PDA

View Full Version : Въпрос за изключване на компа



Otka4eniq
06-06-2008, 20:39
Значи обикновенно компа ми се изключва ако тока намалее ей така изведнаж и одеве тока намаля лампите премигнаха :-D и на моите фр комповете им се изключиха а моя не защо преди се изключваше да не би да я някаква настройка искам и моя да се изключва пак един пат не си бях вкащи гармеше тока е намалял и компа се е изключил и това беше много добре после хладилника грамна :D :D

ioancheto
06-06-2008, 20:45
Ami i moq komp takmo odeve taka sprq...i mn se nervq kato stane taka :x

Otka4eniq
06-06-2008, 20:51
no az iskam razbira6 li za6toto pri garmene minaliq pat sam sig 4e 6te6e stane ne6to na kompa oba4e se be6e izklu4il sam mene me nqma6e v nas do kat si doida pak i dajt i togava kompa se be6e spasil ni6to hladilnika otide ama karai nali kompa e dobre.
p.p sry za kirilicata

ioancheto
06-06-2008, 20:54
Em da radvai se :)

Otka4eniq
06-06-2008, 20:58
Да но вече не е така защо :cry: Дали е някаква настройка? :o

Presli
06-06-2008, 21:22
Според мен не е настройка, а намалява получаването на ток към дъното и то се затруднява и се гаси като защита.
Поне аз така си мисля, защото когато компютъра вдигне малко по големи градуси, над 60 и се гаси автоматично да не изгори нещо, просто всичко е до защита.

music_pirate
06-07-2008, 15:07
моя никога не е изключвал
случвало се е да се ресне но това е ставало веднъж и то щото беше супер топло (може да е станал 60+ :) )
иначе като намалее тока на него нищо не му става

не смятам че има някаква настройка за това, то си е от дъното

vuryss
06-08-2008, 17:15
Bluestorm II + USP и нема ви се изключва :)

Yaro
06-09-2008, 00:22
Няма настройка, която изключва компютъра при бури или промени в тока, без значение по-слаб или по-силен ток му идва.
Дънната платка няма защити срещу токови удари.
Всичко е в захранването.

Преди се е изключвал, защото по една или друга причина кондензаторите в захранването ти са били разредени. По принцип те имат функцията да събират ток и в необходим момент да го отдават.
Сега, поради неясни причини тока който имат стига на компютъра ти, за да издържи за секунда на промени по тока в мрежата.

Предпазването на компютъра от токови удари има няколко вариации. Едната вече я предложиха - UPS + хубаво захранване (като от тази комбинация захранването не е толкова определящо).
По-евтиния вариант, който и аз съм приложил за домашния ми компютър е разклонител със "surge"-предпазители.
46лв го купих преди 4 години, когато ми изгърмя захранването. Представлява един прост разклонител, но вътре има малки бушончета(който при промяна в тока - горят) + една малка платка с разни чаркалаци.
Като ти изгорят бушончетата на контакта, спира провеждането на ток иии съответно целия ти компютър остава невредим. ;) 1 бушонче струва 25ст. и до сега за щастие са ми предпазили компютъра 3 пъти (толкова пъти са горели). :)