PDA

View Full Version : В София цените са ниски?



Mariolcheto
06-05-2008, 15:23
Хора има една стара тема в която пише "Бихте ли си взели дреха за 10лв."Та четях коментарите и видях потребители които си били взели чанта за 0,99 стотинки , кецове за 1.80 и потници за 2лв! :shock: Направо останах потресена защото във моят град е голяма скъпотия!Потник под 15лв. няма да сe намери...нито чанта под 17лв или пък дънки под 35 лв...
ИСКАМ В СОФИЯ!!!!!!!!!!!! :grin: :-D

Disrespect
06-05-2008, 15:34
ахахахахахахахахахахахаха хах

...ахахахаха


:razz:







за втора ръка да си чувала? 8-)

machoka
06-05-2008, 15:40
Тия дето си взимат боксерки по 2.49, втора ръка, не ги слушай ;)

Lunatic-
06-05-2008, 15:48
кви са тия кецове 1,80 :D
7ма употреба ?

ioancheto
06-05-2008, 15:50
кви са тия кецове 1,80 :D
7ма употреба ?

xaxa sigyrno :D:D
tav e nerealno be :shock:

Swinkenhoffer
06-05-2008, 16:11
Сигурно са някви супер парцали... ако не става въпрос за Секънд Хенд, дам. Имам си пуловер на Долче & Габана за десетина лева някъде, Бенетон също. :D

splendour
06-05-2008, 16:54
e 4ak t1i ne ama imam mn qko potni4e za lqtoto[ne e 2 ypotreba ama 6tot be6e ot likvidaciq 6tot zatvarqxa okon4atelno magazina] za 4 i 50

InitialD
06-05-2008, 17:21
Кви са тия смешки където ги разправяш!?!?!?
София евтина .. хахахахахх!!!! :lol:

Seducti0n
06-05-2008, 17:30
Кви са тия смешки където ги разправяш!?!?!?
София евтина .. хахахахахх!!!! :lol:

И аз това се питам.
Да може тук-таме да се намерят дрешки, обувки, аксесоари, евтини на общия фон, но като цяло е скъпо!

InitialD
06-05-2008, 17:32
Кви са тия смешки където ги разправяш!?!?!?
София евтина .. хахахахахх!!!! :lol:

И аз това се питам.
Да може тук-таме да се намерят дрешки, обувки, аксесоари, евтини на общия фон, но като цяло е скъпо!

А инфлацията как се усеща брутално!!! :-x

psihqsala
06-05-2008, 17:35
Как ли пък не.. :?

Seducti0n
06-05-2008, 17:37
Кви са тия смешки където ги разправяш!?!?!?
София евтина .. хахахахахх!!!! :lol:

И аз това се питам.
Да може тук-таме да се намерят дрешки, обувки, аксесоари, евтини на общия фон, но като цяло е скъпо!

А инфлацията как се усеща брутално!!! :-x

;-) Да, страшна работа е.
За да подържа човек задоволителен стандарт на живот, не знам по-колко часа на ден трябва да работи.
А иначе, то едното да беше за сметка на другото.Хубаво цените се увеличават, а защо в заплащането се наблюдава именно обратната тенденция...?! :x

InitialD
06-05-2008, 17:38
Кви са тия смешки където ги разправяш!?!?!?
София евтина .. хахахахахх!!!! :lol:

И аз това се питам.
Да може тук-таме да се намерят дрешки, обувки, аксесоари, евтини на общия фон, но като цяло е скъпо!

А инфлацията как се усеща брутално!!! :-x

;-) Да, страшна работа е.
За да подържа човек задоволитене стандарт на живот, не знам по-колко часа на ден трябва да работи.
А иначе, то едното да беше за сметка на другото.Хубаво цените се увеличават, а защо в заплащането се наблюдава именно обратната тенденция...?! :x

Do I have to mention the name of the country we live in...?!?!

Seducti0n
06-05-2008, 17:42
Кофтито е, че дори и да го споменеш положението няма да се оправи в близко бъдеще/хаха и все пак малка доза оптимизъм, да не вземе още по-зле да стане/ :D

run
06-05-2008, 17:48
Кви са тия смешки където ги разправяш!?!?!?
София евтина .. хахахахахх!!!! :lol:

И аз това се питам.
Да може тук-таме да се намерят дрешки, обувки, аксесоари, евтини на общия фон, но като цяло е скъпо!

А инфлацията как се усеща брутално!!! :-x

;-) Да, страшна работа е.
За да подържа човек задоволитене стандарт на живот, не знам по-колко часа на ден трябва да работи.
А иначе, то едното да беше за сметка на другото.Хубаво цените се увеличават, а защо в заплащането се наблюдава именно обратната тенденция...?! :x
Bylgaria nad vsi4ko si vaji...Vklu4itlelno nad normalniq jivot...Spasenieto. navyn, vyzmojnostta za nego - malka, kura v gyza na naroda - golqm!

Do I have to mention the name of the country we live in...?!?!

Madness
06-05-2008, 19:06
Е то не само в София вторите употреби са евтини...

И да имам ебати яките неща за по лев-два,че и тениски за стотинки има :-D

zloto
06-05-2008, 19:38
Дааа... в София има малко коли и няма задръствания, изключително чисто е, също е тихо и спокойно, даже е и много евтино :D
Всъщност е възможно да има толкова евтини дрехи само в магазините за втора употреба, особено тези на килограм... а аз имах една блуза за 3,50 която не е втора употреба... веднъж пък видях едни дънки за 6 лв., но бяха мега грозни и цигански :?

hottie
06-05-2008, 20:53
Сигурно ги взимат на втора ръка... от София съм и такива цени няма.Поне доколкото аз знам. Дори по сергиите няма такива цени

psychopath
06-06-2008, 23:07
втора употреба.

OtherDimension
06-07-2008, 11:05
Кви са тия смешки където ги разправяш!?!?!?
София евтина .. хахахахахх!!!! :lol:

И аз това се питам.
Да може тук-таме да се намерят дрешки, обувки, аксесоари, евтини на общия фон, но като цяло е скъпо!

А инфлацията как се усеща брутално!!! :-x

;-) Да, страшна работа е.
За да подържа човек задоволитене стандарт на живот, не знам по-колко часа на ден трябва да работи.
А иначе, то едното да беше за сметка на другото.Хубаво цените се увеличават, а защо в заплащането се наблюдава именно обратната тенденция...?! :x

Do I have to mention the name of the country we live in...?!?!
ооооохххгаххаахаха :-o ?? :-D
разбирачииии :grin:

PeopleAlwaysLeave
06-07-2008, 11:15
Дам тука е такава евтиния. Казвам ти идвай-даже ше ти препоръчам каде да отидеш- в МОЛ София - най-евтините дрехи! :lol:

rUffLes
06-07-2008, 11:46
Хора има една стара тема в която пише "Бихте ли си взели дреха за 10лв."Та четях коментарите и видях потребители които си били взели чанта за 0,99 стотинки , кецове за 1.80 и потници за 2лв! :shock: Направо останах потресена защото във моят град е голяма скъпотия!Потник под 15лв. няма да сe намери...нито чанта под 17лв или пък дънки под 35 лв...
ИСКАМ В СОФИЯ!!!!!!!!!!!! :grin: :-D
v sofiq ima edin golqm takaf magazin kazva se elienci ... ei tam e mnogo eftino i ima huavi ne6ta sry 4e ne pi6a na kirilica

Seducti0n
06-07-2008, 13:59
Ти пък не спря да се заяждаш. :x

krem4et0
06-08-2008, 22:38
Тия дето си взимат боксерки по 2.49, втора ръка, не ги слушай ;)

Айде сега-прашките ми са чистак-бърсак нови и са под левч, а 1 мъжки слип не е повече от 3-4 лв. поне от тези дето мъжа носи. да не говорим за чехли от сорта на 4-7 лв., потници и блузи-пак нови от 3 до 6, панталони и дънки до 15 лв..........който търси-намира. 905 от гардероба ми е с дрехи под 15 лв.

Seducti0n
06-08-2008, 23:06
Кремче, в София могат да се намерят и дрехи на по-сноси цени, но това в никакъв случай не прави столицата евтина.Даже смея да твърдя, че на софианци разходите са по-големи в сравнение с хората живеещи извън града ни... :?

BlueDevil
06-08-2008, 23:44
Еми в моя град има една камара магазини, където можеш да си намериш блузки за 2-5лв, дъкни за 10-15, маратонки за под 10... Само дето не са кой знае колко качествени, като изключим блузките.
И да, една позната имаше гуменетки за 1.80, ама са гадни, с панделка и нам си кви още фешън-майни.

Че в тоя ред на мисли, във всеки град има далаверски магазини, ама ги знаят почти само местните.

krem4et0
06-09-2008, 07:03
Кремче, в София могат да се намерят и дрехи на по-сноси цени, но това в никакъв случай не прави столицата евтина.Даже смея да твърдя, че на софианци разходите са по-големи в сравнение с хората живеещи извън града ни... :?


Е, много ясно. Тук такси, което ме превозва през целия град почти в 3 през нощта ми взема я има лев и 50......Столицата ни е скъп град каквото и да си говорим и наемите и транспорта гълтат много срадства. Но е факт, че оттам съм си купувала и евтини дрехи, на доста по-ниски цени от тук. А Свищов по мнение на всички студенти е евтин град относно цени на дрехи. Имаме 1 Cansol, където я влиза някй днес-я не влиза. Ами как да си купя оттам, като 1 риза е 60 лв? Имаме магазин и на Стела Белчева, както и 1-2, в които карат по-маркови дрехи. Никой не влиза там. Магазините с дрехи от типа блуза до 15 и панталон или дънки до 30, убиват всяка конкуренция.

Seducti0n
06-09-2008, 08:57
Кремче разбирам те, да пак казвам може да се намерят дрехи на по-виски цени, но на общия фон са си рядкост...

sh3_1s_7h3_0n3
06-09-2008, 09:57
Абе не знам колко е скъпо в София, но щом от Варна и Бургас често ходят до София да си 'сменят гардероба'... за какво става въпрос. :-o
Аз лично съм се уверила в разликата на цените. Но пък е факт, че минималната работна заплата е 450лв, докато другаде това си е макс.

krem4et0
06-10-2008, 07:09
Аз с 450 в Свищов ще съм цар!

Щом си правя сметка, че с мъжа на квартира и с продължаване на обучението и на двамата, 600 лв ще ни стигат(само 1/3 е за квартира......), значи градът ни не е изобщо скъп.

hottie
06-10-2008, 08:10
Разбира се, че все пак цените се променят от град на град и най-вече заплатите.
Аз за 20 часова работна седмица(или 4 часов работен ден) твърдата заплата ми е 490 нет, а на приятеля ми му е за пълен 900 и пак не ни стигат парите- наем, храна, ток,вода,телефон,бензин, интернет и кабел,транспорт,някакви,др. разноски... абе все не стигат. Да се чудиш къде отиват парите. Ами само вчера дадохме към 100лв за 2та gsm+домашен. Е наистина ако тръгнем да се ограничаваме ще стигнат и даже ще останат, но не това е целта. И все пак живеем в 40кв метра. А някой ден ако имаме деца какво става :?

krem4et0
06-10-2008, 10:16
В Свищов се броят на пръстите на едната ръка семействата, които изкарват по 1300 лв месечно. Долу-горе(малко повече) е дохода на родителите ми, тока ни рядко е под 200 лв, всеки има по 2 GSM-а(е, някои са служебни), изплащат заем за апартамента и живеем супер......

А да не говорим, че имаме 2 апартаммента и половина-нашият е 110 квадрата, другият, където е сестра ми е над 90, имаме 2 къщи(едната извън града)......и всичко това се поддръжа.

OtherDimension
06-10-2008, 10:29
Ти пък не спря да се заяждаш. :x
и какво ще направиш?
ше ме предложиш за бан ли?
като ми се правите на финансови експерти ще ви се хиля

sexy_sladuranka___
06-10-2008, 19:50
Напротив , тук в моя град както искайте го разбирате има блузи по 3,80 и дънки има на същата цена . Просто стоките са китайски , а не втора употрба .

ЕPu
06-10-2008, 20:31
^ И в столицата има дрехи на такива цени, ама изобщо не е в това въпроса :wink:

Seducti0n
06-10-2008, 20:59
Ти пък не спря да се заяждаш. :x
и какво ще направиш?
ше ме предложиш за бан ли?
като ми се правите на финансови експерти ще ви се хиля

Само ако си го поискаш. :wink:
Иначе, ти пък от къде знаеш, може и финансов експерт да съм.Вместо цитирам "да ни се хилиш", можеше да вземаш позиция по темата.От коментарите ми има някаква полза, макар и минимална, а от твоите заяждания-клони към нулата :wink:[/i]

OtherDimension
06-10-2008, 21:46
и каква е ползата от твоя пост, богоизбрана?
това било скъпо, онова било скъпо, еди каква си била държавата...
проветрения на устата си правите, а онзи там ми се прави на много важен, като ми приказва на английски
и в софия най-скъпо, в софия най-трудно
между другото братовчед ми, който учи там, остана шашнат от цените, които са в града, в който аз живея....
като сте в софия, та живеете в друг свят .. използвате ми уравнения за инфлацията, сякаш много разбирате от какво зависи тя и как точно утежнява живота на софиянци




браво, страшна полза

Seducti0n
06-10-2008, 22:34
Взимайки предвид постта ти, оставам с впечатлението, че си доста навътре с инфлацията, може да ни обясниш тези уравненийца, и ние простосмъртните трябва да се облажим и да бъдем всезнаещи и всеможещи... :)
Иначе, на мен пък ми харесва, че пише на английски, харесва ми и това, че си "проветрявам устата,харесва ми, че е необходимо да обясня свой пост неколкократно за да бъда разбрана...
Лека нощ! :)

OtherDimension
06-10-2008, 23:09
лека нощ

hottie
06-11-2008, 12:13
В София животът е най-скъп, столицата е следвана от Бургас и Варна Печат

Един лев купува около 20% повече услуги в Пловдив. В Плевен животът е най-евтин сред най-големите градове – около 22% по-евтин от столицата. Това показват последните данни от индекса „цена на живота”, с който “Индъстри Уотч” сравнява разходите за живот в най-големите градове. Проучването потвърждава резултатите от предходните издания на доклада, съобщиха от компанията.
София предлага най-скъпия труд за средни позиции. Подобно е положението и с цената на нискоквалифицирания труд, само че в това сравнение разликите са по-значими.

hottie
06-11-2008, 12:45
ееее мерси : аз точно това работя :D

hottie
06-11-2008, 12:52
Специално за тази агенция не знам, но иначе изследваме без пристрастия. :-o

krem4et0
06-11-2008, 13:00
Когато бях ученичка(значи преди 6 години трябва да е било) в официалната потребителска кошница се включваше и пиано. Не знам колко българи годишно си го купуват, но беше наистина куриозно.

Сега какво се включва? да речем относно храна нещата в големите градове, където има хипермаркети трябвада са по-добри. В моя град не искат да се строи такъв, защото ще подбие цените на основните играчи на пазара с хранителни стоки. А както сами разбирате, те са свързани в доста лични и семейни връзки с управляващите на местно ниво. Срамота е град като Белене да има CBA, а ние да нямаме нищо. Та там си е живо село.

drive_me_crazy
06-11-2008, 13:04
Те и скъпи и евтини все са боклуци.
В България и уж марковите дрехи или са фалшиви
(не са наистина маркови), или ни ги носят залежали от складовете в Европа.
Истината е, че от България свестни дрехи не може да се купят,
Само в чужбина.

hottie
06-11-2008, 13:07
Специално за тази агенция не знам, но иначе изследваме без пристрастия. :-o

не говоря за пристрастия, а за реална преценка...

Тези изследвания се правят на базата на определени продукти, които изграждат потребителската кошница, на базата на която се определя и инфлацията.

В тази кошница освен продукти от първа необходимост попадат и т.нар. луксозни стоки и вече подбора им е изключително важен за крайните резултати на проучването и анализа...

ъъъ да може :) аз по принцип говорих де не специално за това изследване. Нашите са малко по-различни :-o

hottie
06-11-2008, 13:30
^ то всяко изследване си е различно, но все пак нали започнахме да говорим за инфлация и аз затова се намесих...

Но по принцип тези изследвания се манипулират лесно, като най-лесния пример е един виц за проведена в интернет анкета, дали тяхното домакинство има интернет и 100% положителни отговори.


та такам...

Да вярно почнахме за инфлацията, но аз там не смея да споря, защото не съм много на вътре в нещата.

Иначе вица е много добър и в ясно, че анкети в интернет не се правят. Резултатите винаги са грешни. Никога не съм разчитала на подобни резултати.