PDA

View Full Version : Животът ми се скапа



cookie_power
06-05-2008, 13:46
Тъй като всички ще си кажете че това е поредната тема написана от посредствено, повърхностно и недоразвито дете, ще започна направо... всъщност не знам от къде да започна... добре: с тази тема не целя съпричастие или нещо от типа и не съм шибано емо, така че моля да ми спестите неща от типа на нарежи си вените или се удави в черен лак (тфа не знам дали го казват но се тая). просто.. всичко се обърна с главата надолу. всичко се промени, целия ми живот стана ебати бозата. нямам наистина никого. в момента съм сама у нас и сигурно в следващите няколко седмици ще съм. майка ми работи в чужбина, всичките ми живи роднини са по болници, а пък баща ми почина преди около 6 години.. приятелите ми.. на тях просто не им пука. в училище всички ме мразят и просто.. абе живота ми си вървеше горе долу нормално до скоро.. или по точно се правех че не забелязвам всичко около мен. нямам никого. абсолютно никого. на никой не му пука дали съм жива, здрава и прочие или не. все тая ще е дали съществувам или не. никой не оценява това което се опитвам да направя. никой не оценява нищо. нека се върнем в училище: целия ми клас... не.. всеки човек от випуска ми ме мрази или в най добрия случай съм му безразлична. всеки ден е ад за мен. ставам с мисълта че днес предстои още един ден в който ще съм невидима и в който всички ще се държат с мен като с вуду кукла (да.. понякога хората започват да ме виждат за да могат да си го изкарат на мен.) след това: приятелите ми. ако някога споделя с тях за някакъф свой проблем или ше ми се изсмеят в лицето или ще се направят че не са го чули или ще кажат "супер тъпа си че се сдухваш за такива неща" а мен точно тези неща ме карат да се замислям за това накъде за бога отива шибания свят. и никога не мога да кажа нещо без те да направят злобен коментар. не мога да повярвам че съм приятелка с тях. всъщност те са само две.. и може би те са тези за които съм видима по често.. още по лошото е че едната дори и не учи в мойто даскало а другата не е в моя клас.. заради това ги виждам доста рядко. но нищо.. след това идват наште: ами какво да кажа.. майка ми работи в чужбина и я виждам рядко 2-3 пъти годишно. вярно- наште от нищо не ме лишават и имам абсолютно всичко материално което някога съм поискала, но понякога материалното не е достатъчно за да си щастлив/а. после- баща ми- почина преди 6 години, мисля. но аз така или иначе го виждах рядко- 2 пъти седмично да кажем, защото той се занимаваше повече със своя бизнес (може би и заради това го убиха) бях малка и тогава не ми беше толкова тежко и не усетих липсата му. живея с баба ми. тя е най ужасния човек (колкото и гадно да звучи от моя страна) който познавам. просто се интересува само от себе си и само от това как да ме накара да бъда още по окована от гадния живот. може би ме е взела да живея при нея само за да направи нещата още по зле. сега тя, както и половината ми роднини, е в болница заради некфи здравни проблеми. та това ме оставя мен сама на света. така или иначе това че в момента я няма физически не променя много нещата, защото при нея, както и при всички които познавам, емоциите и духовността липсват. и интересното е че всички искат да ми отнемат останалата свобода и останалото време което имам за себе. сама съм. но все пак се задушавам от присъствието на.. не знам на кой.. просто съм задушена по всякакъв начин. а съм сама.
и все пак- на вас може да не ви се струва особено сериозно, но за мен това е наистина ужасно(понякога май съм твърде чувствутелна). не знам. просто ми дайте някакъв съвет (без неща свързани с скапаните наебани емота!) не искам съпричастие, нито нещо подобно, просто съвет за това какво да правя от тук натам. благодаря че го прочетохте и съжалявам ако съм ви отекчила.

т.7
krem4et0

cvetelinaaa
06-05-2008, 14:36
хм... струва ми се че си добро момиче. като за начало не мога да разбера каква е причината хората в училището ти да те мразят. изключваме "приятелките ти" защото е ясно колко са тъпи и комплексирани. Но все трябва да има някаква причина...? а, и просто информативно да те питам на колко години си ?

cookie_power
06-05-2008, 14:46
на 15 съм. а тези в учлище ме мразят заради това че съм по различна от тях и заради това че не ме интересува само как да си сложа гланц или колко пари ми струват кецовете. а и понякога заради това че им казвам каквото имам да им казвам направо(струва ми се че така е по добре отколкото да го премълча или кажа зад гърбовете им...)

cvetelinaaa
06-05-2008, 14:59
това е хубаво, но все пак ако искаш да те приемат и да се отнасят добре мисля че трябва да се впишеш в обстановката... да си като тях. но лично за мен е по-добре да бъдеш себе си.кофти е че има толкова повърхностни хора но решението си е твое.спокойно живота е пред теб и е прекалено рано да се отчайваш :) намери си приятели които наистина държът на теб. поогледай се малко и ще ги намериш.а относно семейството ти наистина е кофти но не мисля че на майка ти не и пука за теб.това че не се виждате не означава че не и пука..

alenka
06-05-2008, 15:02
Еми аз да ти кажа щом е толкова зле работата по-добре не им казвай какво мислиш пък може да се оправи.Ти може да смяташ че е по-добр да им кажеш в очите, но щом те мразят заради това значи предпочитат да говориш зад гърба им. Движи се с някой хора от класа ти които не са супер надути, пускай по някое лафче и ще станеш душата на компанията. Старай се да не се хвалиш, защото това е супер комплексарсо, ако на тебе някой ти се хвали се прави че се радваш за него.Непрекъснато се усмихвай.Прави се на чоек с мн голямо самочувствие и не оставяй някой да ти се отваря или да те юрка.Просто не бъди спечена.Сподели с някое момиче (по скромно) проблема си, но не казвай че нямаш приятели, тя бързо ще разпространи и ако не за друго поне от съжаление няма да се държат ЗЛЕ.Направи така че да се забелязваш, така ще се приятелиш с гъзарите, които в прочем са добри хора.Примерно си купи от тея гуменки в изкрящи цветове, не се безпокой не са повече от 10 лева. направи си нова прическа, изгради си стил, нещо нестандартно, да видиш после как ще идват да те питат "как го направи тва"...не се отваряй а само се усмихвай, това е най важно излъчването, макар и да не ти е много до усмивки, прегръщай повеч хората и им казвай че ги обичаш!Това е от мен, желая ти успех 8)

cookie_power
06-05-2008, 15:18
не целя популярност, защото смея да кажа всички ме познават и знаят коя съм. просто предпочитат понякога да идват и да ме предръщат, а друг път да се правят че не съществувам и дори и едно здрасти. имам си собствен стил, който не смятам да променям. иначе благодаря много за съветите. трябваше да споделя с някого

remember_me
06-05-2008, 15:29
trydno li ti e da se priob6ti6 kam mom4e6kite kompanii? az ponqkoga predpo4itam da sam s tqh. nqma gi dosadnite prikazki koi za kolko si vzel visoki obyvki,kakav glanc sa si haresali,koe mom4e haresvala nqkoq i koe ve4e ne t.n... sa6to moje6 da smeni6 daskaloto? 6te bade6 na drygo mqsto koeto e novo za teb i 6te moje6 da zapo4ne6 na 4isto. tam nqma da te poznava nikoi i 6te moje6 da si nameri6 novi pr.

cookie_power
06-05-2008, 15:36
в действителност това ми е първа година в това даскало (АК) и просто самото даскало и системата на обучение е много хубава за да го сменя само заради някфи пикльовци. иначе за момчешките групи... не съм в много добри отношения и с тях. чудно как винаги успявам да се скарам с всички

remember_me
06-05-2008, 15:45
mi 6te ti kaja da si nameri6 nqkoe hobi koeto da e priqtno i da ti zapalva vremeto. a pak v daskaloto ogledai se vse pak moje da nameri6 nqkoi 4ovek s koito da se dviji6 i da ti e priqtno s nego. ne ti trqbvat nqkakvi gazar4eta ili kifli... pogledni pri mom4etata. ako li ne ogledai se za nqkoe momi4e koeto da e po taka..nevzra4no da go kaja... moje i da ne ti e do tova da si tarsi6 novi priqtelstva no vse pak go napravi. a pak i ako se zapi6e6 da trenira6 ne6to moje i ot tam da si nameri6 priqtna kompaniq :)

Scouse
06-05-2008, 15:46
дай снимка !!! 8-)
след тфа евентуално мое да коментирам ! :-D

klamer4e
06-05-2008, 15:48
Лора! Изобщо не те мразят всички! Никое момиче от нашия клас не съм чула да каже, че те мрази или че ти се дразни. Вярно, че днес всички се държахме супер тъпо.. И не знам защо.. Поне аз.. Извинявай, просто съм адски стресирана и разтроена. знаеш, че може да не взема тъпия изпит по ESL.... А ти говориш толкова свободно и не те е страх да си изразяваш мнението.... А мен наистина ме е страх да ти взема думата понякога... или ако си отворя устата знаеш, че някой ще ме прекъсне... Мислиш си, че повечето хора не са като теб ли? Не е така.... Знаеш, че всички си имаме проблеми... Да вярно, че някои не могат да се сравняват с твоите... ДА... Но всеки мисли, че той е единствения с проблеми. И общо взто мисли за себе си. Знаеш,ч е повечето хора в класа биха ти казли ако има нещо. Просто понякога прекалено много се засягаш от обикновени неща.. Кой го казва.. Аз съм същата... Просто аз имам друг подход. Не се сърдя на никого като теб ами просто се сдухвам... И знаеш, че не са толкова хората които говорят само за пари. Вярно че сиг саповече от половината ама..... Какво да ти кажа.. Богаташчета. Не висчки са такива............... Чудя се защо все казваш че си сама.. Като в училище има толкова много хора на които може да разчиташ...

diver
06-05-2008, 15:49
Намери си някое стрелбище,няма такъв кеф.Ако си от плд или софия мога да ти дам координати.

cookie_power
06-05-2008, 15:50
аз не смятам че мога да им разчитам. не исках да четеш тая тема.

klamer4e
06-05-2008, 15:54
Знаеш ли.. и аз не исках да я чета.... Защото знам как се чувстваш. Точно преди седмица бях в същото настроение... И не съм се оправила кой знае колко много..... А Вики... А сиси.. и на тях ли не може да разчиташ...? ? ? Знаеш ли те колко държат на теб....

diver
06-05-2008, 15:56
Аз самият съм живял до 15 годишна възраст при баба и дядо.Виждах се рядко с нашите.1 път в седмицата.Относно приятелите нямам много даже хич,повечето хора себични и егоисти.
За съжаление живота е гаден,и винаги ще е такъв,имаш 2 избора да се бориш за своето място под слънцето,или да се оставиш на течението.Ти решаваш.Аз съм си казал че няма да се дам лесно.

cookie_power
06-05-2008, 15:57
ако държаха нямаше непрекъснато да се заяждат и да се сърдят заради това че съм отворила прозореца (wtf?) ми ебати съжалявам такава съм. не ме ебе. не искам да се занимавам с това училище просто. всички са некфи тъпи сноби и мислят само как да изглеждат по добре или как да кажат нещо което да ги изкара по умни. ми ебати бъдете поне веднъж себе си. аз лично се опитвам да бъда максимално себе си. независимо дали ше ме храните всички в даскало или не. тфа е.

klamer4e
06-05-2008, 16:04
Лора... Защо говориш така! Ебаси........... ЗА какво не можеш да приемеш акто на някой му пука за теб! Те ти се сърдят понякога за изпепеляващите погледи, които хвърляш... И за т'ва че понякога наистина се държиш групо... Но ти си Лора и за тва всички ти прощават... И не говори, че всички са сноби! Поне за себе си говоря.... Нямам толкова пари, колкото всички други в тоя клас... И ебаси... Аз не си говорих с вас като говорехте за парфюми, чиито имена и на сън не съм чувала.. Помниш ли... И на теб всички дрехи са ти маркови.. Нали? Е има хора на които не са... Така че не говори че всички са сноби.. Щото в тоя колеж, има много хора които се правят на много неща..а са нищо... И не са сноби а са комплексари някои.. И го избиват с парите на мама и тати...
И не си сама..Защото всичко което ти описа че правиш и аз го правя... Аз съм себе си... Обаче просто не съм толкова отворена като теб.. явно... Срамежлива съм... Но знаеш че и аз мислех че ме мразят всички... А това май не е така.. Все пак...

cookie_power
06-05-2008, 16:13
не знам. и сноб значи да притежаваш скъпи неща и да се фукаш с това. за протокола. не знам дали съм отворена. аз съм много срамежлива, просто всички остават с тфа впечатление което е ужасно грешно.

sunset_light
06-05-2008, 18:02
Успех,много добре знам ,как се чувстваш ,и аз съм за първа година и аз не мога да разчитам на някои хора и аз имам проблеми,но това момиче като съдя по коментарите й наистина й пука за теб. :) ;)

5StaR
06-06-2008, 10:34
Старай се да не се хвалиш, защото това е супер комплексарсо

A ти си поредната, която не знае как се използва думата "комплексар"

sweet_queen
06-08-2008, 09:49
Хмммммм....наистина супер кофти е.....но защо примерно не попиташ майка си дали не можеш да живееш при нея в чужбина....мисля ,че няма да има проблем...хем нови запознанства и възможности....малко разнообразие в живота....а и мисля,че там все ще се намерят хора,които да те оценят....и може би всичко ще тръгне добре...нали знаеш всяко зло за добро :)

AFT
06-08-2008, 12:40
Ако постоянно си сърдита, намусена и ядосана, как искаш хората да общуват с теб? Аз пък мразя хората, които всичко им е криво. Да, кофти "приятели" си си намерила, но това не значи, че не можеш да си намериш други. Съжалявам за баща ти и за отношенията ти с майка ти, но пък те са правили и сигурно продължават да правят всичко заради теб. Просто си помисли колко по-добре ще се чувстваш, ако се усмихваш по някое време. Плюс тва, усмивката е магнит за хората. Усмихвай се и ще видиш колко нови хора ще срещнеш. И не си прави изводи за хората без да ги познаваш. И аз говоря за мода и козметика, ама да го ева, не съм нито богата, нито надута, нито малоумна. Това, че теб не те вълнува, не означава, че е глупаво. ;]



П.С. Ето, виж Кламерче. Изглежда умно дете, пък и харесва лилавото. Опитай се да се сприятелиш с хората и не ги гледай накръв.

beiho
06-08-2008, 14:10
Направи се пред всички че наистина умееш много неща,не показвай с изражението си че ти е гадно,просто се дръж някакси по-самоуверено.Включвай се към разни коментари в училище с учителите или със съучениците си.Старай се да говориш спокойно пред тях.Словото винаги печели-с него можеш да подчиниш целия клас.Повярвай ми,знам го от опит! ;) :)

Loshotia
06-08-2008, 15:29
Знам какво е натоварването в колежа, но се пробвай да си намериш някакво хоби- някакъв спорт, тренировки- там ще се срещнеш със супер готини хора, които ходят там именно заради същите проблеми.

macy_day_parade
07-09-2008, 08:18
на 15 съм. а тези в учлище ме мразят заради това че съм по различна от тях и заради това че не ме интересува само как да си сложа гланц или колко пари ми струват кецовете. а и понякога заради това че им казвам каквото имам да им казвам направо(струва ми се че така е по добре отколкото да го премълча или кажа зад гърбовете им...)

Ама ти си ми чисто копие :P Не се шегувам :wink: Аз съм ти кака с 1 година,но нещата са що-годе същите при мен.Но приятели имам,даже доста но извън даскало.Проблемите ми са в училище-там,където всеки се прави на велик,а аз си оставам все същата.Не обичам да привличам вниманието на онези глупачки и падерастчета,но определено го правя.Просто съм различна и...не пасвам на целия цирков парад,в който живеят те :smt011
Та мисълта ми е-няма защо да се вайкаш.Ти си тази,която трябва да бъдеш.Винаги има хора,на които до разчиташ евентуално за някаква подкрепа.Не ти трябва да се променяш,а тези около теб :)

AnIcHkAtA
07-09-2008, 09:18
До колкото разбрах, не си от най-лъчезарните хора.Ако е вярно това на всяка цена го промени.Мога да кажа, че откакто започнах да се усмихвам всичко е много по-лесно, а и настроението ми се покачва.Мога даже да ти дам пример.Майка ми отива на интервю за работа.През цялото време с усмивка до ушите,а шефа каквото и да я попита дали умее тя все "не".Накрая й казал "Добре де, не знаете добре 2 езика, не сте си завършили курса за компютърна грамотност, не сте от тия младичките мацки, които идват тука, кажете какво можете да правите??" и майка ми "Ами много хубаво кафе правя :D ".Взеха я и сега не съжаляват, въпреки, че тя нямаше нужната кфалификация. Усмихвай се! Ще промениш всичко около теб.Аа да, и няма да е лошо да вкараш някои думички като "Моля?", "Благодаря", "Радвам се, че..." и прочие.Предполагам схвана какво ти казвам.Айде успехчета :)

Seducti0n
07-09-2008, 11:44
Здравей.
Като за начало няма как някой да ти отнеме свободата, ако ти сама не се потдадеш.Реално погледнато ти нямаш около себе си близки и роднини, които да се грижат за теб, да те следят и да ти налагат някакви правила, може би се опитват да те контролират по някакъв начин, но всичко е от разстояние.Животът ти е такъв, че ако сама не се грижиш за физическото и психическо оцеляване, няма кой друг да го направи вместо теб.
Замисляла ли си се да заминеш при майка си в чужбина.Там живота ти може би ще е по-добър, а и реално погледнато няма какво да те задържа тук.Имаш възможността да направиш нещо хубаво за себе си-използвай.Току виж обстановката навън се окаже по-благоприятна за теб и успееш по някакъв начин да се измъкнеш от дупката, в която си.
Помосли над това, което ти предложих, но дори и да не предприемеш подобни действия, намери начин да се почувстваш щастлива! :)

lovetanya
07-09-2008, 11:48
Бъди лъчезарна...както казаха и другите с усмивка всичко се постига...Ама усмивка от сърце не няква измъчена...И като четях постовете на klamer4e изглежда, че тя доста държи на теб...Идеята да тренираш нещо също е много добра...Така ще можеш да се сприятелиш с много нови хора и може би сред тях ще намериш истински приятел! Късмет и много усмивки! :)