PDA

View Full Version : Как се прави сайт ... ?



Love_Is_The_Answer
06-04-2008, 17:13
Не знам дали вече някой е питал по този въпрос, но аз като тинейджър много се кефя на сайтовете за запознанства 8) ... и ако някой знае .. нека ми каже как мога да имам подобен сайт с разширение .bg накрая ... изисква ли се някакво заплащане или специална програма ... Но моля ви само ако сте сигурни пишете , защото все пак ... 8) Мерси предварително :) :) :)

ioancheto
06-04-2008, 17:32
Nz kak se pravi ama ako si napravi6 pishi da se regna ... :-D

Love_Is_The_Answer
06-04-2008, 17:44
Nz kak se pravi ama ako si napravi6 pishi da se regna ... :-D

Koe e толкова забавно? ... На мен идеята ми се струва много яка :)

ioancheto
06-04-2008, 17:45
Ne be az seriozno ti kazvam ne se gavrq...ako napravi6 sait dai da se regna

Love_Is_The_Answer
06-04-2008, 18:10
Ne be az seriozno ti kazvam ne se gavrq...ako napravi6 sait dai da se regna

Ок,ок ... няма проблем ... стига да стане ... :( :P

thefreak
06-04-2008, 18:15
Първо трябва да имаш сериозни познания по езици за съставяне на база данни и езици за уеб програмиране. После трябва да имаш спонсори защото домейна струва пари.
По-просто от това не мога да го обесня.

ioancheto
06-04-2008, 19:03
Ne be az seriozno ti kazvam ne se gavrq...ako napravi6 sait dai da se regna

Ок,ок ... няма проблем ... стига да стане ... :( :P

Dano ! :P

Xanibal
06-04-2008, 19:10
Ами най-добре се откажи от тази си идея...не че искам да ти спирам ентусазма ама си е така поради следните причини:
1во За сайт с разширение БГ се плаща месечна или годишна такса която не е много зависи според хостинга
2ро Дори и да си плащаш ще ти трябва уеб дизайн,подръжка на сайта и такива неща който ще ти струват (Зависи иот хостинга) към 500,600 лв. ако искаш сама да го праиш ще ти излезне без пари ама пък трябва и да знаеш някой програмни езици...PHP&MySQL,C++,HTML... и още
3то Едва ли ги знаеш езиците
4то Едва ли ти се занимава
И като 5то от мен един съвет по добре само им се кефи... :D

We Will Rock You
06-04-2008, 19:33
Ами аз преди преинсталацията на компа ми имах Web Page Maker!Лесна е!Като се замисля трябва пак да я инсталирам :-o

Love_Is_The_Answer
06-04-2008, 19:35
Първо трябва да имаш сериозни познания по езици за съставяне на база данни и езици за уеб програмиране. После трябва да имаш спонсори защото домейна струва пари.
По-просто от това не мога да го обесня.

Е спонсори ще се намерят ... но за другото ... :( :( :(

Love_Is_The_Answer
06-04-2008, 19:38
Ами аз преди преинсталацията на компа ми имах Web Page Maker!Лесна е!Като се замисля трябва пак да я инсталирам :-o

Е с нея какъв тип страници стават ... с разширение .bg ли? :-o

Love_Is_The_Answer
06-04-2008, 19:42
Ами най-добре се откажи от тази си идея...не че искам да ти спирам ентусазма ама си е така поради следните причини:
1во За сайт с разширение БГ се плаща месечна или годишна такса която не е много зависи според хостинга
2ро Дори и да си плащаш ще ти трябва уеб дизайн,подръжка на сайта и такива неща който ще ти струват (Зависи иот хостинга) към 500,600 лв. ако искаш сама да го праиш ще ти излезне без пари ама пък трябва и да знаеш някой програмни езици...PHP&MySQL,C++,HTML... и още
3то Едва ли ги знаеш езиците
4то Едва ли ти се занимава
И като 5то от мен един съвет по добре само им се кефи... :D

Да,да ... прав си ... може би почнах да се отказвам :D 8-) :D

Christ
06-04-2008, 20:22
К'ви сте такива, бе? Какво е това разширение bg?

Само host.bg имат правото да регистрират .bg струва около стотина лева на година.

Също така - какъв Web Page Maker, бе? :shock:

Няма да си направиш сайт за запознанства. Откажи се.

thefreak
06-04-2008, 20:27
Ами аз преди преинсталацията на компа ми имах Web Page Maker!Лесна е!Като се замисля трябва пак да я инсталирам :-o

Е с нея какъв тип страници стават ... с разширение .bg ли? :-o
Виж ако имаше познания за езиците за програмиране щеше да знаеш, че това не е разширение, и че уеб сайт не се прави на някъв "Easy shit maker"...
Така че или се откажи или започвай да учиш езиците.

s7alin
06-04-2008, 20:35
те пък за 1 ден ше ги нау4и мислиш че и после ше се занимава мн ме самнява

Love_Is_The_Answer
06-04-2008, 21:06
Ок дее ... не съм спец... затова и попитах ... само охладете страстите ... ахахахаха :lol:

LGPznew
06-05-2008, 10:18
PHP&MySQL,C++,HTML
Това Си защо си го написал,бре?

Иначе към автора: ;]

Christ
06-05-2008, 10:46
PHP&MySQL,C++,HTML
Това Си защо си го написал,бре?

Иначе към автора: ;]

Можеш да пишеш ActiveX на Си, затова. ;)

LGPznew
06-05-2008, 13:58
Чак до там да стигне,при положение,че не знае нищо? //Добро измъкване,а?
Не го знаех :)

Xanibal
06-05-2008, 14:54
PHP&MySQL,C++,HTML
Това Си защо си го написал,бре?

Иначе към автора: ;]

Можеш да пишеш ActiveX на Си, затова. ;)
да

alexandarchy
06-05-2008, 19:36
Пробвай в .dir.bg или .hit.bg има много такива сайтове за безслатен хостинг, но това са подстраници ако искаш виж моя сайт в дир.бг
НЕ СИ ПРАВЯ РЕКЛАМА!!!!

www.fr3sh.dir.bg

П.С : В хит.бг възможностите са по големи, но има и играчка.
Идеята ти не е лоша. :-o

moncho
06-05-2008, 19:51
За начало нещо просто и лесно : пробвай да си направиш нещо на FrontPage за да добиеш някаква представа но искаш ли да си направиш нещо сериозно ще ти трябва да научиш доста ,а има и друг вариант щом не е проблем за спонсорирането може да си платиш за направата на сайта ,проблем е че ще плащаш и за подръжка (нали и бъкел не разбираш)
Може и да покриеш малко от парите който ще плашташ да речем с реклама ,но първо трябва ти да си пуснеш реклама че сайта ти да е посещавам доста а и от там да превлечеш рекламодатели
Друг вариант от гугъла има едни реклами за който ти се плаща

Май те отчаях :-D

А към alexandarchy малко се изявявам като критик ама сайта ти хич не ми харесва

|usHer_yeah|
06-06-2008, 07:48
абе вие .... какъв сайт ще направи с Front page ???? ... Първо трябва да има големи познания по PHP и mysql ... най основните ... които не се учат за 1 ден , 1 месец , че дори и година мойе да не стигне .... 2-то тоя сайт е 99 % препоръчително да е PHP ... с Фронт пейдж php няма как да стане :)

Xanibal
06-06-2008, 09:46
абе вие .... какъв сайт ще направи с Front page ???? ... Първо трябва да има големи познания по PHP и mysql ... най основните ... които не се учат за 1 ден , 1 месец , че дори и година мойе да не стигне .... 2-то тоя сайт е 99 % препоръчително да е PHP ... с Фронт пейдж php няма как да стане :)
Само основата се учи (ако е усилено ученето) за 3-3.5 месеца

LGPznew
06-06-2008, 09:58
моя сайт в дир.бг

www.fr3sh.dir.bg

П.С : В хит.бг възможностите са по големи, но има и играчка.
Идеята ти не е лоша. :-o

Той сайт ли каза? :?
П.П. На дир.бг платен ли има беше хостинга и домейна на сайтове? (не блогове).А колкото до хит.бг - там само можеш да си правиш хтмл сайтчета.Е,и флаш де.

Love_Is_The_Answer
06-06-2008, 11:28
OK ... мерси много на всички :-) Няма да се впускам все още в това ... 8-) 8-) 8-) :D :D :D 8-) 8-) 8-)

nqkuf_tam
06-07-2008, 19:40
Просто е :
1.Отиваш на www.web-tourist.net
2.Регистрираш се
3.Пускаш тема за готова система за сайт за запознанства
4.Пускап тема как изобщо да си я инсталираш/нагласиш/т.н
5.Пускаш пак същата тема, защото нищо няма да разбереш и ще трябва да ти се обяснява отново
6.След като направиш всичко пускаш тема някой да ти направи дизайн за сайта и т.н
7.Почваш да пускаш теми за да си направиш отделните настройки
8.Накрая качваш сайта на някой хост, а ако не знаеш как --> пак пускаш тема.

Накрая ще имаш поредния посредствен сайт за запознанства, който няма да знаеш какво да правиш.
Quit now.

vuryss
06-08-2008, 16:09
OMG хора изпълвате ме ;)
Защо не помислиш 1-во как представлява 1 сайт? Не си ли си помислял че не е 5 пика 1 връз друг?
Стъпка1: Решение...
1. Отваряш сайт пожелание.
2. Търсиш от browser-а нещо като "View Source" и ще ти покаже едни написани неща който ще са ти по странни и от китайски.
Това е целия или част от писанията които требе да се напишат за тоя 'сайт'(само HTML, CSS и JavaScript кодът)
3. Ако всичко това ти се струва интересно и наистина мислиш че може да почнеш да учиш тези езици:
HTML и CSS(основа), PHP и MySQL за напреднали
4. Ако в крайна сметка си с силна воля и желание да ги научиш излизаш от стъпка 1 с '+'

Стъпка 2 (само ако си излязал с + от стъпка 1): Начало...
1. Като за аматьори у начинаещи бих препоръчал поредицата 'В лесни стъпки' като си купиш 'HTML В лесни стъпки' за 1-во време
2. След това ако искаш допълнително инфо за CSS купи си още някоя докато го "мастернеш"
3. След като си "мастернал" 1 и 2 продължавай с истинското програмиране -> PHP&MySQL или Java но мастерниш ли 1 от двете другото вече е лесно ;)
4. Бля бля ако стигнеш до тук вярвам че не ти треа повече инфо... ще си запознат вече с хостингите и как се прави системата на сайта

аре много здраве

document.close();

shweppsy
06-22-2008, 22:23
Alele
женска тийн иска да си прави сайт за запознанства..
ем
вече един спомена
траа да имаш познания минимум по HTML
така ..
как може да си направиш сайт?
копуваш хостинг
инсталваш си Dreamweaver на компа после си гледаш уроци има в замундата 10 гб някъде стават
друго
ако не качвах на хостинга една система като e107 намираш яка тема
оправяш го
(ем как излгежда менюта и тн)
и така
след това ..
чакаш..
по принцип само ще се набуташ
ама ако стане нещо като аха.бг (невъзможно е ако нямаш познания и си сама)
може да почнеш да си избиваш парите за хостинг и тн ..
ако има нещо относно сайтове и такива глупости
shwe_notebook ili star_wars_foti
Тражиш Шве

Presli
06-22-2008, 22:37
Не знам дали вече някой е питал по този въпрос, но аз като тинейджър много се кефя на сайтовете за запознанства 8) ... и ако някой знае .. нека ми каже как мога да имам подобен сайт с разширение .bg накрая ... изисква ли се някакво заплащане или специална програма ... Но моля ви само ако сте сигурни пишете , защото все пак ... 8) Мерси предварително :) :) :)

Как да ти обясня как се прави сайт за запознанства трябват ти много, много пари :)
Начи един приятел има сайт за запознанства www.dupeta.net погледни го :) Извинявам се за рекламата.
Трябва да разбираш супер много от - PHP, MySQL, Html Rerl, JavaScript, CSS и т.н :)
А това е много трудно трябва да си го учил много години, за да го умееш чак за правене на сайт :)
След това един домейн за .bg за една година не знам колко е но си е скъпичко :)
Една машина за да захранва сървъра (Сайта) на www.dupeta.net е 3000/3500лв. :)
А за www.aha.bg да не говорим, там са 10 сървъра :)
След това трябва много стабилен интернет около 150лв. на месец само за интернет :)
Трябва да имаш Hosting това е всичко което се прави качването на снимки коментари и т.н да е на компютрите на сайта от който ще си купиш Hostinga :)
Начи за www.dupeta.net моя човек плаща по 300лв. на месец :)
А да не говорим за www.aha.bg :)
Ако имаш пари и добър програмист може да си направиш сайт за запознанства :)