PDA

View Full Version : За омразата...



Lekov
06-07-2008, 17:58
Един въпрос ме мъчи от много време: Защо съществува такава силна омраза между християните и мюсюлманите ??? Неможе ли в този наш скапан свят да има мир между хората :-x :-x

Obsession
06-07-2008, 18:05
Омраза... може би межу фанатиците. Предизвикана е от огромните различия в двете религии - взаимно се изключват. Най-вероятно това е причината :(

Lekov
06-07-2008, 18:07
Омраза... може би межу фанатиците. Предизвикана е от огромните различия в двете религии - взаимно се изключват. Най-вероятно това е причината :(
Но между двете религий има и мн прилики така че невиждам някаква причина за тази омраза :o

Jeuelle
06-07-2008, 18:20
Омраза... може би межу фанатиците. Предизвикана е от огромните различия в двете религии - взаимно се изключват. Най-вероятно това е причината :(
Нееее , не е от това ! ;)

То по-скоро е омраза между българи и турци , не става въпрос за религия - в никакъв случай. Цял свят приема мюсюлманството , та ние ли да имаме религиозни предразсъдъци. При нас разковничето е ...... айде , всеки го знае :)

silence93
06-07-2008, 18:37
и аз съм се чудила какъв би бил света ако ги нямаше религиите. не само конкретните две, а изобщо. може би хората биха били по-задружни, защото биха имали по-малко различия.
а в България някак всички са свикнали с тази непоносимост спрямо мюсюлманите, а като погледнеш - ами нормални хора са си!

comics
06-07-2008, 18:56
и аз съм се чудила какъв би бил света ако ги нямаше религиите. не само конкретните две, а изобщо. може би хората биха били по-задружни, защото биха имали по-малко различия.
а в България някак всички са свикнали с тази непоносимост спрямо мюсюлманите, а като погледнеш - ами нормални хора са си!
Не е от религията. Трудно се загърбват 500 години зверства. Понякога си мисля, че ние българите се раждаме с вродена омраза към турците. Имам приятели турци, които са ми мн скъпи, обаче почнат ли да лафят на турски, става ми наистина отвратително.

Lekov
06-07-2008, 19:08
и аз съм се чудила какъв би бил света ако ги нямаше религиите. не само конкретните две, а изобщо. може би хората биха били по-задружни, защото биха имали по-малко различия.
а в България някак всички са свикнали с тази непоносимост спрямо мюсюлманите, а като погледнеш - ами нормални хора са си!
Не е от религията. Трудно се загърбват 500 години зверства. Понякога си мисля, че ние българите се раждаме с вродена омраза към турците. Имам приятели турци, които са ми мн скъпи, обаче почнат ли да лафят на турски, става ми наистина отвратително. и аз бях така преди но веднъж реших да помоля един фр да ме научи на турския език поне малко и да ти кажа макар че съм българин и че обичам страната не бих застанал срещу турския народ защото има една част от тях който са готови да ти помогнат във всеки момент

comics
06-07-2008, 19:13
и аз съм се чудила какъв би бил света ако ги нямаше религиите. не само конкретните две, а изобщо. може би хората биха били по-задружни, защото биха имали по-малко различия.
а в България някак всички са свикнали с тази непоносимост спрямо мюсюлманите, а като погледнеш - ами нормални хора са си!
Не е от религията. Трудно се загърбват 500 години зверства. Понякога си мисля, че ние българите се раждаме с вродена омраза към турците. Имам приятели турци, които са ми мн скъпи, обаче почнат ли да лафят на турски, става ми наистина отвратително. и аз бях така преди но веднъж реших да помоля един фр да ме научи на турския език поне малко и да ти кажа макар че съм българин и че обичам страната не бих застанал срещу турския народ защото има една част от тях който са готови да ти помогнат във всеки момент
и част, която е готова да те заколи във всеки един момент. Повярвай ми- аз съм навътре в нещата. Знаеш ли, че в някои райони на БГ, ако не си поискаш хляб в магазина на турски език, не ти дават?

Lekov
06-07-2008, 19:24
това не го знаех :shock: :shock:

comics
06-07-2008, 19:27
и мн други неща не знаеш, но да не навлизаме в подробности :)

lsd43
06-07-2008, 20:04
Никога няма да има мир в света не само заради религията,ами и заради политическите интереси,зависта между хората и още много причини .

Jesus_is_good
06-07-2008, 21:30
Враждата е повече от страната на ислямистите,те мразят целият свят.
А интересно от къде ви доиде на ума че христианите мразят ислямисти?
Не мразим хората,а идолопоклонничеството.
Пък и те крещят че всички трябва да умрат така че...
Не мисля че подлежи на спор...вижте някое филмче каква омраза има в тях.
При истинските христиани не трябва да има омраза.

kristo
06-07-2008, 22:22
Враждата е повече от страната на ислямистите,те мразят целият свят.
А интересно от къде ви доиде на ума че христианите мразят ислямисти?
Не мразим хората,а идолопоклонничеството.
Пък и те крещят че всички трябва да умрат така че...
Не мисля че подлежи на спор...вижте някое филмче каква омраза има в тях.
При истинските христиани не трябва да има омраза.
Прав си, добре е че разграничаваш ислямистите от мюсюлманите въобще. Понеже обикновеният мюсюлманин не е лош човек, нито пък смята християните за "гаури". Разликата между радикален ислям и обикновеният ислям е голяма и тя се състои в приемането и неприемането на Шериата. А именно тези мюсюлмани, които приемат Шериата са фанатиците с промитите мозъци, понеже този ислямски вариант на "Моята борба" ги учи само на омраза към не-мюсюлманите. Но за щастие мнозинството от мюсюлманите са сунити, тоест такива, които отхвърлят Шериата и са за мирно съжителство между световните религии. А що се отнася до приликите между двете религи/християнството и исляма/, не се учудвайте, че е така, тъй като Корана е базиран изцяло на Стария завет. Но не мислете, че в религиите се корени омразата между хората, защото причините са хиляди- расови, културни, политически, ако щете и спортната омраза е много силна в днешно време. Тъй че за съжаление омраза ще има винаги, но поне можем да намерим механизми да я ограничим до минимум. Просто хората сме създадени различни и това е също от голямо значение, а човек има лошия навик да приема трудно различните от него и да им няма особено доверие.

kristo
06-07-2008, 22:24
и аз съм се чудила какъв би бил света ако ги нямаше религиите. не само конкретните две, а изобщо. може би хората биха били по-задружни, защото биха имали по-малко различия.
а в България някак всички са свикнали с тази непоносимост спрямо мюсюлманите, а като погледнеш - ами нормални хора са си!
Не е от религията. Трудно се загърбват 500 години зверства. Понякога си мисля, че ние българите се раждаме с вродена омраза към турците. Имам приятели турци, които са ми мн скъпи, обаче почнат ли да лафят на турски, става ми наистина отвратително. и аз бях така преди но веднъж реших да помоля един фр да ме научи на турския език поне малко и да ти кажа макар че съм българин и че обичам страната не бих застанал срещу турския народ защото има една част от тях който са готови да ти помогнат във всеки момент
Именно- има и доста свестни турци, но това са обикновените турци, а не онези крадци и мошеници от престъпната антибългарска партия ДПС.

lsd43
06-08-2008, 09:39
Бах му мамата в България съвсем спокойно идва на "визита" Вторият по важност член на Алкайда .За мен това не е толерантност към другите народи ,а чиста глупост,може ли един от най-големите терористи да идва съвсем спокойно в България.

fuckingwhore
06-25-2008, 23:44
и аз съм се чудила какъв би бил света ако ги нямаше религиите. не само конкретните две, а изобщо. може би хората биха били по-задружни, защото биха имали по-малко различия.
а в България някак всички са свикнали с тази непоносимост спрямо мюсюлманите, а като погледнеш - ами нормални хора са си!
Не е от религията. Трудно се загърбват 500 години зверства. Понякога си мисля, че ние българите се раждаме с вродена омраза към турците. Имам приятели турци, които са ми мн скъпи, обаче почнат ли да лафят на турски, става ми наистина отвратително.

akinom
07-01-2008, 09:44
bulgari, tyrci.. vsi4ki sme hora.. az li4no ne razbiram za6to ima omraza, no ne moje da se popravi, Ne! o6te e v glavite na bulgarite kak sa bili pod osmansko robstvo..( e ima i izklu4eniq =] )

Nam3less
07-01-2008, 14:27
Защото хората са много ПРОСТИ. Биват манипулирани от религията. Махнете религията. Един човек, вероизповедаващ Библията не мрази такъв, вероизповедаващ Корана, нито обратното. Грешните разбирания на хората, ниския им акъл, и вярата им в манипулиращата днешна църква води до тая омраза. Колко жалко, че такива хубави неща водят до такова зло. Но всичко се изцапва, щом е в ръцете на хора.

xaxa
07-01-2008, 23:06
ot tur4in do tur4in ima golqm razlika
ima turci koito adski gi mrazq
ima turci i za koito jivota si davam!
otnosno reliite kakto kaza Nam3less nikade ne se kazva da mrazi6 dr-ta religiq i t.n.
i po temata nqkoi vidqx 4e be6e napisal 500 godini..
sega6nite turci kakvo ob6to imat s onezi vizantiici predi 500 godini?