PDA

View Full Version : за косата ми :D



Xanibal
06-07-2008, 08:32
Абе не знам ама косата ми е много права ама мнооогооо и искам да си пусна от вече 2 години дълга коса ама като я оставя и се ми стой няква бухнала и сеедно съм някой от Бийтълс,Елвис Пресли или Shagy та мисълта ми е какво да направя така че да не е бухнала а да се пуска на долу (Метал съм :D )

sweatkiss
06-07-2008, 08:33
Еми пробвай с преса...Слагаш малко пяна за коса и после даваш с пресата...

BaBy_bS
06-07-2008, 09:02
Еми пробвай с преса...Слагаш малко пяна за коса и после даваш с пресата...
пяна и преса :shock: това го чувам за 1ви път.
можеш да си вземеш нещо за прилягане на косата,има такива шампоани,гелове и т.н.а относно това с пресата-аз знам за кристали,не за пяна,все пак тя се използва за къдрене :-o

Xanibal
06-07-2008, 09:28
последно преса или шампоани и още един въпрос не вредят ли на косата и последно няма ли някакъв начин да си остане слегнала :D

AliceSw
06-07-2008, 09:40
^не си ли мъж бееее

кви преси кви 5 лева...какво да си изправи косата и да замине да пие някъде по пътищата с другите метъли...не си прави експерименти...най-лекото може би е да идеш на фризьор и да му кажеш да я изтъни, ама моля ти се не си купуваи преса

Xanibal
06-07-2008, 10:14
еми де да ви знам аз не съм по тия неща за това питам :D

Liar
06-07-2008, 12:24
Да бе да му изтънят косата :? И пяна преди пресата не е добре-то си пише на опаковките на пресите да не слагат стилизиращи продукти преди това.И по-добре да си оформи косата че не е хубава гледка коса която просто е оставена да расте.
До автора-я по добре дай снимка на твоята коса и снимка на ефекта който търсиш.Така ще мога да ти помогна.

Xanibal
06-07-2008, 12:46
http://i.data.bg/08/06/07/992151_orig.jpg ето попринцип не съм фотогеничен Ич ама са добре че само косата снимах,качеството не е добро заради камерката
Ефектаа който искам да имам е нещо подобно като на Тома от Мюзик Айдъл

Liar
06-07-2008, 13:00
Значи искаш да нямаш обем?Отиди в някой козметичен магазин и кажи на продавачката да ти предполжи нещо за заглеждане на косата и ти си избери продукт(например на Нивея има балсам за гладка и права коса).След измиване на косата го слагаш за няколко минути и после отмиваш.Всичко си пише на опаковката =)

mirelS
06-07-2008, 13:17
Mi v povecheto sluchai kosite stavat po-ulegnali,kogato porastnat malko povechko,zashtoto togara natejavat po duljina :)

Xanibal
06-07-2008, 13:56
Значи искаш да нямаш обем?Отиди в някой козметичен магазин и кажи на продавачката да ти предполжи нещо за заглеждане на косата и ти си избери продукт(например на Нивея има балсам за гладка и права коса).След измиване на косата го слагаш за няколко минути и после отмиваш.Всичко си пише на опаковката =)
Еми ще питам :D
А тва нещо вредно ли е за косата като гела примерно..

Liar
06-07-2008, 16:00
Не знам какво производителите слагат,но не се брои за вредно.А гелът е в пъти по вреден.По принцип фризьори са ми казвали да не си слагам маски и балсами в корените.1-во че обема спада а аз не искам това и 2-ро не се знае какво съдържат продуктите за това се слагат само по дължината а не в корена от където косата расте.Преди да науча това в продължение на две години си слагах такива продукти в корените и не съм имала никакви проблеми.И въпреки че на всеки даден продукт действа различно не вярвам да ти стане нещо.Но ти ако се притесняваш да си слагаш нещо в корените може само отгоре-отгоре(не мога да обясня точно...Ама ще опитам-не да търкаш в корените ами само се едно си заслаждаш косата ) да слагаш балсам или маска(и двете слепват косата и премахват обема)-пак ще ти спадне обемът.Ако живееш с някое момиче може да вземеш нейна маска или балсам вместо да купуваш.А ако искаш хем да ти слепне косата и хем да няма абсолютно нищо вредно и да я подхранваш-вземи си бадемово масло от аптеката.То е много хубаво за косата и от него расте по-бързо.Намазваш си с него цялата коса хубаво(корените също) и седиш така от половин час.После си измиваш косата много хубаво два пъти(задължително два) с шампоан.Мие се два пъти защото маслото е мазно и ако се измиеш 1 път може да не го отмиеш както трябва и косата ти да седи на клечни.
И понеже много писах 8-) имаш няколко варианта-накратко:
1.Да си вземеш балсам(или да вземеш балсам или маска на някое момиче) и да слагаш тях.
2.Да си вземеш бадемово масло-това е най-добрия вариант.Така хем ще си подхранваш косата хем ще махаш обема и ще можеш да си пуснеш дълга коса =).
Балсамите на Нивея и подобни марки са около 4-5 лв а маслото 2лв.Не са скъпи така че в случай че не се харесаш няма да съжаляваш.В предишния ми пост ти казах само за балсама щот тва е най-лесното но по-добре да си наясно със всичко.Надявам се не съм те отегчила :)
А и един въпрос-каква ти е косата(суха,мазна нормална) и колко често я миеш?

Xanibal
06-07-2008, 16:24
1во Жениии колкото искаш :D
2ро Тваа бадемово нз си какво ли да взема последно или там на нивеа глупостите като се има предвид че искам да си върви надолу косата а не нагоре :D
3то Ми мия си косата при къпане към 4,5 пъти седмично,нямам почти никакъв пърхот но за сметка ми се омазнява на 3,4 ден :)
4то брееейй и Чинтулов не е писал толкова много колкото теб :D

adizitk1
06-07-2008, 16:31
s presa i gel

Liar
06-07-2008, 16:34
Ами аз ти написах всичко подробно за бадемовото масло и балсамите и маските за да може да си избереш сам.Но ако питаш мен-земи си маслото обясних защо аз го предпочитам.И разбрах че искаш косата ти са е надолу с тези продукти нагоре не може да стане =).

kateto_sladkata
06-07-2008, 16:41
Еми пробвай с преса...Слагаш малко пяна за коса и после даваш с пресата...

:lol: to4no pqnata e za da ti buhne :lol:

Xanibal
06-07-2008, 17:15
Абе зимам там тоя бадемов маргарин и тва е мерси на всички слагайте ключ :)

marina star
06-07-2008, 18:38
polzvai balsam kristali i presa

Xanibal
06-07-2008, 19:09
Snoop Doggy Dogg, О.о :D 8-)
За косицата 8-)
Еми значи отиваш при неккъф фризьор и му казваш какво искаш и той ще ти обясни.Ама не при кварталния бръснар а при фризьор.Ф-Р-И-З-Ь-О-Р запиши си го 8-)
Сигурен ли си че се пише така :D
Ама аз мисля да пробвам с тва бадемово масло пък ако не стане със тия глупости на нивеа... :D

varnen4e
06-08-2008, 06:36
Абе не знам ама косата ми е много права ама мнооогооо и искам да си пусна от вече 2 години дълга коса ама като я оставя и се ми стой няква бухнала и сеедно съм някой от Бийтълс,Елвис Пресли или Shagy та мисълта ми е какво да направя така че да не е бухнала а да се пуска на долу (Метал съм :D )

На никой от Бийтълс не му е бухнала косата... ;)

Xanibal
06-08-2008, 07:58
Snoop Doggy Dogg, О.о :D 8-)
За косицата 8-)
Еми значи отиваш при неккъф фризьор и му казваш какво искаш и той ще ти обясни.Ама не при кварталния бръснар а при фризьор.Ф-Р-И-З-Ь-О-Р запиши си го 8-)
Сигурен ли си че се пише така :D
Ама аз мисля да пробвам с тва бадемово масло пък ако не стане със тия глупости на нивеа... :DОооо ще мажеме бъдемово мЪсло...много сме нежни нещо...Само да те предупредя, че и Азис в началото е почнал от бъдемовото мЪсло, пък виж го сега:
http://e-vestnik.bg/imgs/art_show/Azis_Bulfoto1107-2.jpg ПИЧ! :D
:D :D :D Да не те видиме на някой пилон да се клатиш ей 8-) 8-) 8-) :D
Тва е бъзик да не заплачеш, ей! :D
Абе да ти кажа има един мааалки разлики между мен и азис
Една от тях е че аз си харесвам женското :D

Xanibal
06-08-2008, 12:28
...каза чоека който има с 2000 мнения повече от мен :D

Xanibal
06-08-2008, 16:06
не знам зех го използвах го 1 път ама нещо няма ефект ,сигурно трябва няколко пъти и тогава ще има елфект...нз

Liar
06-08-2008, 17:17
Никакъв??Тогава пробвай следващия път да седиш с него два часа.Не може да няма ефект...

Xanibal
06-08-2008, 17:41
еми има ама не мн голям почти незабележим :D може би не съм сложил достатъчно много...

Liar
06-08-2008, 19:09
Eм начи следващия път сложи обилно-все едно косата ти е много мокра и стой час и половина-два.

Xanibal
06-08-2008, 19:42
е секи път ли така баси по добре перука да си сложа и да пропея чалга :D

merilin1
06-08-2008, 20:58
ами косата ти е нормална леко чуплива така като гледам. ако искаш да я пускаш още по-дълга като порасне ще натежи и няма да има такъв обем както сега... и без преси... ;) най-много докато е мокра да я намажеш с някакъв продукт, да я срешеш както искаш да стои и да я оставиш да изсъхне... и гледай сас сешоара да не я рошиш много за да и придаваш допълнително обем...успех :)

Liar
06-11-2008, 19:49
е секи път ли така баси по добре перука да си сложа и да пропея чалга :D
хахаха 8-) Еми другия начин е с преса,ама тя много изгара косата,а ти едва ли искаш това.Иначе какво стана?Пробва ли пак?Можеш да пробваш бадемовото масло и балсама заедно.Ако и това не стане ти остава само пресата.И Мерилин ти даде добър съвет-не си суши косата :)