PDA

View Full Version : Пищови



sunset_light
06-06-2008, 08:49
Ако няма такава тема,може ли поне да ви попитам,
знаете ли хубави идеи за пищови,ако знаете ,моля ви споделете. :D :D

sky_l
06-06-2008, 09:46
Ми взимаш си учебника отваряш на това ,което ще имаш за контролното и си го принираш обаче с 50-60 % по -малко от оригинала и се получава супер малко пищовче,но с цялата необходима информация.Ако има някакви картинки ги изрязваш (колкото е по-малък толкова по-добре).Но трябва да можеш да четеш малки букви,иначе е доста трудно за преписване.Послен си подчертаваш най-важното от листчето и си го слагаш под краката или по самото контролно.За сега само за това се сещам,но пищовите са гадна работа,защото постоянно си на тръни да не те хванат,да успееш да препишеш всичко,в същото време да следиш и учителя абе.. :? .Мен лично не са ме хващали.

BaBy_bS
06-06-2008, 10:06
телефона

5StaR
06-06-2008, 10:24
аз си ги пиша като "notes" на телефона и "гледам колко е часа" ...

miloto_girl_4e
06-06-2008, 10:46
Аз си ги ксерокопирам на 50% намалено и си ме е екстра, даже пак са големички според мен :) Проблеми с очите нямам, та не ми е трудно да разчета какво пише :)
Други идеи - пишеш си нещата като notes или SMS-и на GSM-а, но
госпожите не са вчерашни и не всеки дава да си гледаш "часовника" ...
И третото - handsfree, но ти трябват безплатни минути, дълга коса и доверен човек с учебник :)

iccci
06-06-2008, 16:06
Можеш да си сканираш етикет (незнам да ли се казва етикет ама се надявам разбра за какво говоря) от шише Кока-Кола или нещо друго на мястото на текстовете като съдържание,производител и др. пишеш нужното. После само остава да го принтираш и да го лепнеш на бутилката.

sunset_light
06-06-2008, 17:13
Искрено ви благодаря,хорица. :grin: Тъкмо ми предстои контролно. :shock:
Особено последното е най-хитрото ,евала,мерси. :)

LovePoisoned
06-06-2008, 18:57
Идеи - бол, но аз по биология просто нямам шанс да направя. :( Тази ни дава неща от най-затънтените и безсмислени кътчета на нещастния учебник, тоест ни изненадва с контролните си и ПРОСТО не мога да направя обобщаващ пищов... щото може да ни даде к'вото й скимне.

Аре, успех на контролното. : )

sunset_light
06-06-2008, 19:01
Благодаря ти . :)

KiTiNcEtYyY
06-06-2008, 19:23
SaShO sTaVa KaTo Si Go SLoJiSh V nIsEsErA sEeDnO sI tArSiSh NeShO :-D Te MoItE dAsKaLkI pO pRiNcIp Ne ZaBeLqZvAt :D

EritYy
06-06-2008, 19:43
abe ima mnogo idei:
-pi6e6 si nyjnata informaciq na nosna karpi4ka naprimer,samo 4e pi6e6 ot vatre6nata strana;
-namira6 nqkakaf himikal deto ne pi6e i dracka6 na lista,ot stranata na y4itelq ni6to nqma da se vidi,no ti 6te znae6 4e e pisano i na opredelen agal 6te pro4ete6;
-sa6to na telefona,koeto e banalno spored mene,zatova moje6 da snima6 nyjnata informaciq i da si sloji6 snimkata za otpred,no 6te trqbva telefona ti da ima yveli4avane na snimkata;
-drackaneto na 4ina sa6to var6i rabota;
-vzima6 si mp3 ili na telefona ti sas sly6alki i si zapisva6 yroka-s nqkakva 6apka ili dobro prikritie 6te ospee6 da skrie6 sly6alkite;

ima i o6te no zasega samo za tova se se6tam ... nadqvam se da sum pomognala kakto na tebe taka i na drygi... :oops: :oops: aidi i yspeh

The Player
06-06-2008, 20:28
За мен най-добре е да си напиша пищова на WORD на компютъра и си го качвам на телефона

П.С. Телефона трябва да е смартфон и да има качена програма за разчитане на word файлове, аз лично ползвам Нокиа N серия и програмата на телефона ми се казва Quickword

mhmhmhmhm
06-06-2008, 20:34
аз си ги пиша като "notes" на телефона и "гледам колко е часа" ...
И аз
Тва е мн добро

tItEufFf
06-06-2008, 20:38
На класното по литература си написах нужното на компютъра, смалих размера на буквите, колкото да ги виждам, принтирах и отрязах празната част от листа. Получи се размера на моя учебник. Просто го сложих отгоре и си правих, че си гледам текста. Трябва доста внимателно човек да се вгледа , за да види

psychopath
06-06-2008, 23:45
еми нищо нетрадиционно при мен...

fenkatakrisi952
06-07-2008, 05:29
Има едни хидикалки с прозрачни банели и са направо идеални :D 8)

vavi13
08-16-2008, 10:15
Обличаш бял чаропогащник слагаш си пола и си криеш пищова в чорапогащника.

opasnosladka
08-16-2008, 11:15
Телефона!

strawberry_girl
08-16-2008, 12:16
В нашето у-ще сме на редици (чиновете) ако си до прозорците лпиш от вуншната страна пищова и товаряш прозореца :grin:, а през зимата в ботуша качваш си крака и отваряш ципа. :grin: :-)

Простака
08-16-2008, 12:56
Лесна работа. От 8ми клас до 12ти правих едно и също. Вкъщи сбиваш информацията от учебника на няколко прости изречения/формули/прочее. Точно преди контролното информацията се преписва бледо с молив върху чина, а отгоре върху написаното слагам листа на който ще пиша контролното. Когато ми трябва информация просто поглеждам върху чина, а в момента в който свърша, преди да стана минавам с ръка отгоре върху написаното и то се размазва (елиминиране на доказателствата).

algel4eto_1995
08-17-2008, 22:26
Ами ако имаш mp4 или дикктофон на телефона,си записва6 нещата, които ти трябват и със слушалки или handsfree срава идеално, само коггато го записваш тряя да говориш ясно и високо, за да може после да се разбереш :grin: аа и най-важното е да не се виждат слушалките..Тряя да имаш дълга коса за това ;)

algel4eto_1995
08-17-2008, 22:41
Ааа и също знам още 1 начин..не е чак толкова добър, нооо...ако имате светла чанта или раница може нещата да се напишат на нея..аз съм го правила, но после трябваше да си купувам нова 8-) ,но все пак действа в краен слу4аи вземаш чантата и пишеш, след това я слагаш в скута и...готово :) :) Учителите никога не обръщят внимание на тея неща! Най-много да ви кажат:
-Ей, що си рисувате по раниците, родителите ви затова ли работят..блаа, блаа

MetallicManowar
02-05-2009, 17:10
Лелее плсс хелп че утре имам контролно по музика не че предмета ме интерва, ама поне 3 да варжа че майка.....Та имаме да учим кам 30 страници от скапания учебник, а аз даже не сам чел нито едно, кфо да прая единственото ми преимущество е че сам най заден чин до стената. :( :(

LigLaTaa
02-05-2009, 19:02
МИи аз един преразказ, на телефона в смс в чернови телефона на чина все едно гледам колко е часа :D :D И така изкарах 6 на класното :D :D :D

NqkfaNikakva21
02-05-2009, 19:48
Ам купуваш си един шоколад, махаш го, пишеш нужното на хартията, слагаш го пак и става. Ако ти направят проблем,просто казваш, че си си зел/а шоколад да можеш по-лесно да мислиш
Малко е тъпо, ама може да свърши работа 8-)

Jumbie483
02-05-2009, 20:15
хах добри методи са предлагани :D
аз седя на редицата от към прозореца и понеже сега сме с нови чинове, та е станало по-тясно и ние сме прилепени (да не кажа направо залепени) за стената и прозорците... та там преди контролно със свещи пишем по прозорците всичко, което ни трябва.. предполагам знаете, че така се вижда само ако си срещу него.. учителката няма как да види щом е на бюрото или до дъската 8-)
и така когато запънеш се правиш на умислен и гледаш през прозореца..уж :D то понякога става малко смешно като видиш цялата редица гледа през прозореца :razz: или някой погледне и пише, погледне и пише... ама госпожата като не вижда нищо няма право да се обажда :grin:

едит: тези които седят на редицата до стената, пишат по стените...
а тези по средата си имат други методи.. май пишет на облегалките на тези пред тях..само тия дето седят най-отпред им е спукана работата :D

prosto_edin_chovechec
02-05-2009, 20:57
Как работи всичко това?

Нашите химикалки пишат с невидимо мастило, което се вижда само под UV светлина.

Напишете текста на лист хартия или на ръката си. След секунди той изчезва и вече не се вижда.

За да прочетете текста трябва да го осветите с UV (ултра-виолетова) светлина и той става видим, но само за вас.

Тук идва ролята на втората химикалка, която пише обикновено, но на задната страна има вградена UV лампа, която служи за разчитане на текста.

UV светлината не се забелязва от околните хора (учители, квестори), тъй като те я гледат под ъгъл и не си личи.

Днес си зех такива химикалки и ще ги изпробвам :)

melinor
02-06-2009, 07:34
Днес си зех такива химикалки и ще ги изпробвам :)

От къде? :) :-D

Sonrisa
02-06-2009, 16:47
Скоро научих за тоя метод.Значи вземате една тетрадка и си преписвате целия текст с латински букви обаче трябва да пишете на тая тетрадка като правите класно за да може да си преписвате...още не съм го пробвала на мисля да го... :)

Mite94613
02-07-2009, 10:51
В седми клас по география имах един учител на околко 70-80 години който не четеше контролните а само гледаше колко страници имаш... та имахме да пишем 6-7 определения а аз знаех само 3 от тях и ги написах тея 3те 6-7 пъти самоче ги поразбърках малко и той не забелязя :-D

kukli4kata001
02-07-2009, 12:52
аз пищови никога не съм правила,предпочитам подсказванията :D доста по-лесно е,щото ако учителя те види с пищова и да искаш няма как да го скриеш..абе разбирате причините няма да ви ги обяснявам :D :D :D пък иначе ако може и без подсказвания и пищови най-добре :D

YouCantStopMe
02-07-2009, 14:57
Снимаш с телефона..ако е някоя формула на ръката или на гумичка.. Става и на носна кърпичка...Малки листчета...Става и да пишеш в/у фолио.
Абе номера колкото искаш.. само дето трябва да имаш свободно време и фантазия :lol:
ПП - царския пищов си е класика 8)

slan4ice666
02-23-2009, 18:50
на картончета си пишеш всичко необходимо като оставяш по малко място отгоре и пишеш само от едната страна след което с кабърче забижа6 картончетата на дъската на чина и после само си ги въртиш или пък ако стоиш близо до парното можеш да напишеш всичко с лимонена киселина и се чете само като се нагрее но това още не сам го пробвала и не гарантирам че действа толкова добре.За първия мога да кажа само че за един ден напражих 5 контролни все с такива пищови никой не ме хвана и имах 6 на всичките.

ou7ofcon7rol
03-02-2009, 15:14
Веднъж пробвах да напиша каквото ми трябваше на един лист с маалко по големи букви.
Слагаш го на земята,някъде около крака на стола, стъпваш отгоре и като се укроти учителя - си махаш крака и си четеш всичко.
8-) 8-)

teenems
03-04-2009, 13:11
ам аз си пиша пищовите с молив по чина (те наще учителки малко слепи :-D ) или на химикала ,на ръка :lol:

yakumogirl
03-04-2009, 18:38
Пишеш на правпъгълен лист, слепваш го с тиксо и го слагаш на ръката а отгоре обличаш блуза с по - широки ръкави

(За момичета)Пишеш на листчета които слагаш под чорапогащника а обличаш дълга пола с по - големи цепки

Можеш да напишеш част от урока на стола пред теб. Така хем ще гледаш уверено напред, хем ще си изкараш желаната оценка

Формули и таблици се пишат на гумичка която може дори да си подаваме.

На дълго и тънко листче пишеш желаното и го увиваш около пълнителя на химикалката

Можеш да залепиш листа с пищова на подметката на обувката или от вътрешната и страна

Ако е по география или история и даскала позволява да се използва атлас напиши нужното на съответната карта
( за населението на картата за населението)

Ако трябва да преписваш по литература или някой разказвателен предмет, си подложи с тетрадка по чужд език на която с латиница си си
написала нужното

Neftochimic
03-04-2009, 20:32
asdasdasdasd

garvana71
03-13-2009, 15:36
Има един сайт www.pissalka.com Tам се предлага химикалка-справочник.Хвашта информация 20 страници голям формат. Има и видео с обяснение.Химикала е перфектен за преписване. :grin: