PDA

View Full Version : Grunge vs. Glam Metal



Glam
06-04-2008, 21:02
[b][color=violet]Смятате ли, че грънджа и последвалата алтернативна вълна убиха истинския рок/метъл? :x
Ерата на 80те ще остане в музикалната история с абсолютно доминиращия всички класации, радио станции и телевизии глем хеви метъл. Всичко беше толкова прекрасно докато не се появи миришещия обикновен аматьорски гръндж и всичко градено с години пропадна за 1 миг!



http://media.hamptonroads.com/media/content/hamptonroads/2006/11/poison512.jpg
Глем метъла (или просто heavy metal) се характеризира с крещящия, бляскав външен вид, веселите, закачливи мелодии свирещи за секс, наркотици и рокендрол. Тежки китарни рифове, мощни акорди, твърди барабани и допълващи басове. Музиката е мелодична.
Типични глем изпълнители са Twisted Sister, M

Blacklisted
06-04-2008, 21:27
Glam-ът е жалко мейнстрийм подобие на хеви метъл и има с него точно толкова общо колкото попфолкът с фолка. ;)

Glam
06-04-2008, 21:58
Не може да се каже, че глемарите имат малко музикални качества и само визия. Да, била е популярна и масова, но това няма значение.
В музикално отношение е била много професионално направена и изпипана до последния детайл. Това не може да се каже за грънджа. Даже пънкът донякъде е аматьорско направен, но глемът е сложна, наситена музика. През 80те не се е наричало glam, а просто heavy metal и ако го слушаш и се абстрахираш от външия вид ще видиш, че е качествена музика :)

Mitio_man
06-05-2008, 06:56
Естествено че истинския рок/метъл

Blacklisted
06-05-2008, 07:43
Музиката е дух и чувство, не техническо качество и сложност на композицията,
глемът е посредствена издънка на метъла, която не предлага нищо ново освен пошлост ;)

Песните които си дал за пример подкрепят тезата -
Tigertailz зчуват като всяка друга глем банда,
докато Нирвана не може да ги сбъркаш, защото имат стил ;)

Което не променя факта, че Кобейн е пълен боклук...

Mooo6no
06-05-2008, 08:32
Алтернативен рок.

lsd43
06-05-2008, 10:08
Бе незнам като че ли глема е твърде превзет ,на метъла никога не му е било писано да е цветен и щастлив,пък и аз по принцип слушам траш спиид и хеви ,тъй че не съм особен почитател на глем вълната ,която за мен си е чист хард рок.

LINKNOT
06-05-2008, 11:59
Много повече ми харесва алтернативния рок и другите жанрове,близки до този. Ценя много песни от хеви метъла,но точно тая песен дето си предложил ... не,че искам да те обидя,ама тея ми напомнят за Tokio Hotel. :D

TellMeYourName
06-05-2008, 12:01
Меките "мъже" вън от метъла,както вика един съфорумец :D

ScionOfStorm
06-05-2008, 12:41
Доста е интересно да си глемър и да пускаш анкета глем вс гръндж, хах.

I'd go for grunge.

Въпреки и двете опции си имат предимствата :)

RoyTheReaper
06-05-2008, 19:10
Едните са клоуни и педали, другите оръфляци. А сега, кои да избера? 8)

Mooo6no
06-05-2008, 19:28
Меките "мъже" вън от метъла,както вика един съфорумец :D
По-скоро мекият "метъл", въпреки че и сред него има доста добри неща.

Раб Халфорд може дза мек, ама музиката му е доста здрава.

lsd43
06-05-2008, 19:40
Меките "мъже" вън от метъла,както вика един съфорумец :D
По-скоро мекият "метъл", въпреки че и сред него има доста добри неща.

Раб Халфорд може дза мек, ама музиката му е доста здрава.

Ся Приист са едни от най-великите хеви метъл банди и според мен музиката им няма нищо общо с Гънс енд Роусес(те ми харесват ,ама все пак ми звучат като чист рок) например,глема като звучене ми прилича на чист рок ,а гръндж не слушам много.За мен истинският метъл се състои от следните стилове:Траш,Хеви,Пауър и Викинг.Халфорд е уникален ,нищо че е гей и трябва да се признае че е един от най-великите хеви мвтъл изпълнители на всички времена.

Glam
06-05-2008, 19:42
Едните са клоуни и педали, другите оръфляци. А сега, кои да избера? 8)
Това тук не ми се вижда педалско, а доста мъжествено 8)
http://youtube.com/watch?v=eZVy2_XtslE

Виждам, че слушаш Дио (един от любимите ми певци). Та Дио -> Хеви Метъл -> Глемът е хеви метъл -> изборът е ясен :)

RoyTheReaper
06-05-2008, 19:45
Много са страшни с тая чекийка в масата. :razz:

lsd43
06-05-2008, 19:52
Много са страшни с тая чекийка в масата. :razz:

:razz: :razz: :razz: Ето и дядовците на токио хотел.

Glam
06-05-2008, 20:02
Много са страшни с тая чекийка в масата. :razz:

:razz: :razz: :razz: Ето и дядовците на токио хотел.
Как смееш да слагаш тези неудачници ТХ до кралете на метъла :-x Да горят в ада!

TellMeYourName
06-05-2008, 20:05
кхъм,кхъм,кралиците май искаш да кажеш?!

Glam
06-05-2008, 20:07
кхъм,кхъм,кралиците май искаш да кажеш?!
Пантера също са били глем :-P

TellMeYourName
06-05-2008, 20:13
отначалото,но това да ти прилича на глам ? - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/48/Panterapromo.jpg

Blacklisted
06-05-2008, 20:13
Но преди да дойде чичо Фил Анселмо и да ги преобрази в траш чудовищата на 90те :)

Глемът не е хеви.

Грънджарите са оръфляци, но правят интересна музика,
а псевдо-коравите мотли крю са пияници и курвари,
които са яли доста бой между другото ;)

lsd43
06-05-2008, 20:19
кхъм,кхъм,кралиците май искаш да кажеш?!


:razz: :razz: Ето това вече беше изказване!

RoyTheReaper
06-05-2008, 20:23
Глемът не е хеви.



:smt023

И... Дио няма нищо общо с това. ;)

RoyTheReaper
06-06-2008, 06:44
БДУ... като заговорихме за Пантера...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/bf/Panterapowermetal.PNG

Чичо ви Фил е втория отляво надясно. 8-)

sabaku_no_gaara
06-06-2008, 08:22
кво замесихте пантера не разбрах,хубаво,БИЛИ са глем за кратък период от време...бду не знаех че WASP са глем,прическата ли определя стила? :x

Blacklisted
06-06-2008, 08:34
WASP са шок... има разлика ;)

а периода на Пантера като глем не е малък... 6 години, но е изключително непродуктивен :)

ПП лейк_бодъм за какво я пусна тази снимка не разбрах?

RoyTheReaper
06-06-2008, 08:35
Щото е яка. ;)

Glam
06-06-2008, 08:47
кво замесихте пантера не разбрах,хубаво,БИЛИ са глем за кратък период от време...бду не знаех че WASP са глем,прическата ли определя стила? :x
WASP са Shock rock и Glam metal.
И да, външият вид (прическа, грим) е основния белег на глем изпълнителите, иначе музиката им е чист хеви метъл :)

dumbsy
01-27-2009, 19:12
Смятате ли, че грънджа и последвалата алтернативна вълна убиха истинския рок/метъл? :x
Ерата на 80те ще остане в музикалната история с абсолютно доминиращия всички класации, радио станции и телевизии глем хеви метъл. Всичко беше толкова прекрасно докато не се появи миришещия обикновен аматьорски гръндж и всичко градено с години пропадна за 1 миг!





ахахах.
глуупости.
това някой го беше казал, ако не се лъжа Джин Симънс.
невърмайнд.
гръндж рокс, но какво той е виновен, че се е харесал повече на слушателите?
че ако глам рокът, или каквото е, е бил толкова велик, то грънджът нямаше да го замести.
пхаха, обвиняват конкуренцията да собствения си убадък.
тццц..

CtrlAltDel
01-27-2009, 20:46
Харесвам и двете, но предпочитам грънджа. Упадъчен стил, с който и умира качественият рок. След грънджа повечето са некви модерни ла*на.

А глем-версията на Фил мяза на травестит.

jghgh
01-27-2009, 21:17
Менсън се подиграва на глема. : )


А аз харесвам доста гръндж..

Мне, няма да гласувам обаче. Темата е тенденциозна, то не бяха крале, кралици, качествена музика, глем-млем, офърляци, хеви метъл (въ тъ фъ, глемът не е хеви метъл)...

Мда, глемърите наистина изглеждат гадно обаче.

AutumnTears
01-28-2009, 08:44
Много повече ми харесва алтернативния рок и другите жанрове,близки до този. Ценя много песни от хеви метъла,но точно тая песен дето си предложил ... не,че искам да те обидя,ама тея ми напомнят за Tokio Hotel. :D
i az mislq taka ;-)

Draf
01-28-2009, 13:33
Това е човекът

http://i211.photobucket.com/albums/bb20/fecalmatter11/Eddie_Vedder_lider_Pearl_Jam_concie.jpg