PDA

View Full Version : Да се преместя ли в другата паралелка



IZILOVE
06-07-2008, 17:01
v 8 klas sam , momiche i se chudia dali da se premestia v drugia klas tai kato moiata paralelka se vodi kato obiknovena (ucha angliiski i ruski i vsichki ostanali predmeti koito se uchat i v 7 kl ) a drugata paralelka ne e obiknovena i se izuchava informatika matematika i angliiski ezik a sled 12 klas iskam da ucha pravo za advokat ili sadia v sofia i neznam dali kato sam v obiknovenata paralelka sled tva v 12 klas shte moga da ucha vissho obrazovanie no puk ako se premestia v drugata paralelka ne mi triabva informatika ili matematika :( kajete mi pls

т.7
krem4et0

silence93
06-07-2008, 17:28
ти като си завършиш 12 клас можеш да кандидатстваш каквото искаш и е въпрос на подготовка за изпитите, а не какво си учила до сега. т.е. ако си наблегнеш на български и история (мисля че тва са приемните за право) няма значение какво си завършила.
аз съм в такава паралелка с информатика и английски и тази година (8 клас) се учи предимно английски, обаче предполагам подготовката по другите предмети (като български и истрия) няма да е по-лоша.
та ... мисля че дали ще се преместиш няма да ти повлияе много. май избора е по-скоро дали да си с приятелката си в един клас или не.

veile
06-07-2008, 17:31
Според мен няма смисъл ..... защото в нито една от двете не са профилирани История и БЕЛ :) ...лично мниние

Chacho
06-07-2008, 17:43
Ще те съветвам да си стойш в тази паралелка. Обикновено профилираните са с по-добри ученици и по-висок стандарт. Само може да спечелиш от такава атмосфера. До 12 клас има прекалено много време, така че сега си учи по всичко. БЕЛ и История може да почнеш интензивно от началото на 11 клас и ще се подготвиш много добре според мен. Лошото е, че ти трябва диплома, за която се взимат всичко оценки, а и не се знае какво ще им хрумне от министерството да променят дотогава. Имай в предвид, че дотогава може да си промениш желанието за кандидатстване, така че бъди готова, ако ти се наложи да се пренасочиш. И спокойно, без толкова притеснения в 8 клас, за това какво ще бъде в 12.

comics
06-07-2008, 17:58
приятелите минават и заминават-0собено когато става дума за жени. Вашите глупости там- к0я какво казала и по-точно с какъв тон го казала абеееее ужас! :? Та както и да е. Няма смисъл да се местиш- така си си д0бре ;)

KrisiBep
06-07-2008, 18:55
Може да си учиш и след 12 клас,независимо кое училище или каква паралелка си завършила.Друг е въпроса коя ще ти даде по-добри възможности занапред,нали ;)

Seducti0n
06-07-2008, 20:26
Нещо се пообърках, но бих те посъветвала да се научиш да си определяш приоритетите в живота.
Щом искаш да учиш право/тоест, ще ти е необходима добра подтотовка по Литература и История/, можеш да започнеш да се подготвяш, както казаха вече от края на 11-ти клас. :)

MidnightCreep
06-07-2008, 20:34
Не е задължително да учиш нещо разширено,за да можеш да се подготвиш за изпит,от теб зависи.Помисли върят ли ти математика,инфирматика и т.н. и има ли смисъл да ги учиш задълбочено.

IZILOVE
06-07-2008, 21:06
ms za savetite ami tochno matematikata mi e nai slaboto miasto ..... :) znachi she si ostana v sashtata paralelka :)

Wrathchild
06-07-2008, 22:26
Висше можеш да следваш в каквато и паралелка да си.

Seducti0n
06-07-2008, 22:45
ms za savetite ami tochno matematikata mi e nai slaboto miasto ..... :) znachi she si ostana v sashtata paralelka :)

В такъв случай заложи на силните си страни, като не пребрегваш изцяло и по-слабите де.
Локализирай усилията си в сферата, в която си най-добра. :)

5StaR
06-07-2008, 22:55
ерм не ти ли трябва и география ?

fall_out_girl
06-08-2008, 11:52
По добре не се мести,а си изкарай висока диплома тук..,

ThunderGoddess
06-08-2008, 12:02
Съветвам те да не се местиш. Смисъл те като са профил информатика, по-нататък в годините предолагам, че ще им намалят българския език и историята като предмети, а на теб ти трябват такива чаосве. Ако има как да се преместиш в подобна паралелка, ще е хубаво, защото правото е искана специалност и голяма част от хората, които завършват хуманитарен профил искат да стават прависти. Остани си в обикновения клас, но отделяй повече време за БЕЛ и историята. На първо време започни да пишеш на кирилица. И пст, не те съветвам да започнеш да се подготвяш от края на 11 клас, щото това е много материал и хуманитарите ще те разбият. Подготвяй се добре, учи си уроците още от сега, така че после само да преговаряш като дойде време за изпити. Правото и кандидатсването са право е учене, ама много учене. Винаги трябва да си подготвен. Няма оправдание, ако не си.

Seducti0n
06-08-2008, 12:09
ерм не ти ли трябва и география ?

Щом ще учи право/като мен/, няма да и бъде необходима Географията, а както казах вече-История и Литература. :)