PDA

View Full Version : Рахит - има ли лечение?



imu_stat
06-06-2008, 17:04
Здравейте,на 16 съм и съм мъж, като малък съм бил болен от лека форма на рахит.Сега на гръдния ми кош има лека издутинка (от долните две кости) която мисля,че малко по-малко се маха тъй като ходя на фитнес( и едновременно с това може би развивам гръдния си кош) таака, но има още един проблем, като се погледна таза ми е по-голям от гръдния кош , (Раменете са си по-големи,но района около гърдите е по-малък) Та има ли някакъв начин този таз да се оправи имам малко мазнини за горене на двата крака от вътрешната страна- дали ще се смали таза? И Най-главния ми въпрос е,ако продължавам да ходя активно дали гръдния ми кош ще стане по-голям от таза, и дали мога да си смаля таза по някакъв начин?И дали болестта рахит може да се излекува и колко трае този период?Благодаря Ви,много ,очаквам отговори

xXxScreamxXx
06-06-2008, 17:24
ее що не идеш на лекар ?! :-o

imu_stat
06-06-2008, 17:27
Ами ходил съм, каза единствено ''мускули'' и нищо друго ,аз искам да разбера нещо по-конкретно...

redbul2
06-06-2008, 18:31
Ами спортувай редовно както досега.Фитнес,плуване понякога.Яж храни богати на калций:млечни-сирене,мляко,извара и др.,месо.Може да вземаш рибено масло от аптеките,обогатено с витамин Д.Който има противорахитно действие.През лятото стой повече на открито,ходи на плаж и хващай тен.В кожата се образува витамин Д,а той заздравява костите.Зимата също може на солариум.Тогава може да вземаш по половин
от разтворими таблетки с калций.

mimozaaa
06-06-2008, 18:35
Здравейте,на 16 съм и съм мъж, като малък съм бил болен от лека форма на рахит.Сега на гръдния ми кош има лека издутинка (от долните две кости) която мисля,че малко по-малко се маха тъй като ходя на фитнес( и едновременно с това може би развивам гръдния си кош) таака, но има още един проблем, като се погледна таза ми е по-голям от гръдния кош , (Раменете са си по-големи,но района около гърдите е по-малък) Та има ли някакъв начин този таз да се оправи имам малко мазнини за горене на двата крака от вътрешната страна- дали ще се смали таза? И Най-главния ми въпрос е,ако продължавам да ходя активно дали гръдния ми кош ще стане по-голям от таза, и дали мога да си смаля таза по някакъв начин?И дали болестта рахит може да се излекува и колко трае този период?Благодаря Ви,много ,очаквам отговори

Имам същият приблем.Ходих по лекари и ми казаха че когато ми се развият гърдите няма да се забелязва,но ето че не се развиха и съм си плоска като дъска :? Ти си момче и с фитнес смятам че ще прикриеш проблема.Успех
бтв:И мен ме интересува дали може да се излекува.

mimozaaa
06-06-2008, 18:38
Ами спортувай редовно както досега.Фитнес,плуване понякога.Яж храни богати на калций:млечни-сирене,мляко,извара и др.,месо.Може да вземаш рибено масло от аптеките,обогатено с витамин Д.Който има противорахитно действие.През лятото стой повече на открито,ходи на плаж и хващай тен.В кожата се образува витамин Д,а той заздравява костите.Зимата също може на солариум.Тогава може да вземаш по половин
от разтворими таблетки с калций.
Ако има като моя проблем,на него не му трябва да заздрави костите си,защото това е било в детска възраст и сега няма рахит а отпечатак от болестта:леко деформиране на гръдния кош

mumiikataa
06-06-2008, 19:08
И аз имам този проблем вследствие от рахит. Казаха ми че ше си седа така и че не може да се приберат. Майка искаше да ми ги чупят, ноо :? а за другото нз..

imu_stat
06-06-2008, 19:55
Благодаря Ви за мненията, ще продължавам в същия режим пък да видим , какво ще стане..Преди като се показах на личната лекарка отгоре писах , каза ми ''мускули'' но искам да попитам и тук тъй като всички знаем ,че личните лекари не винаги казват правилното понякога те закарват в съвсем различни посока.Ами като гледам с времето е почнал да се оправя , може би е малко по-голям ,дано да става и още и още.. Аз си мисля,че може да е и някаквко изтъняване на костите тъй като аз дръпнах на височина само за няколко месеца ...А да и да попитам знам,че лъчите спомагат за витамин Д, но незнам дали на солариумите са полезни - ако може някой да ми отговори на този вапрос.Благодаря Ви много за мненията ,очаквам и още - много се радвам,че срещнах разбиране :)

imu_stat
06-06-2008, 19:59
Ами спортувай редовно както досега.Фитнес,плуване понякога.Яж храни богати на калций:млечни-сирене,мляко,извара и др.,месо.Може да вземаш рибено масло от аптеките,обогатено с витамин Д.Който има противорахитно действие.През лятото стой повече на открито,ходи на плаж и хващай тен.В кожата се образува витамин Д,а той заздравява костите.Зимата също може на солариум.Тогава може да вземаш по половин
от разтворими таблетки с калций.

Да ,знам за витамин Д,че е в слънчавите лъчи, незнам бях малъл не си спомням кога стана това с гърдите ,но пък да ви кажа, бях пропуснал море около 5-6 години тъй като всяко лято бях в друга държава.И почнах да забелязвам този проблем към 6-7 клас.Може би зарди тяхната липса се е получило.

redbul2
06-07-2008, 06:08
Със солариумите много внимателно.Имат интензивно и по-твърдо излъчване особено по-старите модели.Подходящи са за зимата и при подготовка за плаж.На море също се внимава.Започва се с 30-40 минути припичане първия ден и през следващите може да се увеличава с по 20-30 минути според типа кожа.Хубав тен се хваща и под водата докато плуваш или се излежаваш в плиткото.
Тазът ти едва ли ще се намали.Но можеш да разшириш гръдния кош. Тренирай с по-голямо натоварване гърдите,горната част на гърба, пуловъри и т.н.Спортове които изискват голямо количество кислород като плуване и др. също го разширяват.И въобще няма от какво да се притесняваш.Стотици и хиляди ученици имат твоя проблем.Някои са с ужасно изкривени крака и не могат да ги оправят.При теб със спорт, рационално хранене и слънчеви бани тоя проблем може да се реши напълно.Имаш още 2-3 години,действай.

Pesho14
06-08-2008, 19:25
Здравейте, аз съм на 15. Имам издутинка отляво на гръдния кош. Единственото нещо което ме интересува е дали се лекува. Ходил съм и да тренирам, но ме беше малко страх като тренирам за гърди, че гръдния кош ще се деформира още. Ако някой е изпитал същото на гърба си да пише.

Boyd
06-08-2008, 19:43
Разликата между таза и раменния пояс много лесно се коригира при момчетата с фитнес. Даже не е нужен фитнес, а просто успоредка. Ще дам малък пример - от 10 години правя активно кофички и таза ми е с около 20 сантиметра по-малък от гръдния кош, което даже при "изпъчено състояние" е малко грозничко, но все пак не ходя така, нали?
Тренировки са му майката, а относно за момичетата - не знам, не съм попадал на такива случаи.

Van4y
06-08-2008, 20:21
Искам и аз да питам ,че нещо не ми се прави тема :? Значи на мене гледам ,че нещо ми стърчат плаващите ребра :( в отпуснато състояние.Само ако се стегна се прибират .Някои знае ли как се оправя това?И ключицата ми стърчи малко ,но това е можеби защото съм слаб(на килограми)49кг , 170ст висок 8 клас .Мерси на всички отговорили ми!
BTW:не съм боледувал от Рахит!