PDA

View Full Version : Хартия



mimsa_lapetyy
06-04-2008, 19:55
Такам...Значи искам да направя нещо като книга.Върху истинска книга искам да залепя листи,които как да го кажа...Да изглеждат от онея старите...Такива пожълтели...потъмнени...Няко й ако знае дали продават или поне как да си направя да каже плс....

А и още нещо...Знаете ли дали облицоват книги някъде и къде ...ама да става красиво ...

AliceSw
06-04-2008, 20:08
пишеш, каквото искаш, натъркваш с восък /свещ/ и палиш леко крайщата със запалка...внимателно, един по един

първо пишеш, после мажеш, че не може да се пише върху восъка....

get_high
06-04-2008, 20:13
такива тефтери се продават ..... листите са жълти и исглеждат доста стари, понякога са облицовани с имитация на кожа или листа ... потърси и ще си спестиш много мъки :)

mimsa_lapetyy
06-04-2008, 20:18
Ох... alice sw ... и аз си мислех това за паленето ама съм се опитвала и съм толкова несръчна че няма на къде... :( относно това с восъка...То какъв ефект точно се получава? От обикновена свещ ли ?


get_high знам за тези тефтери и албуми..В къщи съм пълна с такива...Ама идеята е да е саморъчно...

AliceSw
06-04-2008, 20:35
маже се целия лист с восък, защото гори по-бавно...

Jessika_MG
06-05-2008, 14:22
Може да си изпечеш листи като натриеш смляно кафе отгоре им, но е занимавка. Какво точно ще правиш ???

Baby_b
06-05-2008, 17:10
Ами гледах по дискавъри как се опитват да направят картина фалшификат и за да изглежда по-стара я оляха с кафе. Пробвай на пробен лист как ще стане и действай ама мисля че кафето ще помогне :)

mimsa_lapetyy
06-05-2008, 18:48
Ами искам да направя нещо като книга за приятеля ми.С нашата история...Отдавна ми е мерак... А всичко ще пробвам още утре сутрин...
А това за облицоването някой да има идея ? :)

Мерси на всички! :-)