудския 3-ъгълник и още мн,мн) да са възникнали само и единствено от 1 взрив :-D ... а днес, как мислите се движи света - на самотек... хаха НЕ! Според мен има Бог, Който ни обича и ни ръководи живота, дари и да не вярваме в Него!!! :?

Дада и един ден като се събудиш и осъзнаеш, че няма бог ще ти е доста кофти... И тези "тайнствени величия" не са тайнствени ако си учила физика и астрономия 8-)

Гаден Метъл
06-06-2008, 11:49
Сатаната е моят Водач. 8-)

Lunatic-
06-06-2008, 11:57
Сатаната е моят Водач. 8-)
робе мой 8-)

ScionOfStorm
06-06-2008, 12:07
STOOOOOOOOOORMBRINGER LEAAAAAAAAD US INTO THE UNKNOOOOOOOOWNNNN

*прави гей хамърфол пауър метъл танц*

hole
06-06-2008, 12:37
Сладури. :lol:



Иначе, мне, не вярвам.

Christ
06-06-2008, 12:44
Не съм от най-вярващите...но понякога се замислям дали наистина има някой там горе,който вижда всичко и знае всичко,и ме побиват тръпки :)
къде е това там горе ?хвана ме на тясно 8-) просто така се изразих...но сред нас може да има някаква сила или енергия...знае ли човек
хммм
това е опасно :lol:
Бог съществува единствено в главата ти 8-) Аз съм вярващ, убеди ме, че няма Бог. ;)
Виждал ли си го ?
Манипулацията е на лице.

Манипулацията на шибаната църква ли, бе, нещастник?

Bolt_f
06-06-2008, 12:51
Вярвам в Смисъла. Което не е Бог, в никакъв случай.

Мисля, че може да е имало Лилит. И Христос. И Тор, и Зевс, и Прометей, и Один, и Мардук, и Еа ако щете, наред с Абсу и Тиамат.
Не вярвам само в един, не вярвам и напълно в един от тях. Какво ми пречи да ги разглеждам всичките и да си ги приемам, без да се ограничавам в клетката на някой от тях? :)

Lunatic-
06-06-2008, 13:40
Не съм от най-вярващите...но понякога се замислям дали наистина има някой там горе,който вижда всичко и знае всичко,и ме побиват тръпки :)
къде е това там горе ?хвана ме на тясно 8-) просто така се изразих...но сред нас може да има някаква сила или енергия...знае ли човек
хммм
това е опасно :lol:
Бог съществува единствено в главата ти 8-) Аз съм вярващ, убеди ме, че няма Бог. ;)
Виждал ли си го ?
Манипулацията е на лице.

Манипулацията на шибаната църква ли, бе, нещастник?
не псувай
твоя човек ще те накаже га-га

Christ
06-06-2008, 13:44
Не съм от най-вярващите...но понякога се замислям дали наистина има някой там горе,който вижда всичко и знае всичко,и ме побиват тръпки :)
къде е това там горе ?хвана ме на тясно 8-) просто така се изразих...но сред нас може да има някаква сила или енергия...знае ли човек
хммм
това е опасно :lol:
Бог съществува единствено в главата ти 8-) Аз съм вярващ, убеди ме, че няма Бог. ;)
Виждал ли си го ?
Манипулацията е на лице.

Манипулацията на шибаната църква ли, бе, нещастник?
не псувай
твоя човек ще те накаже га-га

Аз си заслужавам и без да псувам. Както всеки друг. С нищо не съм повече от теб. Но да ми даваш примери с някви шибани църкви и да ги присъждаш на Бог (както и exploitedteen) просто си е чисто невежество.

Lunatic-
06-06-2008, 13:50
пълен мрак си

Christ
06-06-2008, 13:51
пълен мрак си Нека. :)

Lunatic-
06-06-2008, 13:52
ясен си ми... само като ти гледам ник-а
и аватара
типичен сектант

Christ
06-06-2008, 13:53
ясен си ми... само като ти гледам ник-а
и аватара
типичен сектант :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lunatic-
06-06-2008, 13:58
братле
по добре се махни от тая секта
ще те принесат в жертва
след това ще ти продадат органите :lol: :lol: :lol:

Christ
06-06-2008, 14:01
братле
по добре се махни от тая секта
ще те принесат в жертва
след това ще ти продадат органите :lol: :lol: :lol: Коя секта? :)

Exothermic
06-06-2008, 17:26
Не, не вярвам.

gothic_angel
06-06-2008, 18:08
И да иии..не

RoyTheReaper
06-06-2008, 18:29
Ъъъ...зависи...за кой Бог става въпрос?

Один ъв стийл. 8-)

Outlaw4Life
06-06-2008, 18:32
Да

Pedigree
06-06-2008, 18:47
Вярвам ... в моите си глупости.

Dumb
06-06-2008, 18:57
Хората са създали Бог, за да имат висша цел, да се стремqт към съвършенство. За да не губqт надежда. Не вqрвам в точно определена религиq(те са създадени за манипулациq), вqрвам в висшата сила.

5StaR
06-07-2008, 04:39
Хората са създали Бог, за да имат висша цел, да се стремqт към съвършенство. За да не губqт надежда. Не вqрвам в точно определена религиq(те са създадени за манипулациq), вqрвам в висшата сила.

я то си е точно q на кейборда(фонетик), нз закво сменяш азбуката

Miss_Perfekt
06-07-2008, 08:14
Вярвам в Аллах :)

rUffLes
06-07-2008, 10:43
НЕ

GotTheLife
06-07-2008, 11:00
Не искам да обиждам никого, но чисто и просто божества няма ...доста доказателства са на лице! Хора,вярвайте в себе си и ще си помогнете мн повече отколкото могат някакви несъществуващи енергии и т.н. Бог е измислен просто за да няма анархия и за да могат хорицата да си обясняват това което се случва около тях....Пък тва за ада и рая,по-голяма глупост няма :D

Dumb
06-07-2008, 18:39
Хората са създали Бог, за да имат висша цел, да се стремqт към съвършенство. За да не губqт надежда. Не вqрвам в точно определена религиq(те са създадени за манипулациq), вqрвам в висшата сила.

я то си е точно q на кейборда(фонетик), нз закво сменяш азбуката
Не прави изводи без да си запознат! Сменqм азбуката по простата причина, че в английскиqт език има по- малко букви отколкото в българскиqт! С лаптоп съм и на кейборда ми има само английските букви, следователно липсват нqкои от българските!

Christ
06-07-2008, 20:42
Хората са създали Бог, за да имат висша цел, да се стремqт към съвършенство. За да не губqт надежда. Не вqрвам в точно определена религиq(те са създадени за манипулациq), вqрвам в висшата сила.

я то си е точно q на кейборда(фонетик), нз закво сменяш азбуката
Не прави изводи без да си запознат! Сменqм азбуката по простата причина, че в английскиqт език има по- малко букви отколкото в българскиqт! С лаптоп съм и на кейборда ми има само английските букви, следователно липсват нqкои от българските!

Q = Я. Ако не Q, то тогава S.

Kasiera
06-25-2008, 02:07
може да има там няква сила и тва да е бог или нещо такова.ма в религии и такива лайна, дет промиват мозъка не вярвам

Christ
06-25-2008, 02:10
Аз,свръхчовека,аз Бога
Може и да минеш без вярва,тя не е определяща.......
Но аз вярвам в Бог,но не в Алах свинята и Яхве евреиската свиня!

Всъщност Алах го мислят за Яхве, ама няма нищо... то и Хритос е Яхве...

Тъй, че ти остават само езическите богове или някой твой си идол.

amatorium
06-25-2008, 12:18
Golqmo nevejestvo i prostotiq luha ot otgovorite na tazi tema. 8-)

IdiOtKa
06-26-2008, 21:58
немога да преценя дали вярвам ...... учена съм да вярвам, свикнала съм да вярвам, но вътрешното ми убеждение е , че това е една пълна лъжа ... просто нещо което те кара да имаш вяра и надежда за по-доброто , карате да бъдеш по-добър човек ... няма бог, алах, тангра просто вяра ! .... какво значение има с какво име я наричаш ....
мноо простотий зех да бълвам ше спра до тук !